Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
77 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Fiat Yetkili Servis Şikayet Memnuniyetsizlik Konusu

MEHTAP DANIŞIR
    cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

aracı aldığımdan beri sorunları bitmedi de ondan kapısı gıcırdar el freni ikidebir arka lastiği tutar geri vermez ben kullanmadıım halde bu araç böyleyse üstüne birde servis her biryerini boyayınca gidip alkış tutucak halim yoktu ya . bunların bitanesi size olsa demedik laf bırakmazsınız daha geçen hafta el freni takımı bu lastik tutma yüzünden değiştirildi allahtan garantiden yapıldı bu işlem ama genede 60 tl ödedim. ben aracı sürekli kullansam daha neresi dökülürdü bilemiyorum

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

iki aracımda fiattı biri punto diğeri bravo maaşallah hiç bir sorunla karşılaşmadım bu birazda şans faktörü burada anlatmak istediğimiz buydu , diğer araç forumlarına girip baktıysanız örneğin reno nasıl hatalar problemler oldugunu okursaydınız eminim böyle konuşmazdınız yinede başınıza gelen olaylar can sıkıcı ama emin olun sorunsuz araç yoktur. audide mercedeste bile bu tarz sorunlar olabiliyor elbette az rastlanır olaylar fakat onlarında segmentleri ve fiyatları ortada Geçmiş olsun..

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Standart Kartaş otomotiv memnuniyetsizliği

ANKARA KARTAŞ OTO

Arkadaşlar aracımı buradan aldım şubat 1'inde. Dedim ki buradan almışken aracımı ilk 10.000 bakımını da buradan yaptırayım. Çünkü telefonda bana verilen fiyat 195 TL idi. Kavaklıdereyi aradım 180 TL fiyat verdiler 15 lira için değmez aldığım yere götüreyim dedim. Neyse dün aracımı götürdüm verilen randevu ve saatinde aracımı teslim aldılar. Neyse iyi hoş herşey güzel. Aracımın bakımı yapılırken dediler ki aracınızın sağ ön tekerlekten yağ sızdırması(terlemesi) var. Dedim nasıl olur daha yeni gıcır gıcır araba şehir içinde doğru düzgün yıpratılmadı bile uzun yolda ve sakin kullandım hep. Aracı sıfır alırken aksın ordaki vidayı sıkmayı unutmuşlar neticesinde terleme yapmış yağın bir kısmı azalmış. Neyse bakım bitti fatura çıkardılar 225 TL. Dedim ne bu kardeşim şaka mısınız siz ? Telefonda randevu veren arkadaşınz 195 TL dedi hatta üzerine indirimde yapacağız dedi ne ayaksınız siz ? Kim verdi size o fiyatı falan dediler. Sonra 100 liralık işçilik yaptım da(yağ sızdırması için söylüyor) bilmem ne bık bık bık. Dedim aracı alalı daha 6 ay oldu garanti kapsamında benim tepemin tasını attırmayın verdiğiniz fiyattan 1 kuruş yukarı vermem dedim. Yok euro 5 motorda bunlarda bilmem ne benim tepkimin değişmediğini görünce müdürleriyle konuştu vs. Size 192.5 TL ye yaparız ancak dediler. Faturaya baktım fazladan bir de motor temizleyiciyi kitlemişler 20 TL neyse dedim size bir daha gelirsem. Arkadaşlar kesinlikle ve kesinlike size burayı tavsiye etmiyorum. 20.000lik genel bakımı forumun genel kanısı üzerine Kavaklıdere oto da yaptıracağım. Bir de nasıl oluyor da bu adamlar aksın ordaki vidaları sıkıştırmayı unutuyorlar ya başımıza bir iş gelseydi ? Servis yüzünden çok sevdiğim aracımdan soğumaya başladım..

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Standart Ynt: Fiat Yetkili Servis Şikayet Memnuniyetsizlik Konusu

Made in germany yazıcak arkadaş artık ben bunu anladım bukadar yıldır araba kullanırım cogunluk italyan fiat ve peugeot hiçbirinde almanın verdi rahatlık ve sağlamlık yok ve hala puntoyo biniyorun sevmiyormuyum asla cok seviyorum ama o kalite ne servisinde nede üretiminde yok arkadaş :mad:

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmt cihan ökke
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetcihanokke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı brembo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Made in germany yazıcak arkadaş artık ben bunu anladım bukadar yıldır araba kullanırım cogunluk italyan fiat ve peugeot hiçbirinde almanın verdi rahatlık ve sağlamlık yok ve hala puntoyo biniyorun sevmiyormuyum asla cok seviyorum ama o kalite ne servisinde nede üretiminde yok arkadaş :mad:
    evet artık son bakımdan sonra bende aynı şeyi söyler oldum

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Aynen öyle aracımı çok km yapmadan satmayı düşünüyorum. En azından garanti bitmeden satacağım.

SAADETTİN ÜRKMEZ
    BLADECKS59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

Kızgın başıma gelenler

arkadaşlar dün aracımı boya koruma için haliç otoya bıraktım. akşam aracı almaya gittiğimde sizin aracın sol arka farın önünde boya var bilginiz var mı dediler. ben aracı alalı 10 ay oldu. belki 20 kez kendim yıkadım. böyle birşey olmuş olsa eminim anlardım. yol arabayı emanete mi verdiniz, otoparka mı bıraktınız. böyle kötü boya serviste bile yapılmaz daha neler neler. inanın başımdan aşağı kaynar sular döküldü. arabamı ne emanete verdim nede otoparka bırakıyorum uzun süreli. şimdiye kadar arabanın her yerine özen gösteren biri olarak görmemem mümkün değil ama onlar da kabul etmiyor. nasıl bir yol izlemem gerek sizce.
    GÜN OLUR YERLE YEKSAN OLURUM
    GÜN OLUR ŞAHIM DEVRİ DEVRANDA...

Osman KOCA
    cezalandirici083454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34GZ2403
    Edilen teşekkür: 18

Selamunaleyküm Arkadaşlar
    Fiat punto aracı tanıdıktan kazasız diye aldım.
    - Aldığım akrabanın kardeşi fiatta çalışıyor. Alındığında arabada bi takım sorunlar olmuş. Servise gitmiş. Yazılım falan güncellenmiş gerçi tam detaylarını bilmiyorum.
    Benim Yaşadığım bir kaç sorunlar oldu.
    -Aracı bakıma soktuk birmotta tam aracı alıcam. Araç arka kapı açık uyarısı verdi. Servistekilerde şaşırtı. Kapılar kapalı açık uyarısı veriyor. Kilit değişecek dendi içeri götürdüler düzeldi. Daha sonra kilit siparişi verdikleri için kilit değiştirildi. Bu uyarıyı verdimi kapılar kitlenmiyor sonuçta.
    -Dreksiyondan çeyrek sağ sol yaptığımda ses geliyodu. Servislere güvenemiyorum. Belli süre sonra sabah tanıdık arkadaşın yanına gittim. Pedalların orda dreksiyon mafsalı gevşemiş. Kim gevşetmişse kendi gevşedi demekki.
    -Gebzede akşam oturmasına gittik. Evin önüne park ettim. Sol sis farı yanık kaldı. Oturmaya çıksam akü bitecek. Otomatik araç vurduramayızda. Neyse bikaç kere açtım kapadım söndü. Eve geldim gene yanık kaldı. Neyse yol yardımını ariyim dedim. Adamları inandırana kadar uğraştım. Sonra neyse dediler gelsekte bişey yapamayız. siz akünün bağlantısını sökün servise götürüsünüz dediler. Gece vakti aküyü söktüm 3-4 gün sabah kaputu açıyorum akünün bağlantısını takıyorum. Akşam oldumu söküyorum falan. Servise götürdük. Bi parça arızalanmış değiştiler.
    -Bakımdan sonra klima hızını arttırdığımda farklı bir motor sesi rahatsız edici boyutta artmaya başladı. Servise götürdüm normal dedi. Dedim diğer araçların hepsine bakalım bu ses varmı baktık yok. Bi ara getirin sökelim dediler. Bende garantisi olmasına rağmen kızdım ve servise götürmedim.
    -Bir gün araçla bir yere giderken yol bilgisayarında start-stop devre dışı motoru kontrol ettiein yazısı çıktı. Akşama kadar uyarıyı verdi sonra düzeldi. Tabi benim kafada takıldı gün boyu araç kullanıyomuyum kullanmıyomuyum.
    -İlk kapı açılınca gelen aracın çalışmasından önceki hazırlık sesi.ilk 5-10 dakkada vites geçişlerinde geliyo sinirime dokunuyo daha sonra geçiyor.
    -Start stop her yerde işe yaramıyo. Araç tekerler durmadan bazen devreye giriyo. Ama 1 dakkalık ışıkta devreye girmiyo. Servise gösterdik bi sıkıntı yok dediler. Onuda bıraktım kendi haline.
    Kusura bakmayın biraz uzun yazı oldu.
    Konu cezalandirici083454 tarafından (21/08/2013 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

yolcu airbag kısmında şişme vardı,servise gittim incelediler sonra fiat beni arayıp değiştirmeyeceklerini söyledi,fiyat olarakta 3000 küsür fiyat verdi,araba ne kadarki plastik konsol bu kadar para,yazık günah

Osman KOCA
    cezalandirici083454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34GZ2403
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı hakanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolcu airbag kısmında şişme vardı,servise gittim incelediler sonra fiat beni arayıp değiştirmeyeceklerini söyledi,fiyat olarakta 3000 küsür fiyat verdi,araba ne kadarki plastik konsol bu kadar para,yazık günah
    Haklısın parayı ordan kazanıyorlar zaten

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Standart Fiat Yetkili Servis Şikayet Memnuniyetsizlik Konusu

Birmot beyliksuzune aptal servis yolus yukar alanda arabamın yagını konrol etti arabanin garantisi olamasa yanlarınn gecmem

Sent from my iPhone using - now Free

can öcal
    kelevra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Standart Göztepe Oto Sıkıntıları

Merhaba,

Benim de Göztepe Oto'nun bir kaç uygulamasıyla ve tavrıyla ilgili sorunum var. Aracımın bakımlarını Göztepe Oto'da yaptırıyordum. Herhangi bir sorunum yok ve işçiliklerinden memnunum fakat her gidişimde servisteki yetkili(adı Fırat sanırım) bir şeyler satmak için kendini paralıyor ve hiç inandırıcı değil. En çok satmaya çalıştığı ürünleri şöyle sıralayabilirim;

1)Boya koruma
    1.1) Replikler şu şekilde her seferinde: Özel bir boya koruma yapıyoruz. Hem dış boya hem iç temizlik halloluyor. Ekstra gibi görmeyin çok faydalı. Şuan bir kampanya var sayıyla sınırla 1-2 hafta içinde bitecektir. Fiyatı 550 lira. Normalde 1000 liradan aşağıya bulamazsınız.(Kampanya dediği şeyi her gittiğim sefer söylüyor)
    2)Motor Yıkama
    2.1)Replikler şu şekilde her seferinde: Bakın buralar hep tozlanmış. Şu kabloları görüyor musunuz? Motor yıkama ve koruma yaparsak çok iyi olur. Yaklaşık 60 tl'lik bir işlem ama inanılmaz faydalı. Sonuçta birçok parçanın ömrünü uzatıyor. Ama dışarda sakın yıkatmayın motora zarar verirler. Biz özel eğitimli elemanımızla yapıyoruz.
    3)Garanti Süresi Uzatımı
    3.1)Replikler şu şekilde her seferinde: Sistem şimdi uyarı verdi. Sizin garanti sürenizi uzatabilirmişiz. Bence hemen uzatın. Bakın şu kadar km yapmışsınız kesin satana kadar doldurmazsınız. Çok önemli. Araca da bakıyorsunuz o kadar bence kesin yapın. Fiyatı 800 lira ama bir gün geciktirseniz 150 lira artıyor. Sona doğru 1800 liraya geliyor. Yarın bile yaptırırsanız 100 lira artar.

Şimdi bu rahatsız olduğum ilk durum ama ikinci durum daha ilginç. Bunlar beni eylülün ortalarında aradılar. Muayene tarihiniz geçmiş hemen gelin muayene öncesi bakım yapalım aracı da biz götürelim dediler. Ben de muayene tarihim kasım olması lazım ama zaten getircem aracı muayeneden önce dedim. Yok yok geçti hemen getirin bu hafta dediler. Dedim ki geçtiyse geçti getiremem zaten bu ara. Bayramdan sonra getiririm. Tamam diyip kapadılar. Sonra 10 dakika sonra arayıp evet 1 kasımmış muayene tarihiniz hemen getirin dediler. Ya tamam getiricem bayramdan sonra dedim. Fiyat olarak 62 tl olduğunu söylediler tamam dedim.

Neyse dün götürdük aracı muayene öncesi bakıma. Bakımı yaptılar falan ödemeye geldik. Toplam 180 lira hesap çıktı. Neden diye sorduğumda şöyle bir hesap çıkardılar;

1)Muayene öncesi bakım 62
    2)Motor Koruma 60
    3)Fren testi 30küsür

Evet evet çok sevgili Fırat bey aylardır satmaya çalıştığı motor yıkamayı geçirmiş bile bana bir de muayeneden tozlu tozlu geçemez diyor. Fren testi de muayene için gerekli diyorlar. E muayene öncesi bakımda zaten frenleri de kontrol edeceğiz demişlerdi güya ama...

Eee bunların toplamı 180 değil 150 ediyor diyorsunuz muhtemelen. O verdiği fiyatlar da kdv öncesi fiyatlar bir de kdv ekliyorlar onun üzerine.

Velhasıl kelam önce Fiat'a durumdan yaşadığım memnuniyetsizliği anlattım. Bir de burada anlatmak istedim. Bir daha da Göztepe Oto kullanmayacağım.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı kelevra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Benim de Göztepe Oto'nun bir kaç uygulamasıyla ve tavrıyla ilgili sorunum var. Aracımın bakımlarını Göztepe Oto'da yaptırıyordum. Herhangi bir sorunum yok ve işçiliklerinden memnunum fakat her gidişimde servisteki yetkili(adı Fırat sanırım) bir şeyler satmak için kendini paralıyor ve hiç inandırıcı değil. En çok satmaya çalıştığı ürünleri şöyle sıralayabilirim;

1)Boya koruma
    1.1) Replikler şu şekilde her seferinde: Özel bir boya koruma yapıyoruz. Hem dış boya hem iç temizlik halloluyor. Ekstra gibi görmeyin çok faydalı. Şuan bir kampanya var sayıyla sınırla 1-2 hafta içinde bitecektir. Fiyatı 550 lira. Normalde 1000 liradan aşağıya bulamazsınız.(Kampanya dediği şeyi her gittiğim sefer söylüyor)
    2)Motor Yıkama
    2.1)Replikler şu şekilde her seferinde: Bakın buralar hep tozlanmış. Şu kabloları görüyor musunuz? Motor yıkama ve koruma yaparsak çok iyi olur. Yaklaşık 60 tl'lik bir işlem ama inanılmaz faydalı. Sonuçta birçok parçanın ömrünü uzatıyor. Ama dışarda sakın yıkatmayın motora zarar verirler. Biz özel eğitimli elemanımızla yapıyoruz.
    3)Garanti Süresi Uzatımı
    3.1)Replikler şu şekilde her seferinde: Sistem şimdi uyarı verdi. Sizin garanti sürenizi uzatabilirmişiz. Bence hemen uzatın. Bakın şu kadar km yapmışsınız kesin satana kadar doldurmazsınız. Çok önemli. Araca da bakıyorsunuz o kadar bence kesin yapın. Fiyatı 800 lira ama bir gün geciktirseniz 150 lira artıyor. Sona doğru 1800 liraya geliyor. Yarın bile yaptırırsanız 100 lira artar.

Şimdi bu rahatsız olduğum ilk durum ama ikinci durum daha ilginç. Bunlar beni eylülün ortalarında aradılar. Muayene tarihiniz geçmiş hemen gelin muayene öncesi bakım yapalım aracı da biz götürelim dediler. Ben de muayene tarihim kasım olması lazım ama zaten getircem aracı muayeneden önce dedim. Yok yok geçti hemen getirin bu hafta dediler. Dedim ki geçtiyse geçti getiremem zaten bu ara. Bayramdan sonra getiririm. Tamam diyip kapadılar. Sonra 10 dakika sonra arayıp evet 1 kasımmış muayene tarihiniz hemen getirin dediler. Ya tamam getiricem bayramdan sonra dedim. Fiyat olarak 62 tl olduğunu söylediler tamam dedim.

Neyse dün götürdük aracı muayene öncesi bakıma. Bakımı yaptılar falan ödemeye geldik. Toplam 180 lira hesap çıktı. Neden diye sorduğumda şöyle bir hesap çıkardılar;

2)Motor Koruma 60
    3)Fren testi 30küsür

Evet evet çok sevgili Fırat bey aylardır satmaya çalıştığı motor yıkamayı geçirmiş bile bana bir de muayeneden tozlu tozlu geçemez diyor. Fren testi de muayene için gerekli diyorlar. E muayene öncesi bakımda zaten frenleri de kontrol edeceğiz demişlerdi güya ama...

Eee bunların toplamı 180 değil 150 ediyor diyorsunuz muhtemelen. O verdiği fiyatlar da kdv öncesi fiyatlar bir de kdv ekliyorlar onun üzerine.

Velhasıl kelam önce Fiat'a durumdan yaşadığım memnuniyetsizliği anlattım. Bir de burada anlatmak istedim. Bir daha da Göztepe Oto kullanmayacağım.
    Arkadaşta götürmüştü göztepeyi sevmedim demişti demekki haksız değilmiş her servis bir değil maalesef............

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı kelevra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

1)Boya koruma
    2)Motor Yıkama
    3)Garanti Süresi Uzatımı

2)Motor Koruma 60
    3)Fren testi 30küsür

ah o fırat yok mu o fırat...

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

cihan yerlikaya
    c.yk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 11

Herkese Merhaba,
    sizlere birşey danışmak istiyorum ve sizinle başımdan geçen birşeyi paylaşmak istiyorum, beni yönlendirirseniz sevinirim.

aracımı 2010 yılında izmit den aldım. alırken izmitte fiat yetkili servisinde 70 TL expertiz ücreti ödeyerek expertiz yaptırdım. expertiz raporu resmi evraktır. bunu atmadım. aracımı geçtiğimiz hafta 25000 TL ye satarken 23000 TL ye bir alıcı ile anlaştk ve fiat yetkili servisine expertiz yapmaya gittik. alıcıya aracıma kefil olduğumu söylediklerimin haricinde bir şey çıkarsa expertiz ücretini kendim ödeyeceğimi söyleyerek güvence verdim. fiat servisinde aracıma expertiz yaptırırken öğrendik ki aracım 2007 ve 2008 yıllarında 2 büyük kaza geçirmiş değişen birçok parçası olmuş. arka forya lar bile değişmiş bu kaza da ve bunlar serviste yapılmış serviste kaydı var. ben aracımı 2010 yılında alırken bu kazalar bana söylenmiyor verilen raporda da yazmıyor. alıcı bunları duyunca tabiki aracı almaktan vazgeçti ve söz verdiğim gibi 190 Tl expertiz ücretini ben ödedim. ama çok ama çok da bozuldum. 2010 yılında ben aracı alırken bunlar bana söylenmiyor ve verilen resmi raporda da bunlar yazılmıyor. ayrıca 2010 yılında aracım 109.000 km aldığım zamandan bu zamana 160.000 km ye kadar da her bakımını fiat yetkili servisinde yaptırdım, bu zaman diliminde zaman zaman km den sebeple değişmesi gereken parçaları belirlemek için geçmişine baktığımızda da bunlar bana söylenmedi. aklı selim bir insan bu geçmişini bilse bu aracı almaz alsa bile zaman içinde yaptığı m masrafları yapmazdım. son bakımda 6000 Tl bakım yaptım. bilsem bu bakımı yapmadan satardım elimden çıkarırdım aracımı. ve aracımı değerinin çok çok altında satmak zorunda kaldım. bu bilgileri alıcı ile de paylaştım tabiki.

şimdi ben bu olumsuzluk sebebi ile izmit fiat yetkili servisini mahkemeye vereceğim. bu durumu sizlerle paylaşmak istedim, düşüncelerinizi yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı c.yk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,
    sizlere birşey danışmak istiyorum ve sizinle başımdan geçen birşeyi paylaşmak istiyorum, beni yönlendirirseniz sevinirim.

aracımı 2010 yılında izmit den aldım. alırken izmitte fiat yetkili servisinde 70 TL expertiz ücreti ödeyerek expertiz yaptırdım. expertiz raporu resmi evraktır. bunu atmadım. aracımı geçtiğimiz hafta 25000 TL ye satarken 23000 TL ye bir alıcı ile anlaştk ve fiat yetkili servisine expertiz yapmaya gittik. alıcıya aracıma kefil olduğumu söylediklerimin haricinde bir şey çıkarsa expertiz ücretini kendim ödeyeceğimi söyleyerek güvence verdim. fiat servisinde aracıma expertiz yaptırırken öğrendik ki aracım 2007 ve 2008 yıllarında 2 büyük kaza geçirmiş değişen birçok parçası olmuş. arka forya lar bile değişmiş bu kaza da ve bunlar serviste yapılmış serviste kaydı var. ben aracımı 2010 yılında alırken bu kazalar bana söylenmiyor verilen raporda da yazmıyor. alıcı bunları duyunca tabiki aracı almaktan vazgeçti ve söz verdiğim gibi 190 Tl expertiz ücretini ben ödedim. ama çok ama çok da bozuldum. 2010 yılında ben aracı alırken bunlar bana söylenmiyor ve verilen resmi raporda da bunlar yazılmıyor. ayrıca 2010 yılında aracım 109.000 km aldığım zamandan bu zamana 160.000 km ye kadar da her bakımını fiat yetkili servisinde yaptırdım, bu zaman diliminde zaman zaman km den sebeple değişmesi gereken parçaları belirlemek için geçmişine baktığımızda da bunlar bana söylenmedi. aklı selim bir insan bu geçmişini bilse bu aracı almaz alsa bile zaman içinde yaptığı m masrafları yapmazdım. son bakımda 6000 Tl bakım yaptım. bilsem bu bakımı yapmadan satardım elimden çıkarırdım aracımı. ve aracımı değerinin çok çok altında satmak zorunda kaldım. bu bilgileri alıcı ile de paylaştım tabiki.

şimdi ben bu olumsuzluk sebebi ile izmit fiat yetkili servisini mahkemeye vereceğim. bu durumu sizlerle paylaşmak istedim, düşüncelerinizi yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Mahkemeye vermeniz EN TEMEL hakkınız. Sonuna kadar gidin. Arabayı satmamış olsaydınız işiniz daha kolay olurdu orası ayrı..

Bir örneği de benim aracı sattığım kişiye oldu. Ankara DOD'dan alınmış bir Jetta'sı vardı ve satıp benim Mavi Punto'yu alacaktı. Kredi borçları yüzünden daha ucuz ve masrafsız bir arabaya ihtiyacı vardı. Jetta'sını DOD'dan alırken,yine DOD'da yaptırdığı ekspertizine güvenerek almıştı. Satacağı kişiyle başka bir yere,Computest'e soktuklarında arabanın tavan dahil komple boyalı olduğu ortaya çıktı. Tabii ki araç satışı gerçekleşmedi. Daha sonra DOD'a bu konuyu ilettiğimizde,aracı bizden alabileceklerini söylediler. Normalde 30.000 veya daha fazlasına satılabilecek araba birden 25.000 civarı fiyata düşmüştü ama DOD müşteri memnuniyeti ve olası mahkeme durumuna karşın,30.000 lira karşılığında Jetta'yı aldı. Daha sonra ben de aracımı kendisine sattım.

Bu da böyle bir anıydı.. Kurumsal bir şirketten almadığınız için böyle bir şansınız yok gibi görünüyor ama en azından,elinizdeki yasal tutanak olan ekspertiz raporuyla ve daha sonra sizin yaptırdığınız ve olanları öğrendiğiniz raporu götürün. Fakat şöyle de bir şey var,araçla kaza yapıp,polis tutanağı olmadan,kaskoya yaptırmadan,kendi cebinizden ödeyerek yaptırdığınızı öne sürebilirler ki bu muhtemel olacaktır. Gelişmeleri bildirirseniz sevinirim şahsen merak ettim.

cihan yerlikaya
    c.yk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahkemeye vermeniz EN TEMEL hakkınız. Sonuna kadar gidin. Arabayı satmamış olsaydınız işiniz daha kolay olurdu orası ayrı..

Bir örneği de benim aracı sattığım kişiye oldu. Ankara DOD'dan alınmış bir Jetta'sı vardı ve satıp benim Mavi Punto'yu alacaktı. Kredi borçları yüzünden daha ucuz ve masrafsız bir arabaya ihtiyacı vardı. Jetta'sını DOD'dan alırken,yine DOD'da yaptırdığı ekspertizine güvenerek almıştı. Satacağı kişiyle başka bir yere,Computest'e soktuklarında arabanın tavan dahil komple boyalı olduğu ortaya çıktı. Tabii ki araç satışı gerçekleşmedi. Daha sonra DOD'a bu konuyu ilettiğimizde,aracı bizden alabileceklerini söylediler. Normalde 30.000 veya daha fazlasına satılabilecek araba birden 25.000 civarı fiyata düşmüştü ama DOD müşteri memnuniyeti ve olası mahkeme durumuna karşın,30.000 lira karşılığında Jetta'yı aldı. Daha sonra ben de aracımı kendisine sattım.

Bu da böyle bir anıydı.. Kurumsal bir şirketten almadığınız için böyle bir şansınız yok gibi görünüyor ama en azından,elinizdeki yasal tutanak olan ekspertiz raporuyla ve daha sonra sizin yaptırdığınız ve olanları öğrendiğiniz raporu götürün. Fakat şöyle de bir şey var,araçla kaza yapıp,polis tutanağı olmadan,kaskoya yaptırmadan,kendi cebinizden ödeyerek yaptırdığınızı öne sürebilirler ki bu muhtemel olacaktır. Gelişmeleri bildirirseniz sevinirim şahsen merak ettim.

Merhaba,

bu savunmayı yapamazlar.
    gözden kaçırdığınız bir şey var. aracın 2007 ve 2008 yıllarında yapılan kazları fiat servisinde tamir edilmiş ve fiat servis kayıtlarına yapılan işlemler ve tutarları yazılı. 2007-2008 yıllarında fiat servis kayıtlarına girilen işlemler bana 2010 yılında araç alırken söylenmiyor. yani ben aracı alırkende bu bilgiler fiat araç geçmişinde kayıtlıymış ama bana söylenmemiş bildirilmemiş. sıkıntı burada.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı c.yk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

bu savunmayı yapamazlar.
    gözden kaçırdığınız bir şey var. aracın 2007 ve 2008 yıllarında yapılan kazları fiat servisinde tamir edilmiş ve fiat servis kayıtlarına yapılan işlemler ve tutarları yazılı. 2007-2008 yıllarında fiat servis kayıtlarına girilen işlemler bana 2010 yılında araç alırken söylenmiyor. yani ben aracı alırkende bu bilgiler fiat araç geçmişinde kayıtlıymış ama bana söylenmemiş bildirilmemiş. sıkıntı burada.
    evet en önemli noktayı kaçırmışım gözden doğru dersiniz. Mahkemeye verin. Sizden de ricam ayrı bir başlık altında gelişme olursa paylaşın. Biz de haklarımızı öğrenelim. Bu forum dahil ülkemiz genelinde insanlar haklarını aramıyorlar. Bir an önce bitsin gitsin diyorlar. Sadece araba değil,en ufak alışverişte dahi hakkımızı aramak gerekir. Bu yönden paylaşım yapmak adına,sizden gelişmeleri bizimle paylaşmanızı rica ederim.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Standart Rize Oto Ak Servisi Rezalet

rize oto ak tek kelime ile rezalet. Adamı başından savmayı çok iyi biliyorlar. 2 aracımı da ordan aldım ve son gidişim oldu

HAKAN PUNTOO
    ilyanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Standart Rize Oto Ak Servisi

rize oto ak kadar saçma bir yer bulamazsınız sorunumu yarın yazacagım bakalım müşteri sorumlusu ne cevap verecek değerli arkadaşlar....

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon