9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Her Gün Yeni Bir Arıza!!!

Özge .
    ozgaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Araştırma İnceleme Her Gün Yeni Bir Arıza!!!

1.arabam yaklaşık bir ay önce kendi kendine trafikte iken sinyal vermemeye başladı dörtlüler de yanmıyordu radyo çalışmıyordu fakat klima çalışıyordu. Allahtan gündüz oldu bu durum. daha sonra arabayı kenara çekip bekledim arabayı tekrar çalıştırdığımda bi sorun yoktu radyo çalışıyordu bir daha böyle bir şey hiç olmadı. hava aşırı soğuktu ve ben arabayı 3-4 hafta kullanmadım onun ile ilgisi olabilir mi? aküyü kısa süre önce değiştirdim onun ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. sizce neden böyle arıza vermiş olabilir?
    2.bir başka arıza ise dün sabah arabayı çalıştırıp 1 kaç km gittikten sonra durup dururken direksiyon aşırı sertleşti bu olay ara sokakta oldu henüz e5'e çıkmadığım için çok şanslıyım sanırım. bu arada city modunu hiç kullanmadım yumuşak direksiyon sevmediğim için.
    3.vitesi 5'e atarken aşırı zorlanıyorum bu yüzden 4. viteste gidebileceğim kadar devirde kullanıyorum arabayı sizde de böyle bir şey oluyor mu acaba?
    4.arabanın muhtelif yerleri boyalı bunu bile bile aldım sonuçta 10 yıllık araba diyerekten fakat kar yağdıktan boyalarda bi dökülme sökülme şişme tarzı şeyler oldu kaputta boya yok dediler fakat orada da aynı şey oldu.
    arabayı nisan 2016 da aldım son 1 aya kadar hiç bir sorun yoktu.

pek bu işlerden anlamam bundan önceki arabamı tanıdığa verdim bakım için çok güzel kazıklandım amiyane tabirle o yüzden kimseye güvenemiyorum. şuan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım açıkçası.
    tavsiye ve önerilerinizi merakla bekliyorum.
    Kocaelide oturuyorum burada tavsiye edeceğiniz sanayide yer varsa aracı oraya göstermek isterim.

bundan önce açtığım konuda yorumlardan hareket ederek sorunu çözdüm. yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Konu ozgaga tarafından (10/02/2017 Saat 21:37 ) değiştirilmiştir.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Standart Cevap: Her Gün Yeni Bir Arıza!!!

1. maddeyi anlamak güç elektriksel bi temassızlık olmuş olabilir çok rahatsız etmezse kullanın derim

2. madde genelde city modu açmasanızda direksiyon elektrikli sistem olduğundan her daim devrededir uzun zaman aracı kullanmadığınızı belirttiniz akü voltajı düştüyse bu direksiyon sistemini etkileyebiliyor eğer akünüz normal voltaj değerindeyse ve aynı şekilde araba çalışırken direksiyon sertleşir ve gösterge tablosundaki kırmızı direksiyon lambası yanarsa direk servise gidin direksiyon sistemine ait arızaya bilgisayara bağlatıp baktırın arıza çıkarsa aracınızda 2007 model üzeri ise ücretsiz tamir talep edin bu arızayı yaşayıp ücretsiz yaptıran bi ton insna var

3.madde için sizin yapabileceğiniz pek bişey yok ustaya danışın sekromeç ve vites halatlarına baktırmak gerekebilir

4.madde için şunu diyebilirim eğer aracınızda boya varsa yapacak bişey yok ama puntoların bazı serilerinde kırmızıda vernik atması sorunu var ama sizinki sonradan boyanmış ise zaten tekrar boyatmak yada vernik atığı varsa vernik attırmanız şart bunun için kaportacıya danışın

kocaeliyi bilmem ama ist. anadolu yakasına gelme durumunuz olursa bostancı sanayi sitesi rese otoyu herkes tarafından bilinir tavsiye edilir fiattan ayrılma ustaları var mekanik üzerine bi dükkan ve sorunlarınızda size yardımcı olabilirler
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nihat Namuk
    nihat namuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    41FN717
    Edilen teşekkür: 26

Merhaba. bende izmitteyim. 1 yıldır 2006 punto multijet kullanıyorum. Sizin bu şikayetleriniz puntolarda sıkça rastlanan sorunlar olduğunu forum sitelerinde okumuştum. Şimdilik benim başıma böyle şeyler gelmedi. Benden önceki sahiplerinde olmuş olabilir tabiki. İzmit sanayide benim yıllardır gittiğim arkadaşlar var. Senin sorunlarını gösterebiliriz. Ama ne derece yardımcı olabileceklerini de konuşuruz.

Özge .
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Nihat Bey merhaba auto port hasar onarım bakım merkezi diye bir yer varmış başiskelede duydunuz mu bilmiyorum orada boyası sökülmüş yerlerini boya attırıp sonra iyi bir ustaya gösterip herhangi bir problemi yoksa umarım yoktur aracı satılığa çıkartmayı planlıyorum.
    işi bilen ve fuzuli masraf çıkartmayacak olan tamir bakım ustası gerekli bana. sizin bildiğiniz sanayide mekanik veya elektrik bakım ustası var ise dükkanın ismini ve yer tarifini alabilir miyim?

Özge .
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Sinan bey yakın zamanda o tarafa gelebilme ihtimalim var lütfen işletmenin ismini alabilir miyim?

cenk cenk
    acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

bu arabada sonradan boyanan yerler pek tutmuyor, benim de serviste boyanmış çamurluğum dökülmeye başladı. zımpara falan atmadan boyamışlar anladığım kadarıyla.

elektrik sigortası kutusuna bir bakın içi nemlenmiş olabilir, eğer tam kapalı değilse içinde yoğuşma olabilir.

vites olayları genelde halattan oluyor, araba tam ısınınca da devam ediyor mu?

Nihat Namuk
    nihat namuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    41FN717
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı ozgaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nihat Bey merhaba auto port hasar onarım bakım merkezi diye bir yer varmış başiskelede duydunuz mu bilmiyorum orada boyası sökülmüş yerlerini boya attırıp sonra iyi bir ustaya gösterip herhangi bir problemi yoksa umarım yoktur aracı satılığa çıkartmayı planlıyorum.
    işi bilen ve fuzuli masraf çıkartmayacak olan tamir bakım ustası gerekli bana. sizin bildiğiniz sanayide mekanik veya elektrik bakım ustası var ise dükkanın ismini ve yer tarifini alabilir miyim?
    Merhaba. Auto port'u duymuştum ama hiç gitmedim. İlgi alakanın iyi olduğunu söylüyorlar. Daha kurumsal biryer sanırım.
    İzmit sanayide yıllardır. Uzmansan isimli bir yere gidiyorum. Güvendiğim kişilerdir. Ancak Aracın sorunlarını gösterip fiyat almak gerekir.
    Sanayi yeni blokların en ön sırasındadır. Yani Gölcük yoluna bakıyor.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı ozgaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan bey yakın zamanda o tarafa gelebilme ihtimalim var lütfen işletmenin ismini alabilir miyim?

RESE OTO ONARIM (Recai Yılmaz)
    İçerenköy Mah. Doğanbey Cad. Kılıç Sok. 1 Bostancı San. Sit. Ataşehir, İstanbul
    0555 497 30 19
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Özge .
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı acemi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arabada sonradan boyanan yerler pek tutmuyor, benim de serviste boyanmış çamurluğum dökülmeye başladı. zımpara falan atmadan boyamışlar anladığım kadarıyla.

elektrik sigortası kutusuna bir bakın içi nemlenmiş olabilir, eğer tam kapalı değilse içinde yoğuşma olabilir.

vites olayları genelde halattan oluyor, araba tam ısınınca da devam ediyor mu?
    Cenk bey yorum için öncelikle teşekkür ederim arabayı alırken söylemislerdi çok kötü boyamislar diye dediğiniz gibi zımparalamadan işlem yapmışlar şimdi bende direk boyayı sokup öyle yaptırmak istiyorum ama sonra turunculasma olmasından korkuyorum rengin orijinal rengi nasıl tutturacaklar acaba? Çok kötü sesi çıkıyor 4e diye 3e giriyor vites hemde zarar veriyorum bazı aksamalara hissediyorum bunu acikcasi. Debriajami başlıyorum diye dusundum o da değil paspas altina mı giriyor acaba debriajami o şimdi aklıma geldi onuda alıp deniyecegim. Elektrik sigortasına özellikle bakicam