Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
77 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Fiat Yetkili Servis Şikayet Memnuniyetsizlik Konusu

M C
    mehmetefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart Ce: Fiat Yetkili Servis Şikayet Memnuniyetsizlik Konusu

Bakırköy Haliçotoya şehre yakın ve garanti devam ediyor diye geçen senelerde zorunluluktan gitmiştim, bekletmeleri ve sıra konusunda adaletli davranmamaları nedeni ile hoşnut değildim. Araba yetkili servis bakımı devam etsin diye geçen haftasonu gideyim dedim, randevu aldığım halde randevu mantığında çalışmadıklarını söylediler. Hem tomarla para alıyorlar hem de daha randevu sistemi nasıl çalışır bunu dahi dikkat etmiyorlar. Arabayı satacağım şirket arabasına geçiyorum yeter artık bu kadar da insan enayi yerine konulmaz ki. Tamam talep çok insan çok araba çok ama bari aldığınız fazla paranın hatrına biraz özenli iş yapın, çok mu şey istiyoruz anlamadım ki.
    Konu mehmetefendi tarafından (02/06/2015 Saat 14:34 ) değiştirilmiştir.

ibrahim aydın
    ibrahimaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 89

Standart Cevap: Ankara Birmot faciası

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir kullanmakta olduğum aracımı Ankara Birmot servisine götürdüm. Şikayetim direksiyonumun orta kısmından hafif tıkırtı şeklinde gelen sesti, Birmotta müşteri danışmanı Fatih bey beni karşıladı(tavrı aracı bana hibe etmiş ya da aracı ellerinden zorla almışım gibiydi).
    Aracımdaki sorunu anlattım ve sorunu keşif için servis personelinden bir arkadaş çağırdı. Arkadaşla beraber sorunu keşfettik daha sonra şikayetimin doğru olduğunu anlayarak. sorunun kartuşlardan çıkabileceğini söylediler. Değişim gerektiğini ve sorunun 1 gün sonraya uzayabileceğini ifade ettiler. Evimin servise uzak olduğunu söyledim bunun üzerine 3-5 saat sonra işin uzayıp uzamayacağını söyleyeceklerini ifade ettiler. Yalnız beni bekleme salonuna bile yönlendirmeden siz gidin dediler. Servisten çıktım Ankarada fırtına kıyamet tam 3-4 saat dışarıda dolandım. Resmen rezil oldum. ayrıca Aracımın direksiyon kısmını söküp değiştireceklerini söylemelerine rağmen 4 saat sonra eski direksiyonumu tekrar takıp bana sizin direksiyonunuzdan gelen ses diğer araçlardan da geliyor deyip yolladılar. Sizce bu nasıl bi davranış yada bu yapılan ne anlama geliyor. Cevabını sizden bekliyorum.

SAKIN OLA BİRMOTA (Yenimahalle) GİTMEYİN.....
    Türkiye genelindeki Birmot servis ve satış noktaları direk tofaşın kendine ait ve çalışanlar tofaşa bağlı diye biliyordum. Yanlış mı biliyorum.

Yasin GÖKDOĞAN
    occupyist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Standart Cevap: Fiat Yetkili Servis Şikayet Memnuniyetsizlik Konusu

Konuyu güncellemek istiyorum. 100.000 km. bakımı için ben de Kartal'daki yetkili servis olan Medos Otomotiv'den 550 TL., Maslak'taki yetkili servis olan Akpınar Otomotiv'den ise 400 TL. fiyat aldım. Her ikisi de yetkili servis. Bakım aynı bakım. Biri Anadolu Yakası'nda diğeri Avrupa. Fiyat farkına bakar mısınız? 150 TL.!

Ayrıca Medos'ta her nedense şöyle bir olay ile karşılaştım. Aracım yıkamada iken yıkamacı arkadaşlardan biri arabayı ilk çalıştırırken aniden stop ettirdi. El frenini indirmeden kalkış yapmaya çalıştı. "Haydi bu dalgınlıktır olabilir" dedim de araba dizel! Çalıştırırken ilgili göstergelerdeki ışıkların sönmesini bari bekle! Sen kalk, onu da beklemeden hemen marşa bas. Hızla arabayı yıkamaya al.

Olacak iş mi bu?

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu güncellemek istiyorum. 100.000 km. bakımı için ben de Kartal'daki yetkili servis olan Medos Otomotiv'den 550 TL., Maslak'taki yetkili servis olan Akpınar Otomotiv'den ise 400 TL. fiyat aldım. Her ikisi de yetkili servis. Bakım aynı bakım. Biri Anadolu Yakası'nda diğeri Avrupa. Fiyat farkına bakar mısınız? 150 TL.!

Ayrıca Medos'ta her nedense şöyle bir olay ile karşılaştım. Aracım yıkamada iken yıkamacı arkadaşlardan biri arabayı ilk çalıştırırken aniden stop ettirdi. El frenini indirmeden kalkış yapmaya çalıştı. "Haydi bu dalgınlıktır olabilir" dedim de araba dizel! Çalıştırırken ilgili göstergelerdeki ışıkların sönmesini bari bekle! Sen kalk, onu da beklemeden hemen marşa bas. Hızla arabayı yıkamaya al.

Olacak iş mi bu?
    Yasin bey, Fiat için,bence çok şey beklemişsiniz bu beklentileriniz çok zor şeyler. serviste yıkamacı arkadaş gözümün önünde kapıyı açtı duvara vurdu ve aracın o kısımda boya kalktı, ve hiç bir şey yokmuş gibi devam etti. ben sırada bekliyordum hemen aracı aldım yıkama istemiyorum dedim çıktım.paspaslarım da yağ içindeydi
    Konu ORS15 tarafından (26/01/2016 Saat 12:02 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasin bey, Fiat için,bence çok şey beklemişsiniz bu beklentileriniz çok zor şeyler. serviste yıkamacı arkadaş gözümün önünde kapıyı açtı duvara vurdu ve aracın o kısımda boya kalktı, ve hiç bir şey yokmuş gibi devam etti. ben sırada bekliyordum hemen aracı aldım yıkama istemiyorum dedim çıktım.paspaslarım da yağ içindeydi
    Sanırım haklısınız, Ali Bey. Şu da çok ilginç bir bakım maliyeti iki yetkili servisin arasında 150 TL. fark edebilir mi? Bu nasıl bir politikadır anlamak imkansız.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Fiat logolarım güneşten solmuştu ve forumda iyi niyet garantisinden değiştiren arkadaşlar vardı.
    İstanbulda 3 servise başvurdum,sistem olumsuz cevap verdi dediler.
    Edremite tatile gittiğimde,oradaki yetkili servise girip yeniden iyi niyet formu doldurtturdum,15 gün sonra aradılar,"logolarınız hazır,gelin takalım " diye..kargoyla eskileri gönderdim,onlar da yenileri gönderdiler.
    Nasıl bi sistem varsa artık,istanbulda onay vermiyor,Balıkesirde onay veriyor.

Sent from my iPhone using

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

[QUOTE=arenas;983246]Fiat logolarım güneşten solmuştu ve forumda iyi niyet garantisinden değiştiren arkadaşlar vardı.
    İstanbulda 3 servise başvurdum,sistem olumsuz cevap verdi dediler.
    Edremite tatile gittiğimde,oradaki yetkili servise girip yeniden iyi niyet formu doldurtturdum,15 gün sonra aradılar,"logolarınız hazır,gelin takalım " diye..kargoyla eskileri gönderdim,onlar da yenileri gönderdiler.
    Nasıl bi sistem varsa artık,istanbulda onay vermiyor,Balıkesirde onay veriyor.

Balıkesir'de hangi yetkili servisten bu işlemi gerçekleştirdiniz? Ben de logo değişimi yaptırmak istiyorum da.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Edremitteki Karahallılar Oto

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edremitteki Karahallılar Oto

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Direksiyon üzerindeki logo da dahil değil mi bu arada söz konusu logolara?

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Hayır,dıştaki iki logo sadece,ön-arka...direksiyonu da ekletin isterseniz,fotolarını çekip,form dolduracaklar pc ekranında

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Hayır,dıştaki iki logo sadece,ön-arka...direksiyonu da ekletin isterseniz,fotolarını çekip,form dolduracaklar pc ekranında
    Peki, yıllık bakım veya periyodik bakım için bu servisi önerir misiniz eğer bakım yaptırdı iseniz memnuniyet dereceniz nasıl fiyatlar ve hizmet konusunda?

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Peki, yıllık bakım veya periyodik bakım için bu servisi önerir misiniz eğer bakım yaptırdı iseniz memnuniyet dereceniz nasıl fiyatlar ve hizmet konusunda?
    Hiç bakım yaptırmadım maalesef.ama büyükşehirlere göre uygun olacağını düşünüyorum,telefonla fiyat almakta fayda var

MuKu MuKu
    MuKu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06
    Edilen teşekkür: 1

Soru Cevap: Fiat Yetkili Servis Şikayet Memnuniyetsizlik Konusu

peki tavsiye edeceğin güzel bir servis var mı?

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Fiat çağrı merkezinden az önce arandım. Müşteri temsilcisinin beyanına göre; merkez olarak yetkili servislerin fiyat politikalarına müdahale hakları yokmuş. Yani Medos Otomotiv 100.000 km. bakımına "550 TL." derken, Akpınar Otomotiv'in 400 TL. fiyat vermesi neticesinde oluşan 150 TL.'lik fark, servislerin müşteri politikasına endeksli. Bu noktada tabiki Medos Otomotiv, müşteri kaybına uğramış oluyor. Kendileri bilir.

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Alıntı occupyist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat çağrı merkezinden az önce arandım. Müşteri temsilcisinin beyanına göre; merkez olarak yetkili servislerin fiyat politikalarına müdahale hakları yokmuş. Yani Medos Otomotiv 100.000 km. bakımına "550 TL." derken, Akpınar Otomotiv'in 400 TL. fiyat vermesi neticesinde oluşan 150 TL.'lik fark, servislerin müşteri politikasına endeksli. Bu noktada tabiki Medos Otomotiv, müşteri kaybına uğramış oluyor. Kendileri bilir.
    aynen servisler arası fiat farkı oluyor .

HARUN SARAL
    Zikeratar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Valla arkadaşım medos musteri kaybına senin gözünde uğruyor.medos orjinal İtalyan mali flitre ve oparin orjinal yağını kullanıyordu. Diğer servis yerli orjinal opar parça ile dokme yağ kullanıyordu. Genelde biz pahali olan yere neden pahali diye sorarız.ucuz olanın neden bu kadar ucuz olduğunu kimse araştırma. Saygılar birde bu açıdan bakın olaya

Yasin GÖKDOĞAN
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Zikeratar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşım medos musteri kaybına senin gözünde uğruyor.medos orjinal İtalyan mali flitre ve oparin orjinal yağını kullanıyordu. Diğer servis yerli orjinal opar parça ile dokme yağ kullanıyordu. Genelde biz pahali olan yere neden pahali diye sorarız.ucuz olanın neden bu kadar ucuz olduğunu kimse araştırma. Saygılar birde bu açıdan bakın olaya
    "Medos Otomotiv orijinal İtalyan malı filtre ve orijinal OPAR marka yağ kullanıyor. Ancak diğer servis (Akpınar Otomotiv) yerli orijinal OPAR marka filtre ve Selenia veya OPAR marka yağ kullanıyor" diyorsunuz da o takdirde Fiat-Genel Merkez de şunu söylüyor: "tüm yetkili servislerimiz sadece TOFAŞ'ın onayladığı markalara ait tek bir yedek parça ve ürünleri kullanmak zorundadır." Yani "birisi İtalyan diğeri yerli" iddiası pek mantıklı değil. Kaldı ki ben bunu yetkili servise de çağrı merkezine de sordum.

Şunu söyleseniz olabilirdi "OPAR marka balata ile Lancia marka balata kullanan yetkili servisler var. Tabi Lancia daha pahalı ve uzun ömürlü. OPAR daha ucuz ve ona göre kullanım ömrü daha kısa. Yetkili servisler arasında bu anlamda fiyat farkı olması doğal."

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

arkadaşlar, yetkili servisler istedikleri yağı kullanamaz. Fiat'ın onayladığı yağları kullanmak zorunda. Benim bildiğim ellerinde 2 çeşit yağ var biri selenia biri opar. yetkili servisler bu yağları kullana bilir. Yedek parçada ise, bir opar birde lancia oluyor ve arasında da , baya fiyat farkı var.bence yetkili servislerden fiyat alırken kullandıkları parçaları ve markalarını sorarak fiyat alırsanız daha gerçekçi fiyat almış olursunuz. Böylelikle kıyaslama şansınızda olur...

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

musteri hizmetlerini aradim,
    yag konusunda direk servisin tercihine bagli... bir mecburiyet yok, selenia sadece onerilen, tavsiye edilen....
    ozetle yag tercihini farkli bir marka, ozellikte kullanilmasi durumunda direk servise birakmamak gerekir...
    5w40 yerine 10w40 kullansa da sizin ve servisin sorumlulugunda...
    bana da bu sekilde aciklandi...

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

arkadaşlar o zaman servise aracımızı verirken, ne yağ kullanacağını ve hangi parçaları kullanacağını sormak gerek.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon