5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Punto 1.4 fire fun Deri direksiyon kaplaması soyuluyor

fsdsdf fdsfdf
    efemert304 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto 1.4 fire fun Deri direksiyon kaplaması soyuluyor

Merhabalar,
    2009 model Grande punto 1.4 fire fun araba kullanmaktayım.Donanım olarak deri kaplama direksiyon ve vites topuzu var.
    Problem şu ki bu deri diye takılan kaplama suni deri olduğu için soyulmalar var.Çevremde aynı araçtan kullanan arkadaşlar var hepsinde aynı problem var.Bununla ilgili olarak Fiat'a mail attım.kronik problem olduğunu düşündüğümü ve bu problemle karşı karşıya kalan 10larca kişi bulabileceğimi söyledim.
    Beni Mersin Boranlar servisine yönlendirdiler.
    Gittik ısrarla garanti süresi dolmuş yapabileceğimiz bişey yok dediler ama fiata bildirmem gerekiyor deyince fotoğraflarını çektiler.Mühendislerine mail atacaklarını söylediler.

herneyse mail atmışlar cevap için aradılar.GARANTİ SÜRESİ DOLDUĞU İÇİN herhangi birşey yapamayacaklarını söylediler.İstersem 350 tlye tekrar kapalyabileceklerini söylediler.

Bu problemle karşı karşıya kalan arkadaşlar var mı?Belki birlikten kuvvet doğar..yaptırım gücümüz olur.

fsdsdf fdsfdf
    efemert304 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Standart devam...

servisin bu cevabından sonra fiata şu maili attım.

"
    Merhabalar,
    Geçen hafta içinde Grande Punto 1.4 Fire Fun modeli aracımın (59X plakalı) kronik olarak nitelendirilebilecek DERİ KAPLI direksiyon simiti ve vites topuzundaki soyulmayla ilgili olarak şikayet maili atmıştım.Perşembe yada cuma günü bana FİATtan dönüş yaptılar bu problemle ilgili olarak yetkili servislerden bir tanesi olan Mezitli-Mersin Boranlar otomotive yönlendirdiler.Cumartesi günü (26/01/2013) iddiamı doğrulamak amacıyla benimle aynı araca sahip ve aynı şikayetten muzdarip arkadaşım Kemal ....... (33) ile birlikte servise gittik.İlk cümlesi garanti kapsamı dışında olduğu için birşey yapmamız pek mümkün görünmüyor diyen teknik personel arkadaş, ısrarlarımızla soyulmaların fotoğrafını çekti ve mühendislerinizden bir tanesine mail atacağını söyledi.Sonuç itibariyle az önce aradılar servisten.Aynı şeyleri tekrarlıyorlar.GARANTİ SÜRESİ DOLDUĞU İÇİN DEĞİŞİM,TAMİR YAPAMIYORUZ. Ben bu durumdan muzdarip en az 10 kişi daha bulurum.İstersem daha fazlasını.Bildiğiniz gibi forum siteleri var ve insanlar çok kolay organize olabilmekteler.Bu seri ile ilgili olarak (fire Fun) kaç tane araç sattığınızı bilmiyorum ama %90ında bu problem vardır diye düşünüyorum.Servisinizden hiç memnun kalmadım.Bakış açısını hiç beğenmedim.Başlangıçta opsiyonel bir özellik için zaten ekstra para aldınız.Deri kaplama diye suni deriyi taktınız insanların aracına.Şimdi de garanti süresi doldu diye kronik bir arıza,problem sayılabiliecek bir arızayı geçiştiriyorsunuz.Bu Bir mercedes,bir bmw yada dünyada kendini kanıtlamış başka bir markada olsaydı kesinlikle kaç araç olursa olsun geri çağrılırdı ve arıza giderilirdi. Fiat bu konuda kalite olarak sınıfta kalmış bir marka olduğunu düşünüyorum.Bu benim 4. fiat marka aracımdı muhtemelen sonuncu olacak..Bu arada daha önce ne kadar fark verilerek bu donanım alındı bilmiyorum ama servisiniz bunun tamiri için benden 350,00 tl talep etti.350 tl 'yi vereceğimi farzedelim 2 yıl sonra yine kullanacağınız malzemenin kalitesizliğinden yine aynı problemle karşı karşıya kalmayacak mıyım?Niye vereyim bu kadar parayı?Zaten kalitesiz malzeme kullandığınız için bu şikayet mektubu yazılmadı mı?

ahmet kuy
    punto98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Standart direksiyon soyuluyor

2009 punto fun 1.3 gp direksiyon simidi soyulmaya başladı ne yapmalıyım??

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

malesef bu sorun kronik.fiat'ın grande punto serisindeki başlıca kronik problemleri yazsak

Direksiyon ve vites topuzundaki derinin soyulması
    City problemi
    Airbag çatlağı problemi
    Yeni puntolarda ve evolarda stopta buğu sorunu
    Dualogic otomatik şanzımanlarda robot beyni
    Hoperlörlerin patlaması
    Bagaj kapağından tavana doğru kısmen su alması

daha böyle gider...ve malesef fiat bunlar için, şahin doğan parası istiyor.Şu sorunların hepsini yaşayan biri yaptırmak istese nerdeyse ikinci el punto fire kadar para bayılmak zorunda kalıyor.biz de sanayiye yöneliyoruz.Yetkili Servis dediğin, Garantinin bozulmaması için kendini pazarlamamalı.Aksine, Sanayiye gitmemizi engelleyecek çözümler üretmeli.Gerek fiyat olarak, gerek yedek parça ve servis hizmeti olarak.Yetkili servislerin bu zulmüne dur demek malesef imkansız çünkü 0 araç alan kişiler haklı olarak garantilerinin bozulmaması için yetkili servise götürmek zorundalar.Çok komik bir örnek, eğer yetkili servisten davlumbaz almak isterseniz, yarı fiyatına parçacıda satılıyor.Neden böyle yapıyorlar bilmiyorum ama milleti dikmek hoşlarına gidiyor.Gün gelir devran döner.Netekim fiat artık tamamen şahin doğan üreten firma değil artık ve kendilerine gelmeleri gerekiyor...

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Merhaba benim araç 2012 direksiyon da düz tutmada sağda ve solda çıkıntıların araları soyuldu değişim olur mu acaba birde sanki zımpara yapılmış gibi pütür pütür olmuş valla anlamadım....saygılar