Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Puntomu çalıyorlardı.

Uygar Uludağ
    uygar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34
    Edilen teşekkür: 4

Kızgın Puntomu çalıyorlardı.

Arkadaşlar merhaba, 2011 grande punto aracımı evimin kapalı otoparkından sol camı kırıp bebişimi düz kontak yaparak çalmaya çalıştılar. Aracım kaskolu perşembe 12.07.2012 tarihinde Ümraniye Karden oto ya çekildi, immobilezer olduğu için çalamamış hırsız arkadaş

Hasar olarak
    Sol ön kapı camı,
    Kontak gövdesi,
    Immobilezerin yeniden yeni anahtar ile kodlanması,
    direksiyon kilidi,
    direksiyon üst ve alt kapakları,
    kontak kabloları

servis bu parçalar için önce 7 gün parça bekleme 1 gün onarım süresi verdi,
    şimdi ise bir ihtimal bursadan parçalar bulunmaz ise italyadan kontak gövdesi ve orjinal anahtar gelecek dediler ve süre min. 15-20 gün diyorlar. Tüm masrafları kasko karşılar mı ? bu süre zarfında kasko 4 günlük yedek araç veriyor. geri kalan sürede servis vermesi gerekiyor diyor ama onlarda araç vermiyoruz diyorlar. Sizce ne yapmalıyım ? ortalama 1000-1500 TL arası masraf varmış. Acaba medosa gitmemekle hata mı yaptım ?

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şuan aracım karden otoda bıraktım ilgililer her telefonumada cevap veriyorlar.Bence gerek yok aracı oradan oraya sürüklemeyin.Ve bekleyin derim.Geçmiş olsun ......

Uygar Uludağ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34

Teşekkürler servisten alıp başka servise vermektense yedek araç problemini ve uzun parça bekleme süresini nasıl aşabilirim bir de kaskodan bir gol yermiyim onu sormak istemiştim.

s i
    cruelmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Kaskoların %90 ı talep edersen kiralık bir araç veriyorlar. Kendiliğinden teklif eden duymadım. Muhtemelen ekspertiz yapan kişi hasar olarak göremeyip basit parça bekliyor gibi raporladıysa ondan dolayı sorun olur ama sen biraz bastırırsan araç alabilirsin. Kaskonda iyi ve güvenilir bir firmaysa sorun olacağını sanmıyorum.

Ziyaretci040

Hocam hep yazıyorum servis ve kasko le alakalı olarak ne kadar çirkinleşirsen ne kadar çirkefleşirsen o kadar çok alırsın diye.Ben söyliyim aç telefon bağır çağır bir daha sizi kullanmıcam falan.Sonrasındada bi mail döşe kasko firmasına.Aracın çıkana kadar kalır sende araba

Uygar Uludağ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34

önce hiç araç vermeyecekti kasko onarım süresi 1 gün görünüyordu kasko topu servise attı serviste araç vermiyoruz dedi fiat çağrı merkezini aradım şikayet ettim sonuç çıkmadı, sonra exper yapan kişi ile görüştüm 4 gün kiralık araç temin ettiler , geri kalan süre için kasko servisten talepte bulunmamı istedi kısacası ortada araçsız kaldım.

7. 16/07/2012, 17:33

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Öncelikle geçmiş olsun.Her kasko şirketinin belirli bir süre zarfı için araç temin eder bu süre poliçenizde'de belirtilmiştir.Bunun haricinde servislerde uygun fiyata araç kiralama işlemi yaparlar konu hakkında 444 22 55 arayıp aracım şu serviste diyip konuyu anlatın fiat'ın ürünü olan yedek araç hizmetinizden yararlanmak istediğinizi belirtin.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

nasıl bir ş... dir o ya gerizekalı immobilizer lı arabayı nasıl çalacakmışki ne günlere kaldık ya
    geçmiş olsun

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

çok geçmiş olsun.
    Bizim arabaları anca omuzlayarak götürebilirler

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle geçmiş olsun,kaskonuz bütün masrafları karşılamak zorundadır.

İkame araç konusuna gelince de , poliçenizde belirtilen gün kadar size ikame araç verebiliyorlar malesef ondan fazla süreli vermiyorlar,ne kadar çirkefleşsenizde bi faydası olacağına inanmıyorum çünkü sonuçta poliçede bi kural var ve siz onu kabul edip imza atıyosunuz..

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

kaskodan araç alabilmen için aracı kaskonun yada servisin araç çekicisi ile aracını servise götürtmen gerekiyor ilk kural bu diye biliyorum, sizi nasıl götürdünüz servise aracı?
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaskodan araç alabilmen için aracı kaskonun yada servisin araç çekicisi ile aracını servise götürtmen gerekiyor ilk kural bu diye biliyorum, sizi nasıl götürdünüz servise aracı?
    bu olay ya şehir efsanesi yada şirkete göre değişiyor, kaskom anadolu sigorta, aracı kendim kullanarak kavaklıdereye götürdüm eksper geldi baktı akşamına ikame aracı adresime getirdiler süresi doluncada gelip adresimden aldılar...
    boşuna çirkefleşmeye gerek yok şartlar poliçede açıkça belirtilmiştir, genellikle ikame araç süresi kaza başına 7 gün poliçe başına 14 gündür ve artmaz. bu süreye parça bekleme süresi dahil değildir yani ikame araç sadece onarım süresini kapsar. konu ile alakası olmasada pert durumunda verilmez. Kaskonuz zaten 4 gün vererek iyi niyetini göstermiş.
    Konu OzzY tarafından (17/07/2012 Saat 02:08 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olay ya şehir efsanesi yada şirkete göre değişiyor, kaskom anadolu sigorta, aracı kendim kullanarak kavaklıdereye götürdüm eksper geldi baktı akşamına ikame aracı adresime getirdiler süresi doluncada gelip adresimden aldılar...
    boşuna çirkefleşmeye gerek yok şartlar poliçede açıkça belirtilmiştir, genellikle ikame araç süresi kaza başına 7 gün poliçe başına 14 gündür ve artmaz. bu süreye parça bekleme süresi dahil değildir yani ikame araç sadece onarım süresini kapsar. konu ile alakası olmasada pert durumunda verilmez. Kaskonuz zaten 4 gün vererek iyi niyetini göstermiş.

Ak sigorta da bu saçmalık halen mevcut. Yedek araç için illa çekici ile gelecek diyorlar. Peki abimin arabası için biz ne yaptık, hasarlı arabayı kullanarak eski yerine götürdük çağırdık çekiciyi götürdü. Yedek arabayı aldık Ak sigortanın yaptığı da kendisine sadece çekici masrafı olarak daha da zarar olarak yansıdı.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Uygar Uludağ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34

öncelikle herkeze teşekkürler

segin liberty kaskoyu aradım onlar çekici gönderdiler onunla çektim. yedek araçta illa onların çekicisi çekecek diye bir kural yok diye biliyorum

polisin ve servisin dediği üzere immobliezer teknolojisini saf dışı bırakabilen anahtarlık şeklinde cihazlar varmış, kesinlikle çalamazlar demeyin , evimin bahçesinden kapalı otoparktan adamlar cesaret ederek çalmak istedi düşünün artık daha neler görcez.

Ziyaretci040

Alıntı uygar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkeze teşekkürler

segin liberty kaskoyu aradım onlar çekici gönderdiler onunla çektim. yedek araçta illa onların çekicisi çekecek diye bir kural yok diye biliyorum

polisin ve servisin dediği üzere immobliezer teknolojisini saf dışı bırakabilen anahtarlık şeklinde cihazlar varmış, kesinlikle çalamazlar demeyin , evimin bahçesinden kapalı otoparktan adamlar cesaret ederek çalmak istedi düşünün artık daha neler görcez.
    Evet bende duymuştum bunu.Aracınız halen karden otodamı ?

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

geçmiş olsun, asistans araç için kaskonun çekicisinin çekmesi şartı diye bir durum yok

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bazi kasko firmalari gercekten aracin cekiciyle servise getirilmesini sart kosuyor.Daha once yasadik bu durumu.

Onemli olan kaskoyu yaptirdiginiz acenteyle olan iliskiniz bence.Normalde benim policemde arac en yakin servise cekilir sarti var ancak sigortami yapan acente tanidik sayilir daha once cok arac goturduk,sagolsun nereye istersem oraya yonlendirebilicegini soylemisti ve oyle de olmustu..

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

geçmiş olsun...

ikame araç konusunda, bursada bir servis aracımın normal bir bakımında farkettiği bir sıkıntıyı gidermek için aracı iki gün alıkoymak istedi, ben de ilçede olduğum için aracı bırakmamın sorun olacağını söyledim. bana başka bir araç tahsis ettiler, iki gün sonra da nezaketen beni yormamak için aracımı bir şöför ile bulunduğum ilçeye gönderip kendi araçlarını aldılar, tüm bunlar için de hariçten bir kuruş talep etmediler. servislerin tutumu tamamen sizin orayla olan diyaloğunuza bağlı, sürekli aynı yerle çalışıyor ve personelle aranızı iyi tutabiliyorsanız olmayacak iş yok .

Uygar Uludağ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34

Alıntı NOZER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bende duymuştum bunu.Aracınız halen karden otodamı ?
    Evet Halen Karden oto da aracım daha da kalacak sanırım

Uygar Uludağ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 BZP 34

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...

ikame araç konusunda, bursada bir servis aracımın normal bir bakımında farkettiği bir sıkıntıyı gidermek için aracı iki gün alıkoymak istedi, ben de ilçede olduğum için aracı bırakmamın sorun olacağını söyledim. bana başka bir araç tahsis ettiler, iki gün sonra da nezaketen beni yormamak için aracımı bir şöför ile bulunduğum ilçeye gönderip kendi araçlarını aldılar, tüm bunlar için de hariçten bir kuruş talep etmediler. servislerin tutumu tamamen sizin orayla olan diyaloğunuza bağlı, sürekli aynı yerle çalışıyor ve personelle aranızı iyi tutabiliyorsanız olmayacak iş yok .
    Bu durumu Fiat çağrı merkezinden teyit ettim. Normalde parça bekleme durumunda işlemi yapan servis araç temin ediyor. Fakat sürekli olarak gittiğim ve tüm bakımlarını yaptırdığım karden oto da böyle bir temin işlemi yokmuş.

Sayfa 1/2 12 SonSon