Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Alternatör ( Şarj dinamosu ) Kasnağı arızası Başıma gelenler.

ömer bey
    serseri27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 6

Dikkat Alternatör ( Şarj dinamosu ) Kasnağı arızası Başıma gelenler.

Arkadaşlar aracı yeni aldım. Şarj dinamosu kasnağından araba ısınınca cik cik ses geliyordu. Önceki arabamda yetkili servise hiç gitmedim. Forumda okuduğum kadarıyla fiat servis ücretleri uygundu ben de artık yetkili servise gideyim dedim

Gaziantep topçuoğlu yetkili servisine randevusuz gittim. Bana randevu vermek istediler. Ben de şu sese bi bakın kasnaktan geliyor galiba dedim. Ona göre geleyim dedim.
    Usta baktı, evet dedi kasnaktan geliyor değişmeliyiz dedi. Masrafım ne olur deyince, 200-300 arası sanırsam sorayım dedi.

İçeri gitti bi 10 dk sonra geldi şasi numarasını istiyorlar dedi ruhsatı aldı gitti.
    2 dk sonra geldi bana şöyle dedi: 210 kasnak, 75 kayış, 95 gergi bilyası, 130 işçilik, toplam 510 ama senden 500 alırız dedi.

Eğer yaptıracaksan elimizde parça yok 1 hafta sonra gelir sipariş verelim yalnız
    %70 parasını peşin vermen gerekir dedi. Bi ses 500 tl yemi mal oluyor ya dedim. Yaptırmazsan büyük sorunlara yol açar dedi.

Neyse uzatmıyayım oradan çıktım Sanayiye gittim sadece kasnak arızalı kayışta falan bi problem yok dediler. Orjinal kasnak 90 tl, yansanayi 55 tl dediler pazarlıkla orjinalı 85 tl ye aldım, 20 tl de işçilik toplam 105 tl verdik.
    20 dk da hallettiler. Ses falan kalmadı çok şükür.

Şimdi arkadaşlar size soruyorum.
    Bu fiat servisleri bizi söğüşlenecek keriz gözüyle mi görüyorlar acaba?

2. Bu mesajı için 2 kişi serseri27'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

evet.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

evet )

kasnak benimde 2 hafta önce değiştirdim hatta yolda kaldım .
    servis dinamoyuda kakalamaya çalıştı.. tabii bende senin gibi servise yaptırmadım.. dışarda 130 a hallettim...

servis tamire uraşmaz değiştirir... ve bunu yaparken nereye kadar uzanabilirse uzanır..
    kasnak, derken kayış, derken dinamo .)

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Teknik Konu

Alıntı serseri27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracı yeni aldım. Şarj dinamosu kasnağından araba ısınınca cik cik ses geliyordu. Önceki arabamda yetkili servise hiç gitmedim. Forumda okuduğum kadarıyla fiat servis ücretleri uygundu ben de artık yetkili servise gideyim dedim

Gaziantep topçuoğlu yetkili servisine randevusuz gittim. Bana randevu vermek istediler. Ben de şu sese bi bakın kasnaktan geliyor galiba dedim. Ona göre geleyim dedim.
    Usta baktı, evet dedi kasnaktan geliyor değişmeliyiz dedi. Masrafım ne olur deyince, 200-300 arası sanırsam sorayım dedi.

İçeri gitti bi 10 dk sonra geldi şasi numarasını istiyorlar dedi ruhsatı aldı gitti.
    2 dk sonra geldi bana şöyle dedi: 210 kasnak, 75 kayış, 95 gergi bilyası, 130 işçilik, toplam 510 ama senden 500 alırız dedi.

Eğer yaptıracaksan elimizde parça yok 1 hafta sonra gelir sipariş verelim yalnız
    %70 parasını peşin vermen gerekir dedi. Bi ses 500 tl yemi mal oluyor ya dedim. Yaptırmazsan büyük sorunlara yol açar dedi.

Neyse uzatmıyayım oradan çıktım Sanayiye gittim sadece kasnak arızalı kayışta falan bi problem yok dediler. Orjinal kasnak 90 tl, yansanayi 55 tl dediler pazarlıkla orjinalı 85 tl ye aldım, 20 tl de işçilik toplam 105 tl verdik.

Hem EVET. Hem HAYIR. Neden evet ve hayır açıklayayım. Evet çünkü servislerin faiş fiyatları malum gün gibi ortada. Hayır çünkü servis yapacağı işe dikkat edelim işe garanti verecektir ve 2 sene boyunca motorun o kısmından sorun gelmemesi için o kısmı takım olarak yani ana arızalı kısma dahil olan çevre elemanlarıda değiştirecektir. Değiştirmediği takdirde yalnızca sizin arızalı kısmı değiştirdiği takdirde çevre elemanlardan kaynaklı arıza tekrarlamasın mantığını güderek servisler tüm parçaları değiştirir. Parçanın 2 yıllık garantisi ayrıca işler. Doğal olarak fiyat kabarır ve sizde kızarsınız.Yaşadığınız olayın aynısı benim basşıma 2000 model clio hb 1.6 aracımda geldi. İyiki halletmişsiniz. Umulmadık yerde başınızı ağrıtırdı yoksa benim babaannemin cenazesine denk geldi... İyiki değişmiş yada tamir edilmiş.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Bazen evet bazen hayır, garanti varsa servis yoksa özel servis bu kadar basit tüm markalar için aslında bu böyle ne yazık ki biancoangelo dediği gibi servis bir parçayı değiştirirken o kısımda arızalı olabilecek yada sorun çıkarabilecek ne kadar parça varsa değiştiriyor.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

öncelikle geçmiş olsun aynı problemi bende yaşadım 2 ay kadar önce zaten 90 lıkların alternatör kasnakları problemli forumda daha önce konusu açılmıştı...
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...otme-sesi.html

Ender İYİDİKER
    E_N_D_E_R_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 EN*707
    Edilen teşekkür: 128

Aynısı geçen yaz yaşadım bende.Komple değiştirdim Adana Birmot tan toplamda 650 tl ye maloldu...sen yine iyiyimiş 500 :=) geçmiş olsun.
    BİR HAYATIN VAR VE SEN ONU EN İYİ BİR ŞEKİLDE YAŞAMALISIN...!!! EndeR

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

...Şimdi arkadaşlar size soruyorum.
    Evet.

ömer bey
    serseri27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun aynı problemi bende yaşadım 2 ay kadar önce zaten 90 lıkların alternatör kasnakları problemli forumda daha önce konusu açılmıştı...
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...otme-sesi.html
    Hocam haklısın galiba, eski kasnağı sökünce gördük ki çin malı adi bişey demekki daha önce de kasnak değişmiş. Araba 63000 de.

Yağız Karadeniz
    CoachK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 68

Fiat servisidir normal, iyi ki kasnağı değiştircez derken arada akü, altarnatör ve radyatörü değiştirelim dememişler. yok artık demeyin, diyenleri de duyduk....

Salim Bahar
    Yeni Puntocu AnKa537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DR 9388
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı CoachK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat servisidir normal, iyi ki kasnağı değiştircez derken arada akü, altarnatör ve radyatörü değiştirelim dememişler. yok artık demeyin, diyenleri de duyduk....
    Yok Artık.
    Alayına isyan İnadına Beşiktaş

VEYSEL KIRICI
    pusat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

daha neler göreceğiz,duyacağız.aslında servislerde başımızdan geçenleri derleyip bi kitap çıkarsak güzel olur,en azından en çok okunanlarda ilk 10 a falan girer.

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

yetkili servise gitmem galeriden araba almam otomotiv sektörü böyle gelmiş böyle gidiyor

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Benim dinamo perte çıktı 300 Tl ye yenisini almak zorunda kaldım. 340Tl ye mal oldu aksam aksam

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Sevgili arkadaşlar. Alternatör grubu puntoların açıkta kalan suya çok mazruz kalabilen nazik bir grup. Dün benim de alternatör kilitlenmesi nedeniyle yolum servise düştü.Daha doğrusu kendimi zor attım diyelim. Garanti 2 ay önce dolmuştu ama yıllardır sorun yaşamadığım kişisel dostluğa dönüşmüş ve işçiliği sorunsuz, kendi minicik ama gönlü dostluğu kocaman servis danışmanımın yanında aldım soluğu.Kayış gerginin üstünde dönüyordu ve koku yapmıştı. Sonuçta arıza tespiti yapıldı 350-400 tl tutabileceği söylendi. Bugün gittiğimde ustamı arabanın başında buldum ve bobin grubu,kömürler ve yatak milinin hasarlı olduğunu bunun alternatörün suya maruz kalması olabileceğini söyledi. Bunlar değişti, (Alternatör iki bölümden oluşuyormuş ve sadece birini değiştirmişler, kayışta sorun yokmuş, ve işlem tamam. Klima gazını yenilediler(ücretsiz) vaktim olmadığından iç dış yıkama yapılamadı ve ödeme %10 indirimli artı paro ya 50 tl yakıt hediyeli 250 e düştü. işçilik sadece 32 tl kalanı parçaların fiyatı.1 yıl garantili işlem.6 ya bölündü 2 ay ertelendi. bence sanayide mıncıklatıp elimize almaktan iyidir..DEĞER Mİ DEĞER.SERVİS PAHALI GELMİYOR BANA.
    Gezgin Gp.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar. Alternatör grubu puntoların açıkta kalan suya çok maruz kalabilen nazik bir grup. Dün benim de alternatör kilitlenmesi nedeniyle yolum servise düştü.Daha doğrusu kendimi zor attım diyelim. Garanti 2 ay önce dolmuştu ama yıllardır sorun yaşamadığım kişisel dostluğa dönüşmüş ve işçiliği sorunsuz, kendi minicik ama gönlü dostluğu kocaman servis danışmanımın yanında aldım soluğu.Kayış gerginin üstünde dönüyordu ve koku yapmıştı. Sonuçta arıza tespiti yapıldı 350-400 tl tutabileceği söylendi. Bugün gittiğimde ustamı arabanın başında buldum ve bobin grubu,kömürler ve yatak milinin hasarlı olduğunu bunun alternatörün suya maruz kalması olabileceğini söyledi. Bunlar değişti, (Alternatör iki bölümden oluşuyormuş ve sadece birini değiştirmişler, kayışta sorun yokmuş, ve işlem tamam. Klima gazını yenilediler(ücretsiz) vaktim olmadığından iç dış yıkama yapılamadı ve ödeme %10 indirimli artı paro ya 50 tl yakıt hediyeli 250 e düştü. işçilik sadece 32 tl kalanı parçaların fiyatı.1 yıl garantili işlem.6 ya bölündü 2 ay ertelendi. bence sanayide mıncıklatıp elimize almaktan iyidir..DEĞER Mİ DEĞER.SERVİS PAHALI GELMİYOR BANA.
    Gezgin Gp.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

geçmiş olsun bu aralar benim de ayağım servise gitmeye başladı sağ olsunlar bir CC için 2 gün uğraştılar benle. ne yalan söyleyim hiç bir şey yaptırmasam da ağır bakımları servise yaptıracam artık.

hazar celik
    hazarcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 79

bende aynı sorun için servise gittim klima komprasörü gitmiş komple değişmesi lazım dediler 3000 liraya yakın komik bi rakam söylediler ustama gittim 100 liraya halletti

Murat Ataş
    aga1966 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Plaka
    27BG282
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ce: Alternatör ( Şarj dinamosu ) Kasnağı arızası Başıma gelenler.

Servisden bende şikayetciyim,özellikle topçuoğlu gaziantep.Geçen gün iskeleti kırık olan ön koltuğun fiyatını sordum bana 1600 tl dediler.Çıkmada olabilir diye sorunca aralarında fısır fısır konuşup bana 750 tl ye var dediler.Tabii ben her iki fiyatıda abartılı bulup çıktım.Aynı gün pc ye geçip fiat.com.tr a şikayet maili yazdım.24 saat içinde beni aradılar ve şikayetimi dinlediler.Beni arayan bayan bir an için beni umutlandırdı.Ulan dedim yoksa fiat bana yeni koltukmu gönderecek...!!!!
    nerdeeeee.....
    Ertesi gün beni topcuoğlu ndan aradılar.Konunun ne olup olmadığını sorup.beni dinledikten sonra.Arayan hanım bana Yeni koltuğun fiyatının 750 TL olduğunu ve benim yanlış anladığımı ısrar edip durdu.Servisin asla 2.el çıkma parça satmadığını söyledi.Yani benim yanlış anladığımı ısrarla söyedi.İster istemez kendimi yalan yere şikayet etmiş gibi hissettim,ama bilmedikleri bir şey varki ,ben geri zekalı değilim.Ne konuştuğumu ve aldığım fiyatı çok iyi biliyordum.Yalan söyleyen servisdi(uyanık yedek parça satım personeli)
    .Ben ise okuyucuların takdirine sunuyorum.
    Konu aga1966 tarafından (14/04/2015 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Standart Ce: Alternatör ( Şarj dinamosu ) Kasnağı arızası Başıma gelenler.

Delphi nin kasnak tamir setleri var. Geçen sene 80 lira mı ne vermiştim. Opel Corsa ile aynı. 90 lıklarınki böyle.

Sayfa 1/2 12 SonSon