Sayfa 16/65 İlkİlk ... 12131415161718192036 ... SonSon
1293 sonuçtan 301 ile 320 arası

Konu: Fiat servis ücretleri

osman barut
    SerhanOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

bugun kucukyali birmota 30bin bakim icin soktum arabayi..
    %10 indirimle 120ytl verdim.
    acikcasi 4 lt yag 88 ytl cok pahali geldi ama butun servislerde ayni para dediler..

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

forumda yazılanları okuyorum da her servis her parçaya farklı fiyat istiyor,kafalarına göre fren balatası vb parçaları değiştiriyor.çok yazık.keşke fiyatlar tüm türkiyede sabit olsa kazıklanma korkusu yaşamadan servislere gidebilsek.aracım 10500 km de,gecen sene 8000 km de yıllık bakımını yaptırmıştım.bu sene 20000 bakımı gelmedi ama yıllık bakım zamanı geldi.hala tereddütteyim servise gideyim mi gitmeyeyim mi diye.zaten uzatılmış garantinin bitmesine 7 ay kaldı.bekleyip garanti bitince km 20000 e gelince bakımı sanayide yaptırmak daha mantıklı geliyor.bu arada inşallah city motoru sorunu yaşamam.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumda yazılanları okuyorum da her servis her parçaya farklı fiyat istiyor,kafalarına göre fren balatası vb parçaları değiştiriyor.çok yazık.keşke fiyatlar tüm türkiyede sabit olsa kazıklanma korkusu yaşamadan servislere gidebilsek.
    Cihangir bey, zaten sabit tüm Fiat servislerindeki fiyatlar. Nereye giderseniz gidin, sistemden okunan fiyatlar üzerinden çıkıyor faturanız. Bahsettiğiniz farklar, parça değişim gereksinimlerinden kaynaklanıyor. İndirim uygulayan servisler de, işçilik ücretleri üzerinden yapıyorlar indirimlerini...

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

cihangir bey,serviste bakımın tutucağı miktar sanayiye göre en fazla 50 ytl,belki o kadar bile tutmayabilir,peki sizce 50 ytl için city gozden çıkarmak mantıklımı???

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

arkadaşlar garantimin bitmesi ile gözümü karartıp aracımı sanayiye soktum. 60 bin bakımını sanayide hallettim.
    usta birine gidince zaten korkacak bir şey yok , kataloglardan aracın orijinal parçaları gözüküyor , işcilik deseniz gözünüzün önünde içiniz rahat adamlar işini yapıyor.

aklıma gelmişken , aslında gözümü karartmadan önce servise gittim ama serviste araç çokluğundan kımıldayacak yer yoktu ve görevli arkadaş 4 gün önceden randevu almak gerektiğini söyledi. renonun gebzede 3 tane servisi var ve randevusuz da bakıma gitmek mümkün , tofaş ise tek servisle milyonluk gebzede iş yapmaya çalışıyor .
    Konu Linos tarafından (06/07/2008 Saat 19:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

necmi kanduke
    hazardous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaşalr meraba,benim aracımın kmsi 3900 de 1.4 active. haftaya yıllık bakıma sokmayı düşünüyorum.zincirlikuyu ve haliç otodan 2 fiyat aldım yaklaşık 200-250 milyon arası dediler..fiyat bana çok yüksek geldi tavsiyelerinizi bekliyorumm...forumdaki arkadaşlar yıllık bakım için 100 ytl derken servisin bu fiyatları vermesi ilginç geldi bana.yardım pleasee...

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Alıntı hazardous Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr meraba,benim aracımın kmsi 3900 de 1.4 active. haftaya yıllık bakıma sokmayı düşünüyorum.zincirlikuyu ve haliç otodan 2 fiyat aldım yaklaşık 200-250 milyon arası dediler..fiyat bana çok yüksek geldi tavsiyelerinizi bekliyorumm...forumdaki arkadaşlar yıllık bakım için 100 ytl derken servisin bu fiyatları vermesi ilginç geldi bana.yardım pleasee...
    benden de yıllık bakım için yüksek bir fiyat istemişlerdi.arabanın benzinli olduğunu ,periyodik bakımların 20000 km de bir olduğunu,yıllık bakımda sadece yağ,yağ filtresi,hava filtresinin değişeceğini ve bunların bedelinin 75 ytl civarı olduğunu söyle.itiraz ederlerse genel merkeze bu konuyu danışacağını söyle.kuzu kuzu o fiyata yıllık bakımını yaparlar.sakın ha istedikleri 200 lü rakamları verme ve anlatacakları masalları dinleme.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur demirçelen
    forza gp onur1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 AL 4641
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar garantimin bitmesi ile gözümü karartıp aracımı sanayiye soktum. 60 bin bakımını sanayide hallettim.
    usta birine gidince zaten korkacak bir şey yok , kataloglardan aracın orijinal parçaları gözüküyor , işcilik deseniz gözünüzün önünde içiniz rahat adamlar işini yapıyor.

aklıma gelmişken , aslında gözümü karartmadan önce servise gittim ama serviste araç çokluğundan kımıldayacak yer yoktu ve görevli arkadaş 4 gün önceden randevu almak gerektiğini söyledi. renonun gebzede 3 tane servisi var ve randevusuz da bakıma gitmek mümkün , tofaş ise tek servisle milyonluk gebzede iş yapmaya çalışıyor .

valla hüseyin abi bende 50,000 bakımımı aynı şekilde sanayide tanıdığımıza hallettirdim...artık garantimde bitti ve servise gitmeyi düşünmüyorum...

eser çakır
    eserspunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

1.4 fire active için yakıt tüketimi nasıl, bilgilendiriseniz sevinirim.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Alıntı eserspunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 fire active için yakıt tüketimi nasıl, bilgilendiriseniz sevinirim.
    arkadaşım,fiat servis ücretleri ile aracın yakıtı arasında seninde tahmin ettiğin gibi bi bağ yok...ben sana yakıtla ilgili olan konu başlığının linkini koyuyorum,orada son 10 sayfayı okuyarak yakıt değerleri hakkında bilgi alabilirsin,veya da bu yazdıgın msj ı oraya yazıp gelen yorumları okuyabilirsin...

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...akiyor-54.html

Fatih Kadifeci
    Sensitive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34ZD5321
    Edilen teşekkür: 1

Bizim arabaların bakımları gerçekten arabanın fiyatıyla kıyaslandığında çok fazla. Bizim şirkette bi arkadaşda 2006 Audi A4 2.0 TDİ var 360 YTL ye 45000 bakımını yaptırdı 2 gün önce anlamadım. Bizim benzinli arabanın 20000 bakım fiyatıyla eşdeğer. Araçların fiyatına bakacak olursan 4 kat daha pahalı.

ufuk altaş
    grande26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Bugün 10000 km bakımına soktum aracımı:

OXT FORMULA 5W/40 71.55
    HAVA FİLTRESİ 13.73
    FİLTRE YAĞ 10.25
    SARF MALZEME 8.80
    İŞÇİLİK 30.67
    TOPLAM 126.20
    KDV 22.72

GENEL TOPLAM 148.92

149 YTL verdim toplamda.Ben biraz daha düşük tutacağını sanıyordum..

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı grande26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün 10000 km bakımına soktum aracımı:

OXT FORMULA 5W/40 71.55
    HAVA FİLTRESİ 13.73
    FİLTRE YAĞ 10.25
    SARF MALZEME 8.80
    İŞÇİLİK 30.67
    TOPLAM 126.20
    KDV 22.72

GENEL TOPLAM 148.92

149 YTL verdim toplamda.Ben biraz daha düşük tutacağını sanıyordum..

Görebildiğim kadarıyla, 25 YTL. gibi bir fark, sırf yağdan kaynaklanıyor.

barbaros tunalı
    ghostkanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 0

20000 bakım 437 ytl tuttu. istanbul haliç oto'da bakımı yapıldı.yağ filitresi,hava filitresi,klima polen v.s. balatalar.klasik bakım toplam 437 ytl.unutmadan araç 1,3 multijet

ALTAR KILIC
    Kurallara uymadığı için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır! ALTARKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

10000 bakımı 81 ytl ye bonus ile 4 taksite yaptırmıştım.20000 bakımı 273 ytl aldılar. su ve sabun koydurmadım ayrıca balataları da değiştirmedim. balata fiyatı 170 ytl imiş. dışarıdan OPAR balatayı 74 ytl ye alıyorsunuz ve anlaştığınız bir tamirciye 20 ytl işçilik ile 98 ytl toplamda taktırabiliyorsunuz. ayrıca arka cam sileceği kırılmıştı ona da işçilik ile birlikte 60 ytl yazdılar ki çok pahalı. dışarıda bulamadığım için serviste değiştirdim. jant kapağına da 35 ytl istediler 1 ADET JANT KAPAĞI yanlış anlaşılmasın onu da OTOFİX ler var google de aratırsanız bulursunuz rahatlıkla.orayı arayıp getirtirseniz 7 ytl ye takıyorlar

arkadaşlar servise filan gerek yok. sıfır alanlar için birşey diyemem ama. her parça adıyla sanıyla belli. takanda insan işlem yapanda. filtreyse filtre gidin tüm parçaları alın servislerden ne değişecekse. zaten bakım yaptıranlar yazıyorlar tek tek neler yapıldığını... oradan kendi araç modelinize göre hepsini kendiniz bir zahmet toplayın. bir ustayla anlaşın. alıpta filtreyi silecek yerine takacak kimse yok zaten. sökerken başında durun. takarken başında durun. 10000 kilometrede 50 ytl 20000 kilometrede ise fren balatalarıyla beraber cebinize 200 ytl ye yakın para kalsın. ustacığınıza da yüklü bir meblağ bahşiş bırakın. görün bakın sizin araba bir daha oraya gidince size nasıl hizmet veriyor. tabi padişah çocuğu olmayanlar için geçerli bu dediklerim
    Konu Linos tarafından (13/08/2008 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

valla garanti derdi olmasa bizde ole yatıracaz artık garanti kapsmaından cıksın ole yaparızda fren balatasında bu kadar fark olurmu yaaaaaaa

ALTAR KILIC
    Kurallara uymadığı için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır! ALTARKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

benim arabada garantide mustafa. nisana kadar daha süresi var ama sen bakımın normallerini yaptır yeterli. su yağ silecek filan değiştirtme. sormadan değiştiriveriyorlar. hadi sonra geçmiş olsun. ben aldırdım balatayı... OTOFIXte taktıracağım. bir jant kapağı + ön fren balata + işçilik = 100 ytl bizim milyarlar verdiğimiz fiat ın verdiği servis fiyatı ise bir jant kapağı 36 ytl + fren balata 166 ytl + işçilik bilmiyorum ama emin ol en az 20 ytl = 222 ytl. yani kârımız 122 ytl...

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Arabamı 59000km aldım. 60000 bakımı için Fiat servisi aradım ne kadar diye. adamlar 400ytl istediler. neymiş araç garantiliymiş. yok ya. bana bi sayıyor değişecekleri; fren diskleri, pabuçları, hidrolik yağları, yağı, filtreleri vs vs. dedim bana bunlar lazım değil aracım tertemiz frenler daha dokunurken tutuyor, hiçbir problemi de yok, sen bana yağ değişimi, yağ filtresi ve hava filtresi değişimi fiyatını söyle. 100ytl ye yaparız ama garanti vermeyiz dediler. ben de dedim garantisi sizin olsun. gittim en iyi yağdan aldım, tanıdık bi servisci vardı, dedim bunu değiştirelim filtreleri de tak. fiat yetkili servisleriyle falan hic uğrasmıyorum, bana ne gerekiyosa bu kişi soyluyor ona göre bakım yapıyoruz.

yakupca
    Ziyaretçi yakupca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kardeş gerçekten fiat yetkili servisleri çok pahalı

bende punto dan önce 2001 hyundai accent vardı . emin olun fiat servisine verdiğim paranın yarısına hyundai servisinde vermiyor idim.

hani bazen arar oldum.hyndaiyi ) hani şaka bi yana punto gerçekten güzel bi araç aması şu servis ve parçaları oldukça pahalı. bu araçalarda en çok arıza yapan sistem direksiyon sistemi. onada city motoruna 1500 ytl gibi bi para istiyorlar. yazıktır günahtır.servis ten ziyade bu aracın üretiminde en büyük problem bu ise bu ve buna benzer parçaların biraz daha uygun fiyata vermeleri ve işçliğide ona göre almaları. çünki hata kullanıcıda değil satıcıda.

Erkan .
    EPKAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 32

1.3 mjet 10000 bakımı 113 ytl tuttu. fiyat bana iyi geldi sizce nasıl? bu arada servis enriko aliberti.

GP - 1.3 Multijet 75 Hp Dynamic - Titanyum Gri