18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Yetkili servise devam mı, özel servise geçiş mi?

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Standart Yetkili servise devam mı, özel servise geçiş mi?

merhaba forumdaşlarım,

öncelikle konuyu genel olarak değil benim durumuma göre cevaplamanızı rica ediyorum:

aracımı 58k iken Yetkili Servis çalışanından aldım.
    Alırken 60k'da yapılacak bazı bakımların (bazı kayışlar değiştirilmiş tam adlarını bilmiyorum) yanlışlıkla 50k'da yapıldığını o yüzden 60k'da fazla masraf olmayacağını belirtti.

60k'da Yetkili Servise gittiğimde ise sanki bu parçalar değişmemiş gibi 500 TL civarı bir fiyat çıkarttılar. Kilometrenin bakım kayıtlarına girmesi için yaptırmak gerekiyor dedi ben de yanlışlık var dedim bazı parçalar zaten değişmiş büyük bakım olmayacak yağ filtresi yağı falan değişcekti kayıtta görünmesin varsın sonuçta yapılmış bunlar deyince fren balataları da sağlam çıkınca 188 TL ile kurtuldum.

Araç 0-60k arası Yetkili Servis bakımlı kayıtlı. Ama garantisi bitmiş durumda.

benim size danışacağım konu ise bu durumda sizce bakımları Yetkili Serviste yaptırmaya devam mı edeyim yoksa artık özel servise mi gideyim?

bana göre özele gidersem fiyat ve hizmet olarak mutlu olacağım ama Yetkili Servise devam edersem de aracı satarken Artısı olacak, sizce napayım?
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Oto ya git derim
    TSİ Jetta.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alper Ankaradan kalkıp sizin orada özel servısın bırıne gelmeyı dusunmuyor degılım ama yol 9 saat falan yemıyor bukadar yol ,abım fransadan arac ıle ıtalya oradan ızmıre oradanda ankaraya gelmeyı planlıyor gelmıskende aracın bakımını yaptırayım dedı ankarada reno servısı bak bana ıyı bır servıs olsun dedı sanayıde tanıdıgım servıs olmadıgı ıcın sen ızmıre ındıgınde benım tanıdık usta var adı aracı bırak ona bır gunde aracı elıne verır gonderır senı Ankaraya gozun kapalı aracı bırakabılırsın baska yerede gıtmene gerek yok dedım .
    İzmirli olupta oto yerıne baska özel servıse gıtmek aracın vıtezsını degıstırıken debrıyaja basmamak gıbı bır durum sahsen
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Yalandan yapılmış bir yetkili servis bakımı yerine bilgili bir özel servisi tercih ve tavsiye ederim.

Hem de forumda herkese keşke İzmir'de olsak bizde dedirten Oto varken hiç gerek yok abi.
    Alım satıma gelince zaten 60 bine kadar servis kayıtlıymış bir sıkıntı olmaz.
    Ayrıca sen yine aracına bir baktır. Servis elemanı bu gerek yok deyip değiştirmemiş olabilir o kayışları
    biz gp'yi çok sevdik

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kemal Atalay AR
    atalayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 UE
    Edilen teşekkür: 262

yetkili servis bakımlı otomobil ile özel serviste bakımları itinayla yapılmış araçlar arasında hiç bir fark yok hatta aracınızın başında istediğiniz herşeyi öğrenebilirsiniz. bence özel servis bu işin hakkını fazlasıyla veriyor en ufak eksiği yok. yetkili serviste fazla fazla ödeyeceğinize cebinizde kalsın açıkçası yetkili servis bakımlı demek sizin çok çok önemliyse olmazsa olmaz ise bilemem yinede tercih sizin.
    ben 20000 kmden beridir otodayım varsın servis kayıtlı olmasın hiç önemli değil.
    (aracı satmak bence 2. planda olmalı )
    Konu atalayx tarafından (22/03/2012 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

özele git
    Keyif BMW'Dir...

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

aynen dışarı gidin garanti yoksa hiç bakmayın.Benim aracı pazartesi günü 20.000Km bakımına sokacağım inanın bana yakın hatta istanbul dahil 4 ayrı il'deki servislerden fiyat aldım 400-450TL fren balatası hariç fiyat veriyorlar.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

tolga tolga
    BeCkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

ben geçen hafta 80.000 bakım yaptırdım ve hep yetkili servise gidiyordum fakat aracın garantisi yok niye serviste yaptırıyım dedim ve arkadaşımın özel servisine gittim ve yarıdan daha az fiyata çıkardım aracımı...

alper demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oto ya git derim
    Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alper Ankaradan kalkıp sizin orada özel servısın bırıne gelmeyı dusunmuyor degılım ama yol 9 saat falan yemıyor bukadar yol ,abım fransadan arac ıle ıtalya oradan ızmıre oradanda ankaraya gelmeyı planlıyor gelmıskende aracın bakımını yaptırayım dedı ankarada reno servısı bak bana ıyı bır servıs olsun dedı sanayıde tanıdıgım servıs olmadıgı ıcın sen ızmıre ındıgınde benım tanıdık usta var adı aracı bırak ona bır gunde aracı elıne verır gonderır senı Ankaraya gozun kapalı aracı bırakabılırsın baska yerede gıtmene gerek yok dedım .
    İzmirli olupta oto yerıne baska özel servıse gıtmek aracın vıtezsını degıstırıken debrıyaja basmamak gıbı bır durum sahsen
    Alıntı cihankardes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalandan yapılmış bir yetkili servis bakımı yerine bilgili bir özel servisi tercih ve tavsiye ederim.

Hem de forumda herkese keşke İzmir'de olsak bizde dedirten Oto varken hiç gerek yok abi.
    Alım satıma gelince zaten 60 bine kadar servis kayıtlıymış bir sıkıntı olmaz.
    Ayrıca sen yine aracına bir baktır. Servis elemanı bu gerek yok deyip değiştirmemiş olabilir o kayışları
    Alıntı atalayx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yetkili servis bakımlı otomobil ile özel serviste bakımları itinayla yapılmış araçlar arasında hiç bir fark yok hatta aracınızın başında istediğiniz herşeyi öğrenebilirsiniz. bence özel servis bu işin hakkını fazlasıyla veriyor en ufak eksiği yok. yetkili serviste fazla fazla ödeyeceğinize cebinizde kalsın açıkçası yetkili servis bakımlı demek sizin çok çok önemliyse olmazsa olmaz ise bilemem yinede tercih sizin.
    ben 20000 kmden beridir otodayım varsın servis kayıtlı olmasın hiç önemli değil.
    (aracı satmak bence 2. planda olmalı )
    Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özele git
    Alıntı zafer murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen dışarı gidin garanti yoksa hiç bakmayın.Benim aracı pazartesi günü 20.000Km bakımına sokacağım inanın bana yakın hatta istanbul dahil 4 ayrı il'deki servislerden fiyat aldım 400-450TL fren balatası hariç fiyat veriyorlar.
    Alıntı BeCkS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben geçen hafta 80.000 bakım yaptırdım ve hep yetkili servise gidiyordum fakat aracın garantisi yok niye serviste yaptırıyım dedim ve arkadaşımın özel servisine gittim ve yarıdan daha az fiyata çıkardım aracımı...

hepinize çok teşekkür ederim.

"Özel" derken ben de 'ı düşünüyordum zaten "Yetkili" dediğim yer ise Enrico Aliberti idi.

fazladan para kopartma çabaları, yüksek fiyatlar ve araca ne yapıldığını görmemek (kayışlar değişti mi acaba) zaten içimi yiyordu ayrıca altı üstü iki filtre bir yağ değişimi, balata kontrolü için sabah bırak akşam al benim durumuma hiç uygun değil uzak ilçeden geliyorum zaten.

tekrar teşekkürler içim rahatladı inanın
    Alper DEMİR

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

evet arkadaşlar oybirliği ile özel servise karar vermiştik sonunda ben de usta ile tanışma şansı buldum aracın 70 bin bakımını yaptırdım sağolsun inanılmaz ilgilendi araçla burada anlat anlat bitmez yaptıkları ama %100 müşteri memnuniyeti olarak kısaca özetlemek mümkün

aracımın bütün durumunu mekanik elektrik elektronik kaporta ne varsa döktü ortaya anlattı deneme turuna çıktık test ettik cihaza bağladık lakır lukur bir ses vardı z rotmuş onu buldu gösterdi değiştirdi, yanmayan çakmaklık ışığını gündüz vakti ben söylemeden buldu(!) değiştirdi vs. vs. araç hiç bu kadar içime sinmemişti bakım demek yetmez check-up yapıldı demek daha doğru olur

eline emeğine sağlık usta.
    çok teşekkürler.
    Alper DEMİR

16. Bu mesajı için 2 kişi alperd'ye teşekkür etti:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Şehriniz İzmir olduğu için burada herkesin güvenini kazanmış en doğrusu. Ankarada olsaydınız kavaklıdere yetkili servisi derdik.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

20 den sonra bende tayım,1 aya geliyorum bende dostum

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

yolu düşen herkesi servisimize bekleriz tamir ve bakımla ilgili Grandepunto punto evo her türlü ekipmaını cihazı bilgisi servisimizde mevcuttur ..İzmirin Grandepunto serviisiyiz

Gürol gürol
    maddogjr75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

1 hafta bekleyip ben de manisaya(memlekete) gidince uğrasam mı acaba otoya.Kararsız kaldım şimdi:İzmirin neresinde , kolay bulunur mu acaba

Aykut BODUR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02

manisadan bulmak çok kolay,siz yeter ki gelmek isteyin
    anlatırız. totalde 30*35 dk da ta olursunuz

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ERSOY BAYDEMİR
    MRFEE mrfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 100

bütün herkes oto diyor ama, bu her şehirde yok maalesef. ben bursada özel olarak gidecek yer pek bilmiyorum. geçen gün bosch car servisden fiyat aldım. 50 bin km bakımı için 250-300 tl arası dediler standart bakım yani. sonra oturduğum mahallede bir tamirciye sordum. yağ değişimi ve 3 filtre (poolen,hava,yağ) ne kadar tutar dedim. 150-170 tl gibi dedi. bende ********** otodan 50 bin km standart bakım için 175 tl fiyat aldım. bütün bunları boşverip ben filtreleri ve yağı alıp arkadaş esnafına gidersem belki o zaman çok uygun olmuş olur. birde merak ettim oto bu dediğim bakım için ne kadar fiyat verir acaba

Aykut BODUR
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02

biz zaten izmirden alper bey için cevap vermiştik

Gürol gürol
    maddogjr75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı mrfee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün herkes oto diyor ama, bu her şehirde yok maalesef. ben bursada özel olarak gidecek yer pek bilmiyorum. geçen gün bosch car servisden fiyat aldım. 50 bin km bakımı için 250-300 tl arası dediler standart bakım yani. sonra oturduğum mahallede bir tamirciye sordum. yağ değişimi ve 3 filtre (poolen,hava,yağ) ne kadar tutar dedim. 150-170 tl gibi dedi. bende ********** otodan 50 bin km standart bakım için 175 tl fiyat aldım. bütün bunları boşverip ben filtreleri ve yağı alıp arkadaş esnafına gidersem belki o zaman çok uygun olmuş olur. birde merak ettim oto bu dediğim bakım için ne kadar fiyat verir acaba
    gerçekten Bursa da bulmak zor.Ben de sizin gibi ,arkadaşların sık gittiği bir ustadan aynı fiyatları aldım geçen gün.Bursada 2 servis denedim şimdiyekadar.Ama fiyat açısından hiç memnun kalmadım.