Sayfa 3/11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
216 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Yıllık / Periyodik Bakım Farkı

yıldıray aksakal
    yıldıray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    10 TV 156
    Edilen teşekkür: 47

Uzun bir aradan sonra herkese mrb .Yarın 30.000 bakımına yani yağ değişimi ve ne gerekiyorsa onlar.Aranızda 30.000 için giden varmı.varsa ne gibi işlemler yapıldı ve ücret ne oldu.

Metin ORMAN
    mizginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    06M0737
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 de yağ değişmez kontrol olur eksikse ekleme yaparlar bir yıl geçmesinin sebebi yağın özelliğini yitirmesi
    Femoli ye katiliyorum...
    ®man

hasan duran
    thorque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 cpz 37
    Edilen teşekkür: 0

merhabalar benim aracım 15 aylık ve 20000 km yi yeni doldurdum
    5000 ve 10000 km oldugunda aldıgım yer olan birmot otomotive bakım için getirmek istedigimi soledim ve randevu talep ettim .yalnız servis bunlara gerek olmadıgını soledi ve benden 20000 km olunca servise getirmemi istedi.
    bende pek umursamadım . pazar gecesi arabamda motor ikaz ışığı yandı bende yol yardımını aradım trak otomotivden bana dondüler ve baya ilgilendiler bende arabamın bakımını trak otomotivin servisinde yaptırmak istedim gördüğüm ilgiden dolayı...
    bu gun servise gidince benden bakım için 290 ytl istediler bakımın dışında arka kapılarda zor açılma problemi vardı ve bi de direksiyondan tam turlarda bi ses geliyordu. bu cevremdeki diger puntolarda da karşılaştıgım bi sorundu. bu da kendilerine soledim .
    bu anlattıklarıma ne şekilde yorum yaparsınız servis benden fazla para istedi gibi geliyo birde bahsetiğim sorunların garanti kapsamın da olup olmadıgı hakıında bilgisi olanlar yazabilir mi?

OĞUZHAN ÜLGEN
    MACHINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EF 3797
    Edilen teşekkür: 22

Araştırma Konusu

Alıntı thorque Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5000 ve 10000 km oldugunda aldıgım yer olan birmot otomotive bakım için getirmek istedigimi soledim ve randevu talep ettim .yalnız servis bunlara gerek olmadıgını soledi ve benden 20000 km olunca servise getirmemi istedi.
    bende pek umursamadım . pazar gecesi arabamda motor ikaz ışığı yandı bende yol yardımını aradım trak otomotivden bana dondüler ve baya ilgilendiler bende arabamın bakımını trak otomotivin servisinde yaptırmak istedim gördüğüm ilgiden dolayı...
    bu gun servise gidince benden bakım için 290 ytl istediler bakımın dışında arka kapılarda zor açılma problemi vardı ve bi de direksiyondan tam turlarda bi ses geliyordu. bu cevremdeki diger puntolarda da karşılaştıgım bi sorundu. bu da kendilerine soledim .
    bu anlattıklarıma ne şekilde yorum yaparsınız servis benden fazla para istedi gibi geliyo birde bahsetiğim sorunların garanti kapsamın da olup olmadıgı hakıında bilgisi olanlar yazabilir mi?
    Bu fiyata hangi parçaları ne kadara değişmişler açıklarsanız arkadaşlarımız daha rahat yardımcı olabiliriz

hasan duran
    thorque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 cpz 37

işte fatura işçilik için 80 + kdv alınmış diğerleri para tutmuyo

Konu thorque tarafından (24/10/2007 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir.

Sezinhan Tulgay
    Sezinhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 JBJ 06
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı thorque Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arka kapı ve direksiyon garanti kapsamında olmalı. benden 20.000 bakımı için 200 YTL civarında bi para almışlardı.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Hiç indirim alamadın mı Hasan? İzmir'de indirimli servislerimiz de vardı...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

TIRAK oto ile bi bağlantımız yok abi.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

lütfi yılmam
    yılmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

Mrb...

Yıllık bakımı(10.000) hafta sonu yaptırdım. Edirnede Özakıncılar servisine götürdüm. Yapılan işlemler:
    Yağ Değişimi
    Yağ filtresi değişti
    Hava filtresi değişti
    Toplam 110 YTL. Bu fiyatın 20 si işçilik geri kalanı giderler+KDV...

ALPY ALPY
    alpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 fb 1907
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba Arkadaslar

bugun yıllık bakımdan cıktı arabam 14721 km de
    ve tutar 342 ytl tuttu
    on fren balataları bıtmıs artı olarak onları degıstıler yarın faturayı scan eder koyarım buraya

ÖZGÜR ŞİMŞEK
    ozgursmsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    15 PD 665

aracımı geçen ay 18000 kilometrede servise götürdüm herhangi bir problem yok dediler.
    aracım şuan 21500 de servise biraz geç soksam bir problem olurmu ve servise götürdüğümde ne gibi bakım yapılacak ve ne kadar tutar yardımcı olursanız sevinirim.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Özgür 20000 lik periyodik bakıma sokmalısın aracını.Sanırım 1500km lik bir esneklik vardı bakımlarda...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

bencede fazla geçirmemlisin sonra çok zarar açabilir.

murat sandıkçı
    murat sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 35

Arkadaşlar selam bende hafta sonu PUNTO mu aldım.Bu bakım konusunda benimde kafam karıştı servis 8000 de gel yağına bakalım diyor, bu bana işin biraz ticari olduğunu düşündürüyor.Daha önce bende POLO vardı hiç böyle birşey olmadı.Ya 1 yıl sonunda yada 15000 km sonunda servise gittim.Bunun haricinde hiçte sorun yaşamadım.Şimdi burada 3 sayfa yorumları okudum gerçekten kafam karıştı.Bence 1 yıl veya 20000 km sonunda servise gidilmesi gerekli diğerleri hikaye.Böyle birşey olmasa zaten adamlar 20000km de bakım demezler.

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı murat sandıkçı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam bende hafta sonu PUNTO mu aldım.Bu bakım konusunda benimde kafam karıştı servis 8000 de gel yağına bakalım diyor, bu bana işin biraz ticari olduğunu düşündürüyor.Daha önce bende POLO vardı hiç böyle birşey olmadı.Ya 1 yıl sonunda yada 15000 km sonunda servise gittim.Bunun haricinde hiçte sorun yaşamadım.Şimdi burada 3 sayfa yorumları okudum gerçekten kafam karıştı.Bence 1 yıl veya 20000 km sonunda servise gidilmesi gerekli diğerleri hikaye.Böyle birşey olmasa zaten adamlar 20000km de bakım demezler.
    Evet haklısınız ama bu biraz da tercih meselesi. Aracım 17.000'de ve ben 10.000'de yağı değiştirdim ancak bir zorunluluk değildi bu. Aracı biraz rahatlatmak istedim. Benzer şekilde hava filtresini ve polen filtresini de değiştirdim. Şahsen, son noktaya kadar bekleme taraftarı değilim ama söylediğim gibi, bu bir tercih meselesi!

Murat Guneral
    wisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 8

Merhaba,
    Ben de 2.el GP alarak aranıza katıldım. Araç diesel 75HP. 2006 model ve henüz garanti kapsamında. Ankarada sevisinden memnun kaldığınız bir servis önerebilir misiniz? Ayrıca sanırım Diesel araçlarda servis ücretleri daha yüksek. Ücretler konusunda deneyimi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

Teşekkürler.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı wisher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben de 2.el GP alarak aranıza katıldım. Araç diesel 75HP. 2006 model ve henüz garanti kapsamında. Ankarada sevisinden memnun kaldığınız bir servis önerebilir misiniz? Ayrıca sanırım Diesel araçlarda servis ücretleri daha yüksek. Ücretler konusunda deneyimi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

Teşekkürler.
    Aracınız hayırlı olsun Murat Bey Müslüm Beyle görüşebilirsiniz (Kavaklıdere Servis)

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selman yavaşcan
    celoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 11

öncelikle herkese merabalar.faturalar aynı hemen hemen ben en son 20000km yaptırdım.balatalar kontrol edildi değişmedi 270 ytl tuttu.anlamadığım 80 ytl işçilik yazılıyoo bu çok garibime gitti.ne yaptılardki 80 ytl istiyolar.3 adet filtre sök tak. yağ değiştir tamam 2 saaate surmedi yaptğı iş servisin.bende birascık kavga edince adam lar 50 ytl ye indi işçilik ücretini, sizde dövüşün bence servis ler bundan anlıyo.aracın kitapçığında yazan her şeye baksalar ve kontrol etseler amenna akşama kadar sürer o zaman 80 yt helal hoş olsun...

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yıldıray aksakal
    yıldıray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    10 TV 156
    Edilen teşekkür: 47

arkadaşlar mrb. 2000 km sonra aracımı 40.000 bakımına götüreceğim.Aranızda 40.000 bakımı yaptıran varmı.Varsa bakımda neler yapıldı ve nekadar ücret aldılar.Kesin olmamakla birlikte en az 250 tutar dediler.Üstünede çıkabilir tahminimce.Birde motoru temizlemek için bir cihaza bağlanıyormuş ve bir maddeyle temizleme yapılıyormuş.Bu konuda bilgisi olan ve yaptıran varmı

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı yıldıray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde motoru temizlemek için bir cihaza bağlanıyormuş ve bir maddeyle temizleme yapılıyormuş.Bu konuda bilgisi olan ve yaptıran varmı
    Bahsettiğin şey Carbon Clean sanırım... Motordaki kurumları temizliyorlar bir ilaç yardımıyla. Geçenlerde bir arkadaşın aracı için yaptırdık, çok memnun kaldı. Müslüm'ün (Kavaklıdere Servis) söylediğine göre, Fiat, 40.000'de carbon clean'ı mecbur tutuyormuş artık...

Sayfa 3/11 İlkİlk 1234567 ... SonSon