Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Akü değişimi

zafer kaplan
    zaferkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

Benim araba 2005 model 2004 te trafiğe çıkmış benim aküde hala fabrika çıkışı orjinal akü bu soğuklarda bile tık demedi hayırlı olsun Erdi

mevlüt yeler
    kaplan0606 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

bugün değiştirdim 62 amper bosch 140 tl ye 62 amper sıkıntı olurmu? Teşekkürler.

ömer bey
    serseri27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı kaplan0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün değiştirdim 62 amper bosch 140 tl ye 62 amper sıkıntı olurmu? Teşekkürler.
    Hiç bi sıkıntı olmaz, kalbin rahat olsun hocam. 2 amperden hiç bişi olmaz. Biz 60 yerine 72 taktık 4 sene yine bişi olmadı.

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı kaplan0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amperin yüksek olması 12 voltluk voltaja birden fazla cihazla yüklenebilirsin demek büyük olması avantaj. Mesela araç çalışmazken müzik dinlerken oto süpürgesi kullanabilirsin. akü çabuk bitmez.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Benim aracım 2011 ve aküsü az önce bitti.5 ve 6 yıl kullananlara imrendim doğrusu.İlk üzerindeki aküsü ve daha 2 yıl olmadan bitti.Magnet Marelli marka akü demekki iyi değilmiş sizlerinki 5-6 yıl gidipte bu 2 yıl olmadan bitiyorsa sorun var demekki bu markada.

Sercan Türen
    adrentos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 49

Alıntı burank16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım 2011 ve aküsü az önce bitti.5 ve 6 yıl kullananlara imrendim doğrusu.İlk üzerindeki aküsü ve daha 2 yıl olmadan bitti.Magnet Marelli marka akü demekki iyi değilmiş sizlerinki 5-6 yıl gidipte bu 2 yıl olmadan bitiyorsa sorun var demekki bu markada.

garantiden değişmiyormu akü ?

Anıl Ercan
    Furious1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Alcaksanız varta akü alcaksınız diger mutlu inci eline su dokemez varta'nın.
    AnıL Ercan

tab tab
    tab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 52

benlide 6 yıl iyi dizelde 3-4 yıl kadar

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı burank16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fırat, akü iki yıl olmadan bittiyse (Şarj tutmuyorsa) garantiden değişmesi gerekiyor bence...

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Meraba,

Bosh'un aküsü nasıldır?

2009 model aracım, sanırım yakında akü ile ilgili problemler yaşayacağım...
    Almışken de indirimli ve iyi bir akü alayım diyorum...
    YKB nın MTV ödemelerinde 50-TL indirimi var bu aküye...
    İndirim varken alsam mı aceba...
    100-TL ye gelecek indirimle birlikte...

Kaçak testi, alternatör şarj testi, KDV, Montaj Dahil
    148,68 TL

12V/60 Amper
    S3 Tam Kapalı
    Marş Akımı (EN/DIN): 480/280
    Ölçüler:
    Boy: 245 mm
    En: 176 mm
    Yükseklik: 190 mm
    Bağlantı:B3
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

meraba bende birşey sorucam acaba aküden mi kaynaklanıyor merak ediyorum , aracı ilk çalıştırırken eskiye göre daha uzun sürede çalışıyor ve ilk çalışmada farları açtığımda direksiyonu olduğu yerde sağa sola çevirince farlarda çok hafif bi kısılma oluyor , city açık ama direksiyon motor sıcakken ki gibi yumuşak dönmüyor , motor ısındığında kısılma yada bi anormallik olmuyor sorun aküdemidir. 2010 model araba , yazdan beri ertlediğim tesisatı yakın zamanda bağlatıcam , şimdi onuda takarsak yarı yolda bırakmasın bu akü bizi
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı adrentos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araç 28 aylıkken aküsü bitti.usta 24 aylık olsaydı değiştirirdik dedi garantiden.demekki değişiyor...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Bu arada bugünlerde şu dikkatimi çekiyor yeni araçlarda akü sorunu..elektronik aksam çoğaldıkça akülere yük biniyor ama bunlara paralel olarak akülerimizin amperi yükseltilmiyor bunun sonucu olarakta 10-20 aylık araçlarda akü sorunu oluyor..

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Standart Aküm sorunlu ama FIAT kabul etmiyor

Alıntı adrentos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BİRMOT FIAT Yetkil sevisi hem aküyü hem aracımı kontrol etti.Aracımda sorun çıkmadı akü yanmış dedi,buyüzden de kullanıcı hatası ücretli değişim olacak dedi.Aracım ve aküm garanti kapsamında olmasına rahmen bana kullanıcı hatası diyebildiler ve aracım fabrika çıkışı nasıl ise o şekilde,ekstra tesisat falan yok.Bana size indirimli akü vermeye kalktılar markasını sorduğumda FIAT marka dediler bende daha üstündekine garanti verip sağlayamıyorsunuz takacağınız FIAT markaya nasıl garanti vereceksiniz,onada aynısı olursa kullanıcı hatası der çıkarsınız işin içinden dedim ve aküyü Magneti Marelli nin yetkili servisine götürdüm incelediler ve kısa devre olduğunu bununda kullanıcı değil akünün kendisi hatalı olduğunu söylediler.Bu durumu FIAT Gnel Merkeze yazdım hala dönen yok malesef.FIAT ve servisleri kendisi istediği gibi karar veriyor neyin garantiye girip girmeyeceği konusunda.

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Dün BOSCH 60 Amper akü aldım,almadan önce Teknomak FIAT Servisi ile görüştüm bizim araçların 50Amperlik 60lık taksak sorun olurmu diye olmaz dediler ve 60lık taktım.Akünün tablasının zemin kısmında oturduğu yerde dikdörtgen plastik parça var 2 köşeden tırnaklar ile oturmuş,bunları yan çeperinden içe doğru bastırıp yukarı dikkatlice çekerseniz tınakları kırmadan çıkarırsınız ve 50Amperden uzunluğu büyük olan 60Aperliği birebir cuk diye yerleştirirsiniz.O plastik parça bizim 50 liğin, konduğu yerde ileri geri kaymasını,oynamasını engelleyen tutucu parça.50Amper ölçüleri 207*175*190 60Amper 242*175*190 yükseklik olarak rakamdan emin değilim ama en ve boy ölçüsünü doğru yazdım.60Amperin bende çok daha iyi olacağını düşünüyorum.Yanılmıyorsamda MUTLU 50 yada 55Amper 144TL BOSCH 60Amper 150TL çalışan indirimi ile.

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı icngz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araç 28 aylıkken aküsü bitti.usta 24 aylık olsaydı değiştirirdik dedi garantiden.demekki değişiyor...
    Bence 22-23 aylık olsaydı akünüz gerçekten size o cevabı verirlermiydi?Nasıl olsa akünüz garanti süresini doldurmuş sırf göz boyamak için o lafı demişlerdir.O zaman benim aküm şuan garantide,akünün Magneti Marelli Yetkili Servisi; akü hatalı kullanıcı hatası yok diyor,değiştirsinler o zaman garantiden göreyim.Mersin'deki Yetkili FIAT Servisinin kuralları ile Bursada'kinin farklı mı?Tüm yetkili servislerinin Genel Merkezin belirtmiş olduğu kurallara göre çalışması istenir.Sizin oradaki müşteri memnuniyetine önem veren bir servis olup insiyatif alıp genel merkeze sormadan birşeyler yapabiliyorsa onu bilemem.Ben Genel Merkez ile görüştüm onlar dai kabul etmedi kullanıcı hatası deyip çıktılar işin içinden.benim gibi bunu akünün servisine götürelim bir ayrıntılı inceleyelim yok.Ne dersek o havalarındalar.Umarım sizin başınıza garantili parçası ile ilgili bir sorun gelmezde bu durumları yaşamazsınız.Ha en ilgincide Magneti Marelli serviside bu araçlar İtalyada üretilip oradaki üretilmiş Magneti Marelli aküsü takıldığı için biz birşey yapamıyoruz diyor.Bu durumuda Genel Merkeze bildirdim ama nafile şuan için sanki Magneti Marelli FIAT'ın değilmiş gibi davranıyorlar.
    Konu burank16 tarafından (18/01/2013 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Ben de aküde sorun yaşadım sıfır aracımda. Sadece şehir içi kullanımda 3 aylık aracın aküsü %60 seviyesinde resmen sürünüyordu. Isparta-Aydın arası yolculuk yaptım. Yetkili serviste tekrar ölçtürdüm. %98,7 çıktı akü doluluk oranı. Şehir içi kullanımda akü kesinlikle şarj olmuyor ve akünün ömrünü doldurması sanırım bu nedenle kullanıcı sorumluluğuna bırakılıyor gibi geldi bana.

Sent from my iPhone using

Fırat BAYHAN
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı aalperdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aküde sorun yaşadım sıfır aracımda. Sadece şehir içi kullanımda 3 aylık aracın aküsü %60 seviyesinde resmen sürünüyordu. Isparta-Aydın arası yolculuk yaptım. Yetkili serviste tekrar ölçtürdüm. %98,7 çıktı akü doluluk oranı. Şehir içi kullanımda akü kesinlikle şarj olmuyor ve akünün ömrünü doldurması sanırım bu nedenle kullanıcı sorumluluğuna bırakılıyor gibi geldi bana.

Sent from my iPhone using
    Zannetmem çünkü aracıma bakmaya eve gelen FIAT Yol yardımıda serviste aracınız uzun süre garajda yatıyormu? diye sordu.Bende haftanın 2 günü garajda buna yatıyor derseniz yatıyor demektir dedim.Aracın şehir içinde kısa kullanılmasıyla şehir dışı kullanımı ile çok fazla şey değişeceğini zannetmem.Şehir içi kullanımda şarj olmuyorsa kısa zamanda akünün boşalması gerekir diye düşünüyorum ve dediğiniz gibi olsada şehir dışında mı kullanacağız araçlarımızı,ona göre mi tasarlanmış bu araçlar?O zaman yine bir sıkıntı var demektir ya şarj dinamosu ile ilgili yada akü amper kapasitesi ile ilgili.

Abdullah bey
    Yeniden Punto AYM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 51

Kasım 2010 trafiğe çıkışlı araçımın aküsü geçen ay bitti 100 TL verip 60 Amper Yiğit akü aldım. Servis garantiyi kabul etmiyor akü yanmış diyorlar. Araçı çalıştırırken akım çeken herşeyi kapatmanız gerekir kullanıcı hatası diyorlar. Yani araçın marşına basmadan farlar, city direksiyon, havalandırma, teyp, v.s. kapatmak gerekiyormuş buda onların savunması. Ancak yeni akülerin eskileri kadar sağlam olmadıkları aşikar ortada. Eski araçımda 2008 puto idi onun aküsünüde 2010 da ben değiştirmiştim. Ford fiesta içinde durum aynı bizde 2004 modeli vardı aküsünü yıllarca kulandıktan sonra değiştirdik. Araçı satıp 2010 model fiesta aldık geçen yıl akü bitti.
    2008 Palio Sole 1.4 Fire Active Plus Pkt.
    2008 Grande Punto 1.3 MultiJet Active
    2011 Grande Punto 1.3 MultiJet Full Kit

20. 12/10/2013, 10:19

Sebep
    reklamlarınız için yönetimle irtibata geçiniz...

Berkay Gür
    powermoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

benim akü orijinal. araç 2006 model. 9 sene. halen basıyor.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri