11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Bosch car servis 20 bın bakımı

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Bosch car servis 20 bın bakımı

Arkdaslar Bosch Car servıse maıl atmıstım Benzinli 20 bın gp bakımı ıle alakalı ve kullanım kıtapcıgındakı perıyodık bakımda ne yapılması gerektıgının tablosunu gondermıstım cevap geldı ve MTV sını World Card ıle odeyenlere %30 ıscılık ındırımınıde sordum su an kampanya bıtmıs ama yetkılılerle gorusup sızın ıcın bırseyler yaptırmaya calısırım denıldı.
    Benım anladıgım su Ocak 2012 MTV sını world ıle yatıranlara % 30 luk ıscılık ındırımı uygulana bılır

Gelen Cevap
    Aracınıza yapılmasını istediğiniz bakımda yollamış olduğunuz tablodaki kontroller ve değiştirilmesi gereken parçalar yağın Castrol edge 5w 40 ile olduğu taktirde yaklaşık olarak 250-280 tl civarında tutar. değişiklik ise aracınızın motor koduna ve tipine göre değişiklikler göstermesindendir.

yapılacak işler ise tablodakilerin bire bir aynısıdır.

mtv uygulamasındaki %30 iskonto ise sadece işçiliklerde geçerlidir. kampanya çoktan bitmiştir fakat sizin için yetkililerle görüşebilirim kat kesin bir şey şu an için söyleyemiyorum.

servis ikazlarının silinmesi ve aracın elektronik diagnozu tarafımızdan yetkili servisinden bir farkı olmadan yapılabilmektedir.
    Konu ZAK1980 tarafından (22/11/2011 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

neler değişecek bilmiyorum ama fiyatta çok fark yoksa serviste yaptır abi...
    Keyif BMW'Dir...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

benim arkadaşta megane var araba 300 bin küsür de ve bu zamana kadar bütün bakımları bosch servisinde yapıldı fiyattan da yapılan işlemlerden de gayet memnun..

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neler değişecek bilmiyorum ama fiyatta çok fark yoksa serviste yaptır abi...
    Serhat benım bakıma daha cok var tahmınım Mayıs ayında falan olur yada Temmuz da bakım sımdılık oylece bakıyorum bır arkadasa yardımcı olmak ıcın Kartas 350-400 Demiş arkadasa Kavaklıdereye,diğerlerinede sor dedım artık sorsun bakıyım Boschada maıl atmayı bılmedıgınden yada cınslıgınden dolayı sen at dedı.Benım aklımda olan su arada cok buyuk rakam farkı olmaz ıse bende gıderım servıse ama Bosh 250 deyıp servıs 350 derse Boscha gıderım.
    Degıseceklerı yazdım adamlara kıtapcıgın resmını attım bunnlar degısecek dıye ama buyuk ıhtımal Fren Dısklerı yoktur degısımde gerısı aynısı zaten standard degısım
    Konu ZAK1980 tarafından (22/11/2011 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

20,000 km bakımında benzinli puntoya 3 filtre yağ hava polen yağ fren bakımı buji değişir tutucak rakam 200tl ile 210 tl arasıdır fren diski 20,000 km de kesinlikle değişmez balata değişebilir çok fren kullanan biriyse

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhat benım bakıma daha cok var tahmınım Mayıs ayında falan olur yada Temmuz da bakım sımdılık oylece bakıyorum bır arkadasa yardımcı olmak ıcın Kartas 350-400 Demiş arkadasa Kavaklıdereye,diğerlerinede sor dedım artık sorsun bakıyım Boschada maıl atmayı bılmedıgınden yada cınslıgınden dolayı sen at dedı.Benım aklımda olan su arada cok buyuk rakam farkı olmaz ıse bende gıderım servıse ama Bosh 250 deyıp servıs 350 derse Boscha gıderım.
    Degıseceklerı yazdım adamlara kıtapcıgın resmını attım bunnlar degısecek dıye ama buyuk ıhtımal Fren Dısklerı yoktur degısımde gerısı aynısı zaten standard degısım
    abi zaten değişecek yada kontrol edilecek parçaları bilmek için artık servis olmaya gerek yok..sanayide normal usta bir arkadaşım var adam bir alet almış bilgisayar normal servis gibi arabada kaçkere işlem yapılmış? km orjinal mi? airbagler açılmış mı? hata kodunu silme, ayrıca kaç km bakımında hangi işlemlerin yapılacağını tek tek söylüyor arabanın markası ne olursa olsun..

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Ya aslında bende 20.000 bakımını servis dışında bir yerde yaptırmayı düşünüyorum. Neticede yapılan işlemler aynı hatta daha özenli bile olabilir. Sırf servis diye 100TL fazla para vermek istemiyorum

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya aslında bende 20.000 bakımını servis dışında bir yerde yaptırmayı düşünüyorum. Neticede yapılan işlemler aynı hatta daha özenli bile olabilir. Sırf servis diye 100TL fazla para vermek istemiyorum
    Sen bılırsın gıt konus arac dızeldı senın Dikmende servıs var zaten ondan sonrada Fiat servısı ıle gorus hangısı ısıne gelıyorsa artık Şafak.
    Bu arada bosch servıslerde kullanılan yedek parcalar boschun orjınal parcalarıdır ve ruhsatındakı motor no ve sase numarası sısteme gırılır hangı parca kullanılacakmıs sıstem soyler onun dısında parca kullanılmaz .Usta kafasına gore parca takamıyor sıstem ne derse o anlayacagın
    Zeynel KARACAN

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Bosch servisi fiat motor no'su ve şase numarasından kullanılacak parçalara kadar görebiliyor mu cidden şaşırdım.

Zaten çoğu araç bosch parçalarını kullanıyor. Güvenerek veririm aracı bosch'a. Neyse 20.000 gelsinde bu sefer her yerden fiyat alarak yaptıracağım bakımı.

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bosch servisi fiat motor no'su ve şase numarasından kullanılacak parçalara kadar görebiliyor mu cidden şaşırdım.

Zaten çoğu araç bosch parçalarını kullanıyor. Güvenerek veririm aracı bosch'a. Neyse 20.000 gelsinde bu sefer her yerden fiyat alarak yaptıracağım bakımı.
    Şafak 1993 model TR parcası zor bulunan Ankarada toplamda 4 adet olan Tüm ukledede 200 adetı gecmeyeb Seat ibizayı gorupte Fiatı gormuyorsa yuhhh artık gıdıp kendılerını kopruden atsınlar artık.
    Zeynel KARACAN

ertan alp
    meltdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Standart Aynen :))

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20,000 km bakımında benzinli puntoya 3 filtre yağ hava polen yağ fren bakımı buji değişir tutucak rakam 200tl ile 210 tl arasıdır fren diski 20,000 km de kesinlikle değişmez balata değişebilir çok fren kullanan biriyse
    Kesinlikle doğru aynısı 200 lira yaptırdım dışarıda polen hariç onu sonra bakarım dedim... arka kampana fren bakımı da yapıldı silecek ve lamba derken 225ibuldu 60bin bakım... serviste sadece parçalara 240 dendi... fren bakımı hariç... saygılar...