8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Özkar Otoyla savaşımız.

Barış Yılmaz
    byak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

Standart Özkar Otoyla savaşımız.

Herkese iyi akşamlar.

Cumartesi günü aracımın soğukken sarsıntılı ve kalkışlarda titreyerek çalışmasından dolayı Özkar otoya götürdüm.Aracımın 1 yıllık uzatılmış garantisi olduğunu söyledim.Motor yağının kontrol edilmesini tamamlanmasını ve aracın freninden ağımı gekince ses geldiğini belirttim.Usta araç soğuyunca test edileceğini bilgi verilceğini söyledi ve evime döndüm.Öğleden sonra saat 15 e kadar ses seda çıkmayınca 16 gibi servise vardım.Servisteki bayan bujilerin ve buji kablolarının değiştirildiğini söyledi.8000 km önce bakımda bujiler değişmişti.Bana parcaların garantiye girmediğini belirterek 240 tl tahsil ettiler.Buji kablolarının garanti kapsamına girmesi gerektiğini söylediğimde plastik parca olduğu için girmediğini belirttiler.Aracı teslim aldığımda fren pedalındaki sorun hala devam ediyordu.Motor yağını kontrol ettiklerde mecul.Fiat müşteri hizmetlerine konuyla ilgili mail attım hemen döndüler ve bana bilgi verilmeden parçaların değiştirildiğini buji kablolarının garantiden karşılanması gerektiğini ve ücretin iadesini istedim.Bugün Fiat'tan aradılar servis müşterinin bilgisi doğrultusunda işlemler yapılmıştır diye beyanat vermiş.Müşteri hizmetleri beni başka bir servise yönlendirmeyi teklif etti.Bugün akşam üstü merakımdan garanti uzatma sözleşmesine baktığımda garantiye girmiycek parcalar arasında buji kabloları yer almıyor.Fiat müşteri hizmetlerini tekrar aradım sözleşmeyi okudum tekrar inceleme başlatıcaklarmış.Özkar Oto aleyhine konu düzeltilmezse sözleşme ve faturayla birlikte tüketici hakem heyetine başvuracağımı belirttim.

2. Bu mesajı için 2 kişi byak'ye teşekkür etti:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

fiat servilerin hiç yaptırım uygulamıyor çitflik oldu ya ver ağzının payını bu kadar zor mu balık baştan kokar.

4. Bu mesajı için 2 kişi fawori'ye teşekkür etti:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Deli Dumrul misali,hepsi tutmuş bir köprünün başını,gelenden geçenden haraç alır gibi para alıyorlar...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ergün tunç
    ELMA09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16EY252
    Edilen teşekkür: 2

birisine soruyosun yok öyle birşey diyo diğeri gel değerlendirelim diyor. bunun bir standardı olmalı. bence de biraz sıkıştırmak lazım yasal yollarla yoksa bunların düzeleceği yok.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Barış Yılmaz
    byak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

Merhaba

Bugün Özkar Otodan gene aradılar.Hala buji kablolarının garanti kapsamı dışında olduğunu ve garanti kapsamında bile olsa kullanıcı hatasından dolayı garantiye girmiyeceğini garantinin üretim hatalarını kapsadığını gibi bir sürü saçmaladılar.Beni servise davet edip bakımlarımda ve aracıma bişeyler yapmayı teklif ettiler.Bende o zaman sizin mantığınızla aracın hiç bir parcasının garantiye girmediğini söyledim.İnsanların boşuna garanti uzattıklarını söyledim.En kısa zamanda tüketici hakem heyetine fatura ve garanti sözleşmesiyle tüketici hakem heyetine başvuracağımı söyledim.Akşam başka bir Fiat servisinde çalışan arkadaşımı aradım.%95 parçanın garantiye girdiğini söyledi.Oda aynı şekilde parcanın garantiden değişmesi gerektiğini söyledi.Bu arada Fiat'ın müşteri hizmetlerinden hala ses sada yok.İyi akşamlar.Saygılar...

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Alıntı byak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bugün Özkar Otodan gene aradılar.Hala buji kablolarının garanti kapsamı dışında olduğunu ve garanti kapsamında bile olsa kullanıcı hatasından dolayı garantiye girmiyeceğini garantinin üretim hatalarını kapsadığını gibi bir sürü saçmaladılar.Beni servise davet edip bakımlarımda ve aracıma bişeyler yapmayı teklif ettiler.Bende o zaman sizin mantığınızla aracın hiç bir parcasının garantiye girmediğini söyledim.İnsanların boşuna garanti uzattıklarını söyledim.En kısa zamanda tüketici hakem heyetine fatura ve garanti sözleşmesiyle tüketici hakem heyetine başvuracağımı söyledim.Akşam başka bir Fiat servisinde çalışan arkadaşımı aradım.%95 parçanın garantiye girdiğini söyledi.Oda aynı şekilde parcanın garantiden değişmesi gerektiğini söyledi.Bu arada Fiat'ın müşteri hizmetlerinden hala ses sada yok.İyi akşamlar.Saygılar...
    Barış kardeşim gecmiş olsun valla sonunda bir fiat servisi açtıracaklar bu böyle olmaz müşteriye hiç iyi davarnmıyorlar.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

volkan kolur
    zoomes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Yetkili servislerde değiştirilen parçanın parça garantisi vardır, illaki aracın garantisinin olması gerekmez.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

özkar oto erkay oto fırat oto birmot kısacası ne kadar fiat bayisi varsa hepsi çiftlik yok hiçbirinin bir standardı yok sanayide kıytırık dükkanların bile kendi aralarında standartları var iken sözüm ona koca fiat markası adı altındaki servis ve satış yerlerinin mahalle arasındaki satıcılardan yada sanayi içlerindeki tamirci dükkanlarından tek farkı benim gözümde sadece görüntüleri. Nasrettin hocanın "ye kürküm ye" hikayesi gibi dışına bakıp içininde büyük olduğunu düşünüyoruz ama boş olduğunu görüntüden dolayı düşünmek istemiyoruz birde büyük bir markanın çatısı altında olmalarının vereceği güveni yaşamak istiyoruz ancak nerde o güven nerde o büyüklük.

Şarj deşarj olan akünün bile arızasını müşteriye yıkan kullanıcının elini bile sürmeyeceği buji kablolarını garanti dışı sayan servislerden ne beklenir ki sadece kaz gibi yolmalarından başka müşteriyi. Müşteri hizmetleri denen yerde ise hiçbir hizmet yok ne yazık ki umarım hakem heyeti üzerinden yapacağınız başvurunuz sizin yararınıza olur.

Geçmiş olsun fiat müşterisi olduğumuz için bizlere...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler: