Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Yıllık bakım fiyatlandırması çarpıklığı...

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

20.000 km mi doldurdum, acaba kaç TL bayılacağım, evosunda 20 bini dolduran varsa paylaşabilir mi (bakım ücretlerini ve değişen farklı bir parça vs varsa)

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

e.yavuz e.yavuz
    e.yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

Selamlar arkadaşlar,

Yıllık bakımımı gidiş/dönüş toplamda 325 km yol ve 70 tl'lik benzin harcayarak Çorlu Haliç Oto'da yaptırdım... Motor yağı ve filtre grubu değişimine 190 tl ücret ödedim... Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum...

Exel programını açıp genel ördek yolma (380 tl'lik) tarifesini önüne seren,motor yağına 148 tl,işçiliğede 125 tl diyip,işine gelirse havalarında ukalaca yüzüne bakan servis danışmanlarıyla sinir harbi yaşamamak isteyenlere Haliç oto'yu tavsiye ederim...

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı e.yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Yıllık bakımımı gidiş/dönüş toplamda 325 km yol ve 70 tl'lik benzin harcayarak Çorlu Haliç Oto'da yaptırdım... Motor yağı ve filtre grubu değişimine 190 tl ücret ödedim... Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum...

Exel programını açıp genel ördek yolma (380 tl'lik) tarifesini önüne seren,motor yağına 148 tl,işçiliğede 125 tl diyip,işine gelirse havalarında ukalaca yüzüne bakan servis danışmanlarıyla sinir harbi yaşamamak isteyenlere Haliç oto'yu tavsiye ederim...
    Arkadaşım bu gün bende aynı senin gibi 300 km yol yaptım 350 TL dedikleri bakımı Karaman KARPAR otoda 150 TL ye yaptırdım ben 6 yıldır kullandığım servise faturayı göstereceğim bakalım açıklamaları ne olacak merak içindeyim.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

yakup goksu
    yakup1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Plaka
    ypg 83
    Edilen teşekkür: 12

ben servise km dolmadığı için her yıl gidiyorum.ama asla yıllık bakım yapılacak demem.sizede tavsiyem demeyin.yağ ve filtreler değişecek deyin.zaten bütün kontroller yapılıyor.aracın yanında olduğum için görüyorum.100 tl'niz cebinizde kalsın.25 tl işçilik +parça fiyatı alıyorlar.

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Ya niye aynı şeyleri sürekli yazıyoruz anlamadım..Garanti ile yetkili servisin ne alakası var..Senin aracının garantisi hertürlü devam ediyo zaten yagını filitrelerini nerde değiştirirsen değiştir..
    Aksini iddia eden biri varsa lütfen resmi yada kanuni bir madde yazsın..
    Dışarda koyacagın castrol yağ yetkili servisin koyacagı selenia dan 10 kat daha iyi bir yağ zaten..
    This is not personel, just business..

evren dal
    fireman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

arkadaşlar merhaba ben işim gereği edirne ye sürekli gelip gidiyorum 10000 bakımımıda edirnede yaptırdım hava filtresi hariç 140 tl almışlardı 20000 bakımı geldi geçen gün yine gittim fiyat aldım 340 dediler daha yaptırmadım yaptıracağım yani 10000 bakımı için söylediğiniz fiyatlar çok uçuk fiyatlar çorluyuda aradım 350-400 arası dediler ama bakın bu fiyatlar 20000 bakımı için siz 10000 bakımına 400 ün üstü demeleri biraz saçma aslında siz müşteri hizmetlerinin dediğine bakmayın zaten onlar tamamen fransızlar olaya 350tl ye yağ değişimi mi olurmuş.zak1980 nin dediği gibi başka servisler olsa rekabet olur ama tek olunca işler değişiyor.Garanti olmasa zaten masraf yarı yarıya düşer hemde istediğin malzemeyi kullanırsın mesela ben yağ castrol edge olsun istiyorum servis getir değiştiririz bakımda neden olmasın dedi fakat ben şimdi işkilleniyorum motora bişey olur yağdan bilirler diye yani herşey garanti için garanti bittiği anda büyük konuşmuyayım ama servise gitmem.Size tavsiyem servisle yüzyüze konuşun bilgisayardan başka birine ait aynı aracın standart bakım tutarına bakıp size bilgi veriyorlar peşin ödemede % 5 indirim de yapıyorlar boşu boşuna çorluya mazot harcamayın.

servet erdogan
    servt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

bende dün 40bin için aradım 410 dediler. 400 yüzü anladımda 10 neyse artık çok pahalı gerçekten. başka marka arabası olan arkadaşlara söyleyince 400 e bakım mı olur diyorlar moralim bozuluyo

v d
    vdevir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

merhaba arkadaşlar..
    bakım konusunda sizlere fikir vermesi için eylülde bozüyük fiat yetkili servisde yağ ve filitreleri beraberimde götürere çok hesaplı bir bakım yaptırdığımı yazmıştım. benim aracımın emotion donanımlısı arkadaşımda var, geçen hafta perşembe günü kendisi de eskişehirden bozüyüke bakıma gitti.
    yağ-hava-polen-yakıt OPAR filitre setini 80 TL, 4 litre 5W40 selenia yağıda 70 TL ya yedek parçacıdan aldı. servise 40TL işçilik ödeyerek bakımını yaptırdı. hem aracı emin ellerde bakım gördü, hemde servis bakımı kayıt altına girdi. ileride aracını satarken alan kişi bu aracın km orjinal mi değil mi diye tereddüte düşmeyecek.

teşekkürler bozüyük yetkili fiat servisi..

iyi akşamlar..
    saygılarımla

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı vdevir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..
    bakım konusunda sizlere fikir vermesi için eylülde bozüyük fiat yetkili servisde yağ ve filitreleri beraberimde götürere çok hesaplı bir bakım yaptırdığımı yazmıştım. benim aracımın emotion donanımlısı arkadaşımda var, geçen hafta perşembe günü kendisi de eskişehirden bozüyüke bakıma gitti.
    yağ-hava-polen-yakıt OPAR filitre setini 80 TL, 4 litre 5W40 selenia yağıda 70 TL ya yedek parçacıdan aldı. servise 40TL işçilik ödeyerek bakımını yaptırdı. hem aracı emin ellerde bakım gördü, hemde servis bakımı kayıt altına girdi. ileride aracını satarken alan kişi bu aracın km orjinal mi değil mi diye tereddüte düşmeyecek.

teşekkürler bozüyük yetkili fiat servisi..

iyi akşamlar..
    Bozüyük servisinin uygun fiyatlı olduğu daha önce de konuşulmuştu. Dün Koç Ailem kartına güvenip 20000 bakımına gittim.

İndirim ile beraber 299 küsür tuttu.

Ücretler ve yapılan işlemler aşağıda:

- Yağ Filtresi 9.56
    - Hava Filtresi 13.83
    - Buji 4 adet toplam 66.32
    - Polen Filtresi 10.73
    - OXT Formula Blend 10W/40 (4 lt) 66.94
    - Sarf mlz. 9.68
    - 20 000 Km. Bakım 105.08

Yakıt filtresi ile ilgili bir şey yazmıyor. Eğer OPAR dan alınanın toplamı 80 TL ise yakıt filtresi 45 lira civarında olmalı. Bence yakıt filtresinin payına düşen miktar daha azdır, demek ki filtreler için alınan ücret çok yüksek değil.

Fiyat yüksek, eski yağ 10 000 de koyulan OPET di. Her 10 000 km de OPET kullanmak hoşuma gitmedi. 60-70 lira civarında verecek olduktan sonra başka yerlerden daha kaliteli yağ bulup daha uzun süre kullanabilmeyi tercih ederim.

İşçiliğin de yüksek olduğunu düşünüyorum.

20000 de buji değişimi gerekli mi yoksa sadece temizlenmesi yeterli mi bilmiyorum.

Bir de eskiden en ufak bir parça bile değiştirseler çıkan parçayı poşetleyip verirlerdi (hoş, bu güne kadar neyi verdiler derseniz, patlak bir lambayla kırık cant kapağı, mali değeri yok yani) ama değişen bujileri almadım. (Bagaja henüz bakmadım, bagaja koymuş da olabilirler)

Faturada listelenmeyen başka güzellikler de var, (sarf malzemesi içine dahil etmiş olabilirler), örneğin kumandanın pili azalmıştı, arabayı kapının dibinden kilitleyebiliyordum şimdi mesafe yine ilk aldığım günkü gibi.

Bir de buji ve filtre değişimleri arabanın performansını farkedilir derecede arttırmış, dün aracı servisten teslim aldıktan sonra yolda U dönüşü yaparak çıkış yapmam gerekiyordu, karşı yoldan gelen araç var biraz hızlı çıkayım diye gaza hafifçe yüklendim az kalsın önümdeki arabaya çarpıyordum, alıştığımdan (belki de unuttuğumdan) çok daha atak hale gelmiş.

Eğer Bozüyükde aynı işi yol parası dahil 250 den aşağıya yaptırabilirsem bundan sonra oraya gidebilirim.

250 ve daha yukarısı için bütün bir günümü harcadığıma değmez, Eskişehir Birmota devam.

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı e.yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Aracım dün 1.yılını doldurdu...Yaşadığım şehir itibariyle tek bir yetkili servis olduğu için,yıllık bakım yaptırmak niyetiyle 2 kez telefon 1 kez de yüzyüze araç kabulden sorumlu olan birkaç arkadaşla ayrı ayrı görüştüm...

Herhalde herbiriyle ayrı ayrı görüşmemden olacak,üçünde de farklı fiyatlarla (330 tl,300 tl,380tl) karşılaştım...
    en son aldığım 380 tl'lik rakamın içinde; Motor yağı 148 tl ,125 tl de işçilik varmış.Diğerleri zaten hepimizin bildiği filtreler...

Anladığım kadarı ile burada tek yetkili servis olmaları,bizim gibi garanti peşinde koşan kişileri yolunacak ördek olarak görmelerini sağlıyor...

Bu işin daha doğrusu fiat genel merkezin standart olarak belirlediği bir fiyatlandırma prosedürü yokmu?..

kusura bakmayın bu fiyatı veren servisi arayarak mail adresinize preforma fatura göndermelerini isteyin indirim yapıp yapamayacaklarını sorun.yapacaklarsa bunuda preforma faturada belirtmelerini isteyin.Diğer ucuz fiyat veren servistende aynı şeyi isteyin aradaki farkı göreceksinizdir.Fiat çağrı merkezindeki arkadaş yıllık bakımın ne kadar tutacağını sorarak size cevap vermiştir.yanlış telafuzu olabilir.Aracın kullanma kulavuzunu okuduğunuzda ilk bakım için 20000 km veya 1.yıl diye yazar ve burada nelerin yapılması konusunda bilgi verir.200tl diyen servis işlemleri tam yapmacak diye düşünüyorum.Ama 400 tl de çok gibi geldi ama detayını görmek lazım.

e.yavuz e.yavuz
    e.yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

hocam,

400 tl'lik rakamlardan indirim yapılsa ne olur. (!) Şaka gibi...

Bunun açıklaması küçük şehirde tek yetkili servis olmaları... Ayrıca fiat çağrı merkezi değil,bizzat serviste araç kabulden sorumlu servis danışmanlarıyla görüştüm.

Alt tarafı yağ ve filtre grubu değişimi. Bu iş için sen 150 tl'ye yakın yağ 100 küsür lira işçilik ehh... diğerleride zaten sizinde bildiğiniz filtreler dersen kusura bakmayın ama bende keriz değilim derim... Yaptıran veren varmı,muhakkak var... Saygı duyarım,ama benim sokağa atılacak o kadar param yok. (!)

Kaldıki,aynı şeyleri (kullanılan yağın numarasına kadar) Çorlu Haliç oto'da 190 tl'ye yaptırdım.

Demem o ki,bu işin detayı metayı yok bana göre... Tanıdığın varsa yağa dahi ücret ödemezsin,şayet yoksa da kaz gibi soyulursun,yada soyulmaya çalışırsın...

Fatih KUL
    faku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 49

10.000 Bakımını 2 gün önce Van da yaptırdım. Yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değiştirildi. 180TL ödedim

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Merhaba arkadaşlar,

Benim aracımında 1 yılının dolmasına 1-1,5 ay kaldı. Yıllık bakıma biraz erken götüreceğim. Şu an aracım 6400 km'de. Zincirlikuyu birmot'tan teklif aldım aynen şu şekilde. Fiyat bir hayli yüksek.

polen filtresi:18,84
    hava filtresi:28,76
    yağ filtresi:11,28
    yağ:117,04
    buji:64,80
    işçilik:106 TL

Toplam:346,72+KDV

Maslak Sezgin otoyu aradım net yanıt alamadım ama 300-350 tl arası tutar dediler. Yazılı bilgi göndermelerini istedim.

İzmite gitme imkanım oluyor zaman zaman. Bir de Gölcük Beykar otodan bilgi alayım dedim. Net kdv dahil 200 TL olur dediler. Birmot'un göndermiş olduğu listeye göre sadece buji dahil değil. Bujiyi neye göre değiştiriyorlar bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

İzmit Efsane otoyu aradım yemektelermiş fiyat alamadım tekrar arayacağım.

Sonuçlar şunu gösteriyor istanbulda fiyatlar gerçekten çok pahalı ve tutturabildiklerine rakam veriyorlar gibi geldi bana.

15. 21/10/2011, 16:44

Yüksel KILIÇ
    yklklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

6400 km deki aracın BUJİsimi değişir bu nasıl iş hele ki o işçilik nedir öyle...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yüksel KILIÇ
    yklklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Avrupa yakasındaysanız DEHA oto yu arayıp kesinlikle fiyat alın uyguna yaparlar....

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı ozgurse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Benim aracımında 1 yılının dolmasına 1-1,5 ay kaldı. Yıllık bakıma biraz erken götüreceğim. Şu an aracım 6400 km'de. Zincirlikuyu birmot'tan teklif aldım aynen şu şekilde. Fiyat bir hayli yüksek.

polen filtresi:18,84
    hava filtresi:28,76
    yağ filtresi:11,28
    yağ:117,04
    buji:64,80
    işçilik:106 TL

Toplam:346,72+KDV

Maslak Sezgin otoyu aradım net yanıt alamadım ama 300-350 tl arası tutar dediler. Yazılı bilgi göndermelerini istedim.

İzmite gitme imkanım oluyor zaman zaman. Bir de Gölcük Beykar otodan bilgi alayım dedim. Net kdv dahil 200 TL olur dediler. Birmot'un göndermiş olduğu listeye göre sadece buji dahil değil. Bujiyi neye göre değiştiriyorlar bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

İzmit Efsane otoyu aradım yemektelermiş fiyat alamadım tekrar arayacağım.

Sonuçlar şunu gösteriyor istanbulda fiyatlar gerçekten çok pahalı ve tutturabildiklerine rakam veriyorlar gibi geldi bana.
    Kardeşim en ucuz fiyatı veren servise gitti aynı parçalar aynı işlem sonuçta elektronik bir eşya almıyorsun kaldıki 6400 de buji değiştirmek için yazılması gerekenleri yazmıyorum ceza alırım.117 liraya ne yağı koyuyorlarmış 10-60 mıymış piyasada 70 tl olan yağa adam kafadan 50 TL koyuyor bu nasıl bir aymazlık bence forum olarak bu tarz servislere tavır konmalı.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı yklklc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakasındaysanız DEHA oto yu arayıp kesinlikle fiyat alın uyguna yaparlar....
    Evet avrupa yakasındayım. Önerinizi değerlendirip Deha oto ile de görüşeceğim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12