Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Medos Otomotiv yaptığı berbat ve kalitesiz işçilik !

ORKAN ÇOLAK
    orkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Standart Medos Otomotiv yaptığı berbat ve kalitesiz işçilik !

Merhaba Arkadaşlar,
    2011 model model punto evo model aracımı mart ayında teslim aldım. Aradan 3 ay geçtikten sonra ön konsolun (teyp,klima bölgesinin) arkasından araç hareket halindeyken sürekli olarak bir gıcırdama sesi gelmeye başladı. (bilen arkdaşlar veya başına gelmiş olanlar vardır) E-5 cevizli üzerindeki fiat medos servisine gittim ve durumu anlatım. İlgilenen servis sorumlusu sorunun kaynağını ben anlatırken anladı ve aracın klima borularından geldiğini ve ısınma yada soğuma olduğunda bu boruların plastik aksama sürtmesinden kaynaklandığını söyledi. Bu sesin geldiği bölgede izalasyon çalışması yapacaklarını kavuçuk kaplama yok ısıya dayanıklı bazı kaplama malzemeleri ile çalışma yapacaklarını anlattı, eğer gerekirse ön konsolun sökülebilme ihtimalinin olduğunu dahi söylediler ve yarım günden fazla kalabileceğini söylediler. bende sorunun giderilmesi için aracımı bıraktım. Daha sonra akşam üzerine doğru servisi aradım ve aracımın durumunu sorduğumda bir süre aracımı bulamayıp biz size geri dönüş yapacağız diyerek yarım saat içinde tekrar arayıp aracınızın işlemi bitti gelip alabilirsiniz dediler.
    Aracı teslim almaya gittiğimde tekrar sordum sorunla ilgili ne gibi işlemler yaptınız dediğimde arkadaşlar gerekli izalasyon çalışmalarını yaptılar dediler. aracı 2 ay süre ses gelemeden kullandım fakat şu son günlerde aynı ses tekrar gelmeye başlayınca şüphelendim ve kendim bakmak istedim. gördüğüm manzara beni şok etti. okadar bahsettikleri izalasyon işlemi sadece 3 tane plastik kelepçe ile iki borunun birbirine bağlanmasıymış. bu kadar basit ve gelişi güzel bir işçiliği en dandik arka mahalle tamircileri yapmaz! Bundan sonra Medos otomotiv'e bırakın aracımı teslim etmeyi silcek suyu koydurtmam!!
    Onca emeklerle aldığımız araçları iyi güvenilir diye teslim ettiğimiz servis böyle hizmet veriyorsa,bakım yapılsın diye bıraktığımızda muhtemelen sadece yıkayıp veriyorlardır.

Durumla ilgili resimleride koyuyorum....

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

medosa tekrar gidip durumu kadir beye izah edin
    ne gerekiyorsa yapacaklardir
    bence araciniza mudahale eden elemanin hatasi var ortada
    butun servise maletmemek gerek
    konuyla bende birebir ilgilenip sorununuza cozum getirmelerini istiycem

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Bu kadar kizmissiniz ama arabanizi delmeden sesi kesmisler bu kronik bir ariza ve malesef bu gibi yontemlerden baska turlu cozulmuyor.. Adamlar size hizmet etmek icin elinden geleni yapmislar esasinda..

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

madem siz o bölgeyi biliyosunuz bence sünger ile boruların birbine temas etmesi önleyin ben öyle yaptım....

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

ORKAN ÇOLAK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar kizmissiniz ama arabanizi delmeden sesi kesmisler bu kronik bir ariza ve malesef bu gibi yontemlerden baska turlu cozulmuyor.. Adamlar size hizmet etmek icin elinden geleni yapmislar esasinda..
    haklısın ellerinden geleni yapmışlar ama yönlendirme yanlış. ben yapılan işlemi sorduğumda bana izalasyon yaptık, kaplama yaptık dememeleri gerekiyordu. sonuçta bende Teknik konularda çözüm sunan ve destek veren birisiyim ama hiçbir müşterime yapmadığım bir şey içinde yaptım demiyorum.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORKAN ÇOLAK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    medosa tekrar gidip durumu kadir beye izah edin
    ne gerekiyorsa yapacaklardir
    bence araciniza mudahale eden elemanin hatasi var ortada
    butun servise maletmemek gerek
    konuyla bende birebir ilgilenip sorununuza cozum getirmelerini istiycem
    tamamen servise maletmek gerekmeyebilir haklı olabilirsiniz, ama ilk izlenim önemlidir. daha önceki farklı marka araçlarımda da servise gidiyordum böyle bir durumla karşılaşmadım.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Tamamıyle elemanın iş guzarlıgı bence Medosun tamamına mall etmemek gerek resmen elemanın canı ıs yapmak ıstememıs bu forumdakı tum ahalı bıle oraya bır parca sunger,kece 1 m ızalasyon konularak sorunun gıderılecegını dusunebılır .Eleman bakmıskı cıddı ısdeyıl sallamıs Coskun abının dedıgı gıbı Kadir beye ugrayın Coskun abide el atmış olaya mutlaka çözüm bulunur böyle ufak tefek seylerde hata yapsınlar bızde uyaralım kı daha buyuk arızalarda cok daha dıkkatlı olsunlar artık
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

tepkinizde sonuna kadar haklısınız size katılıyorum 2 tane uyduruktan kelepçe takıp izalasyon yaptık demek resmen müşteriyi kandırmak demek bunun başka bir açıklaması olamaz bence fiat müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah edip şikayette bulunun derim alınan hizmet böyle olmamalı
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Alıntı orkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın ellerinden geleni yapmışlar ama yönlendirme yanlış. ben yapılan işlemi sorduğumda bana izalasyon yaptık, kaplama yaptık dememeleri gerekiyordu. sonuçta bende Teknik konularda çözüm sunan ve destek veren birisiyim ama hiçbir müşterime yapmadığım bir şey içinde yaptım demiyorum.
    Acikcasi sizde haklisiniz, sizden bu islem icin bir ucret talep ettiyseler bence orda dusundugunuz gibi isguzarlik var oyle yaptik boyle yaptik cinsinden ama etmediyseler yapan elemanla muhattap oldugunuz calisan arasindaki kopukluktan baska bisey degildir bence o ses sungerle falan kesilmez ama boyle cirt atmakta kalici degil cok onceden bi yerine tahtami sokmustum ne yapmistim hatirlayamadim onune gecemezseniz sesi arabama bakar yardimci olmaya calisirim..

ORKAN ÇOLAK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acikcasi sizde haklisiniz, sizden bu islem icin bir ucret talep ettiyseler bence orda dusundugunuz gibi isguzarlik var oyle yaptik boyle yaptik cinsinden ama etmediyseler yapan elemanla muhattap oldugunuz calisan arasindaki kopukluktan baska bisey degildir bence o ses sungerle falan kesilmez ama boyle cirt atmakta kalici degil cok onceden bi yerine tahtami sokmustum ne yapmistim hatirlayamadim onune gecemezseniz sesi arabama bakar yardimci olmaya calisirim..
    evet haklısın bende küçük bi tahta çıta koyarak şimdilik o sesi yok ettim.

ORKAN ÇOLAK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Arkadaşlar dediğiniz gibi tamam belki tüm servise mal etmemek gerekiyor, ama kötü olarak bildiğimiz servislerde binası kötü veya yerleşkesi iyi değil diye kötü demiyoruz. yaptığı işçilikten, kullandığı kötü malzemeden veya müşteri ilişkilerinden vs. vs. kötü olduğunu söylüyoruz. benim başıma böyle bir olay geldi ve söylemek istedim. aynı durum sizin başınıza gelse siz ne düşünürsünüz? servis yaptığını söylediği şeyi yapmadığını gördüğünüzde? ne kadar güvenebilirsiniz? Kızdığım nokta da bu bana sorunu bu şekilde hallettiklerini söyleseler sorun yok bilirim içim rahat olur ama Şakir Bey'in dediği gibi insan kandırılmış hissediyor kendini. Mesela şu sıralar aracımın bakımı geldi ve hafta sonu başka bir serviste yaptıracağım. Sonuçta bizler bu arabaları piyangodan kazanmadık.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Böyle küçük şeyler içinde servisi harcamamak gerekir diye düşünüyorum.
    Tekrar tekrar gidin. Yaptılarsa bir işi ve memnun değilseniz tekrardan yaptırın.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

orkan medosa git kadir beyi gör ve benim gönderdiğimi söyle yapılanıda anlat
    ne gerekiyorsa yaparlar

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

SAMET CİNGÖZ
    39samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    39 SY 172
    Edilen teşekkür: 26

Gecmıs olsun demekten baska bırsey gelırse elımızden herzaman yardım ederım

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

cırt kelepçenin kullanım alanları günden güne artmakta...baksanıza izolasyon için bile kullanılabiliyormuş..öğrenmiş olduk.............ee bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..

onrky
    1.4 starjet 95hp

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Servis Fabrikaya 3 cırt kelepçe kullandım ve bu işi hallettim dese fabrika eline sağlık aramızda 3 cırtın lafı mı olur diyecek ama 3 cırtı, izolasyon çalışması yaptım şeklinde yansıtırsa iyi kötü bişeler kopartacaktır işlem tamamen duygusal anlican..

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

geçmiş olsun.İnşallah sorun çözülür.

özhan özdemir
    ozoz83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Merhaba,

Sanırım yapılacak işlem biraz abartılarak anlatılmış. Ancak mevcut durumda anadolu yakasında ki en iyi servis bence medos.

Bir şans daha verin derim ben...

Saygılarımla...

Hüseyin Yola
    Infortion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı ozoz83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sanırım yapılacak işlem biraz abartılarak anlatılmış. Ancak mevcut durumda anadolu yakasında ki en iyi servis bence medos.

Bir şans daha verin derim ben...

Saygılarımla...

Bende katılıyorum. Genel olarak Medos'u beğeniyorum. Servis danışmanı Kemal beye gidiyorum genelde o da gayet ilgileniyor. Tabi aşşada neler olduğunu kimse bilemez ama şöyle camekan gibi bişi yapılsa arabaları aşşada izlesek ne güzel olurdu. Vw Acarlar'da böyle bi sistem vardı sanırım.

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

neden bu kadar medos savunuluyor??? yada ben yanlıs anlıyourm bende sorun var (!) arkadas sonuna kadar haklı! evet aynı sorun bendede vardı servıse gıttım 3 dakıkada hallettıler ve sımdı yaptıran arkadas bunu hıc bılmeyebılırde!!! eger dogru durust ıs yapmıyorlarsa servıse neden gıdeyım! sadece garantı ıcın oylemı??? arkadasım sonun kadar haklısın haaa ben olsaydın orda kıyametı koparırdım! yanlıs anlamayın beyler BENIM ARABAM DEGERLI CUNKU ALINTERI!...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon