Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Sıfır punto evom boyalı çıktı önerileriniz.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Muhtemelen sizi bu araçlarda fabrikasyon olarak farklı mikron ölçüleri çıkabilir diye kandırmaya çalışacaklardır. Yarın öbür gün aracınızı satmaya götürdüğünüzde bu parça boyalı ve siz boyatmışsınızdır diye utanmadan birde iftira atarlar. Peşini bırakmayın. Mahkemeye verin. Hakkınızı arayın.
    Fiat' dan çok duyuyoruz bu tip olayları.
    Önce bayi ile görüş. Olayı çözmelerini iste. Zararını tazmin etmeye çalış. Yok olmuyorsa avukatını devreye sok tüketici mahkemesine dava aç. Senin olayına tüketici mahkemesi bakar. Ve kazanırsında.
    Konu demon tarafından (02/07/2011 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Backer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir fiat bayisi çalışanı satış temsilcisi olarak Bursa fabrikaya eğitime gittiğimde bu tarz sorunlarda neler yapabileceğimizi sormuştum.. Eğitmenimizin dediği tek şey yasal olan boya kalınlığı maksimum 350 micron eğer ki aracınızda 350 micron üstü bir boya kalınlığı çıksa idi yasal hakkınızı bayiyle muhattap olmadan çözebilirdiniz... Eğer ki aracı alırken bayi size bununla bilgi vermediyse bu durumda hakkınızı bayiden başka kimseden isteyemezsiniz boya da atma varsa eğer yine bayi ile konuştuktuktan sonra sonuca varamazsanız şikayetinizi tofaşa bildirebilirsiniz... Sonuç itibariyle boyanmış olsa bile size bildirmeleri, bildirmeseler bile o boyanın kabarmaması gerekirdi....
    350 micron boya kalınlığı olmaz. Bu tamamen kandırmacadan ibaret. Neden o zaman benim aracıma iki ayrı servis boyasız raporu verdi. Sonra satmaya gittiğimde aynı servis araca boyalı raporu verdi. Fiat' dan adamları geldi oda micron kalınlığını ölçüp araca boyalı damgası vurdu. Hemde bana sen boyatmışsın diye iftira attılar.
    Fabrikasyon boya genelde 100 - 120 mikron oluyor. Gerisi boyanmış oluyor malesef veya boyanmış muamalesi görüyor bizzat Fiat ve servisleri tarafından. Hangi firmada görülmüş allah aşkına 350 mikron boya kalınlığı. 350 mikron boya kalınlığı çoğunlukla bal gibide macunu yemiş oluyor.

Benim ağzım yandı Fiat' dan bu konuda. Toyota aracımı sıfır alırken servislerinden boya ölçüm cihazını istedim. Aracın her yerini teslim almadan ölçtüm öyle aldım. Sağolsun onlarda gereken tüm şeffaflığı gösterdiler. Aynısı Fiat Bayisinden isteyin bakalım.
    Resmen sahtekarlık akıyor ya. Bu kadar olmaz. İşlem görmüş bir aracı sıfır diye satan sahtekardır, ********dir, ahlaksızdır, namussuzdur, haysiyetsizdir, onursuzdur!
    Konu demon tarafından (03/07/2011 Saat 03:50 ) değiştirilmiştir.

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

ben orjinal 350 micron gibi birşey söylemedim 140 microna kadar orjinal boyasıdır... Örnek vermek gerekirse sıfır aracı almadan önce kaza yaptı ve boyandı siz aracı teslim aldınız ve bunun hakkında bilginiz yok yasal işleme sunulması için boyandıktan sonraki halinin 350 micronu geçmesi gerekir ki... Dava açıp sonuçlandırabilesiniz...

AYTEK KORKMAZ
    aytek06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 108

Teknik Konu

ben orjinal 350 micron gibi birşey söylemedim 140 microna kadar orjinal boyasıdır... Örnek vermek gerekirse sıfır aracı almadan önce kaza yaptı ve boyandı siz aracı teslim aldınız ve bunun hakkında bilginiz yok yasal işleme sunulması için boyandıktan sonraki halinin 350 micronu geçmesi gerekir ki... Dava açıp sonuçlandırabilesiniz...
    ole sacmalıkmı olr ya.250 mikron boyalı ama dava acamıcam.Nasl iş o ole..

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Arkadaşım araç boyandıysa boyanmıştır..o mikronu bu mikronu olmaz böyle işlerin..Sıfır arabanın başına yolda bişey geliyo diye boyayıp müşteriye sıfır diye veriliyorsa mikron hesabı yapılmaz bu saatten sonra..100-120 yada senin demenle 140 nerde 350 nerde..İsterse en kral şekilde boyansın adam sıfır fabrika çıkışı araç alıyorum diye veriyor o kadar parayı.Sen böyle bir insana tavanı boyalı arabayı veremezsin isterse hiç mikronu olmasın.
    Senin demenden de ben o gittigin eğitimde işin dürüstlüğünü ve şeffaflığını değilde sanki müşteri böyle gelirse şu şekilde cevap verirsin geçiştirmek için tarzı bilgiler verildiğini düşünmeye başlıyorum ister istemez.
    This is not personel, just business..

AYTEK KORKMAZ
    aytek06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 108

Teknik Konu

Alıntı bvulgari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım araç boyandıysa boyanmıştır..o mikronu bu mikronu olmaz böyle işlerin..Sıfır arabanın başına yolda bişey geliyo diye boyayıp müşteriye sıfır diye veriliyorsa mikron hesabı yapılmaz bu saatten sonra..100-120 yada senin demenle 140 nerde 350 nerde..İsterse en kral şekilde boyansın adam sıfır fabrika çıkışı araç alıyorum diye veriyor o kadar parayı.Sen böyle bir insana tavanı boyalı arabayı veremezsin isterse hiç mikronu olmasın.
    Senin demenden de ben o gittigin eğitimde işin dürüstlüğünü ve şeffaflığını değilde sanki müşteri böyle gelirse şu şekilde cevap verirsin geçiştirmek için tarzı bilgiler verildiğini düşünmeye başlıyorum ister istemez.
    +1 Aynen Katılıyorum

Emre Emre
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Bir fiat bayisi çalışanı satış temsilcisi olarak Bursa fabrikaya eğitime gittiğimde bu tarz sorunlarda neler yapabileceğimizi sormuştum.. Eğitmenimizin dediği tek şey yasal olan boya kalınlığı maksimum 350 micron eğer ki aracınızda 350 micron üstü bir boya kalınlığı çıksa idi yasal hakkınızı bayiyle muhattap olmadan çözebilirdiniz... Eğer ki aracı alırken bayi size bununla bilgi vermediyse bu durumda hakkınızı bayiden başka kimseden isteyemezsiniz boya da atma varsa eğer yine bayi ile konuştuktuktan sonra sonuca varamazsanız şikayetinizi tofaşa bildirebilirsiniz... Sonuç itibariyle boyanmış olsa bile size bildirmeleri, bildirmeseler bile o boyanın kabarmaması gerekirdi....
    Burada arkadaşımızın iyi niyeti söz konusudur.Fiat bayisine güvenmiş ve sıfır aracını teslim almıştır ve bu güvene istinaden bildirilen birşey olmaması ile beraber araçta kusur aramamıştır. Fakat geçen 5 yada 6 ay içinde tavanda boyanın atması yada kalkması vs. gibi herhangi bir problem görmesi durumunda arkadaşına gitmiş ve parçanın boyalı olduğunu anlamıştır..Benim bu olaydan anladığım budur.
    Burada senin hocanın verdiği cevabın yada servisin aracı kabul etmemesinin bir alakası yoktur.Hatta tek muhattabın yetkisi servis olduğunu söylemen tamamen yanlıştır. Hertürlü hukuki merci ve FIAT adı altındaki yetkili tüm birimler konunun muhatabıdır.Sadece olayın bu tarz mercilere taşınmaması için ilk sorumluluk aracın alındığı bayi ye aittir.Aksi taktirde arkadaşın muhatabı çoktur.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

Bu kadar gerginlik yaratcak birşey yok. Yorum yapmam olur biter Burda ben ne fiat ı nede bayiyi savunuyorum.. Sadece yarın muhattap olacağı insanların ona vereceği cevabı dile getiriyorum.. O eğitimde bu cevabı aldığımda bende çok sinirlenmiştim nasıl yaparız böyle birşeyi diye ama burda beni günah keçisi ilan ettiniz. Teşekkür ederim İyi forumlar... Başına bu iş gelen arkadaşım sanada geçmiş olsun... Umarım arkadaşların dediği gibi bir sonuç yakalayabilirsin....

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Bu kadar gerginlik yaratcak birşey yok. Yorum yapmam olur biter Burda ben ne fiat ı nede bayiyi savunuyorum.. Sadece yarın muhattap olacağı insanların ona vereceği cevabı dile getiriyorum.. O eğitimde bu cevabı aldığımda bende çok sinirlenmiştim nasıl yaparız böyle birşeyi diye ama burda beni günah keçisi ilan ettiniz. Teşekkür ederim İyi forumlar... Başına bu iş gelen arkadaşım sanada geçmiş olsun... Umarım arkadaşların dediği gibi bir sonuç yakalayabilirsin....
    Bekircim alınma sen arkadaşların itirazı sana değil fiat bayilerine..arkadaşların gerçekten bun konuda canı yanmış ondan kaynaklanıyor yoksa olayın seninle alakası yok kardeşim sen herzaman açık yüreklilikle yorumunu ve bilgilerini bizlerle paylaşabilirsin..bende duymuştum fabrikadan hafif kusurlu çıkan yada tırda başına birşeyler gelen araçların boyanarak müşteriye satıldığını..marka ismi vermeyeyim bir arkadaşım ünlü bir firmanın il sorumlusu o anlatmıştı fakat müşteriye biz söylüyoruz demişti ve onun için 4-5 lira ucuza veriyoruz demişti..

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bekircim alınma sen arkadaşların itirazı sana değil fiat bayilerine..arkadaşların gerçekten bun konuda canı yanmış ondan kaynaklanıyor yoksa olayın seninle alakası yok kardeşim sen herzaman açık yüreklilikle yorumunu ve bilgilerini bizlerle paylaşabilirsin..bende duymuştum fabrikadan hafif kusurlu çıkan yada tırda başına birşeyler gelen araçların boyanarak müşteriye satıldığını..marka ismi vermeyeyim bir arkadaşım ünlü bir firmanın il sorumlusu o anlatmıştı fakat müşteriye biz söylüyoruz demişti ve onun için 4-5 lira ucuza veriyoruz demişti..
    Evet olması gereken o bazı aksesuar,kasko,bakım,boya koruma ikramları yada araçta bayinin yapabileceği limitlerden daha fazlası indirim yapılarak satış gerçekleştirilebilir.. Aracın hasarlı olduğu müşteriye söylenir ya kabul eder ya kabul etmez... Benim arkadaşımın da başına geldi hemde çok büyük bir firmada araç değişim talebi kalemine Fiat markası için bakan tek insan var. Umarım istenilen sonuç alınır bende öyle olsun isterim... Ama ben bildiklerimi ve duyduklarımı söyledim...

Emre Emre
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Evet olması gereken o bazı aksesuar,kasko,bakım,boya koruma ikramları yada araçta bayinin yapabileceği limitlerden daha fazlası indirim yapılarak satış gerçekleştirilebilir.. Aracın hasarlı olduğu müşteriye söylenir ya kabul eder ya kabul etmez... Benim arkadaşımın da başına geldi hemde çok büyük bir firmada araç değişim talebi kalemine Fiat markası için bakan tek insan var. Umarım istenilen sonuç alınır bende öyle olsun isterim... Ama ben bildiklerimi ve duyduklarımı söyledim...
    Tabiki fiat çalışanı olarak istenilen sonucun müşteri lehine sonuçlanmasını isteyebilirsin, buna benim de bir şüphem yok.
    Araç değişim talebine fiat markasında tek kişinin bakması yada 100 kişinin bakması birşey değiştirmeyecektir.Ortada hukuksal haklar var. Eğer müşteri ben kasko,boya koruma, bakım vs hediyelerinizi istemiyorum alın aracınızı bana paramı verin yada yeni bir araç verin deme hakkına sahiptir ve bunu isterse gerçekleştirir..FIAT ta bunu bildiği için bu hediyeleri yada jest leri teklif etmektedir.
    Ayrıca yazdıklarımı yanlış anlama lütfen sen nasıl fikrini anlatıyosan bende kendi fikrimi yazıyorum.

phantom lord
    phantomlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

sıfır arabada boya cıkması gercekten cok gıcık bir durum..

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Buna yakın bir durum bir arkadaşımdada oldu. Albea aldı sıfır aracın sağ 2 kapısı boyalı çıktı. Fakat şöyle bir durum vardı Albea'yı o dönem diğer bayilerin fiyatlarından ucuza almıştık. Sizde'de aynı durum oldumu ? Daha sonra Fiat bayisine söylediğimizde aracın taşıma sırasında sürttüğü ve boyandığı bunun için piyasasının 1 2 milyar altında verdiklerini ve bunu bize söylediklerini savunuyorlar Tamamen bir oyun kurgu Allah kolaylık versin, Tavan önemli bir bölge...

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı Bolu_Beyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna yakın bir durum bir arkadaşımdada oldu. Albea aldı sıfır aracın sağ 2 kapısı boyalı çıktı. Fakat şöyle bir durum vardı Albea'yı o dönem diğer bayilerin fiyatlarından ucuza almıştık. Sizde'de aynı durum oldumu ? Daha sonra Fiat bayisine söylediğimizde aracın taşıma sırasında sürttüğü ve boyandığı bunun için piyasasının 1 2 milyar altında verdiklerini ve bunu bize söylediklerini savunuyorlar Tamamen bir oyun kurgu Allah kolaylık versin, Tavan önemli bir bölge...
    ucuza vermiş olsalar bile hatta yarı fiyatınada verseler sonnuç itibariyle size o konuda bilgi verilmesi lazım zaten araç 22 liraydı ben 21 e verdim daha ne istiyosun gibisinden tavır olamaz güzelce anlatılır satış yapılmadan araçların piyasa fiyatı 22 liradır ama dilerseniz böle aracım war şöle kusuru var İSTERSENİZ bunu daha ucuza neyse artık parası verebileci sölenir alıcı razıysa alır.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cihan GÜNDOĞDU
    Bolu_Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    14 KB 120
    Edilen teşekkür: 197

Aynen adaş...

Tipo 1.6 SLXie MPI & Grande Punto 1.4 Fire & Bravo T-Jet Dynamic

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Sana lafımız yok. Sen aslında birçok kişinin söylemeyeceği birşeyi burada açıklamışsın. Buda zaten mantıklarını ortaya koyuyor.
    Bizde bu gerçekleri yaşayarak öğrendik zaten. Üzerinize alınmayın.
    Sıfır araç alırken mutlaka boyasını ölçün, ölçtürün öyle alın. Sonra ihale alıcıda kalmasın. Çünkü yasal hakkızını arasanız ve kazansanız dahi o süreçteki moral bozukluğu, araçtan soğumak, paranla rezil olmak insanın canını sıkar.
    Bir bayi bu tür bir olay yaşamış aracı satarken müşterisine dürüstçe anlatmak zorundadır. Onun dışındaki herşey müşteriyi kandırmaktan başkada birşey değil. Ama şu bir gerçektir ki bu işin başı buna müsaade etmese ve yaptırım uygulasaydı insanların bu tip şikayetleride olmazdı. Balık baştan kokar diye bir laf var o gerçektir.
    Konu demon tarafından (03/07/2011 Saat 03:47 ) değiştirilmiştir.

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

oncelıkle gecmıs olsun.yanlız boya kalınlıgının yuksek cıkması aracı aldıgınız bayıde boyandıgı anlamına gelmemelı.cunku araclar uretım hattında ıken bır sorun cıkarsa 2.kez parca veya kısmı olarak boyama ıslemıne tabı tutulabılıyor.orneklerı maalesef cok.bır musterımın luks aracını sıfırı ıle degıstırmek ıstedıgınde bayı komple boyalı dedı,olurmu oyle sey denıldı,sıfır sızden alınma bır arac vs.derken sası numarasından aracın fabrıkada ıken 2.kez boyanma ıslemıne tabı tutuldugu ogrenılmıs.bayıde araca boyasız raporunu vermıs ve guncel ıkıncı el degerınden takasa almıs.eger bayıde bır tanıdıgınız varsa aracın fabrıkada ımalat surecınde basına bır sey gelmısse ogrenebılırsınız.dıger turlude bayıde basına bırsey gelmısse hakkınızı mahkeme yoluyla arayabılırsınız.tekrar gecmıs olsun..

ibrahim ibrahim
    lawyer8386 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

ayıplı ifa nedeniyle dava açabilirsiniz..aracı ayıpsızıyla değiştirme, aynen iade gibi taleplerde bulunabilirsiniz açacağınız bu davada. dava 2 yıl sürsede 2 yıl sonra aracınız yenisiyle değiştirilecektir..

FATİH EMANET
    AlemCi_SeRSeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661
    Edilen teşekkür: 19

350 mikron diye bi yasal sınır olamaz orjinal boya makinada kalite avrupa arabalarda 80 le başlar genelde 120 ye kadardır 120-180 arası boyalıdır 250 ye kadarda macun olabilir dediğiniz gibi 350 mikron ve üstü için arabaya okadar çok macun atılması lazımki macunlu bölgeye elinle vursan çatlar asla esnemez ki günümüzde okadar macun atıp düzeltecek profesyonel kaportacılar mevcut değil düzelteceklerde öyle para istiyorki vatandaş gidip parçanın sıfırını alıp boyatır..ama şöyle bir ihtimal var bunuda unutmayalım bu araçlar italyadan geliyor ne malum orda bir iş gelmediği başına
    Sol Şeridi Kapama Belki Ben Geçerim...Kapasanda Fark Etmez Polemiğe Girmem YaN KoYaR, GideriM.!!

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

makine mühendisleri odasında bilirkişi raporu alınabilir...

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon