Sayfa 1/11 12345 ... SonSon
212 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat servislerinden ne kadar memnunsunuz...

Mehmet Aşkın
    Moderatör elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 458

Karizmatik Fiat servislerinden ne kadar memnunsunuz...

Arkadaşlar benim servisten yana bir çok sıkıntım oldu bu konuda bunları paylaşalım ben açıkcası servislerden soğudum bazı servislerin daha nitelikli olduğuna inanıyorum sizin oturduğunuz yere göre önerebileceğiniz servisler varmı biz araçlarımızı nasıl servislere emenet ediyoruz burada bunları paylaşalım herkes servislerde yaşadıkları sıkıntıları ve başlarına gelen olayları anlatsın benimde anlatacaklarım olacak sırf servisten kaynaklanan nedenler yüzünden çok sıkıntı yaşadım sizler neler yaşadınız görüşelerinizi bekliyorum yada memmusunuz.....:confused:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

zincırlıkuyu bırmotu tavsıye ederım...

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Benim aracı aldığım yer olan Orta Anadolu Otomotiv'in servis kısmından kesinlikle memnunum.
    Daha tıkırtı burcu problemi Türkiye genelinde bile bilinmiyorken, farkettiğim ses üzerine serviste 5 dk.lık test sürüşü sonucunda bu sesin varlığını ve bir probleme işaret ettiğini kabul ettiler ve Tofaş ile hemen irtibata geçtiler. Müşteri memnuniyetine önem veriyorlar, tavsiye ederim.

Mete Erden
    Gianfranco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DV X8X8
    Edilen teşekkür: 3

Arabamda 2 defa sorun cikti. Ikisinde de Maslak Sezginlere goturdum. Su ana kadar bir sorun cikmadi. Insallah bunden sonrada cikmaz.

Mehmet Aşkın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

bir tek benmi şikayetciymişim uyyyyy ama sıkıntısı olan mutlaka çıkacaktır servislerle ilgili her türlü görüşlerinizi bekliyoruz arkadaşlar...

High Fidelity
    HIGH FIDELITY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Allaha şükür ki daha önemli bir problemim çıkmadı. Sadece kapı kollarında ve kapı kapanışlarında biraz problem var. Ayarsızlık yani. Bir de ilk sıralar ön cam orta alt kenarından gelen arasıra bir cızırtı idi fakat 2-3 aydır o da yok.
    BU ARADA arkadaşlar ben hafta içinde 10.000 km bakına gideceğim. Serviste neyi ne kadara nasıl ve hangi süre içerisinde yapıyorlar. Bilgilendirebilecek olan varmı. Ayrıca illa 10.000 km yi geçmek mi gerekir. 9790 da gidemezmiyiz. Teşekkürler.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Benim da çok şükür çok büyük bir problemim çıkmadı ama önceki aracımı da, bunu da Kartaş'a götürüyorum! Çok ilgililer sağolsunlar!

8. 17/12/2006, 22:33

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Alıntı HIGH FIDELITY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BU ARADA arkadaşlar ben hafta içinde 10.000 km bakına gideceğim. Serviste neyi ne kadara nasıl ve hangi süre içerisinde yapıyorlar. Bilgilendirebilecek olan varmı. Ayrıca illa 10.000 km yi geçmek mi gerekir. 9790 da gidemezmiyiz. Teşekkürler.
    Ben 11.500 civarı gitmiştim,öyle bi sınır km si yok.

Yapılanlar çok uzun sürmez,eğer hemen ele alınacak olursa1.5-2 saatte biter işin.
    -Gerek görülürse hava filtresi değişir.Görülmezse temizlenir.
    -Yağ filtresi değişir--yağı değişir.

Bu işlemler için ben 70 lira vermiştim daha doğrusu 4 taksit yapılmıştı.Sanırım 100 falan istenen üyeler de var,biraz fazla o miktar.
    Bunun dışında şikayetin varsa söylersin,bakar düzeltirler uzarsa bu tür ek işlerden dolayı süre uzayabiliyor...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Ufuk Tan Doğan YILDIZ
    ***45***Salihli twentynine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 68

Trabzon tunalar şimdilik iyi bakalım ileride ne olur.

can akman
    okyzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Öncelikle aracımı da ordan aldığım için küçükyalı birmota gidiyordum servis için fakat ilk götürdügümde araçta birçok sorun saydım ve halledicez dediler.Ertesi gün burdan beni bir bayan aradı ve boya,motor,iç korumada kampanya olduğunu söyledi bende yaptırılmasını söyledim, aracımı teslim aldığımda korumalar dışında 1 tek sey yapılmamıştı.. 2. kez yapılmayan bakımı yaptırmak için tekrar gittim fakat busefer aracı teslim aldığımda hem eksik vardı hemde lastiğim jant üstündeydi çünkü lastiğime eşşek kadar bi vida girmişti...

12-13 gün önce bi kaza geçirdim ve aracın sağ tarafı baya bi hasar gördü. Bu sefer servisimi değiştirdim ve koşuyolunda Ortadoğu Otomotive götürdüm.. Burda da bu cumartesi beni aradılar ve aracımın hazır olduğunu gelip alabilceğimi söylediler.Fakat cumartesi trafiğinde taksiyle aracımı almaya gittiğimde daha cilası vs. yapılmamıs toz içindeydi ve tam 2 saat 20 dk taksi bekledikten sonra eve dönebildim. "Umarım" bugün 12 gibi alıcam aracımı..

Kısacası anadolu yakasında servisinden memnun biri varsa lütfen soylesin delirmek üzereyim...

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Abi ben Karden Oto ya götürüyorum.
    Küçükyalı birmot a bağlı imiş.
    Ama ilgi ve alakadan çok memnunum. İşlerini yaptırmak için biraz iteliyorsun gene ama, En azından ilgililer.

M.Bülent ATASOY
    Forumun Manyağı Bülent A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07 ATA 35
    Edilen teşekkür: 214

Ben aracımı Antalya Fıat Bayii PINARBAŞI ndan aldım
    Aracıma sponsor oldular ve tüm işlemleri ücretsiz orada yapıldı ve hala ufak tefek işler orada yapılıyor.
    Ama sponsor olmadan önce Palio mu oraya götürüyordum ve çok ta memnundum.
    Analya ve yakın çevresinde olanlara tavsiye ederim.
    Photoshop Değil , Gerçeğin Ta Kendisi

SÖZDE DEĞİL , ÖZDE MODİFİYE

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

sakarya samtaş otomotıv tekelındeyız seçeneğımız yok )

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Mutlu

Alıntı vulas54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakarya samtaş otomotıv tekelındeyız seçeneğımız yok )
    @vulas54, sakarya samtas'tan memnun musun? Hiç bakıma gittin mi?

Diger yandan, ozellikle dizel motorlu araclar icin 10000 km sonunda hava filtresinin mutlaka degistirilmesini oneriyorum. Benzinlilerde belki temizleyip bir sure daha kullanilabilir ancak dizeller icin pek saglikli olmaz. Yuksek debili hava emis sistemi filtreyi dizelde iyice tikiyor.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

Araştırma Konusu

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @vulas54, sakarya samtas'tan memnun musun? Hiç bakıma gittin mi?

Diger yandan, ozellikle dizel motorlu araclar icin 10000 km sonunda hava filtresinin mutlaka degistirilmesini oneriyorum. Benzinlilerde belki temizleyip bir sure daha kullanilabilir ancak dizeller icin pek saglikli olmaz. Yuksek debili hava emis sistemi filtreyi dizelde iyice tikiyor.
    SAĞ OLSUNLAR ARTIK AKRABA OLDUK )SÜREKLI ORDAYIM FIRSATIM OLSA TEKRAR YİNE GIDICEM ÇÜNKÜ KORNAM TAKILIYO BAZEN ÇOK ZOR DURUMDA KALIYORUM BAKIM OLAYINA GELINCE 100 YTL CEBIME KOYDUĞUM İLK FIRSATTA YAĞ DEĞİŞİMİNE GIDECEM KM 10000 E YAKLAŞTI
    HESAPLADIM 10 AYDA TAM 14- DEFA SERVISE GTMIŞIM ÇEŞITLI SORUNLARDAN DOLAYI )))))
    3. ADERSİM SAMTAŞ OTOMOTIV FİAT BAYİİ

Mehmet Taner Kadak
    mTk's Grande mTk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34AU0915
    Edilen teşekkür: 12

Ben fiat servislerinde şu hatayı görüyorum, aslında daha önceki arabam ford olduğu için ford servisine gör kıyas yapıyorum; Arabada bir sorun olunca direkt o sorunluğu parçayı tamir etmeye çalışıyorlar ve beceremiyorlar, sonra bana o sorunu yedirmeye çalışıyorlar. Yani bu parça sorunlu değildir, bunlar böyledir diye. Ardından illaki bastırmam gerekiyorki parçayı garantiden değişsinler. Ben artık dil dökmekten bıktım bunlara. Geçen kontağım bozuldu, çok zor dönüyordu 2 ayda anca değiştirme kararı verdirttim. Kapı çıtalarım bombe yaptı tutup siyah silikonla yapıştırdılar, yarın öbürgün benim o çıtayı kaldırmam gerekirse vede arabamın boyası kalkarsa ben ozaman göstericem onlara.
    Şİmdide sislerim buharlanıyor, Ve 2 haftadır bunun normal birşey olmadığını servise anlatmaya çalışıyorum. Yani elinde sonunda değişecekler ama bu kadarda naz yapılmazki.

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

2 hafta önce ümraniye os-ka ya götürdüm aracımı klimamın sol tarafından sadece soguk hava gelıyordu hava yonlendırme motoru degısecek kontak takılması yapıyordu kontak degısecek guneslıkler yerınden cıkıyordu plastık menteseler degısecek sag on yolcu cam acma kapama dugmesının takılı oldugu plastık parca yerınden cıkıyordu oturmuyordu yenı parca takılacak arka kapılar surtuyor ayarlandı ama boyası kalkan yerlerı rötuslamadılar sebep ellerınde boya yokmus falan falan uzayıp gıdıyor ama 3. hafta defalarca servısı aradım parcalar gelmedı dıyorlar ılgılenmıyorar sımdı ben bunları neyapayım
    Konu PuNTo tarafından (19/12/2006 Saat 13:43 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Taner Kadak
    mTk's Grande mTk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34AU0915
    Edilen teşekkür: 12

Peki gerçekten bunları değişelimmi dediler. Pes benim servis olsa o çıkan yerlerin hepsine siyah silikonu basmıştı.

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Hocam bu imesin oradaki os-ka ise sakın bidaha oraya götürme.
    Bende oraya götürmüştüm kapıların açılmaması ile ilgili.
    Adamlar tamir ettik gelin alın dediler, kapılarda hiç bir fark yok.
    Dedim bunu mu yaptınız. Akşamda iş çıkışı gitmiştim. Arabyı haybeye bir gün burada yatırdınız. Kapılar yapılmadan hiç bir yere gitmiyorum dedim ve adamları 7.5 ğa kadar çalıştırdım ve kapılarımı yapıp verdiler.
    bi daha da gitmedim oraya.
    Bu benim dediğim karden de dudullu bostancı minübüslerinin yolu üzerinde.
    Türk-iş ışıklardaki caminin biraz aşağısında hemen.
    İstersen orayı bir dene. Ben oraya götürüyorum
    Alıntı PuNTo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce ümraniye os-ka ya götürdüm aracımı klimamın sol tarafından sadece soguk hava gelıyordu hava yonlendırme motoru degısecek kontak takılması yapıyordu kontak degısecek guneslıkler yerınden cıkıyordu plastık menteseler degısecek sag on yolcu cam acma kapama dugmesının takılı oldugu plastık parca yerınden cıkıyordu oturmuyordu yenı parca takılacak arka kapılar surtuyor ayarlandı ama boyası kalkan yerlerı rötuslamadılar sebep ellerınde boya yokmus falan falan uzayıp gıdıyor ama 3. hafta defalarca servısı aradım parcalar gelmedı dıyorlar ılgılenmıyorar sımdı ben bunları neyapayım

Mehmet Aşkın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

arkadaşlar servise gidiyorum ama çözüm bulamıyorum ankarada yaşayan arkadaşlar önerebileceğiniz tanıdığınız mumnun olduğunuz nitelikli bir servis var mı acaba...

Sayfa 1/11 12345 ... SonSon