12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Erkay Otomotiv (Mahmutbey)

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Standart Erkay Otomotiv (Mahmutbey)

arkadaşlar merhaba aracım 2006 grande punto emotion 1,3 16v 90hp.. geçenlerde burada açmıştım konu servis sıkıntısı çektiğimden bashsetmiştim sonra kendi kendime dedim ki götüreyim servise hem garantili işçilik falan filan çünkü dışarıda ısıtma bujilerini komple değiştirmeye 120 lira istediler servis 150 dedi 30 liradan kaçmayım dedim..neyse..gittim bugün sabah 9 da aracımı aldılar ilk başta oturduk bujileri değiştireceklerini fakat ısıtma bujilerinin bazen kırıldığını ve bunun silindir kapağını açmaya kada gideceğini anlattılar yani tehlikeli bir iş ve 100 bini geçen arabaların yüzde 80 inde başımıza geliyor dediler bunlara rağmen değiştirelim mi diye sordular..ben ilk başta hayır dedim tabikide çok ta önemli değil ısıtma bujisi dedim daha sonra biz yinede bi bakalım olmazsa değiştirmeyiz dediler..baktılar benim bujilerimde sorun olmadan kırılmadan çıktı ve yenileri takıldı ayrıca sağ far ampulü de değişti işçilik dahil toplam fiyat:124 lira(ilk başta 150 lira demelerine rağmen daha uygun tuttu) daha sonra aracım radyatör arızası verdi tekrar servise aldılar akümün zayıf olduğunu onun için böyle arıza verdiğini söylediler ki bilgisayara bağladıklarında tanınmayan arıza olduğunda genelde aküden kaynaklandığını söylediler bizde aküyü değiştirdik ki üstünden çıkan akü orjinal aküsüymüş aracın 2006 yılından beri (orj fiat aküsü 150 lira5 taksit) sorun gitti şu anda çok şükür bilgisayar hiçbir hata vermedi sorunum da kalmadı..hatta hediye olarak bere kaşkol eldiven seti ve takvim verdiler..ilgilendiler güleryüzlü hizmet ettiler ama sadece servis kısmı..satış kısmını bende pek beğenmedim işin açıkçası..

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Merhaba Tayfun Bey, akşam mesajınızı geç attığınızdan ben de size geç cevap verebildim.

İşinizi hallettiğinize çok sevindim.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Tayfun Bey, akşam mesajınızı geç attığınızdan ben de size geç cevap verebildim.

İşinizi hallettiğinize çok sevindim.
    çok teşekkürler sertaç bey evet hallettim memnun da kaldım işin açıkçası fiyat da makul geldi..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hallolmasına sevindim güle güle kullanın...

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

Deniz hanım var erkay oto da yardımcı olucaktır.Tr sıralamasında satışda zirvede olan bir bayi olarak biliyorum erkay otoyu.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı emrequzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz hanım var erkay oto da yardımcı olucaktır.Tr sıralamasında satışda zirvede olan bir bayi olarak biliyorum erkay otoyu.
    servisteki hanımefendiyse gerçekten çok ilgilendi çok güleryüzlüydü..yukarı evolara bakmak için çıktığımda kimse ilgilenmedi belkide satışların çokluğundan kaynaklanıyordur..

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

BUNLARDA SAĞOLSUNLAR HEDİYELERİ..

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Şuanda aracım erkay servisinde şöför koltuğundaki göçük ile ilgili işlem yapılacak ben sabah 08:30 da bıraktım aracımı beklediğimi ve işlemlerin olabildiğince çabuk bitirilmesini rica ettim. Basit bir koltuk minderi değişimi için bakalım kaç saat bekletecekler beni.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuanda aracım erkay servisinde şöför koltuğundaki göçük ile ilgili işlem yapılacak ben sabah 08:30 da bıraktım aracımı beklediğimi ve işlemlerin olabildiğince çabuk bitirilmesini rica ettim. Basit bir koltuk minderi değişimi için bakalım kaç saat bekletecekler beni.
    bence geç bırakırlar çünkü sende görmüşsündür acaip yoğun..

Emre Güzel
    ..:: GP BağımLısı ::.. emrequzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 EG 1661
    Edilen teşekkür: 298

nasıl bi sorun sendkı?

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Valla biraz çığırtkanlık yapınca çokta geç bırakmadılar öğlen paydosundan önce aldım aracımı sonuçta yoğun olabilirler ancak ben servislerdeki iş akışına sonuna kadar karşıyım ve yanlış olduğunu savunuyorum.

Şöyleki bir araç yağ değişimi için geliyor sanayideki bir ustaya gitsen aracın kaputunu açtıktan sonra içeceği çay etrafdaki esnaf ile yapacağı sohbet senin sorularına vereceği cevap tüm bunların içinde yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve moturun sağının solunun temizlenmesi taş çatlasa 30-35dk sürüyor fakat bu işlemler servislerde 2-3 saat sürüyor nedenide bir teknisyen araca başladığında yanında bir kaç araca daha başlayıp bir ona işlem yapması bir başka araca işlem yapması vs. derken hem bekleme süresi uzuyor ve bana göre hem de yapılan işin kalitesi düşüyor.Bu tarz periyodik bakımlar için ne yazık ki tüm servislerin çalışma mantığı aynı ancak çok ağır bir işlem yapılacaksa bir teknisyen bir araç ile ilgileniyor ama arada başka araçlarda bakıyor.

Neyse bu servisler konusunda oldukça doluyum açacam en sonunda bir yetkili servis hizmet kalitesini gösterecem tüm servislere sadece mekan kirasi hariç başlangıç için bi 750-800bin TL lazım...( hadi aramızda para toplayalım )

Ben aracı ikinci el almıştım benden önceki ilk sahibi şöför koltuğu yüzünde aşınmadan dolayı serviste garanti dahilinde şöför koltuk minderinin yüzünü değiştirtmiş. Ancak ilerleyen zamanlarda sol arka tarafta bir göçük meydana gelmiş oda işlerinden dolayı aracı bırakıp yaptıramamış. Servise götürdüğümde süngerde deformasyon olduğu ve garanti dahilinde değişim yapılacağı söylendi. Zaten servis kayıtlarında daha önceki koltuk yüzü değişimi görünüyordu artık koltuk yüzü değişirken süngeri düzgünmü monte etmediler yada süngerdedemi sorun vardı bilmiyorum ama ciddi anlamda uzun süre kullanınca aracı rahatsızlık veriyordu. Değiştirdiler rahatladım birde servise girip elini cebine atmadan çıkmakta ayrı bir keyifmiş..

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Valla biraz çığırtkanlık yapınca çokta geç bırakmadılar öğlen paydosundan önce aldım aracımı sonuçta yoğun olabilirler ancak ben servislerdeki iş akışına sonuna kadar karşıyım ve yanlış olduğunu savunuyorum.

Şöyleki bir araç yağ değişimi için geliyor sanayideki bir ustaya gitsen aracın kaputunu açtıktan sonra içeceği çay etrafdaki esnaf ile yapacağı sohbet senin sorularına vereceği cevap tüm bunların içinde yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve moturun sağının solunun temizlenmesi taş çatlasa 30-35dk sürüyor fakat bu işlemler servislerde 2-3 saat sürüyor nedenide bir teknisyen araca başladığında yanında bir kaç araca daha başlayıp bir ona işlem yapması bir başka araca işlem yapması vs. derken hem bekleme süresi uzuyor ve bana göre hem de yapılan işin kalitesi düşüyor.Bu tarz periyodik bakımlar için ne yazık ki tüm servislerin çalışma mantığı aynı ancak çok ağır bir işlem yapılacaksa bir teknisyen bir araç ile ilgileniyor ama arada başka araçlarda bakıyor.

Neyse bu servisler konusunda oldukça doluyum açacam en sonunda bir yetkili servis hizmet kalitesini gösterecem tüm servislere sadece mekan kirasi hariç başlangıç için bi 750-800bin TL lazım...( hadi aramızda para toplayalım )

Ben aracı ikinci el almıştım benden önceki ilk sahibi şöför koltuğu yüzünde aşınmadan dolayı serviste garanti dahilinde şöför koltuk minderinin yüzünü değiştirtmiş. Ancak ilerleyen zamanlarda sol arka tarafta bir göçük meydana gelmiş oda işlerinden dolayı aracı bırakıp yaptıramamış. Servise götürdüğümde süngerde deformasyon olduğu ve garanti dahilinde değişim yapılacağı söylendi. Zaten servis kayıtlarında daha önceki koltuk yüzü değişimi görünüyordu artık koltuk yüzü değişirken süngeri düzgünmü monte etmediler yada süngerdedemi sorun vardı bilmiyorum ama ciddi anlamda uzun süre kullanınca aracı rahatsızlık veriyordu. Değiştirdiler rahatladım birde servise girip elini cebine atmadan çıkmakta ayrı bir keyifmiş..
    geçmiş olsun o zaman hocam bu arada aracımız fiat olduğu için ve çok aşırı bir satış yaptığı için türkiye de özellikle erkay otomotiv arkadaşların da dediği gibi satışta baya üst sıralarda olan bir bayii bence yoğun olmaları normal ama dediğiniz gibi bu bizim değil onların sorunu daha çok eleman daha çok usta alarak işe bu sorunu çözmeleri lazım ve daha kaliteli hizmet vermeleri lazım..