Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
76 sonuçtan 61 ile 76 arası

Konu: Sanayide yağ değişimi

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Yönetim nerde demek biraz yanlış ve ağır kaçar, hepimizin ortak tartıştığı bir yer , böyle konular olabilir elbette tatlılıkla bunu çözmemiz gerek.
    Gerekli açıklamaları yazmamız lazımki karşılıklı anlayış sağlansın .. lütfen konuyu çok fazla kişiselleştirmeden kapatalım .

ı hepimiz tanıyoruz kalitesini ustalığını aldığı para hak olmasa yapmaz ben kefilim ve bu parayada bu işler çok normal..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Bencede uzar gıder..Şikayetını dıle getıren ınsana multecı muamelesı yapmakta yanlış gelıyor bana..Her vatandaş gıbı şikayet etme özgürlüğü bulunmaktadır dıye dusunuyorum herkes hakkkında olumlu dusunmek zorunda degıl.Kendi şahsım adına konusmak gerekırse ben cok durust ve calışkan buluyorum kendısını ...
    I ' m c a p u l i n g . . .

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu atabay çok olmaya başladı canımızı sıkmaya başladı nerde grande puntp tr yönetimi .....................................
    Aynı fikirde olmadığınız bir insanı hele hele olumsuz da olsa görüş bildiren bir insanı bu şekilde sindirmeye çalışman güzel değil...
    Dediklerine katılmıyor olabilirsin..Konuya yazan pek çok arkadaş gibi sen de karşı fikrini açıklarsın...

İlk defa oto hakkında olumsuz bir yazı okudum.Ben de şaşırdım doğrusu ama 80 - 45 inanımaz bir fark yok diye düşünüyorum..Çünkü servisin 45tl.e yapacağından fazlası yapılmış (bu arada 45 tl.lik fiatın size özel olduğunu düşünorum kendim gitsem bana anı fiyatı vermezler..Nitekim vermediklerini ben bizzati görerek 3. yıllık bakımımı sanyide yaptırdım..)

Bu arada fiyat husundaki bazı farklılıkları da normal karşılama sebebim şu;
    bu insanlar ticaret yapıyor buradan ekmeklerini çıkarıyorlar.. Birisinin sürümden kazanmak mantığı ucuza yaptığı iş ile ya da A işlemini %20 ucuza yapıp B işlemini %40 fazlaya yapmak zihniyeti kişilerin kendisinde... okuduğum kadarı ile başarılı bir arkadaş ama karşılıksız yardım yapacak iyilik meleği değil..

Burada otoya yüklenilecek bir durum yok ama karşı görüş bildirdiği için yönetimi göreve çağıracak bir durum da yok...

6. Bu mesajı için 3 kişi Fuzuli'ye teşekkür etti:

ömer sevındık
    OMER SAFAK 452 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

mrhb ben aracımı yenı aldın alıralmaz bu ıslemlerı yaptırdım opet yağı. Polen,yağ,mazot,hava filitreleri+balataları degısıtırdım araç gp +işçilık toplam 195.00 tuttu normal mı acaba sanayıde bu fıyatlar

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı OMER SAFAK 452 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrhb ben aracımı yenı aldın alıralmaz bu ıslemlerı yaptırdım opet yağı. Polen,yağ,mazot,hava filitreleri+balataları degısıtırdım araç gp +işçilık toplam 195.00 tuttu normal mı acaba sanayıde bu fıyatlar
    Balatalar harıc dıgerlerını bız 170-190 arası yaptırdık balata sankı bıraz pahalı gıbı geldı ama servıse gore ıyı elbette balatanın markasınında onemı var ıyı balataysa fıyat ıyı bu arada
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

KAZİM KARA
    karakazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EF
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı vdevir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SELAM ARKADAŞLAR..

aracınızın bakımlarını yetkili servislerde uygun fiyata yaptırabilirsiniz. nasıl mı?
    parçalarınızı yanınızda götürüp, işçilikde pazarlık ederek.üstelik aracınızın km si kayıt altına girmiş olur. satarkende alacak kişi servis bakımlarını gördükçe satması kolaylaşır.
    ben öyle yapıyorum.
    en son servis de yağ-filitreler değiştirdim. 25 TL işçilik verdim.pazarlık edin.
    servislerin saat işçilik ücreti vardır.
    dizel puntonun yağ ve filitre değişimi yaklaşık 45 dakika sürüyor.kendilerine bırakırsanız 60TL yazarlar. 1 saatlik işe 2 saat yazmaya kalkarlarsa ana sanayiye şikayet edin ve punlamada düşürün, bundan çok çekinirler.
    bu da 30TL ya denk gelir. sanayide ustaya 20TL ya vereceğime, servise 25-30 TL veririm.
    ayrıca servisde yaptırdığınız herşeyin aracınız garantide olmasa bile garantisi vardır.

servisler araç giriş sayısına göre sıralamaya girerek prim alıyorlar, özellikle hafta içi sabah giderseniz sizi hiç geri çevirmezler.

kasımda girdiğim bakımda servisde yağ çok pahalıydı, filitreler normaldi.yozgattan gelirken uğradım, yağı alacak vaktim olmadı, 80K bakıma yağımı yanımda götüreceğim.
    bugün beylikdüzü BİRMOT'a gittim yağ değişimi için, malzemeleri kendim aldım sadece işçilik için 105 TL istediler(bu fiyata birde KDV eklenecek).TOFAŞ ın ücret politikasıymış, 100 TL ye yağ,mazot,polen,hava,magnatec 10-40 yağ aldım ,işçiliğe malzemeden fazla para istediler yuh diyorum,insaf diyorum başka birşeyde demiyorum.yokmu başka yetkili servis topkapı-avcılar arasında insaf sahibi, kazık fiyat politikası olmayan

cüneyt demir
    Alayına PuNTo lazrailcd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    53KC141
    Edilen teşekkür: 6

Dikkat

Alıntı karakazim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün beylikdüzü BİRMOT'a gittim yağ değişimi için, malzemeleri kendim aldım sadece işçilik için 105 TL istediler(bu fiyata birde KDV eklenecek).TOFAŞ ın ücret politikasıymış, 100 TL ye yağ,mazot,polen,hava,magnatec 10-40 yağ aldım ,işçiliğe malzemeden fazla para istediler yuh diyorum,insaf diyorum başka birşeyde demiyorum.yokmu başka yetkili servis topkapı-avcılar arasında insaf sahibi, kazık fiyat politikası olmayan
    hocam illa özel servise gideceksen o arada bi sürü servis varda bana göre değil
    ama özel servis düşünürsen cevizlibada servisim gözüm kapalı öneririm ero servis hepside fiat yetkili servisinden ayrılma adamlar gayette iyiler iş konusunda bence düşünülür tabi garanti zorunluluğun yoksa
    k€L!m€L€r!n y€Tm€d!ğ! kAdArıM,n€ kAdAr AnLaTıR$am AnLaTaYıM,AnLaDığIn kAdArImM ...

Arda Bentürk
    egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69
    Edilen teşekkür: 23

Yetkili servislerin yaptıkları ortada Ben okul stajımı yaptığım dönemde.Sanayide bi alfa servisindeydim.Ve yetkili servisten yağ filtreleri gelirdi bize sıfır kutusunda daha.Getirenlere sorardım abi servisten kaça alıosunda bize kaça satıosun diye.Müşterinin eski filtresini temizliyorum yenisini dışarıya cıkartıp satıyorum dediğinde yetkili servislere olan güvenim kalmadı (izmir fiat servisleri için)
    otoyu bilen bilir İzmirde Fiat marka model araçlarda ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Okadar fazla araştırma yapmışsınız filtre 12 10 tl ben size o filtreleri 5 tlden de getiririm.Sanayide sokak sokak filtre arayamam şahsen.Arabamı otoya bırakırım gözümde arkada kalmaz ne beni fiyatta zorlar nede işçilikte otoyu hepimiz biliyoruz nekadar iyi bi firma olduğunu.
    Ticari imza.

12. Bu mesajı için 2 kişi egeturbo'ye teşekkür etti:

KAZİM KARA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EF

sorun malzeme fiyatında değil , servisin işçilik fiyatında
    ağustos ayında yaptırdığım bakımda işiçilik olarak 36 TL almışlardı,ozamanki bakımda malzemeler onlardandı. şimdikinde malzemeyi kendim aldım yağ değiştirme işçiliğine 105 Tl + kdv dediler.
    bakırköyde bir servis buldum haliç diye onları aradım 53 TL kdv dahil fiyat verdilerama saat geç olduğu için kaldı iş neyse önümüzdeki hafta sonu oraya yollanacağız. TOFAŞ ın ücret politikası her serviste farklıymış meğersem yada BEYLİKDÜZÜ BİRMOT tuttuğumu affetmem dibine kadar politikası uyguluyor

cüneyt demir
    Alayına PuNTo lazrailcd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    53KC141
    Edilen teşekkür: 6

sen bilirsin abicim ama bence o kadar paraya yazık yha dediğim yere gitsen muhtemelen 20-30 lira toplam bi parar verirsin ama sen bilirsin tabiki.
    k€L!m€L€r!n y€Tm€d!ğ! kAdArıM,n€ kAdAr AnLaTıR$am AnLaTaYıM,AnLaDığIn kAdArImM ...

KAZİM KARA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EF

bakalım hafta sonuna kadar yaptırcam biryerde işten dolayı hafta içi yaptıramıycam.belkide niyeti bozar yetkisiz ama hesaplı bir yerde yaptırırım

Arda Bentürk
    egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı karakazim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakalım hafta sonuna kadar yaptırcam biryerde işten dolayı hafta içi yaptıramıycam.belkide niyeti bozar yetkisiz ama hesaplı bir yerde yaptırırım
    istanbulda maslak sanayinde alfa corsa ferhat usta var bence ona git italyan araçlarından fazlasıyla anlayan bi ustamız
    Ticari imza.

KAZİM KARA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EF

tavsiyen için teşekkür ederim, maslak bana biraz uzak kalıyor, hafta sonu bakırköydeki haliç, yada sanayide herhangi bir yere yaptıracağım

serhat iiiiiii
    serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanayide yaptirdimda pisman ettiler,

Castrol Edge 5-40 97 lira
    Hava filtresi 12 lira
    Polen filtresi 15 lira
    Yag filtresi 12 lira

Iscilik almamistir cunku triger ve Vkayisi da degistirmistim. Selenia yag da 75 liraydi, sanirim yag fiyatlari yuksek, ayrica Castrol'un espirisini daha goremedim sanirim yine Mobil koyduracagim diger bakima.
    valla yag cok pahalı castrol u 60 a alıyorum dıyerlerı makul
    bana en cok mazot flitresi cok koyuyor 70-80diyen var en sonunda onuda 30 a buldum

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı serhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla yag cok pahalı castrol u 60 a alıyorum dıyerlerı makul
    bana en cok mazot flitresi cok koyuyor 70-80diyen var en sonunda onuda 30 a buldum
    hocam orjinali istanbulda 55 lira. 30 liralık olan sıkıntı çıkatabiliyor riske girmedim şahsen.

Mehmet Altun
    car_audio96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 21

aynen bende 90 tlye hallediyorum B.evler Kocasinan Sanayi Sitesi ((I Love SANAYİİİİ )))

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234