Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Sanayide yağ değişimi

MURAT ERDOĞAN
    murat26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 96

öncelikle bir araştırma yapın yağ ve filtrelerin fiyatları A DÜKYANINDA örneğin 5 lira ise B dükyanında 7 lira C dükyanında 8 lira işte sanayi böyle bir yer birde şunu unutmayı sanayide bir iş yaptıracaksanız bu işin yabancısı olduğunuzu yani ilk defa sanayiye gidiyormuş itibarını karşı tarafa belli etmeyin

Şenol Vural
    siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 31

volkAN helal olsun arkadaşım seni taktir ediyorum. sen bilinçli ve akıllı bir arkadaşsın hak veriyorum sana servislerde bu kurnazlıklar çok olmaya başladı artık insan hiçbir servise güvenemez oldu!!!

Fatih Selimoğlu
    selimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 4

daha geçen hafta 50.000 bakımm yaptırdım medos otomotivde.. Yağ olarak Mobil 1 koydular. 30.000 bakımda da mobil 1 koymuşlardı. Fiyatlarda öyle uçuk değil bence yetkili servisden vazgeçmemek gerekir diye düşünüyorum...

hilmi usta
    hilmiusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41 GA ...
    Edilen teşekkür: 86

mazot fılıtresının orjınalı 7o lıra

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

sanayiye alışın derim ha yetkili servise gidilecek durumlarda var mesela arıza lambası yanar ilk işim yetkili servise gidip arıza tespiti ve değişecek parçaların listesini alırım ama gidip sanayide değiştirirm ayrı konu
    aracın garantisi bitincede yetkili servise gitmeyecek çoğunuz haliyle sanayide bir kaç tanıdık usta edinirseniz gerçekten komik rakamlara bakımlarınızı yaptırırsınız. sürekli aynı ustaya giderseniz de ayağınız alışır bir süre sonra fazlaca indirim yapmaya başlar

mobil 1 tam sentetik 0-30 95 lira
    yağ hava filtresi değişimi taş patlasa 110 liraya gelir size
    daha ucuz yağ koyarım derseniz (özellikle benzinli kullanan arkadaşlar için) 70 - 80 liraya bakımınızı halletmiş olursunuz.

Ankarada yağ değişimi, fren balatası gibi bakımlar için öneri isteyen olursa bana pm atın.

atabay atabay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atabayizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 10

Standart motor bakım işçilik 80 tl

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yakınım 2006 model Grande Puntosunu bu hafta sonu sanayide yağını, hava filtresini ve yağ filtresini değiştirttiğini ve bunlar için toplam da işçilik dahil 90 lira verdiğini söyledi. fiyat çok uygun geldi bana..

tüm bakım malzemeleri
    BP visco tam sentetik 5000 5/40 motor yağı
    opar marka mazot filtresi
    fill marka yağ filtresi
    fill marka hava flitresi
    fill marka polen filtresi
    balata spreyi

toplam kdv dahil
    malzeme 90 tl
    İŞÇİLİK 80 TL + dört teker acılıp kontrolu yapılıp spreyle temızlendi

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı PNT 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağ filtresi
    hava filtresi
    polen filtresi
    bujiler
    v kayışı
    ve bp yağ
    işçilik 50 tl
    toplam 190 tl..
    sanayide 60000 km bakımı
    istanbulun neresindesiniz hocam?

Asım Şendoğan
    asimsendogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Mazot filtresi tek başına 70-75 tl olarak biliyorum ama yanlış mıdır? Tam olarak mazot filtresinin fiyatını bilen var mı acaba?

atabay atabay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atabayizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej

19 subat 2011 guncel fıyat lıstesi www.idug.com.tr
    fiat grande punto orjinal mazot filtresi :marka opar ürün kod:77363804F =55 tl
    yan sanayi filtre = 25 tl

atabay atabay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej

Dikkat Castrol & bp ilginç bilgi

GÜNCEL 19 ŞUBAT 2011 CUMARTESİ

Mutlak bilen bırı vardır ama bızı ılgılendırdıği ıcın hatırlatmak istedım..
    Arkadaslar castrol bılmeyenınız vardır elbet BP motor yağları lısansıyla uretılıyor(ben bunu bugun ogrendım) Casrol magnetec 5 / 40 w DİZEL kutusunu ve Bp visco 5000 5 / 40 w DİZEL kutusunu yanyana koydugumuzda su ılgınc benzerlık ortaya cıkıyor ....

1. lisanları aynı serı numaralı (yani aynı yağ TAM SENTETİK)

2. hatta aynı fabrıka ve banttan ve makınalardan aynı anda uretım (fabrıka serı numara cıkıs serı numaraları aynı sadece partı numaraları farklı)

3. 2 sınde de şu yazıyor: BP madeni yağlar ...

nıye yazdım bunları şundan malum bızım kuzular magnetec 5 40 w kullanıyor bp visco 5000 5 / 40 ıle aynı yağ tıpa tıp aynı demek ıstedım
    ama fiyat : Magnetec 4 lt 60ytl
    Bp visco 5000 4 lt 45 ytl

15 ytl cebınızde kalsın arkadaslar....

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

ne marka yağ koydurttuğumu hatırlamıyorum 80.000km de. :s çok iyi marka yağ ile pek bilinmeyen bir marka yağ arasında çok fark var mı, motoru ve yakıt tüketimi ne yönde etkiler? (ist / aksaraydan aldım yağı, selenia dedi ama bağka bişey yazıyodu kutunun üzerinde, cahillik zamanıma denk gelmiş demekki)

bir mazot filtresini değiştirmediler benim 80000 bakımında daha doğrusu ben 85.000km de aldım aracı, en son bakımı 70.000km de yapılmış. ben alır almaz yani 85000km de bakımını yaptırdım.şu an 87.000kmde araç, yani 17000km dir mazot filtresi değişmedi. :s
    bir sonraki bakım 95.000km de olucak.

bir problem olur mu? temiz yakıt kullanıyoruz zaten.

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı nevarulan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne marka yağ koydurttuğumu hatırlamıyorum 80.000km de. :s çok iyi marka yağ ile pek bilinmeyen bir marka yağ arasında çok fark var mı, motoru ve yakıt tüketimi ne yönde etkiler? (ist / aksaraydan aldım yağı, selenia dedi ama bağka bişey yazıyodu kutunun üzerinde, cahillik zamanıma denk gelmiş demekki)

bir mazot filtresini değiştirmediler benim 80000 bakımında daha doğrusu ben 85.000km de aldım aracı, en son bakımı 70.000km de yapılmış. ben alır almaz yani 85000km de bakımını yaptırdım.şu an 87.000kmde araç, yani 17000km dir mazot filtresi değişmedi. :s
    bir sonraki bakım 95.000km de olucak.

bir problem olur mu? temiz yakıt kullanıyoruz zaten.
    orj gri renkli üzerinde fiat, alfa romeo v.b. markaların logoları bulunan mazot filtresi 70 - 75 lira arasında
    ben aldığımda 70 bine geliyordu değiştirmişken mazot filtresinide değiştirdim.
    30 bin de bir değişimi ön görülüyor filtrenin bence 40 - 50 bin kullanımda sıkıntı çıkmaz temiz yakıt kullanılıyorsa ancak TR deki mazotun kalitesi aynı marka olsada istasyondan istasyona değişiyor.

atabay atabay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej

Teknik Konu

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orj gri renkli üzerinde fiat, alfa romeo v.b. markaların logoları bulunan mazot filtresi 70 - 75 lira arasında
    ben aldığımda 70 bine geliyordu değiştirmişken mazot filtresinide değiştirdim.
    30 bin de bir değişimi ön görülüyor filtrenin bence 40 - 50 bin kullanımda sıkıntı çıkmaz temiz yakıt kullanılıyorsa ancak TR deki mazotun kalitesi aynı marka olsada istasyondan istasyona değişiyor.

OPAR Parça no:77363804F = 55 tl yetkili serviste orjinal garantili takıyorlar.

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı atabayizmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OPAR Parça no:77363804F = 55 tl yetkili serviste orjinal garantili takıyorlar.
    ben alırken 3 türünden bahsetti oto ünlü.

en ucuz olanı 25 yada 28 lira demişti
    birz daha pahalı olanı 50 lira
    orj olanda 75 lira demişti.

hepside birbirinden farklıydı

ERSOY BAYDEMİR
    MRFEE mrfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 100

arkadaşlar bende 2 gün önce bursa çalışkanel oto da
    30binkm yağ+filtreler 139 tl verdim gayet iyi fşyat bence yetkili servis için
    ayrıca ilgi alaka süper,arabayı iç-dış-motor yıkama yaptılar ve birkaç şikayetim vardı (kapı sesleri ,camkolu arızası,) birazda rotüşlük işler vardı hepsini hallettiler sağolsunlar gülay hanım ve arkadaşları en sonundada çayımı maden suyumu içtim memnun bir şekilde ayrıldım.
    sanayiye gitsem belki 100-120 ye halledebilirimdim ama bence 20-30 lira için değmez
    benim aracım 100 binlik bakımsız araç değil zaten 10-20-30 bin km bakımlarım hepsi yetkili servislere yaptırdım

v d
    vdevir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

merhaba..
    arkadaşlar filitrenin markası önemli mi?
    mesela PARKER la; abece filitresi aynı mı?
    bence değil.
    özellikle dizellerde, commonrailde 1400 bar yakıt basıncı olduğunu düşünürsem, bu yakıtın çok iyi süzülmüş olması gerekir.

filitreleri servisden alabilirsiniz.
    Ankarada Ağaçlıya uğrarsanız, orjinal filitreler gayet uygun fiyat, sadece yağ pahalı, onu da kaliteli bir yağı götürebilirsiniz..
    bu avrupa birliği muhabbetine, blok yasası çıkarıldı, yağı ve parçaları yanınızda götürebiliyorsunuz.
    servisde satılan parçanın garantisi aracın garantisi olmasa bile vardır.

yukarıdaki mesajlarda Umut arkadaşım 3 filitreye 20TL vermiş, gerçekten çok uygun, merak ettiğim bu filitre ne markadır?
    çin malı olmasın
    saygılarımla

atabay atabay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej

Dikkat Blok yasası,yetkili serv.işçilik servis ücreti

avrupa birliği muhabbetine, blok yasası çıkarıldı, yağı ve parçaları yanınızda götürebiliyorsunuz.

GEÇEN GÜN FORUMDAN TANIŞTIĞIM SANAYİDEN OTO SERVİSİ OLAN BİR ARKADAŞA BAZI YARDIMLARINDAN DOLAYI OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE OLMAMA MA VE YAN KOMŞUMUN FİAT VE ALFAROMEO SERVİSİ OLDUĞU HALDE.JEST OLSUN ÇAYINI İÇELİM HEM PARAMIZ NASIP OLSUN IYI NIYET DUSUNCESİ İLE.DÜKKANINA GİTTİK GENEL YAĞ MAZOT HAVA POLEN FİLTRELERİNİ.BALATA SPREYİNİ YANIMDA GÖTÜRDÜM ÇOK HOŞ SOHBET İLGİLİ BİRİYDİ ,ARACIN BAKIMINI YAPTI 4 TEKER ACILIP KONTROL EDILDI VE BİR KAÇ SARKAN PLASTIK AKSAMINI VE BAGAJ KAPAGINDAN SES GELIYORDU ONU ENGELLEYICI KLIPS TAKTI...VS..

1-ALMIŞ OLDUĞUM TÜM PARÇALAR +5,40 YAĞ= 85 TL TUTAN BU ÜRÜNLER İÇİN İŞÇİLİK OLARAK 80 TL ÜCRET ÖDEDİM ..SİZCE MAKUL BİR İŞÇİLİK FİYATIMI..

2- YİNE 3 SOKAK UZAKLIKTA OLAN ENRİKO ALİBERTİ( servis danışmanı Syn Mehmet turan dan tüm yukarıdaki işlemler için almış oldugum güncel VE BİRMOT FİAT YETKİLİ SERVİSİNDE GENEL BAKIM İŞÇİLİK ÜCRETİ 45 turk lirasıdır..

3- aracımının tum bakımları yetkılı servıs bakımlı bır gecmişe sahıp olmasıda karım dıye dusunuyorum

4- yan komşum ise aynı işlemi müsterılerıne 30 tl ye yapıyor

saygılar.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı atabayizmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupa birliği muhabbetine, blok yasası çıkarıldı, yağı ve parçaları yanınızda götürebiliyorsunuz.

GEÇEN GÜN FORUMDAN TANIŞTIĞIM SANAYİDEN OTO SERVİSİ OLAN BİR ARKADAŞA BAZI YARDIMLARINDAN DOLAYI OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE OLMAMA MA VE YAN KOMŞUMUN FİAT VE ALFAROMEO SERVİSİ OLDUĞU HALDE.JEST OLSUN ÇAYINI İÇELİM HEM PARAMIZ NASIP OLSUN IYI NIYET DUSUNCESİ İLE.DÜKKANINA GİTTİK GENEL YAĞ MAZOT HAVA POLEN FİLTRELERİNİ.BALATA SPREYİNİ YANIMDA GÖTÜRDÜM ÇOK HOŞ SOHBET İLGİLİ BİRİYDİ ,ARACIN BAKIMINI YAPTI 4 TEKER ACILIP KONTROL EDILDI VE BİR KAÇ SARKAN PLASTIK AKSAMINI VE BAGAJ KAPAGINDAN SES GELIYORDU ONU ENGELLEYICI KLIPS TAKTI...VS..

1-ALMIŞ OLDUĞUM TÜM PARÇALAR +5,40 YAĞ= 85 TL TUTAN BU ÜRÜNLER İÇİN İŞÇİLİK OLARAK 80 TL ÜCRET ÖDEDİM ..SİZCE MAKUL BİR İŞÇİLİK FİYATIMI..

2- YİNE 3 SOKAK UZAKLIKTA OLAN ENRİKO ALİBERTİ( servis danışmanı Syn Mehmet turan dan tüm yukarıdaki işlemler için almış oldugum güncel VE BİRMOT FİAT YETKİLİ SERVİSİNDE GENEL BAKIM İŞÇİLİK ÜCRETİ 45 turk lirasıdır..

3- aracımının tum bakımları yetkılı servıs bakımlı bır gecmişe sahıp olmasıda karım dıye dusunuyorum

4- yan komşum ise aynı işlemi müsterılerıne 30 tl ye yapıyor

saygılar.
    konuyla ilgili bilgim var fakat şunu söyleyeyim servisteki ilgi ve alaka ile o gittiğiniz sanayideki arkadaşın ilgi ve alakasıyla değişiyosan hiç durma derim hatta gel paranı ben geri vereyim o sanayideki arkadaş 7/24 senin bir telefon uzağında hiç bir maddi beklentisi olmadan ama servisteki gençleri saat 6dan sonra ara bakalım ne dicekler sana... neyse lafı uzatmaya gerek yok bundan sonra servise gidersin madem 45 tl alıcaklarmış içinde rahat olcaksa sorun yok...
    ayrıca herkes bu kadar memnunken sadece senin memnun olmaman çok ilginçben bu kadar hastayken ben bile gözüm kapalı teslim ediyorum arabamı o sanayideki ustaya sadece ben değil forumdaki izmirli arkadaşların hepsi nerdeyse...

19. Bu mesajı için 3 kişi sabanci'ye teşekkür etti:

Mert ÜNSAL
    mert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78
    Edilen teşekkür: 393

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla ilgili bilgim var fakat şunu söyleyeyim servisteki ilgi ve alaka ile o gittiğiniz sanayideki arkadaşın ilgi ve alakasıyla değişiyosan hiç durma derim hatta gel paranı ben geri vereyim o sanayideki arkadaş 7/24 senin bir telefon uzağında hiç bir maddi beklentisi olmadan ama servisteki gençleri saat 6dan sonra ara bakalım ne dicekler sana... neyse lafı uzatmaya gerek yok bundan sonra servise gidersin madem 45 tl alıcaklarmış içinde rahat olcaksa sorun yok...
    ayrıca herkes bu kadar memnunken sadece senin memnun olmaman çok ilginçben bu kadar hastayken ben bile gözüm kapalı teslim ediyorum arabamı o sanayideki ustaya sadece ben değil forumdaki izmirli arkadaşların hepsi nerdeyse...
    Valla hakanın da dedıgı gıbı bızım arbaları kendı arabası gıbı benımseyen servıslerde arabanın yanına bıle almazlarekn adamı her konuda neyın nasıl yapıldının bılgısnı vermekte ama anlayana burda herkes tan memnun hatta ızmır dısından bıle a gelenler var eger sız servıslerden memnunsanız servısler orada o arkadas saat kac olursa olsun 7/24 bır sorun oldunda hemen halletmeye kalkar fıat pahalı geldıyse bırdaha gıtmezsınız olur bıter ın nasıl bır sevıs oldugunu cumle alem bılıor zaten konusmaya gerek yok!!!!!

Captaİn Jack Sparrow

21. Bu mesajı için 4 kişi mert35'ye teşekkür etti:

atabay atabay
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej

Haber Bilgilendirme içerik

yazdıklarımda zaten ilgi ve alaklı bir arkadas oldugundan bahsettim.sadece parca ve işçilik ve yetkili servislerdeki yeni uygulamadan haberdar olmakta içrerikte geçiyor saygılar.. o zaman forumda ortalama standart bakım parça ve işçilik fiyatı belirleyelim..insanlara sevdiklerimize destek olalım köstek deil..

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon