18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Triger zincir seti fiyati ve gerekli parcalar?

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Standart Triger zincir seti fiyati ve gerekli parcalar?

Merhaba,

Gerek bu forumdan gerek diger forumlardan takip ettigim kadariyla triger zinciri degisimi belli kmlerden sonra elzem. Setin fiyati internette 140-150 tl civarinda (daha sanayiide sormadim) iscilikte gordugum kadariyla 150 lira civarinda..

Babamin yogun israrlari neticesinde zinciri memlekette degistirmeye karar verdim ama pisman olmak uzereyim. Cok guvendigi bir ustasi varmis, telefonla aramis setin fiyati 300 lira civari demis. Ust kapak contasi karter contasi falan da degismeliymis, iscilik icin onemli degil anlasiriz falan demis.

Bu kadar degistiren okudum contadan bahseden gormedim, degismesi gereken parcalari bilen biri yazarsa cok sevinirim, parcalari kendim alip verecegim basinda duracagim. Gozunu seveyim yetkili servisin, boyle sacmaliklarla ugrasmak zorunda kalmiyorsun.

Yardimlarinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Abdullah bey
    Yeniden Punto AYM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 51

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

peki benzinli araçlar için nasıl olcak... birde değiştiren oldumu acaba...

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı AYM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o konuyu daha once incelemistim fakat o konuya gore gerekli tek sey zincir, malzeme olarak ne lazim onu merak ediyorum acikcasi.

bir de yakin zamanda degistirenlerin tecrubelerini merak ediyorum..

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

conta bence gerek yok gerekli olan malzeme würth sıvı contası bi de zincir seti burda biraz daha ustalığa bakar biz karteri sökmeden zinciri değiştiriyoruz kimis karteri üst kapağı söküyor bunlara gerek yok

zincir setininde fiyatı 150 lira orjinali sıvı conta 10 15 olsa her önüne gelen kullanmayın

durum bu

benzinli puntolarda triger 1 kayış 1 rulman orjinali 80 lira dayco değişim yaptırmayı düşünen varsa yardımcı olurum en hesaplı fiyat bizde

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Ah be izmire yerleşitrecen beni tekrar sen...
    Artık Fiorinolu

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah be izmire yerleşitrecen beni tekrar sen...
    ses mi var biz gelelim zincirde ses varsa ya da sen puntoyu kargoya ver paket yapıp alıcı öder de yapıp sana geri gönderelim nasıl

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

80 liralık malzemeye kaç liralık işcilik yazarsın ? biliyorum triger değişimi zor ve ustalık isteyen bir iş ama servis 550 istiyor .
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    conta bence gerek yok gerekli olan malzeme würth sıvı contası bi de zincir seti burda biraz daha ustalığa bakar biz karteri sökmeden zinciri değiştiriyoruz kimis karteri üst kapağı söküyor bunlara gerek yok

zincir setininde fiyatı 150 lira orjinali sıvı conta 10 15 olsa her önüne gelen kullanmayın

durum bu

benzinli puntolarda triger 1 kayış 1 rulman orjinali 80 lira dayco değişim yaptırmayı düşünen varsa yardımcı olurum en hesaplı fiyat bizde
    su ust kapak isini aciklayinca isler netlesti.. keske yakin olsak izmir'e, 1000 km falan var bizim kuzenin minibus filosu var yarin yetkili servise fiyat soracak (%40 indirimi varmis) eger ucuk bir sey cikmazsa servise yaptirmayi dusunuyorum.

Ust kapagi sokerek degistiren birinde sente kilitleme aparati oldugunu da sanmiyorum bakalim sonucu paylasirim arkadaslar

xxx xxx
    ferikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 137

Alıntı cck1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki benzinli araçlar için nasıl olcak... birde değiştiren oldumu acaba...
    Ben iki gün önce Kavaklıdere Oto'da 60.000 bakımı + trigger setini değiştirdim toplamda 700 tuttu.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Rengi
    Yok

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 liralık malzemeye kaç liralık işcilik yazarsın ? biliyorum triger değişimi zor ve ustalık isteyen bir iş ama servis 550 istiyor .

ben trigeri 80 tl işcilik 80 tl orjinal malzemesiyle rulman kayış ile birlikte 160 tl değiştiririm v kayışınıda istersen 5pk1150 orjinali dayco yada continental 15 tl toplam 175 liraya çıkar bu arada şunu da belirteyim servislerde devirdayim su pompası da değişecek derler onunda orjinali 75 lira bilginiz olsun 1.4 8v benzimli punto için ya da starjet içinde aynı fiyatlar geçerli 1.2 16v palio içinde
    Konu Ziyaretci046 tarafından (05/01/2011 Saat 15:15 ) değiştirilmiştir.

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

ya benim izmir'e git gel + sende zincir değiştirme fiyatı = ankara'da zincir değiştirme fiyatı
    ben en iyisi izmir'e mi gelsem

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Gerek bu forumdan gerek diger forumlardan takip ettigim kadariyla triger zinciri degisimi belli kmlerden sonra elzem. Setin fiyati internette 140-150 tl civarinda (daha sanayiide sormadim) iscilikte gordugum kadariyla 150 lira civarinda..

Babamin yogun israrlari neticesinde zinciri memlekette degistirmeye karar verdim ama pisman olmak uzereyim. Cok guvendigi bir ustasi varmis, telefonla aramis setin fiyati 300 lira civari demis. Ust kapak contasi karter contasi falan da degismeliymis, iscilik icin onemli degil anlasiriz falan demis.

Bu kadar degistiren okudum contadan bahseden gormedim, degismesi gereken parcalari bilen biri yazarsa cok sevinirim, parcalari kendim alip verecegim basinda duracagim. Gozunu seveyim yetkili servisin, boyle sacmaliklarla ugrasmak zorunda kalmiyorsun.

Yardimlarinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.
    O paranın üstüne bir de işçilik mi istiyor?
    Çok güvenilirmiş gerçekten.

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O paranın üstüne bir de işçilik mi istiyor?
    Çok güvenilirmiş gerçekten.
    Hocam guvenmedigim icin burdayim ya

Bugun servisten fiyat almis kuzenim, 600-650 lira tutar demis %30 iskonto uygulayabilirim demis. Bir de uyarmis motorun en onemli parcasi, sente ayarini yapamazlarsa motoru indirmeye kadar gider bu is cok guvendiginiz bir yer yoksa kesinlikle bulasmayin demis. Isterseniz bende disarida tavsiye veririm karar sizin demis; bir de yapilan is 2 yil garantiliymis.

Kararsiz kaldim, 400-450 liraya taksitle serviste mi yaptirsam baska usta mi arasam hic mi degistirmesem

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Fiyatlar nerelere uçtu ya.... Yetkili servis 450-550 kuzeninizin sorduğu servis 600-650 175
    Artık Fiorinolu

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Alıntı ferikci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iki gün önce Kavaklıdere Oto'da 60.000 bakımı + trigger setini değiştirdim toplamda 700 tuttu.
    Triger için ne kadar aldı??

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı SpyHunter33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar nerelere uçtu ya.... Yetkili servis 450-550 kuzeninizin sorduğu servis 600-650 175
    hocam hangi servis 450-550 diyor? Bizim sordugumuzun iskontolu fiyati bu once bindirim sonra indirim mi yapmislar

Bu arada ta da 300 e geliyor iscilikle beraber. Bugun baska yere sordum iscilik dahil 250 dedi, her gun catir catir degistiriyoruz dedi birde. Kararsizim valla isin icinden cikamiyorum degistirmesem mi diyorum

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Arkadaslar yarin araci ustaya teslim ediyorum (yeni bir usta buldum) hem sente kilitleme aparatida varmis

Parcalarin fiyati soyle;

Opar zincir seti 130 TL
    On kapak contasi 35 TL (zincirdeki indirimi burda bindiriyor parcaci )
    V Kayisi 25 TL (Catlakmis sokulmusken degistirelim dedim)
    bir de keceler kontrol edilecek onlarin da tanesi 15 TL.

Bunun disinda aracin bakimina 1000 km var ve uzun yola cikacagim o yuzden bakimi da one aldim, yag, yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi de degisecek onlar da asagi yukari 100 TL tutar, toplam iscilikte 100 lira verecegim.

Ekstra ufak tefek masraflar da cikabilir tabi. 305 lira mevcut parca, 100 lira iscilik heralde usta bunu 450'ye yuvarlayacak sekilde yeni parcalar ekler.

Net fiyati yine guncellerim, degistirecek arkadaslara fikir vermesi acisindan yazmak istedim,

gorusmek uzere.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler: