Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
125 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2011 Grande Puntoda gördüğüm eksiklikler...

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Araştırma Konusu 2011 Grande Puntoda gördüğüm eksiklikler...

2011 1.2 5K GP yaklaşık 1,5 ay önce satın aldım. Şu ana kadar sahibi olduğum 4.aracım... araçta bir kaç eksik tespit ettim... bu eksiklikleri gidermek istediğimden sizinle de paylaşmak istedim. Eksiklikler;
    * Bagaj içi aydınlatma takılmamış. (fiat müşteri hizmetleriyle 1 ay boyunca telefonlaşmam neticesinde 2011 modellerde bagaj aydınlatması kaldırıldı yanıtı aldım) (adapazarı/samtaş'a fiyat sordum; sadece lambaya 65 TL diyorlar+tesisat çekilecek+işçilik) (izmit/efsaneye mail gönderdim, henüz dönüş olmadı.
    * Araç içersinde kapı(cam) üstlerinde kol tutacaklar takılmamış.(adapazarı/samtaş 85+işçilik diyor) (izmit/efsaneden fiyat bekliyorum)
    * Araçta direksiyonda kumanda edilebilen MP3 çalar var. Ancak direksiyon üstündeki kumanda düğmelerini ışıklandırma olmadığından gece kullanılamıyor... (adapazarı/samtaş'a sordum;aydınlatma yok zaten takılamaz dendi) (izmit/efsane ise; tabiki aydınlatma var, sizin aracınızda ya ledler takılı değil, ya da temazsızlık var, gelin çözeriz yanıtı aldım)
    Kısaca 1,5 yada sıfır olarak almış olduğum aracımla bir hayli uğraşmaktayım. Halen de uğraşıyorum.
    Bahsetmiş olduğum konularda bilgisi ve yorumu alan arkadaşlardan yardım rica edeceğim...
    Teşekkürler, saygılar...

Onur GÜLER
    judas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 EA 0783
    Edilen teşekkür: 41

Saydıklarının hepsi 2008 Puntom'da mevcut. Gerçekten çok ilginç...

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Aracınız motor gücü olarak nasıl?? Bu kasa için 1.2 65bg yeterlimi?

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

judas;
    evet, aracı alalı 1,5 ay oldu... aldım alalı fiat müşteri hizmetleri ve adapazarı/samtaş la telefonla görüşmekten yoruldum... Araba konusunda kendi çapımda titizimdir. Bu eksiklikler de açıkcası miğdemi fazlasıyla bulandırdı. Ama bu sıkıntıların hevesimi kırmamasına dikkat etmeye çalışıyorum

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yeterli olur cok zorlamaz aracı sonucta puntolar cok da agır araclar degil.. benim 1.4 punto 1040 kg.. 1.2 de o civarlardadır..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

Alperyonar;
    daha önceki aracım 1.6 / 115 HP olduğundan ilk kullanımda dumur olmuştum tabiki ama motor hafiften daha atik olmaya başladı, birde bende alıştım sanırım...
    Fena değil diyebilirim... Bile bile almış olduğum içinde rahatsız etmiyor da olabilir

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yeterli olur cok zorlamaz aracı sonucta puntolar cok da agır araclar degil.. benim 1.4 punto 1040 kg.. 1.2 de o civarlardadır..

evet, şehir içinde kullanıyorum, uzun yol çok fazla yapmıyorum. Bu yüzden de sıkıntı yok... 1,2 motor açıkcası bende de soru işareti yapmıştı. Fakat yeterli, hatta beklentimden daha iyi diyebilirim...

araç 1800 km oldu... aracı servisten ilk çıkarttığımda tüketim 7,2 gösteriyordu... şu an 6,1'e kadar indi(tabi ne kadar güvenilir bir ölçümdür, tartışılır)
    Konu GP COSKUN tarafından (19/12/2010 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Alıntı SUADOW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet, şehir içinde kullanıyorum, uzun yol çok fazla yapmıyorum. Bu yüzden de sıkıntı yok... 1,2 motor açıkcası bende de soru işareti yapmıştı. Fakat yeterli, hatta beklentimden daha iyi diyebilirim...
    Çoğunlukla şahir içi kullanıyorsan bu motor yeterli olur senin için. güle güle kullan

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

Mutlu

Çoğunlukla şahir içi kullanıyorsan bu motor yeterli olur senin için. güle güle kullan
    uzun yol olarak; ağırlıkı 35km. yok yapıyorum. 1,2 tercih nedenim ise; bir önceki aracım 1,6/115HP idi. onu kullanırkende ortalama 90Km ile gidiyordum. 1,2/65 HP ile de ortalama 90Km ile gidiyorum

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

saydıklarınızın hepsi 2010-2011 1.3 mjet lerdede var geçen bi arkadaşlar tanıştım yeni almış 2010 1.3 mjet 75 hp active ama dynamicle aynı bir kliması manuel o kadar ve oda sizin gibi şikayetçiydi hepsi ondada var yani evo çıktığından beri gpyle pek ilgilenmiyorlar gibi

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saydıklarınızın hepsi 2010-2011 1.3 mjet lerdede var geçen bi arkadaşlar tanıştım yeni almış 2010 1.3 mjet 75 hp active ama dynamicle aynı bir kliması manuel o kadar ve oda sizin gibi şikayetçiydi hepsi ondada var yani evo çıktığından beri gpyle pek ilgilenmiyorlar gibi
    evet, benimde aklıma EVO çıktığından GP'yle pek ilgilenmiyorlar gibime geliyor. Fakat bu zihniyetin yanlış olduğu kanaatindeyim. 1,5 ayda bu kadar sorunla uğraştım, şlerleyen zamanlarda da ne olacağı belli değil. Böyle giderse çevremde kimseye fiat araba aldırtmayacağım... Bu tabi zamanla belli olacak, bakacaz-görecez... Ama benim ilk etapta 250-300 TL harcayıp eksiklikleri yaptırtacağım gerçeğini değiştiremiyor maalesef
    Bilseydim biraz daha verip EVO aılrdım...
    Konu SUADOW tarafından (02/10/2010 Saat 11:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek...

ahmet rastgeldi
    arastgeldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Hocam benim de grande punto 1.4 77 bg dualogic full kit aracım bugünlerde gelecek fakat yazdıklarınızdan sonra daha arabayı görmeden soğudum.Punto evo alsaydım keşke diyorum.Hatta yarın gidip bayi ile görüşeceğim ama olumlu sonuç çıkacağını sanmıyorum.of ya fiat nasıl bir zihniyet bu ya arka camlar bile manuel ya.kumandadan ön camları kaldırma da yok sanırım.başka beğenmediğiniz yönleri neler? veya beğendiğiniz yönleri neler lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Kemal Aktan
    Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı arastgeldi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benim de grande punto 1.4 77 bg dualogic full kit aracım bugünlerde gelecek fakat yazdıklarınızdan sonra daha arabayı görmeden soğudum.Punto evo alsaydım keşke diyorum.Hatta yarın gidip bayi ile görüşeceğim ama olumlu sonuç çıkacağını sanmıyorum.of ya fiat nasıl bir zihniyet bu ya arka camlar bile manuel ya.kumandadan ön camları kaldırma da yok sanırım.başka beğenmediğiniz yönleri neler? veya beğendiğiniz yönleri neler lütfen yardımcı olabilir misiniz?
    Ayrıntıya çok da gerek yok. Evonun içini görür görmez zaten Grande aldığına pişman olursun.

Cengiz SÜRÜCÜ
    Eskişehir rockSEWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 HA 0706
    Edilen teşekkür: 14

walla aynı dertler bende de var carsamba günü aldım, bagajda aydınlatma, tutacaklar resmen rezillik, arabaya binen gülüyor buradan mı calmışlar diye

ahmet rastgeldi
    arastgeldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Az önce telefonla arabanın bugün geldiğini öğrendim maalesef.artık değiştirmek gibi bir şansım yok galiba.Ah ulan fiat 26500 tl lik arabaya bagaj ışığı koymazsın arka camları manuel yaparsın hadi onu anladık ta arkalara kol tutacağı nasıl koymazsın ??

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Alıntı arastgeldi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce telefonla arabanın bugün geldiğini öğrendim maalesef.artık değiştirmek gibi bir şansım yok galiba.Ah ulan fiat 26500 tl lik arabaya bagaj ışığı koymazsın arka camları manuel yaparsın hadi onu anladık ta arkalara kol tutacağı nasıl koymazsın ??
    Unutmadan ekleyim Arkalara kol tutacağı koymamışsın demişsin ama önde de yok Birde direksiyonun üzerindeki ses açıp kapama parça atlatma tuşları gece aydınlanmıyor ve ezbere basıyorsun

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

2006 model GP.de bu saydıklarınız var. 2011 model bir arabada nasıl olmaz hayret.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 model GP.de bu saydıklarınız var. 2011 model bir arabada nasıl olmaz hayret.
    Zaten benim aklımın ucundan gp almak geçmiyordu Kardeşim aldı 2007 modelini 2 yıldır kullanıyor En ufak bir problemi olmadı Benimde aklıma düştü Sırf 0 km olsun ilk binen ben olayım diye aldım Arabayı aldım kardeşimin arabadan eksikleri var İnanılmaz bir olay Elektrikli yan aynayı city modunu abs yi çalsa maliyet düşürme derim anlarımda bagaj lambası çalınırmı?Tekrar yazıklar olsun

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Bu Otomobil Üreticileri Kafayı Yedi İyice Arkadaş Bagaj Lambası Neden ZAman Aksesuar Olmuş Bu Bir İhtiyaç. Aynı Olay 2008 Model Renault Cloda Bnm Başıma Geldi Üst Donanım Araçta Bagaj Lambası Yoktu. Ama Müşteri Hizmetlerini Burnundan Getirdim Ve Aldım Bagaj Aydınlatmasını Ücretsiz Olarak Serviste Bağlandı.

Ne Kadar Saçmalık Yha Zaten Bizler O Aracın Değerinin Ve Ederinin Fazlasını Veriyoruz Sıfır Araç Alırken Bunlarda Nerden Ne Çalacaklarını Sapıtıyor. Bu Sene Satışlar 2005 Yılı Rekorunu Zorluyor Bakalım 2012 De Na Çalacaklar Araçlardan...

Hakkını Ara Arkadaşım Bagaj Aydınlatması Lüks Değil İhtiyaçtır Bu Şekilde Üretilen Otoda Bence Ayıplı Sayılmalıdır.

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

Merhaba arkadaşlar. Daha önce de başka bir konu içerisinde bahsetmiştim. Makine mühendisiyim ve otomotiv sanayinde çalışmaktayım. Tüm bu sayılan bagaj ışığı, direksiyondaki ışıklar, kollar ve daha fazlası...Hepsi maliyet azaltma çalışmaları neticesinde oluşmuş eksikliklerdir. Unutmayın. Bir araba çıktığı zaman kesinlikle direk almayın. Çünkü ilk çıkan arabalarda 1-1,5 sene içerisinde müşterilerden gelen şikayetler doğrultusunda iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Yani 2 sene sonra alırsanız o model arabanın en kalitelisini alabilirsiniz kanaatindeyim. Bir de son sene artık araçtan eksiltmeler başlar ki bunlarda maliyet azaltma çalışmalarıdır. Bu maliyet azaltma çalışmaları iyileştirme çalışmalarına göre daha hızlıdır ki bir an önce maliyetler azaltılsın. Ben kendim bizzat çalıştığım iş yerinden edindiğim tecrübelere dayanarak bunu sizlerle paylaşmayı bir borç bilmekteyim. Yani her zaman bir aracı en erken çıktıktan 2 sene sonra alın derim.

20. Bu mesajı için 6 kişi samoslu'ye teşekkür etti:

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Mertcim Tamam Bir Çok Konuda Sana Katılıyorum Ama Araç Kasa Değiştirincede Eksiltmeler Başlıyor Demişsin Yanlış Anlamadıysam Sana Çok Açık Bir Örnek Verim Passat Kasa Değiştirmeden Önce 1.6 102 Hp Olan Trendlıne Modellerinde Hıglına Donanımına Yakın Olarak Araçları Doldurup Sattı Bunun Gibi Bir Kaç Marka Daha Var Ama Bence Bu Genelde Orta Segment Araçlarda Bu Sıkıntı Var Sanırım Resmen Kandırılıyoruz Gibi Geliyor Bana.

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon