Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon
125 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: 2011 Grande Puntoda gördüğüm eksiklikler...

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı SUADOW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki kimse 25-26.000 TL yi sokakta bulmuyor. İncelenmez olurmu? kimsenin bodozlama gibip aaa bu GP de pek güzel araba bundan bir tane alalım dediğini düşünmüyorum... kimin aklına gelir 2011 model diye satılan bşr aracın bagajında gece açtığında lamba olmayacağını, gece bagajı açtığında karanlık olduğunu farkedince içinden fiat hakkında çeşitli ilfifatların geçeceğini? kim bilebilir araç direksiyonunun üzerine teyp kumanda tuşlarını sadece gündüz kullanabileceğini (kumanda üzerinde aydınlatma ledleri yok, hatta servise gidip ben cebimden vereceğim şuraya 2 led takın dediğinde servisinde; tesisatı dahi çekili değil, oraya tesisat çekmek çok sıkıntılı bir iş biz bunu yapamayız yanıtı alacağını) kim tahmin edebilir?
    İnsanlar güvenip sıfır km araç alıyor, bu tip küçük sıkıntılar insanın canını sıkıyor, miğdesini bulandırıyor. ARAÇTAN SOĞUTUYOR...
    Saygılar,
    Suat...
    böyle düşünürsanız ki saygım vardır ancak diğer firmaların benzer emsal araç donanımlarını incelemenizi öneririm...mesela clio,symbol,hyundai gb...hatta opel yıllarca classic adı altında astrayı yola yola bitiremedi veya hiç geliştirmedi...renolarda baz modellerde doğuştan ilk üretim son değil devir saati bile yoktur...herşey bir üretim ve pazarlama politikasıdır ki bunu hemen hemen tüm firmalar bu sınıftaki araçlar için uygular...siz vatandaş olarak ne aldığınızı bileceksiniz araştıracaksınız showrooma gidip sadece fiyat pazarlığı yapmayacaksınız ve beklentilerinizde var ise GP yerine EVO active*yi tercih edeceksiniz ondan sonrada EVO yu birde bahsettiğim diğer marka araç donanımlarıyla karşılaştıracaksınız...ve aldığınız Fiat*a değil kendinize kızacaksınız...dikkatsizliğinizden dolayı...saygılar

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlız gp de dediğin olay tamamen ters işledi Yani sen en erken 2 sene bekleyin demişsin ama gp nin 2007 2008 modellerinde olanlar 2011 de çalınmış durumda Yani fiat müşterilerden gelecek şikayetler olmayınca çalmaya başlamış En son model araç en boş araç
    Tamam işte. Araba makyajlanmadan önce maliyet azaltma çalışmaları başlamış oluyor. Eksiltmeler başlıyor.

Arkadaşlar burada ne kadar konuşsak az. Fiat, Hyundai, (Ford'un bazı modelleri) gibi firmaların mantığı bu. Diğer Toyota, Volkswagen, vb firmalara baktığımızda müşteri memnuniyetinin ilk, maliyet azaltmalarının kesinlikle ikinci planda olduğunu farkedersiniz.

Yurt dışına çıkan arkadaşlar kesinlikle vardır. Kaç tane Fiat, Ford, Hyundai gördünüz? Hiç dikkat ettiniz mi?

Bizim TOFAŞ fabrikamız tamamen Fiat'a ürün üretir oldu... Acaba biz yerli araba üretmez miyiz? Tamamen TÜRK olacak. Bunu dünyaya duyuramaz mıyız?
    Cevaplarınızı bekliyor ve merak ediyorum...

Şükrü KESKİN
    skeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

diğer markalarda da durum farklı değil. mesela hyundai accent era da 2006 modelinde olan donanımların 2011 modelinde tam 20 kusur tanesi yok. ikisi de aynı donanım adı ile satılıyor. düşünün.
    VW polo-golf baz donanımına klima koymamış. bir arkadaşım nedenini sordu el-cevap: biz vw olarak küresel ısınma ile mücadelede katkımız olsun diye artık klimaları ekstra donanıma dahil ettik. müşterilerimiz illa ki klima talep etmedikçe klimalı araç satmamaya çalışıyoruz....

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam işte. Araba makyajlanmadan önce maliyet azaltma çalışmaları başlamış oluyor. Eksiltmeler başlıyor.

Arkadaşlar burada ne kadar konuşsak az. Fiat, Hyundai, (Ford'un bazı modelleri) gibi firmaların mantığı bu. Diğer Toyota, Volkswagen, vb firmalara baktığımızda müşteri memnuniyetinin ilk, maliyet azaltmalarının kesinlikle ikinci planda olduğunu farkedersiniz.

Yurt dışına çıkan arkadaşlar kesinlikle vardır. Kaç tane Fiat, Ford, Hyundai gördünüz? Hiç dikkat ettiniz mi?

Bizim TOFAŞ fabrikamız tamamen Fiat'a ürün üretir oldu... Acaba biz yerli araba üretmez miyiz? Tamamen TÜRK olacak. Bunu dünyaya duyuramaz mıyız?
    Cevaplarınızı bekliyor ve merak ediyorum...
    bidaha 124 gibi bir efsane çıkarsak müthiş olur biz yapıyoz millet taklit ediyo o ayrı konu
    TSİ Jetta.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Alıntı skeskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diğer markalarda da durum farklı değil. mesela hyundai accent era da 2006 modelinde olan donanımların 2011 modelinde tam 20 kusur tanesi yok. ikisi de aynı donanım adı ile satılıyor. düşünün.
    VW polo-golf baz donanımına klima koymamış. bir arkadaşım nedenini sordu el-cevap: biz vw olarak küresel ısınma ile mücadelede katkımız olsun diye artık klimaları ekstra donanıma dahil ettik. müşterilerimiz illa ki klima talep etmedikçe klimalı araç satmamaya çalışıyoruz....
    VW hakkında yazdıklarınızı son 10 yıldır vw takip eden biri olarak ilk defa duyuyorum Eminmisiniz klima olmadığına vw den bahsediyoruz fiat tan değil Ayrıca klimanın standart donanımda olmadığı tek araba palio kaldı diye biliyorum

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VW hakkında yazdıklarınızı son 10 yıldır vw takip eden biri olarak ilk defa duyuyorum Eminmisiniz klima olmadığına vw den bahsediyoruz fiat tan değil Ayrıca klimanın standart donanımda olmadığı tek araba palio kaldı diye biliyorum
    Klima Fiat ve Renault gibi firmalarda opsiyon.

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Klima Fiat ve Renault gibi firmalarda opsiyon.
    Şimdi tekrar baktım Fiatta palio dışında tüm araçlarda klima standart Renault ta ise klimanın standart olmadığı model yok

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

klimasız golf bile var arkadaşlar yapmayın

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31506300/detay

poloda da klimasız donanımlar mevcut. vw ni gözünüzde büyütmeyin derim. Allah'ın cettasına 60 bin gibi fiyat biçen bir malum dağıtıcı firmaya sahip Türkiye'de

fiatın düşük modelerinde (plio, albea gibi) klima opsiyonel çünkü daha çok şirketlere ve dağıtım firmaları gibi müşterilere yönelik araçlar..
    Konu Du Hast tarafından (23/12/2010 Saat 05:01 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesajı için 2 kişi Du Hast'ye teşekkür etti:

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

satılık sıfır 2011 model Volkswagen Golf 1.6 TDi Comfortline 43.500 TL'ye

poloda da klimasız donanımlar mevcut. vw ni gözünüzde büyütmeyin derim. Allah'ın cettasına 60 bin gibi fiyat biçen bir malum dağıtıcı firmaya sahip Türkiye'de

fiatın düşük modelerinde (plio, albea gibi) klima opsiyonel çünkü daha çok şirketlere ve dağıtım firmaları gibi müşterilere yönelik araçlar..
    Vay be vw ne yakışmamış.

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle düşünürsanız ki saygım vardır ancak diğer firmaların benzer emsal araç donanımlarını incelemenizi öneririm...mesela clio,symbol,hyundai gb...hatta opel yıllarca classic adı altında astrayı yola yola bitiremedi veya hiç geliştirmedi...renolarda baz modellerde doğuştan ilk üretim son değil devir saati bile yoktur...herşey bir üretim ve pazarlama politikasıdır ki bunu hemen hemen tüm firmalar bu sınıftaki araçlar için uygular...siz vatandaş olarak ne aldığınızı bileceksiniz araştıracaksınız showrooma gidip sadece fiyat pazarlığı yapmayacaksınız ve beklentilerinizde var ise GP yerine EVO active*yi tercih edeceksiniz ondan sonrada EVO yu birde bahsettiğim diğer marka araç donanımlarıyla karşılaştıracaksınız...ve aldığınız Fiat*a değil kendinize kızacaksınız...dikkatsizliğinizden dolayı...saygılar
    Öncelikle; ben ne baz nede classic adı altında satılan bir GP almadım... Sözde "FULL KİT" adı altında satılan bir araç satın aldım. Fiat'a göre Full kavramının ne anlama geldiğini daha sonra anlıyorsun tabiki... Bu iş bir pazarlama politikasıysa bende böyle bir politikanın yanlış olduğunu söylüyorum...
    Sizin ne iş yaptığınızı yada burda fiatı neden savunduğunuzu bilmiyorum, anlamıyorum, hatta umrumda da değil. Bu benim düşüncemdir kardeşim. GP 5.aracım ve arabalar konusunda az çok bilgiye sahibim. Sadece Fiat firmasıyla yeni tanıştım, onunda ne olduğunu anladık çok şükür...
    Aracın bagaj aydınlatmasının olmaması, direksiyondan teyp kumandalarının içine Led takılmamasıyla benim dikkatsizliğimin olması ne alaka? bunca insan aynı şeyi söylüyor, sadece benim arabamda bu eksiklikler yokki.... 2007 model araçlarda olan bir çok özellik 2011 de yok, bu ne demek = malzemeden çalabildiğimiz kadar çalalım... böyle birşey yok, insanları bir kere kandırırsın, 2.olmaz... Burda kimse çıkıp Fiat'ı bana savunmasın bu benim görüşümdür...

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı SUADOW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle; ben ne baz nede classic adı altında satılan bir GP almadım... Sözde "FULL KİT" adı altında satılan bir araç satın aldım. Fiat'a göre Full kavramının ne anlama geldiğini daha sonra anlıyorsun tabiki... Bu iş bir pazarlama politikasıysa bende böyle bir politikanın yanlış olduğunu söylüyorum...
    Sizin ne iş yaptığınızı yada burda fiatı neden savunduğunuzu bilmiyorum, anlamıyorum, hatta umrumda da değil. Bu benim düşüncemdir kardeşim. GP 5.aracım ve arabalar konusunda az çok bilgiye sahibim. Sadece Fiat firmasıyla yeni tanıştım, onunda ne olduğunu anladık çok şükür...
    Aracın bagaj aydınlatmasının olmaması, direksiyondan teyp kumandalarının içine Led takılmamasıyla benim dikkatsizliğimin olması ne alaka? bunca insan aynı şeyi söylüyor, sadece benim arabamda bu eksiklikler yokki.... 2007 model araçlarda olan bir çok özellik 2011 de yok, bu ne demek = malzemeden çalabildiğimiz kadar çalalım... böyle birşey yok, insanları bir kere kandırırsın, 2.olmaz... Burda kimse çıkıp Fiat'ı bana savunmasın bu benim görüşümdür...
    Bazı konularda katılıyorum. Şöyle düşünelim; Fiat, Ferrari ve Lancia gibi markaları da üreten bir firma. Yani Fiat markası belki bizim gibi 2. dünya ülkelerine bu araçları üretiyor. Ayrıca insanları gerektiğinde yanlış yönlendirmekte bir şirket politikasıdır. Önemli olan o anda aracı satabilmek, belli bir kotaya ulaşmak. Gerisi hikaye. Bankaların kredi kartını zorla vermeleri, son dönemlerde çıkan zorla kefilsiz şartsız kredi kullandırmaları, sigorta şirketlerinin zorla kasko yaptırmak istemeleri ve o kaskonun sizin bazı isteklerini karşılamadığını sonradan öğrendiğiniz, vb başka şirketlerin bir sürü uygulamada tüm bunların göstergesidir...

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

satılık sıfır 2011 model Volkswagen Golf 1.6 TDi Comfortline 43.500 TL'ye

Tam anlamıyla şoktayım Muhtemelen çok nadirdir bu şekilde araç Ayrıca 44.000 tl gibi bir rakama golf kalitesinden bir araba ve klima yok Hem vw için hemde bunu alan tüketici için ne söylesem bilmem ki? Bu ilanı gösterdinizya 1 yaşıma daha girdim İnanın söyleseler inanmazdım Skandal resmen

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

SUADOW arkadaşım amacım Fiat*ı savunmak değil (gerekirse savunurum gerekirsede eleştiririm) sadece tespitte bulundum ve bu bahsedilen politikaları bende onaylamıyorum hangi marka yaparsa yapsın ...yani başka bir marka bu bütçeyle bu segmentte araç alsanız benzer eksiklikler ile karşılasmanız çok olası(hatta %99) ...ayrıca benimde 5 inci kendime ait özel aracımdır gp, öncekileride uno,tipo,palio,punto mjt 2005...20 yıldırda otomotiv sektörünün içindeyim şu an FİAT ile*de herhangi bir iş ilişkisi içinde değilim ...benim Gp dede direksiyon ışıkları yok neyapayım şimdi(dynamic 2009)... pire için deve yakılmaz...çokta önemsemiyorum açıkçası... yinede dikkat istiyor yeni araba alırken...ne bekliyorsun ne teklif ediliyor hangi fiyata...
    Konu GPS2 tarafından (23/12/2010 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SUADOW arkadaşım amacım Fiat*ı savunmak değil (gerekirse savunurum gerekirsede eleştiririm) sadece tespitte bulundum ve bu bahsedilen politikaları bende onaylamıyorum hangi marka yaparsa yapsın ...yani başka bir marka bu bütçeyle bu segmentte araç alsanız benzer eksiklikler ile karşılasmanız çok olası(hatta %99) ...ayrıca benimde 5 inci kendime ait özel aracımdır gp, öncekileride uno,tipo,palio,punto mjt 2005...20 yıldırda otomotiv sektörünün içindeyim şu an FİAT ile*de herhangi bir iş ilişkisi içinde değilim ...benim Gp dede direksiyon ışıkları yok neyapayım şimdi(dynamic 2009)... pire için deve yakılmaz...çokta önemsemiyor açıkçası... yinede dikkat istiyor yeni araba alırken...ne bekliyorsun ne teklif ediliyor hangi fiyata...
    Allah korusun tuşlara bakayım derken ya kaza yapsan??? Fiat ne der acaba buna? Bende kendi FMEA larına koysunlar söyleyelim!.....

bahri cincioğlu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Allah korusun tuşlara bakayım derken ya kaza yapsan??? Fiat ne der acaba buna? Bende kendi FMEA larına koysunlar söyleyelim!.....
    abartmayalım... yoksa sen direksyonu parmak uçlarıyla mı tutuyorsun..normal tuttuş pozisyonunda zaten başparmaklarıyla alışkanlık olarak hiç zorlanmadan buluyorum ...gözümüde yoldan ayırmadan...

M. Mert
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Arabayı yeni aldım. Acemiyim? Tuşlara alışamadım ? Karşıma ansızın köpek çıktı?

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı skeskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Breh breh biz de yedik.

bahri cincioğlu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Arabayı yeni aldım. Acemiyim? Tuşlara alışamadım ? Karşıma ansızın köpek çıktı?
    hadi hadi...arabaya alıştında direksyon tuşları kaldı... Reno*nunkini naapacaksın devir saati yok*tu baz modellerinde, sürekli kulağın motorda mı olacak? veya aynı reno*nun birçok modelinde cam açma butonları ortada (kapıda değil) vitesin önünde veya arkasında...yol alırken birde oraya göz atacaksın nerdeydi bunlar diye ...hatta şimdiki symbollerin radyokasetçalarların butonları ne kadar minnacık dikkatinizi çektimi? ışıklı olsa ne olacak tutturana kadar hele seyir halinde iken ciddi bir yol alırsınız kontrolsüz olarak...seninle FMEA*yı baş başa konuşacağız demektir o zaman ...ilk Bursa buluşmasında ...doğrucu mühendis seni... müdürün MALİYET ve elle tutulur öneri dediğinde naapacaksın merak ediyorum...

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

bende sıfır aldığım 3 haftalık evo dynamic var dualogic assit kit ile direksiyon tuşlarına hiç dikkat etmedim bakmadan çok rahat kullanıyorum çünkü. bagaj lambam var ama sonradan çekilmiş gibi geldi.evet tavan tutacakalrı benimde nazarı dikkatimi celbetti max maliyeti 20 tl dir ama yok
    Konu comanchee tarafından (23/12/2010 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sıfır aldığım 3 haftalık evo dynamic var dualogic assit kit ile direksiyon tuşlarına hiç dikkat etmedim bakmadan çok rahat kullanıyorum çünkü. bagaj lambam var ama sonradan çekilmiş gibi geldi.evet tavan tutacakalrı benimde nazarı dikkatimi celbetti max maliyeti 20 tl dir ama yok
    Tavan tuacakları işini dün halletmiş biri olarak yazayım Maliyet çıkmacıda tanesi 20 tl Onuda bulabilmek için aramak lazım Çünkü serviste 80 tl olduğunu bilenler 40 tl den itelemeye çalışıyor Ben 20 tl den aldım Fakat iş tutacağı almakla bitmiyor karşı tırnaklarıda lazım Ankarada bütün servislere ve sanayideki tüm parçacılara sordum tırnak yok Kartaşta benden önce birisi istemiş getirtmiş O arkadaş vazgeçince tırnaklar bana kaldı Tanesi 10 tl den 60 tl de tırnak Toplamda 120 tl ye hallettim Bu arada takma için ayrı ücret istiyorlar ama benden almadılar Takarken tırnağın birisi kırıldı ellerinde de yoktu Sipariş verildi en yakın 20 gün 1 ay sonra tırnak gelecek
    Bu arada makyaj aynalı güneşlik serviste 68 tl çıkmacıda 50 tl Almak isteyen olursa aklında bulunsun
    Konu ozay06 tarafından (23/12/2010 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon