Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon
125 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 2011 Grande Puntoda gördüğüm eksiklikler...

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Yazmadan edemicem dostlar
    Sattığım 2006 model puntoda direksiyon ışıkları dahil hepsi vardı.Fakat 2008 model puntoda direksiyon ışıkları yanmıyor.sinir bozucu bi durum az önce yoldan geldimm.süreklii karıştırdım durdum.ezbere basarken mute tuşuna bastım.saçmalıktan başka bişe değill

ahmet rastgeldi
    arastgeldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unutmadan ekleyim Arkalara kol tutacağı koymamışsın demişsin ama önde de yok Birde direksiyonun üzerindeki ses açıp kapama parça atlatma tuşları gece aydınlanmıyor ve ezbere basıyorsun
    hoca sorması ayıp kapıları nasıl kapatıyosun?
    Şu ses tuşları olayına gelince bizim 2011 model fluence de de yok maalesef.o çok problem değiğl benim için.bir süre sonra elim alışır diye düşünüyorum.fakat bagaj aydınlatması ve güneşliklerde ayna olmaması çok saçma yahu adam arabaya esp asr hba adlarında sırf fiyakalı görünsün diye 3-5 tane donanım koymuş ama güneşlikte ayna yok naapim ben bööle arabayı??
    daha arabayı teslim almadan sattıracaklar bana yahu.
    Sağlık müdürlüğünde hekimim ve şimdiden hastaya hekime fiat almamaları konusunda telkinde bulunmaya başladım bile.

Asım Şendoğan
    asimsendogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Daha önce de başka bir konu içerisinde bahsetmiştim. Makine mühendisiyim ve otomotiv sanayinde çalışmaktayım. Tüm bu sayılan bagaj ışığı, direksiyondaki ışıklar, kollar ve daha fazlası...Hepsi maliyet azaltma çalışmaları neticesinde oluşmuş eksikliklerdir. Unutmayın. Bir araba çıktığı zaman kesinlikle direk almayın. Çünkü ilk çıkan arabalarda 1-1,5 sene içerisinde müşterilerden gelen şikayetler doğrultusunda iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Yani 2 sene sonra alırsanız o model arabanın en kalitelisini alabilirsiniz kanaatindeyim. Bir de son sene artık araçtan eksiltmeler başlar ki bunlarda maliyet azaltma çalışmalarıdır. Bu maliyet azaltma çalışmaları iyileştirme çalışmalarına göre daha hızlıdır ki bir an önce maliyetler azaltılsın. Ben kendim bizzat çalıştığım iş yerinden edindiğim tecrübelere dayanarak bunu sizlerle paylaşmayı bir borç bilmekteyim. Yani her zaman bir aracı en erken çıktıktan 2 sene sonra alın derim.
    Doğru söylüyorsun ama 2006 model yani ilk çıkışta alsaydık direksiyon ışıkları vs gibi eksiklikler olmayacaktı ama city arızası arka kapı açılmama sorunları ile uğraşacaktık 2008 aldık direksiyon ışıkları yok kol dayama yok Birde en ilginç tarafı tutarsızlık olması aynı yaşta ve aynı model donanımlarda bile farklılıklar var .ikinci el alacaklara tavsiyem bir güzel mevlüt okutup işallah eksikleri yoktur deyip almaları

Gökhan KAYA
    appia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı ZV 007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmadan edemicem dostlar
    Sattığım 2006 model puntoda direksiyon ışıkları dahil hepsi vardı.Fakat 2008 model puntoda direksiyon ışıkları yanmıyor.sinir bozucu bi durum az önce yoldan geldimm.süreklii karıştırdım durdum.ezbere basarken mute tuşuna bastım.saçmalıktan başka bişe değill
    Tam da aklımdan geçeni yazmışsın Volkan, gerçekten hoş olmayan bir durum.Acaba sonradan ışık taktırmak mümkün mü bu tuşlara?

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

İyide siz bu araçları incelemeden ,teknik özelliği nedir ,donanımı nedir? gibi şeylere bakmadanmı alıyorsunuz arkadaşlar ?ondan sonra şu eksik bu eksik...mesela biz 2005 mjt dynamic punto almıştık lastik ebatları resmi sitedeki ebatlara uymuyordu (155/70 14) olması gereken 185/60/14 idi ve şikayetimiz üzerine hiç laga luga yapmadan değiştirildi...dikkatli olmak lazım, zaaten üretici bazı özellikleri değiştirebileceğini belirtiyor...kanunen...

utku aydın
    utkuaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 53

benzer sorunlari bende yasiyorum ne yazikki..

yaklasik 2 hafta once 2011 gp 1.4 77 bg arac aldim, full kitlli diye aldik ama direksiyondaki tuslarin isiginin yanmamasi ve bagaj aydinlatmasi olmamasi cok can skci..aslinda almadan once biliyordum forumdaki arastirmalarimdan ama cam tavan ve uygun fiyatli olmasi cazip gelmisti.arabadan da genel olarak cok memnunum ancak, su bagaj ve direksiyon isiklarinin takilmasi icin bi tavsiye alabilirsek cok memnun olucam..tabi kol dayama icinde ayni sekilde

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

sadece fiatta yok arkadaşlar bu sorunlar tüm firmalarda var mesela land rover lander 52000 euroluk araçta cruise control yok veya 60 milyarlık bazı a3 lerde çelik jant yok cidden çok ayıp oluyor

MEHMET TUNÇGENÇ
    vt_365 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 VT 365
    Edilen teşekkür: 23

2009 fire activ kullanıyorum arkada kolacagımda var ses acma kapamada ve bagajda aydınlatmam da 2011 model bıraraca fıat ayıp etmıs
    2009 1.4 8v 77 bg

Maden Erdoğan
    madenmaden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 46

peki manuel mi automatic klima mı manuel se automatic taktırabilir miyz

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mertcim Tamam Bir Çok Konuda Sana Katılıyorum Ama Araç Kasa Değiştirincede Eksiltmeler Başlıyor Demişsin Yanlış Anlamadıysam Sana Çok Açık Bir Örnek Verim Passat Kasa Değiştirmeden Önce 1.6 102 Hp Olan Trendlıne Modellerinde Hıglına Donanımına Yakın Olarak Araçları Doldurup Sattı Bunun Gibi Bir Kaç Marka Daha Var Ama Bence Bu Genelde Orta Segment Araçlarda Bu Sıkıntı Var Sanırım Resmen Kandırılıyoruz Gibi Geliyor Bana.
    Bu biraz da firma mantalitesine dayanıyor. Toyota da ben hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. Adamlar maliyet azaltmalarını o fonksiyonu bozmadan başka türlü nasıl yapabileceklerini düşünüyorlar.. Ama tabi Fiat, Hyundai, vb firmalar maliyet azaltma çalışmaları maalesef müşteriyi memnun etmeyecek şekilde oluyor.

Kemal Aktan
    Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide siz bu araçları incelemeden ,teknik özelliği nedir ,donanımı nedir? gibi şeylere bakmadanmı alıyorsunuz arkadaşlar ?ondan sonra şu eksik bu eksik...mesela biz 2005 mjt dynamic punto almıştık lastik ebatları resmi sitedeki ebatlara uymuyordu (155/70 14) olması gereken 185/60/14 idi ve şikayetimiz üzerine hiç laga luga yapmadan değiştirildi...dikkatli olmak lazım, zaaten üretici bazı özellikleri değiştirebileceğini belirtiyor...kanunen...

Sonuna kadar haklısınız ancak kendi adıma konuşmam gerekirse, hayatı hurda sayılabilecek araçlarda geçmiş biri olarak, 0 km araba almanın heyecanına kapıldım. İnsanın aklına ıvır zıvır şeyleri kontrol etmek gelmiyor.
    Konu Kemairon tarafından (20/12/2010 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

Alıntı appia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam da aklımdan geçeni yazmışsın Volkan, gerçekten hoş olmayan bir durum.Acaba sonradan ışık taktırmak mümkün mü bu tuşlara?
    bildiğim kadarıyla sonradan led takılıyor.öle okumuştum forumda bi terde

ahmet rastgeldi
    arastgeldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Ya arabayı bugün aldım fakat türkçe dil seçeneği yok ya güya full kit aldık.nasıl olacak şimdi ? yükleniyo mu bu türkçe dil seçeneği serviste falan?

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

ben de dualogic active gp aldım. bütün arkadaşlara katılıyorum.
    Bagaj lambası,gölgelik aynası,direksiyon ledleri ve kapı üstü tutamaçları bende de yok. yeri var ama kendi yok.
    Benim başıma şu da geldi. aracı aldım ilk benzinlikciye gitmeden benzinim bitti. yolun ortasında kaldım rezil oldum.bidonla aldık benzin öyle devam ettik.
    Param bu kadardı fiat aldım.pişman değilim. ama parası olan adam fiat araba alıosa şapkasını koysun ve düşünsün derim

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Daha önce de başka bir konu içerisinde bahsetmiştim. Makine mühendisiyim ve otomotiv sanayinde çalışmaktayım. Tüm bu sayılan bagaj ışığı, direksiyondaki ışıklar, kollar ve daha fazlası...Hepsi maliyet azaltma çalışmaları neticesinde oluşmuş eksikliklerdir. Unutmayın. Bir araba çıktığı zaman kesinlikle direk almayın. Çünkü ilk çıkan arabalarda 1-1,5 sene içerisinde müşterilerden gelen şikayetler doğrultusunda iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Yani 2 sene sonra alırsanız o model arabanın en kalitelisini alabilirsiniz kanaatindeyim. Bir de son sene artık araçtan eksiltmeler başlar ki bunlarda maliyet azaltma çalışmalarıdır. Bu maliyet azaltma çalışmaları iyileştirme çalışmalarına göre daha hızlıdır ki bir an önce maliyetler azaltılsın. Ben kendim bizzat çalıştığım iş yerinden edindiğim tecrübelere dayanarak bunu sizlerle paylaşmayı bir borç bilmekteyim. Yani her zaman bir aracı en erken çıktıktan 2 sene sonra alın derim.
    Yanlız gp de dediğin olay tamamen ters işledi Yani sen en erken 2 sene bekleyin demişsin ama gp nin 2007 2008 modellerinde olanlar 2011 de çalınmış durumda Yani fiat müşterilerden gelecek şikayetler olmayınca çalmaya başlamış En son model araç en boş araç

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı rockSEWER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla aynı dertler bende de var carsamba günü aldım, bagajda aydınlatma, tutacaklar resmen rezillik, arabaya binen gülüyor buradan mı calmışlar diye

CEVAP = FİAT .... ilk ve son Fiat aracım GP... Kısmet olurda aracımı değiştirirsem bedava da verseler Fiatın herhangi bir aracını almam...

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

Alıntı arastgeldi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoca sorması ayıp kapıları nasıl kapatıyosun?
    Şu ses tuşları olayına gelince bizim 2011 model fluence de de yok maalesef.o çok problem değiğl benim için.bir süre sonra elim alışır diye düşünüyorum.fakat bagaj aydınlatması ve güneşliklerde ayna olmaması çok saçma yahu adam arabaya esp asr hba adlarında sırf fiyakalı görünsün diye 3-5 tane donanım koymuş ama güneşlikte ayna yok naapim ben bööle arabayı??
    daha arabayı teslim almadan sattıracaklar bana yahu.
    Sağlık müdürlüğünde hekimim ve şimdiden hastaya hekime fiat almamaları konusunda telkinde bulunmaya başladım bile.

Fiat bu zihniyette devam ettiği sürece kaybetmeye mahkum bir firma...

Suat ALEMDAR
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki kimse 25-26.000 TL yi sokakta bulmuyor. İncelenmez olurmu? kimsenin bodozlama gibip aaa bu GP de pek güzel araba bundan bir tane alalım dediğini düşünmüyorum... kimin aklına gelir 2011 model diye satılan bşr aracın bagajında gece açtığında lamba olmayacağını, gece bagajı açtığında karanlık olduğunu farkedince içinden fiat hakkında çeşitli ilfifatların geçeceğini? kim bilebilir araç direksiyonunun üzerine teyp kumanda tuşlarını sadece gündüz kullanabileceğini (kumanda üzerinde aydınlatma ledleri yok, hatta servise gidip ben cebimden vereceğim şuraya 2 led takın dediğinde servisinde; tesisatı dahi çekili değil, oraya tesisat çekmek çok sıkıntılı bir iş biz bunu yapamayız yanıtı alacağını) kim tahmin edebilir?
    İnsanlar güvenip sıfır km araç alıyor, bu tip küçük sıkıntılar insanın canını sıkıyor, miğdesini bulandırıyor. ARAÇTAN SOĞUTUYOR...
    Saygılar,
    Suat...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

kanaatimce en dolu GP Dynamic 2007 model olanı;sonrası adıyla kalmış
    geçen gün baktım sıfırına yenileyim dedim aracı;aman aman uzak dursun,perde hava yastığı yok dijital klima yok,o yok bu yok,varsın 2007 mavi logolu olsun,yeterki hava yastığı eksik olmasın

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Bu arada el tutacaklarını çıkmacıdan 3 tanesini 60 TL ye aldım (2010 Model Kazalı bir GP den söktü) Sıfırdan farkı yok Fakat takmak için birde karşı tırnağı gerekiyor Tabi kazalı araçtan onu sökme şansı yok Servisten tanesini 10 TL ye aldım Toplamda 60 TL tutacaklar 60 TL tırnaklar toplam 120 TL ye artık orjinal el tutacaklarım var Sıra makyaj aynasına geldi Orjinali serviste 68 TL bakalım çıkmacı ne isteyecek Son sıkıntımız olan bagaj lambasınıda led li pille çalışan küçük lambalar var Hafta sonu alıp kendim çift taraflı bantla yapıştıracağım Ayrıca bu ledli lambalar çok iyi ışık veriyor

22. Bu mesajı için 2 kişi ozay06'ye teşekkür etti:

Sayfa 2/7 İlkİlk 123456 ... SonSon