Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu
FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
Geri Dön   Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu > Ana Forum > Servis
Servis Fiat yetkili ve özel servisler hakkında herşey. İstanbul Fiat Servisleri, Ankara Fiat Servisleri, İzmir Fiat Servisleri. Servis fiyatları, servis bakımları, tamir, onarım, hasar giderme, periyodik bakım, yıllık bakım, bakım ücretleri, en çok memnun kalınan servisler.
Medos Otomotiv | Reklam
Kavaklıdere Oto | Ankara | Reklam
Petronas Madeni Yağlar | Petronas Lubricants International | Reklam

Eski 24/09/2010, 10:26
Mehmet Aşkın
Moderatör

elbruz - ait Avatar
Nereden: Ankara
Araç: Artık Puntom Yok.
Tip: Yok
Renk: Yok
Kan Grubu: A Rh (+)
Üye Garajı

Teşekkürler: 288
388 mesajına 424 kere teşekkür edilmiş
Bilgilendirme 40.000 bakımı Kavaklıdere Oto

selamlar uzun süreden sonra foruma yazıyorum yazma ihtiyacı duydum çünkü biliyorum ki bu forumun kurulmasındaki amaç biz tüketicilerin düşüncelerini paylaşması ve yaşadıklarını anlatmasıdır.Dün kavaklıdere otoda 40.000 bakımı yaptırdım kdv dağil 375 lira tuttu daha önceki bakımlarımdan farklı olarak sadece karbon temizleme vardı fren balatalarıda değişmedi karbon temizleme işleminde sorun yaşadım motora bağlanan hortum jakında kaçak vardı çıkış daki olana kaçakla temizleme sıvısı motorun içine aktı daha sonra motor suyla temizlendi....genel olarak düşüncem fiat servislerinin pahalı olduğu yönünde honda yetkili servislerinden daha pahalı buna yakın işlemler honda yetkili servisinde 125 lira tutmuştu.Düşüncelerimi ve bakım öyküsünü forumla paylaşmak istedim.

Eski 29/09/2010, 00:02
murat demir

jakabo_ank - ait Avatar
Araç: GP Fire Active 1.4 8V 77Bg.
Tip: 5 Kapı
Renk: Titanyum Gri
Plaka: 06 KB 1150

Teşekkürler: 13
70 mesajına 89 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

yazdıklarınız ilginç. bütün forumda bahsettiğiniz servisi öven yazılar var. şikayetlerinizde anlayabildiğim kadarı ile haklısınız. yazdıklarınızı müslüm beye ilettinizmi bilemem ama burda en azından bir cevap yazılabilirdi size. sıkıntınızla ilgileneceğini sanıyorum.
jakabo_ank isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 00:14
Can Yağcı
Mazüt Powır :D

Du Hast - ait Avatar
Araç: GP Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
Plaka: 06 YGC 87
Kan Grubu: 0 Rh (+)
Üye Garajı

Teşekkürler: 416
623 mesajına 1.004 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
elbruz´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
selamlar uzun süreden sonra foruma yazıyorum yazma ihtiyacı duydum çünkü biliyorum ki bu forumun kurulmasındaki amaç biz tüketicilerin düşüncelerini paylaşması ve yaşadıklarını anlatmasıdır.Dün kavaklıdere otoda 40.000 bakımı yaptırdım kdv dağil 375 lira tuttu daha önceki bakımlarımdan farklı olarak sadece karbon temizleme vardı fren balatalarıda değişmedi karbon temizleme işleminde sorun yaşadım motora bağlanan hortum jakında kaçak vardı çıkış daki olana kaçakla temizleme sıvısı motorun içine aktı daha sonra motor suyla temizlendi....genel olarak düşüncem fiat servislerinin pahalı olduğu yönünde honda yetkili servislerinden daha pahalı buna yakın işlemler honda yetkili servisinde 125 lira tutmuştu.Düşüncelerimi ve bakım öyküsünü forumla paylaşmak istedim.
honda servisinde 125 lira benzer işlemleri yaptırıyorsanız gerçekten şanslımıysınız
Du Hast isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 09:11
Muslum Kaymak
Ticari İşletme Sahibi

06kaymak - ait Avatar
Araç: GP T-Jet Sport 1.4 16V Turbo 120Bg.
Tip: 3 Kapı
Renk: Beyaz
Plaka: 06 MCZ 24
Üye Garajı

Teşekkürler: 812
466 mesajına 976 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Aracı problemli olarak teslim etmedik...Karbon temizliği yapılırken çıkış jakında bir akıntı oluştu ve motorun altına aktı...işlem bittikten sonra aracın motorun ilgili kısım sabunla yıkanıp araca komple motor koruma yapıldı..fiyata gelince : yağ,yağ filtresi,hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi, tunap, klima temizleme sıvısı ve frenlerin temizliği ile işçilik tutarı kdv dahil 375 tl...Bunların hepsi honda yetkili servisinde bu fiyat ise bugün honda alıyorum....

Merak ettim ve Bora Honda yı aradım...2007 1.6 honda cıvıc araç için bakım fiyatı istedim verilen cevap aynen şu :yağ,yağ filtresi,hava filtresi ve fren hidroliği 400 civarında, ön fren balatası 173 tl , ayrıca polen filtresi de 41 tl kdv dahil dediler...

Konu 06kaymak tarafından (29/09/2010 Saat 10:16 ) de değiştirilmiştir.. Sebep: ekleme
06kaymak isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Bu mesaj için teşekkür edenler
Eski 29/09/2010, 10:53
ZAFER MURAT KOÇOĞLU
Fiorino Combi Multijet

zafer murat - ait Avatar
Nereden: Edirne
Araç: Henüz Grande Punto'm Yok.

Teşekkürler: 10
57 mesajına 58 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Honda daha pahalı geçen bir tanıdık debriyaj değiştirdi 950TL almışlar
zafer murat isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 11:39
c®ax .........

krakercocuk - ait Avatar
Nereden: İzmir

Teşekkürler: 895
1.008 mesajına 1.512 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

japon araç pahalı arkadaşlar bakımıda parçasıda
Eski 29/09/2010, 11:48
Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır.

Misafir-1 - ait Avatar
Araç: Henüz Bravo'm Yok.
Kan Grubu: Bilmiyorum

Teşekkürler: 80
39 mesajına 66 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

kavaklıdere otoya son olarak 20 000 bakımında değişen balatalarımın gıcırtısı nedeni ile gittim serviste çalışan balata değişimi yapan genç arkadaş temizleyip takmayı teklif etsede Müslüm abi olaya şait olur olmaz sıfırlarıyla değiştirdi ikiltmedi bile yanı sıra arcım uzun yoldan geldiğinden beri sift lekesi vardı yıkama kısmında yıkatırken boya korumadaki İbrahim abiden 20 tl ye leke temizleme cila aldım bununla temizlendi çıkarken ibrahim abinin hoşuna gitmedi üzerinden bir daha temizleyerek ben gerek olmadığını söylesemde arabayı bu şekilde teslim edemiyeceğni söyleyerek elinde iş olduğu halde yeni ince temizlik yaptı bende bunları paylaşmak istedim nacizane her serviste hata olabilir işte örnek aracımın balataları gibi önemli olan bu hatayı düzeltmek için arkasında durup telafi edebilmektir kavaklıdereoto babamınoğlu değil fakat ben bu serviste gerçek hizmet ahlakı ve vizyonunu görüyorum...

Saygılarımla,
Misafir-1 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 11:52
İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
Moderatör

ibrahim06 - ait Avatar
Araç: Artık Grande Puntom Yok.
Renk: Evo Gri
Kan Grubu: B Rh (+)

Teşekkürler: 3.942
724 mesajına 1.130 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Arkadaşımıza 2005 Honda aldık.Bakımlarını Efe Honda da yaptırdık. Hiç de ucuz değildi. Bence Fiat servisleri pahalı demek yerine genel anlamda her markanın Yetkili servisleri pahalıdır demek daha dogru. Ama neye göre pahalıdır? Sanayideki servislere göre pahalıdır. Sanayideki bir servis genelde en fazla 2-3 kişiden oluşur. Motor ustasını ve elektikçiyi bir arada nadir bulursunuz.Oysa yetkili servis öylemi en az 10-15 kişiden oluşuyor. ve Arabaya lazım olan her departman var. E haliyle o kadar kişinin maaşı nasıl çıkacak? Bir de sahibinin kar etmesi gerekir? E haliyle yetkisiz servislerden pahalı olur.
Bu söylediklerimden sanayi karşıtı olduğum anlaşılmasın.Daha düne kadar 99 model arabamla ben de sanayideydim.
Bu arada Fiat yetkili servisleri içinde kıyaslamaya gelince Kavaklıdere en hesaplısı ve anlayışlısı. Ufak tefek işlerden bi bakıyorsunuz işçilik dahi almıyorlar. Alsalar da bişey diyemezsiniz. Bunu çoğu yetkili servis yapmaz.

Konu ibrahim06 tarafından (29/09/2010 Saat 20:56 ) de değiştirilmiştir..
ibrahim06 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 12:11
ZAFER MURAT KOÇOĞLU
Fiorino Combi Multijet

zafer murat - ait Avatar
Nereden: Edirne

Teşekkürler: 10
57 mesajına 58 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

yetkili serviste her çalışan sigortası pirimi ödenir servislerin masrafları o yüzden daha çoktur sanayide çoğu çalışanlar sigortasızdır.bunlarda tabi fiyatlara yansıyor
zafer murat isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 17:43
Muharrem AYTÜRK

fraust - ait Avatar
Nereden: İstanbul
Araç: GP Fire Fun 1.4 8V 77bg.
Renk: Yakut Kırmızı

Teşekkürler: 32
73 mesajına 162 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Kavaklıdere'ye ve orada çalışan arkadaşlara laf yok

Elbette her şey mükemmel şekilde olmaz. Hangimiz mükemmeliz ki. insan faktörünün olduğu her yerde hatalar da olabilir sıkıntılarda. önemli olan bu tür şeylerin ardından çözüm yolunun bulunabilmesidir.

Müslüm ve ekibi işini doğru yapan arkadaşlarımızdır. Sıkıntılı olan şeylere de eminim ki anında çözüm bulurlar.

[Sadece kayıtlı kullanıcılar linkleri görebilirler. Kayıt olmak için tıklayınız.]
[Sadece kayıtlı kullanıcılar linkleri görebilirler. Kayıt olmak için tıklayınız.]

yukarıdaki başlıklar incelendiğinde, var olan sıkıntının o kadar da büyük olmadığını anlayacaksınız.

benim de bakımdan sonra frenlerde ses falan gelmeye başladı ama bakın ben gıkımı çıkarıyor muyum
Eski 29/09/2010, 17:51
Mehmet Aşkın
Moderatör

elbruz - ait Avatar
Araç: Artık Puntom Yok.
Üye Garajı

Teşekkürler: 288
388 mesajına 424 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

ben de zaten sürekli kavaklıdere otoya giden biriyim yaklaşık dört yıldır gidiyorum bir çok şeyi de orda yaptırdım..
ilk defa ufak bir eleştiri yapayım dedim zaten eleştiriler servisi daha iyi yere götürecektir...müslüm abininde dediği gibi sonradan illgilenildi hal edildi yani...honda servsine efeye gitmiştim periyodik bakım için bir sene olmadı o zaman öyle tutmuştu belki değişenler azdır o konuda kesin bir şey söyliyemeyecem ama periyodik 30000 bakımıydı...
Eski 29/09/2010, 19:35
irfan öz

taipen71 - ait Avatar
Araç: Multijet Dynamic 1.3 16V 90Bg.

Teşekkürler: 1
34 mesajına 36 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Yazılanları okudum sonuçta bindiğimiz arabalar şahin doğan değil türkiye şartlarında makul fiyatla en iyi donanıma sahip araçlar bakım evet servis fiyatları yüksek ancak kavaklıdere servis için söylüyorum verdiğim paraya fazlasıyla değiyor en azından müslüm beye nazımız geçiyor aracımı teslim ederken gönül rahatlığıyla teslim ediyorum bu arada 30000 bakımım geldi çocuğumun vefatı dolayısıyla uğrayamadım en kısa sürede müslüm beye uğrayacağım
taipen71 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 20:54
İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
Moderatör

ibrahim06 - ait Avatar
Araç: Artık Grande Puntom Yok.
Renk: Evo Gri

Teşekkürler: 3.942
724 mesajına 1.130 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
taipen71´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yazılanları okudum sonuçta bindiğimiz arabalar şahin doğan değil türkiye şartlarında makul fiyatla en iyi donanıma sahip araçlar bakım evet servis fiyatları yüksek ancak kavaklıdere servis için söylüyorum verdiğim paraya fazlasıyla değiyor en azından müslüm beye nazımız geçiyor aracımı teslim ederken gönül rahatlığıyla teslim ediyorum bu arada 30000 bakımım geldi çocuğumun vefatı dolayısıyla uğrayamadım en kısa sürede müslüm beye uğrayacağım

Kardeş Allah dayanma gücü versin. Çok zor.
ibrahim06 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 21:06
Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır.

Misafir-1 - ait Avatar
Araç: Henüz Bravo'm Yok.
Kan Grubu: Bilmiyorum

Teşekkürler: 80
39 mesajına 66 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
Allah sabır versin Evladımızı nurlar içinde yatır başınız sağolsun...
Misafir-1 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 21:06
Ozan Karsavuran

OzzY - ait Avatar
Nereden: İzmir
Renk: Granit Gri
Plaka: 35HK***
Üye Garajı

Teşekkürler: 5.140
1.998 mesajına 2.794 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
başınız sağolsun allah rahmet eylesin
Eski 29/09/2010, 22:27
Muharrem AYTÜRK

fraust - ait Avatar
Nereden: İstanbul
Araç: GP Fire Fun 1.4 8V 77bg.
Renk: Yakut Kırmızı

Teşekkürler: 32
73 mesajına 162 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:

Başınız sağolsun, Allah gani gani rahmet eylesin yavrunuza...
Eski 29/09/2010, 22:40
Muslum Kaymak
Ticari İşletme Sahibi

06kaymak - ait Avatar
Araç: GP T-Jet Sport 1.4 16V Turbo 120Bg.
Tip: 3 Kapı
Renk: Beyaz
Plaka: 06 MCZ 24
Üye Garajı

Teşekkürler: 812
466 mesajına 976 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

abim başın sagolsun...Allah sabır versin...
Eski 29/09/2010, 22:56
erkan e

rational - ait Avatar
Nereden: Bolu
Araç: GP Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
Renk: Rock Siyah

Teşekkürler: 38
22 mesajına 27 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Alıntı:
Başınız sağolsun, Allah sabır versin...
rational isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 23:15
taipen71
Bu mesaj taipen71 nickli kişi tarafından silinmiştir.
Eski 29/09/2010, 23:18
irfan öz

taipen71 - ait Avatar
Araç: Multijet Dynamic 1.3 16V 90Bg.

Teşekkürler: 1
34 mesajına 36 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

Sağolun Allah hepinizden razı olsun
taipen71 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  
Eski 29/09/2010, 23:58
murat demir

jakabo_ank - ait Avatar
Plaka: 06 KB 1150

Teşekkürler: 13
70 mesajına 89 kere teşekkür edilmiş
Tanımlı

mesele honda fiat karşılaştırması değil sanırım. 125 liraya 10 bin bakımını yaptırdım bende efe hondada yeni civic in. arkadaş şikayetini anlatmış müslüm beyde detayıyla cevap verdi zaten. bu arada unutmadan müslüm bey 80 bin bakımı için sizi rahatsız edeceğim. araç 1.4 fire lpg li. kaç lirayla gelmem yeterli.
jakabo_ank isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)  

Konu Seçenekleri
Modları Göster

LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://forum.grandepuntotr.com/servis/20300-40-000-bakimi-kavaklidere-oto.html
Mesajı Atan For Type Tarih
40.000 bakımı Kavaklıdere Oto - Grande Punto | Punto Evo | Bravo This thread Refback 09/10/2010 21:53

Okuduğunuz Konuya Benzer Konular
Konu Konuyu Açan Forum Cevaplar Son Mesaj
kavaklıdere oto:))) vek66 Servis 4 03/11/2010 20:26
100.000 Bakımı Kavaklıdere Oto - (Müslüm Bey'siz) serkankucuk Servis 6 19/08/2010 15:53
40.000 Bakımı - Kavaklıdere Oto rational Servis 4 08/06/2010 17:00
40.000 Km Bakımı (Kavaklıdere Oto | Ankara) erdiyilmaz Servis 12 27/01/2010 17:32
20 bin bakımı kavaklıdere Ryu Servis 7 28/05/2008 23:29

Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür. Yeni üye olanlar, maillerine gönderilen onay maillerini onayladıktan sonra, admin onayıyla üye olabilmektedirler. O nedenle üye olurken profil bilgilerinin özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi son derece önemlidir. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir. Forum kurallarını okumak için tıklayınız. Unutmayınız; bu ortamdaki özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğüyle sınırlıdır.
Reklam vermek, bilgi & iletişim için: admin@grandepuntotr.com

# Fiat Türkiye Kullanıcı Forumları Network #
www.fiattr.com   |    www.puntotr.com   |    www.grandepuntotr.com   |    www.puntoevotr.com   |    www.bravotr.com   |    www.500tr.com   |    www.lineatr.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78
Telif Hakları vBulletin v3.8.7 © 2000-2014, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.