11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Grande Punto 1.4 Dynamic ilk yıllık bakım (Medos Otomotiv)

punto man
    PuntoMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Standart Grande Punto 1.4 Dynamic ilk yıllık bakım (Medos Otomotiv)

Merhabalar,
    Bu cuma günü puntomun ilk yıllık bakımını yaptırdım

Servis olarak Kartal Medos'a gittim. (öncesinden randevu alarak gidince daha kolay oluyor )

Öncesinde forunda da ne yapsam nereye gitsem gibilerinde araştırmalar yapmıştım ve benim gibi olabilecek arkadaşlara faydası olacağını düşündüğümden neticeyi paylaşmak istedim.

Öncelikle puntom 7500 km civarındaydı. Yapılan işlemler: buji değişikliği, yağ, hava ve polen filtresi değişikliği, 4 x buji değişikliği yapıldı. Servis süresi ortalama (iç-dış yıkama da dahil olmak üzere) 2,5-3 saat civarında sürdü. (bu arada yıkama çok da profesyonel değildi ama araba temizlenmişti, yetiyordu yani )

Netice olarak işin duygusal yanına gelince bana verilen fatura tutarı 298 TL oldu. (gerçi ben motor temizleme ve parlatma da yaptırdım ve toplamda 348 ödedim ama bunu herkes yaptırmak istemeyebilir) En fazla msraf tutan kalemler bujiler ve motor yağı oldu.

Yani, tahmin ettiğim bir fiyata çıktım servisten diyebilirim.

Bu arada özellikle kasislerden geçerken arka kapılardan esneme sesleri geliyordu, onları da çözmüşler sağolsunlar

Medos'ta gösterdiği yakın alaka sebebiyle Kemal Bey'e ve özellikle teşekkür etmek isterim. Ayrıca tabii Kadir Bey'i de unutmamak lazım

(Sadece parçalar ve müşteri memnuniyeti koınusunda görüş belirtmemin daha faydalı olacağını düşündüm zira çok büyük bir işçilik ve ustalık gerektirecek bir işlem söz konusu değildi. İnşallah olmaz da )

Medos'a, Kemal Bey'e, Kadir Bey'e ve tabii ki GrantePuntoTR'a teşekkürlerrrr.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

buji değişikliği neden yapılmış.. bunu sordunuz mu hiç... ben 20.000 bakımında değiştirdim..10.000 bakımında sadece yağ değişkliği. hava filtresi, yağ filtresi değişiyor diye biliyorum... bujilerin ömrü 30.000 km. ama 20.000 de değiştiriyorlar... biraz fazla tutmuş... ilk bakımın 170 lira civarı olması gerekir... ama sizde buji değişikliğ vaar.. bunu sebebini anlamadım... neden değiştirdiler ki..

yinede haırlı olsun...

keşke mesajı servis bölümüme açsaydın. daha iyi olurdu..
    Konu Scottie tarafından (13/06/2010 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

Bül TAN
    PUNTO33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

evet neden buji değişikliği yapılmış

ahmet sayal
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. sayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    45 EA 925
    Edilen teşekkür: 47

arkadaşım kusura bakma ama seni birazcık kandırmışlar buji lerin 20 bin den önce değişmesi anormal hele birde araç sıfır olunca.

punto man
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buji değişikliği neden yapılmış.. bunu sordunuz mu hiç... ben 20.000 bakımında değiştirdim..10.000 bakımında sadece yağ değişkliği. hava filtresi, yağ filtresi değişiyor diye biliyorum... bujilerin ömrü 30.000 km. ama 20.000 de değiştiriyorlar... biraz fazla tutmuş... ilk bakımın 170 lira civarı olması gerekir... ama sizde buji değişikliğ vaar.. bunu sebebini anlamadım... neden değiştirdiler ki..

yinede haırlı olsun...

keşke mesajı servis bölümüme açsaydın. daha iyi olurdu..
    Yani bilemiyorum, bujiler gerekirse değişecek demişlerdi. Eski bujileri de vermişler.
    Merak ettim bak şimdi, eski bujilerde ne varsa değişmesi gerektiği anlaşılıyor?

Alıntı sayal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kusura bakma ama seni birazcık kandırmışlar buji lerin 20 bin den önce değişmesi anormal hele birde araç sıfır olunca.
    Hımm bak şimdi içime bir kurt düştü...
    Servisten forumu takip eden yetkililer bun cevap vereceklerdir herhalde ::s

Dediğim gibi araba daha 7300-7400 km civarındaydı...

Demin baktım, bujilerde herhangibir kirlenme, oksitlenme, vs. yok.
    Arızalıdır desem e araba zaten tıkır tıkır çalışıyordu

bilemedim
    Konu erdiyilmaz tarafından (13/06/2010 Saat 21:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlariniz birlestirilmistir. Sürekli olarak ard arda mesaj göndermeyiniz.

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Fiat yıllık bakımda değişecekler arasında gösteriyor bujileri ama siz ben istemiyorum değiştirmeyin demezseniz cort diye değiştiriveriyorlar böyle. Medosun size hoşgeldin hediyesi olmuş. Ben de yılbaşında girdim yıllık bakıma 190 lira ödedim bujiler değişmesin gerekli değilse ve değişmemişti gerekli olmadığı için siz o bujileri isster saklayın değişeceği zaman onları taktırın yada yeni takılanları söktürün eskilerini taktırın değişeceği zaman bunları takın diye verirsiniz. Ben yıllık bakımı Kavaklıderede yaptırdım bu arada.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

gerçekten buji konusu ne alaka yani. 40bin bakımında değiştirdim bende en son bujileri.

Ahmet Yazgan
    acy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 18

yıllık bakım için çok gerçekten benzinliler de esas bakım 20.000 de değil mi benim aracım dizel 10.000 vs die gidiyor ama sonuçta yıllık bakım adı altında her yıl gitmek zorunda kalıyoruz ben zincirlikuyu birmotta yaptırdım ve 150 tuttu galiba internetten randevu almıştım indirim var.

punto man
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bugün Medos'u aradım. Arabaya 20000 bakımı yaptıklarını ve bunun normal prosedür olduğunu ayrıca servis açıldığından benim şartlarımda gelen her araç için buji değişikliğini yaptıklarını söylediler.

Puntomun bir dahaki bakımının 27500de olacağını (biryıl içinde doldurabilirsem tabii) söylediler ayrıca.

Neticeyi merak edenler olabilir düşüncesiyle herhangibir yorum yapmadan aktarayım dedim.

Hakan hakan
    hakanh1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bende bugün ilk bakımı yaptırdım,
    araç 5700km,benzinli
    önce motor temizleyici ile 15dakika motoru çalıştırıp, Yag ve yag filtresini degiştirdiler,
    hava filtresi temiz degiştirmeyelim dediler, frenleri ve diger kontrolleri yaptılar
    Bujilere bakmadılar bile, daha erken dediler,
    Polen filtresine neden bakmadılar, arayıp soracagım
    132TL ödedim,
    Karden Oto, dudullu, ilk gidişimdi ama çok memnun kaldım, tavsiye ederim
    Konu hakanh1 tarafından (25/06/2010 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Ben ilk bakımımda neler yapılacağını sormuştum...Buji değişecek denmişti...Araç 6900de idi... Israrla değiştirtmedim...Garanti dışı kalır dediler...Ben de makine mühendisliği okuduğumu, 7000 de buji yüzünden garanti dışı kalacak motor için o motoru üreten fabrikadaki çaycıya bile dava açarım dedim...
    Sonuç değişmedi...2. senelik bakımda 17800 de değişti bujiler...

Bu sene Eylül'de 3. senelik bakım apılacak araç şimdilik 22.000km.de o zamana en fazla 23.500 olur....
    Yine değişmeyecek bujiler
    Periyodik bakım adı altında aldıkları 99 liralık haraç onlara yeter...