17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: FATURA-yardım lütfen!

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Standart FATURA-yardım lütfen!

Arkadaşlar tam bir hafta önce gittiğim 60.000 bakımında yine başıma gelmeyen kalmadı. Yetkili servislerle yıldızım bir türlü barışmıyor.

Neyse, şimdiki sorum fatura toplamı hesabıyla ilgili. Faturam eksik parçalardan dolayı bugün kesilecek. Araç şuan serviste.

1.Ekteki listede EGZOS EMİSYON PULU VE İŞÇİLİĞi=21 LİRA ayrıyetten ödendi hesaba katılmayacak.

2. İşçilikten %15, yedek parçadan %5 indirim aldım.

Buna göre KDV dahil fatura toplamım ne olması lazım?

Yüzde hesabı yapmayı tabiiki biliyorum ama fatura hasabından anlamam, bilmediğim şekilde hesaplanıyor olabilir, adamlarla bunun için kavga etmiyeyim.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

fazla gibi geldi bana.. nelerden işçilik ücreti almışlar nelerden almamışlar belli mi? bi tek 60bin bakım ücreti 99tl olmalıydı bence.. hepsi çok çok 120-130tl olsun hadi..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Sertaç mutlaka anlayan bır arkadas bulunur vardır konuya mudahale eder fakat ınanılmaz bır fıyat bu belırtmek ıstedım
    I ' m c a p u l i n g . . .

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar indirimlerle 821 ödedim.

Sorun şu ki, listedeki işçilik toplamları benim hesabıma göre KDVsiz 169 tutuyor ama liste KDVsiz 213 gösteriyor.

Yedek parça toplamı KDVsiz 580, ama listede KDVsiz557 görünüyor.

Ben mi yalnış topluyorum, yoksa hangisi parça hangisi işçilik yanlış mı biliyorum.

NOT: Egzos pulu ayrıyetten ödendi. Bu listede yok varsayalım.

Bugün arabayı teslim almadan önce doğru rakamı bulabilirsek çok yardımcı olacaksınız.

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

çok yüksek bir fiyat.

Serhat GEDİK
    Yarasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

Bu listenin sadece 60bin bakımından ibaret olmadığını düşünüyorum yanlış mıyım acaba? Pedal, pedal takımı, motor çeşitli organların gibi farklı kalemler mevcut. Şimdi takıldığımız konu genel toplam fiyatın hesaplanış şekli mi? Yoksa 60bin bakımının bu kadar pahalıya çıkması mı?
    2006 Grande Punto 1.3 Multijet 90Bg 6ileri 195/55 R16 + (SP) Hi-fi Ses -> 26 EsEs

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

şimdi sertaç. rakamlarda bir toplama yada çarpma hatası yok. ektra ilave edilen ücretlerden kaynaklanan yükselme olabilir.
    pedal takımına %25 iskonto
    motor çeşitli parçaları tamirmi ne demiş onada %55 iskonto yapmış arkadaşlar. ama zaten 99 tl işçilik var bakım için. extralarını sor bence sen. emisyonu sarf malzemeyi filan işçilik demiş.yani hesaplamada hata yokta oraya ilavelerde olabilir. buda senin dialoğuna kalmış.

pedal : 256
    pedal montoj : 43,5
    motor çeş org. tam. : 26,10
    cam yıkama deposu : 25,30
    emisyon pulu : 21
    toplam === 371.90

bunları düşersek KDV dahil senin servis 470 TL buda fazla ücret değil kardeşim.
    Konu k@pl@n tarafından (17/03/2010 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

60.000 pahalı demiyorum. Evet, ekstralar da var. Dualogic aracımın fren pedalının arkasında plastik bir aksamda çatlama var, maalesef komple değişmesi gerikiyormuş. Artı hava filtresini sabitlemek için bir kelikoil, ve cam yıkama deposunun borusu ekstra* yapılıyor.

İskontolar listede yazılmamış. Yani ara toplamda KDVsiz ve iskontosuz rakamlar mevcut. Yani yedek parça 557 lira, işçilik 213.5 lira denmiş.

Bu rakamlara KDV eklenince rakam 909 olmuş. İskonto ile 821'e düşmüş (%5 yedek parç. %15 işçilik).

Benim sorum 550 ve 213.5 rakamları doğru mu? Bunlar doğruysa hesabın kalanını yapmak zaten kolay...

*Bu da bir başka dengesizlik. Bana cam yıkama suyu deposunda sorun var dediler, meğerse tepesindeki küçük kapak eksikmiş, bu kapak tek satılmıyormuş, komple borusu yenilenecekmiş. Bu sabah öğrendim, SİZ AKIL HASTASISINIZ dedim çıktım. Değişmeyecek, iptal ettirdim. Ben hesabın doğruluğuyla ilgileniyorum, o nedenle bu parçanın fiyatını şimdilik düşmeyelim.
    Konu smartmavi tarafından (17/03/2010 Saat 12:23 ) değiştirilmiştir.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Bildiğin %18 KDV işte. Parça fiyatlarını hesaplayıp senden ne kadar işçilik aldıklarını görebilirsin.

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğin %18 KDV işte. Parça fiyatlarını hesaplayıp senden ne kadar işçilik aldıklarını görebilirsin.
    çok yardımcı oldun..

Tamamdır arkadaşlar, tüm işlemleri tek tek toplayıp iskontosunu düştüm ve KDV ekledim, fatura toplamı sorunsuz.

Vaktinizi aldım, saolun... Diğer bi konuda bahsettiğim depomdaki 12 litrelik eksiklik paronoya yarattı biraz ... Bu yetkili servislerin herşeyinden şüpheleniyorum artık...
    Konu smartmavi tarafından (17/03/2010 Saat 12:41 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı 35KAPLAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi sertaç. rakamlarda bir toplama yada çarpma hatası yok. ektra ilave edilen ücretlerden kaynaklanan yükselme olabilir.
    pedal takımına %25 iskonto
    motor çeşitli parçaları tamirmi ne demiş onada %55 iskonto yapmış arkadaşlar. ama zaten 99 tl işçilik var bakım için. extralarını sor bence sen. emisyonu sarf malzemeyi filan işçilik demiş.yani hesaplamada hata yokta oraya ilavelerde olabilir. buda senin dialoğuna kalmış.

pedal : 256
    pedal montoj : 43,5
    motor çeş org. tam. : 26,10
    cam yıkama deposu : 25,30
    emisyon pulu : 21
    toplam === 371.90

bunları düşersek KDV dahil senin servis 470 TL buda fazla ücret değil kardeşim.
    eyvallah murat bey, elinize sağlık...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Sertaç, yetkili servis faturaları biraz karışık oluyor bence de
    İskonto uygulandığında fiyatı ayarlayabilmek için birtakım ekleme-çıkarmalar yapılıyor sonra kdv ekleniyor...Ancak bunlar -iskonto uygulandıktan sonra- otomatik olarak yapılıyor bildiğim kadarıyla.Bence listedeki kalemler doğruysa toplam tutar da doğrudur...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Listenizdekilerin zaten bir çoğu parça tutarı. Baya birşey va yani. Memnun değilseniz direk servisinizi değiştirin bence. Sanayide çok düzgün bir yer değil sonuçta. Birçok yerde yaptığı işin arkasında durmuyor. Dürüst insanları tenzih ederim. Ama ben sanayide az kazık yemedim.

hayri yılmaz
    hayriyilmaz2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Bu motor nçeşitli organları tamiri ne oluyor?

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

arkadaşlar servisler kazık, en güzeli iyi bir usta bulacaksınız o zaten sizede yardımcı olur mesela ordaki pedal takımı hurdacıya gitseydiniz size uygun bi fiyattan verebilirdi en fazla ben o parçaya 50 tl den fazla vermezdim ama burda 256*1.18=302 tl artık siz düşünün birde bana yağ 2 lt 40 tl bir yağ değiştireyim deseniz 80+kdv ile 95 tl gibi değişecek ben castrol mağyatiği 60 tl verdim değiştirim değişimde bedava

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

bu sondu zaten. garanti yanmasın diye verdiğim para 5 bakım yapardı arabama

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bu kadar memnuniyetsizseniz dışarıda güvenilir bir usta bulup bakımları yaptırın. Kasmaya hiç gerek yok. Ama bulduğunuz kişide işinin gerçekten ehli ve dürüst olsun.
    Daha önce başıma gelen birşey var. Benim daha önceki Puntomda bozuk yollarda gelen sesler için aracımı bir tamirciye gösterdim. Amortisöz takozları, amortisörler, alt takım v.s hepsi değişecek dedi. Yoksa bu ses kesilmez. 800 lira kadar sadece malzeme ücreti çıktı. Tecrübe sürüşünde usta bu araba önden darbelimi dedi. Hayır dedim araba orjinal. bir darbesi yok. Zaten onun üstüne bende alıp başka bir yere gösterdim. Amortisör takozları dışında diğer parçaların hepsi sağlam. Takozları değiştirip direksiyondaki boşluk düzeltildi ve sorun halloldu. Yani bulduğunuz yer sağlam olsun yoksa ocağınıza incir ağacı dikerler sanayide.