Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 70.000 bakımı + fren disk ve balata değişimi

Ahmet Rasim Güral
    argural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

Standart 70.000 bakımı + fren disk ve balata değişimi

Değerli Arkadaşlar;

Aracımın 70.000 bakımını bugün Zincirlikuyu Birmot' da yaptırdım.

Yapılan İşlemler

MALZEME
    Hava Filtresi : 9,91
    Yağ Filtresi : 16,19
    Polen Filtresi : 27,68
    OXT Formula 4LT : 80,02
    Fren Diski Ön : 157,99 x 2 = 315,98
    Fren Balata TK Ön : 101,36

İŞCİLİK
    Ön Fren Diskleri Sökme - Takma : 40,60
    Yağ ve Filtre Değişimi : 22,00
    Motor Silikon Sprey : 24,20

İşcilik Toplamı: 86,80
    Parça Toplamı: 551,14
    İskonto: 68,14
    KDV : 102,56

Toplam Ödenen Tutar : 672 TL

Yukarıdaki işlemlere ek olarak;
    Motor bakım koruma
    Plastik aksam koruma
    Arka kampanaların bakım ve temizlenmesi
    Kayışların kontrolü
    Zor açılan arka kapı kilitlerinin sökülerek kilit ayarlarının yapılması
    Kasislerde arka koltuktan gelen gıcırtı sesi koltuklar sökülerek giderilmesi de dahildir.

İlgisinden ötürü Ümit Bey' e teşekkür ediyorum...

NOT: Normal 70.000 bakımında disk ve balata değişimi yok
    Konu argural tarafından (26/02/2010 Saat 18:33 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Ahmet hayırlısı olsun ama sankı bana pahalı gıbı geldı ...
    I ' m c a p u l i n g . . .

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

hayırlı olsun

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ahmet, hayırlı olsun,

70000km bakımı diye birşey yok zaten.Sanıyorum yıllık bakım için ya da geciken periyodik bakım için servise gidilmiş ve ekstradan disk+balata değişimi yapılmış,

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Bilgilendirme için teşekkürler Ahmet. Kasis ya da çukurlardan geçerken arkadan gelen gıcırtı sesi bende de mevcut. Bu sesin giderilmesi için arka koltuklara yapılan işlem tam olarak neydi?
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

disklerde ne sorun vardı neden değiştirdiler

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

hosgeldınız aktıf forumlar...aracınıza 4 lt mı yag kullanıldı?
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

ahmet yağ olarak opetin yağını koymuşlar artı 4lt yağı nereye sığdırmışlar,senin motorun 2.9 litre yağ alır,ama 3litre koyuyorlar,senin 1litre yağına ne oldu? sen şimdi telefon açıp 1litre yağım nerede diye sorarsan yağ 4ltlik kutuda,3ltyi arabaya koyduk 1ltresi bizde derler.yani 4lt 80 tl kesmişler, 1lt yağ 20 tl onların cebinde kalmış,senin gibi 3arabadan 1lt arttırsalar,başka birinin faturasına 80 tl olarak ilave edilir(kısa günün karı)sen yağ olarak seleniada ısrar etmeliydin çünkü selenia hem daha iyi hemde 2 ve 1litrelik kutuları var sana bu oyunu oynayamazlardı.ayrıca polen filtresine çok fahiş bir rakam yazmışlar 27.68 tl. izmirde yetkili serviste 1tane polen filtresi 10 tl,inanmazsan telini vereyim ara,ben kendim sık değiştirdiğim için biliyorum.ben olsam o 1lt yağın akibetini ve polen filitresinin neden bu kadar kazık olduğunu sorardım.artı o servise birdaha gitmem biraz kazıkçı gibi geldi...

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Hoşgeldiniz..Aktif forumlar dilerim öncelikle..

Disklerin değişmesi artırmış heralde rakamı ama yinede fazla gibi..hayırlı olsun bu arada

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Öncelikle hoşgeldiniz. Aktif forumlar. Bence de biraz rakam fazla gibi..

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

sağlam bir bakım olmus standart 70bin bakımında neler var ve ne kadar tutuyor acaba...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı ozel_egt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağlam bir bakım olmus standart 70bin bakımında neler var ve ne kadar tutuyor acaba...
    Salih, GP da standart 70000 bakımı yok maalesef

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

ahmet, hüseyin özden adlı arkadaşın (80.000 bakımı izmir enriko aliberti)adlı yazısını oku ve faturasını incele ,sana yağda ve polen filtresinde oynadıkları oyunu kendin gör. enriko alibertide izmirde güzide yetkili fiat servislerinden biridir,sıradan bir oto tamirhanesi değildir...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Rasim Güral
    argural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

Hepinize hayırlı akşamlar arkadaşlar,

İşten eve anca gelebildim, fakat gelirken aracın klimasının çalışmadığını farkettim, yarın yeniden göstereceğim. Klima fan ayarını max. a getirsem dahi motor çalışmıyor buğu çözülmüyor yarın bununla ilgili yeniden zincirlikuyuda olacağım.

Öncelikle tek tek cevaplamaya çalışayım sorularınızı;

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet, hayırlı olsun,

70000km bakımı diye birşey yok zaten.Sanıyorum yıllık bakım için ya da geciken periyodik bakım için servise gidilmiş ve ekstradan disk+balata değişimi yapılmış,
    Alıntı ozel_egt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet aslında sadece yağ ve yağ filtresi değişimi olması gerekiyor normalde bende ekstra balata ve disk de değiştirildi

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler Ahmet. Kasis ya da çukurlardan geçerken arkadan gelen gıcırtı sesi bende de mevcut. Bu sesin giderilmesi için arka koltuklara yapılan işlem tam olarak neydi?
    Koltukların yerinden sökülüp tekrar takıldığını belirttiler

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    disklerde ne sorun vardı neden değiştirdiler
    Aracı aldığımda balatalar iyi durumda değildi. 3-4 ay kadar bu şekilde kullandım. Araç frenlerken bir sürtme gürültüsü çıkartıyordu ama frenler yine de iyi tutuyordu. Son zamanlarda gürültüyle birlikte aşırı titreme de yapmaya başlamıştı. (Hem araç hem de pedal titriyordu) Balatanın bitmiş olduğu ve bu bitik balatanın diski çizdiğini diskin de değişmesi gerektiğini belirttiler.

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hosgeldınız aktıf forumlar...aracınıza 4 lt mı yag kullanıldı?
    Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet yağ olarak opetin yağını koymuşlar artı 4lt yağı nereye sığdırmışlar,senin motorun 2.9 litre yağ alır,ama 3litre koyuyorlar,senin 1litre yağına ne oldu? sen şimdi telefon açıp 1litre yağım nerede diye sorarsan yağ 4ltlik kutuda,3ltyi arabaya koyduk 1ltresi bizde derler.yani 4lt 80 tl kesmişler, 1lt yağ 20 tl onların cebinde kalmış,senin gibi 3arabadan 1lt arttırsalar,başka birinin faturasına 80 tl olarak ilave edilir(kısa günün karı)sen yağ olarak seleniada ısrar etmeliydin çünkü selenia hem daha iyi hemde 2 ve 1litrelik kutuları var sana bu oyunu oynayamazlardı.ayrıca polen filtresine çok fahiş bir rakam yazmışlar 27.68 tl. izmirde yetkili serviste 1tane polen filtresi 10 tl,inanmazsan telini vereyim ara,ben kendim sık değiştirdiğim için biliyorum.ben olsam o 1lt yağın akibetini ve polen filitresinin neden bu kadar kazık olduğunu sorardım.artı o servise birdaha gitmem biraz kazıkçı gibi geldi...
    Yağ konusunda bir bilgim yok sonuçta yetkili servis diyerek çok da araştırmadım açıkçası. 3 lt 4 lt olayını şu an öğrendim. Polen filtresi içinde yine fiyat bilgim yoktu.
    Anlamadığım mevzu sisteme girilen ve sistemden otomatik gelen bir fiyat bilgisi mevcut değil mi?
    Fiat yetkili servislerin tamamında aynı ürünün aynı fiyat olması gerekmiyor mu?

Zincirlikuyu Birmot işyerimin hemen yanında olduğu için rahatlık bakımından tercih etmiştim. Yarın tekrar uğrayarak şu klima işini halledeceğim o esnada yağ konusunu da tekrardan soracağım.
    Konu argural tarafından (26/02/2010 Saat 22:14 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesajı için 4 kişi argural'ye teşekkür etti:

ozgur tyalan
    ozgurtaylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    01pg460
    Edilen teşekkür: 0

cok sagol bende fren disk sorunları vardı ama fazla param gidermi diye endişelerim vardı cok sagol
    Konu erdiyilmaz tarafından (27/02/2010 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: Sürekli kalın yazı yazmayınız.

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

hakkını ara ahmet kardeşim,izmir enrikoda(yetkili servis) 9.90 tl olan polen filtresi sizde niye 27 tl? başka servislerin 3lt koyduğu motor yağını siz niye 4lt koyuyorsunuz?artan bişeyler varsa niye bana vermiyorsunuz?diye sor,ne cevap vericekler bizimle paylaş.

21. Bu mesajı için 2 kişi operatormurat'ye teşekkür etti:

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

enrico alibertide polen filtresini,yağ filtresini,hava filtresini fuji marka filtre takmışlar ama.fiyatların bu şekilde farklı olması normal.yani orjinal olmayan ama servislwer tarafından kullanılan bir ürün.opar kutusunda fuji filtre.ne kadar komik vallaha.gülüyorum sadece.dikkat ettiyseniz iki aracında hava filtre numaraları aynı.ikiside fuji filtre kullanmış.

yağ konusuna katılıyorum 1 lt.fazladan almışlar.
    fiyat konusunu araştırmanı önemle tavsiye ederim bende.murat arkadaşımız haklı.

balata konusuna gelince ise izmirdeki serviste kale balata kullanmışlar yerli üretim balata.istanbuldaki balata orjinal balata.

bana soracak olursanız istanbul birmottaki servis bu işi hakkıyla ve orjinal parçaları kullanarak yapmış.işin doğrusu istanbul servisinin yaptığı iştir.izmirdeki servisimiz ise fuji filtreler ile bu işi götürmüştür.fiyatlar bu sebeple farklı ve ucuz istanbula göre.

aklınızda olsun parça kodlarının sonundaki F işareti parçanın fuji markalı ürün olduğunu gösterir.
    Konu muratde tarafından (27/02/2010 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

abi bu ne ya bu kadar ücretmi olur yuh yani servislerde işin ucunu kaçırmış harbiden fazlasıyla Ön Fren Diskleri Sökme - Takma : 40,60
    Yağ ve Filtre Değişimi : 22,00 abi ya varmı böle bişey zaten el emeği alıyorsun ayrıyeten yağ filtre değişimi bukadarına pes!!

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

Alıntı muratde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enrico alibertide polen filtresini,yağ filtresini,hava filtresini fuji marka filtre takmışlar ama.fiyatların bu şekilde farklı olması normal.yani orjinal olmayan ama servislwer tarafından kullanılan bir ürün.opar kutusunda fuji filtre.ne kadar komik vallaha.gülüyorum sadece.dikkat ettiyseniz iki aracında hava filtre numaraları aynı.ikiside fuji filtre kullanmış.

yağ konusuna katılıyorum 1 lt.fazladan almışlar.
    fiyat konusunu araştırmanı önemle tavsiye ederim bende.murat arkadaşımız haklı.

balata konusuna gelince ise izmirdeki serviste kale balata kullanmışlar yerli üretim balata.istanbuldaki balata orjinal balata.

bana soracak olursanız istanbul birmottaki servis bu işi hakkıyla ve orjinal parçaları kullanarak yapmış.işin doğrusu istanbul servisinin yaptığı iştir.izmirdeki servisimiz ise fuji filtreler ile bu işi götürmüştür.fiyatlar bu sebeple farklı ve ucuz istanbula göre.

aklınızda olsun parça kodlarının sonundaki F işareti parçanın fuji markalı ürün olduğunu gösterir.
    Ben bir açıklama yapayım: F denilen parça fuji değil Fil dir...sizin dediğiniz parça Fuji de bir marka ama yetkili servislerde kullanılan bu değil...Yani parçanın sonunda yazan F kelimesi FİL markasını belirtmekte..Ve hava-yağ-polen ve bazı mazot filtrelerin de bu parçalar kullanılmakta.Lancia markasından farkı Opar kutusunda oluşu ve parça numarasının sonunda F kelimesinin bulunmasıdır.Aynı şekilde fren balatalarındada böyledir.Fren balatasında da parça numarsının sonunda K kelimesi vardır bununda anlamı KALE dir..bahsetmiş olduğum bu parçaların hepsi orjinal parça olarak Tofaş tarafından servislere satılan parçalardır...Hangi servise giderseniz isteğiniz doğrultusunda bu parçalarda kullanılır...Lancia parçalar gibi bu parçalarında garantisi Opar ve Tofaştır...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

26. Bu mesajı için 4 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Bende Zamanın da Yedek parça işi yapmıştım BMC servisinde hatta geçtiğimiz mesajlarda söylemiştim. O kadar çok şey gördüm ki tereddütte kalıyorum artık...

Şimdi bizim araçlara taktırdığımız opar kutularındaki parçalar normalde başka bir marka altında satılıyor misal vereyim...
    Bmc parçalarını bize sağlayan Ompaş kutuları ompaş bir fiyat sallıyorum bir kutu hava filtresi 20 lira.Benim satın alışım Ompaştan 18lira.kişiye satış 20+kDV ve işçilik 35 civarı. Aynı malzemeyi aynı ürünü aynı fabrikadan çıkmışını oda Fil marka misal alıyorum 5 liraya . şimdi ikisinin farkı üzerinde ompaşın damgasının olması ve bir sıkıntı olduğunda bu parçanın yan sanayiye giriyor olması hatta savunmaları da bir acayip yan sanayi takmışsınız bu yüzden de dayanıksık dandik ürün ne alakaysa. E her ikisi de aynı fabrikadan çıkıyor aynı ürün dediğiniz de
    " hayır efendim aynı fabrika bizim için özel üretim yapıyor bunları"
    ya bırakın bunları ...

en güzelini bizim bir müşteri yapıyordu canı çok yanmış olacak ki gidiyordu bütün parçalarını yetkili servis parçalarının birebir aynı fabrika üretimlerini buluyor yarı yarıya alıyor bize de takması kalıyordu ee garanti dediğimiz de ben kendim garantilerim takın siz
    Artık Fiorinolu

Sayfa 1/3 123 SonSon