19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mersin Boranlar Ön Muayene Hizmeti

ümit berk
    Don Vito Puntoleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 114

Dikkat Mersin Boranlar Ön Muayene Hizmeti

Arkadaşlar bu ay aracım muayeneye girecek.. bende boranlarda muayene bakımı yaptırayım dedim....Ön muayene hizmeti adında benden 140+kdv=165 lira aldılar. Hiç bir parçayı değiştirmediler. Bir kaç test yaptılar zaten aracım bu testlerden rahat geçti... bu fiyat bana fazla geldi bilmiyorum...

ÖZCAN YILDIRIM
    onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 LY 848
    Edilen teşekkür: 59

araç muayenesi için servise bence gitmenize gerek yoktu bende yaptırdım hiç proplem çıkmadı tabi herhangi bir anormallik yoksa araçta farların ayarı, fren ayarları,sinyaller,şase ve motor no.su(tabi okuyabilrse)trafik seti gibi şeylere bakılıyor servise bence gereksiz para ödemişsin bence neyse geçmiş olsun.

ümit berk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah

teşekkürler...sonra zaten bin pişman oldum... bencede geçmiş olsun...aracım zaten çok rahat geçermiş buda bize tecrübe oldu....

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

İşin garibi bu kadar para verdikten sonra muayeneye giden araçlara bir kolaylık tanınmaması.Hem servise para ver hem muayeneye.Madem böyle bir uygulama var sorumluluğu ön muayene yapan servise ver sen devlet olarak sadece ruhsatı onayla araç sorumluluğunu servise atarak...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bende fıorıno'yu muayeneye goturmeden once servıse bırakmıstım kontrol etmelerı ıcın, 5 kurus para almadılar saolsunlar.tum gerekenlerıde yapmıslar(far ayarı, fren kontrollerı v.s.).muayeneden sorunsuz gecmıstı arac.o kadar para almaları cok enteresan...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

7. Bu mesajı için 2 kişi mustafaf'ye teşekkür etti:

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

tanıdık servis şart

ümit berk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin garibi bu kadar para verdikten sonra muayeneye giden araçlara bir kolaylık tanınmaması.Hem servise para ver hem muayeneye.Madem böyle bir uygulama var sorumluluğu ön muayene yapan servise ver sen devlet olarak sadece ruhsatı onayla araç sorumluluğunu servise atarak...
    aynen katılıyorum elimde servisin verdiği rapor var.. tamamen tüm testlerden geçti diye...avrupada bu işi sertifika alan bütün servisler yapıyor...üstelik bir katakulle olsa servisin hayatını kaydırıyorlar...bide muayeneye git ona para öde (

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende fıorıno'yu muayeneye goturmeden once servıse bırakmıstım kontrol etmelerı ıcın, 5 kurus para almadılar saolsunlar.tum gerekenlerıde yapmıslar(far ayarı, fren kontrollerı v.s.).muayeneden sorunsuz gecmıstı arac.o kadar para almaları cok enteresan...
    işte servis farkı... müşteri memnuniyetini ön plana alan servisler böyle.. adam soyuyorlar wallla...
    Konu ABNEW tarafından (13/07/2009 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ümit, zaten olması gereken bu (Avrupadaki uygulamayı kastediyorum) Bir yandan Avrupaya kendimizi uyarlamaya çalışıyoruz ama bir yandan da şarktan vazgeçemiyoruz.Servis kontrol etsin sonra bir de devlet kontrol etsin.....Motor no su bulunamazsa araç hafif kusurlu oluyormuş Bu da bence çok komik.Eğer bulamadıysan çalıntı muamelesi yap

Muayenede uygulama, devletin servislere lisans vermesi ve sonrasında da denetimde bulunmasıyla rahata kavuşur ancak...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit berk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah

kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum ...

Tuncay Şahin
    Boranlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Standart Boranlar Otomotiv Servis Cevap Yazısı

Sayın Ümit Berk

"Arkadaşlar bu ay aracım muayeneye girecek.. bende boranlarda muayene bakımı yaptırayım dedim....Ön muayene hizmeti adında benden 140+kdv=165 lira aldılar. Hiç bir parçayı değiştirmediler. Bir kaç test yaptılar zaten aracım bu testlerden rahat geçti... bu fiyat bana fazla geldi bilmiyorum..." yazınıza istinaden bu yazıyı tarafınıza sunuyoruz;

FIAT BORANLAR ANA BAYİSİ 1971 yılından beri Mersin'de siz Sayın müşterilerimize hizmet vermekte ve hizmetlerine devam etmektedir.
    Bahsetmiş oduğunuz Muayene öncesi bakımda neler yapıldığını kısaca size tekrar hatırlatıyoruz;

1- Araç lifte alındıktan sonra 4 teker stepne dahil kontrol işleminden geçiriliyor.
    2- Aracınıza ait sinyaller kontrol edilerek far ayarlarınız ayarlanıyor.
    3- Aracınıza ait camsuyu,antifiriz,safsu işlemleri kontrol ediliyor, eksikleri tamamlanıyor.
    4-Silecekleriniz kontrolden geçiriliyor. Aksayan bir yön var ise bunlar tarafınıza iletiliyor.
    5-Aracınıza ait motor no tarafımızdan okunarak resmi bir rapor olarak tarafınıza sunuluyor. Bu sayede TürkTüv İstasyonlarından motor numaranız okunamıyor diye 2.birkez dönme imkanınız ortadan kaldırılıyor. Zira 2.kez geri dönme sonucunda kuruma ödemiş olduğunuz 123 TL vb TEKRAR ödemek zorunda kalacağınız sizin tarafınızdan biliniyor.
    6- Aracınıza aynı anda 4 tekerinize ait amortisör testi + Fren Testi + Elfreni testi yapılıyor. Sonuç size rapor olarak sunuluyor. Siz testin sonucunu gözlerinizde görme imkanına sahip oluyorsunuz . Bu cihazımızın Türkiye'de sayılı servislerde olduğunu hatırlatmak isteriz.
    7....

Yukarda bahsetmiş olduğumuz çalışma süresince ;
    Kaporta Teknikeri + Mekaniker Tekniker + Elektrik Teknikeri + Trim İşini üstlenen ustamıza ek olarak Kalite Kontrol Uzmanımız ve Servis Teknik Uzmanımızın ardından yıkama personelimizinde çalıştığını düşünürseniz, Alınan 140 TL + kdv = 165 tutarın kdvsinin Maliyeye (Gelirler Genel Müdürlüğü'ne) yatırıldığını bilirseniz SORUNUNUZ CEVABINI rahat bir şekilde almış olacağınızı ümit ederiz. Ayrıca Sistem kayıtlarımızda sizin bahsetmiş olduğunuz muayene hizmetine rastlanmamıştır. Kayıtlarımızda sizin aracınız 33B0882 Plakalı araç görünüyor. Eğer araç plakası farklı ise bilginizi rica ederiz.

Aşağıda bilgi olarak dönen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Benim yukarıda bahsetmiş olduğum sadece motor no okunamamış araç için değil far,el freni, fren, amortisör, ön düzen ayarı vs kontrollerin geneli içindir.

Boranlar Otomotiv Servis Müdürü / MERSİN
    Tuncay Şahin
    Tel:0-324 358 16 06
    Konu Boranlar tarafından (25/07/2009 Saat 17:53 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesajı için 5 kişi Boranlar'ye teşekkür etti:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

bu bahsettiğniz kontroller diger servislerde ve saymıs olduguz teknikerler tarafından yapılmaktadır..herhalde sokaktan birini cevirmiyorlar gel bir bak diye...ve ücret talep etmemektedir...
    siz kontrol de yag ve yag filtresi,hava filtresi degiştirmiyorsunuz,
    10000 km bakımı bile bu kadar para tutmazken sadece kontrol nasıl 165 tl oluyor onu anlamadım...ve kontrolden uzun sürüyor,yine tüm tekniker arkadaslar tektek ilgileniyorlar...
    boranlara selamlar.
    Konu batuhann80 tarafından (24/07/2009 Saat 09:10 ) değiştirilmiştir.

16. Bu mesajı için 4 kişi batuhann80'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Tuncay Bey oncelıkle foruma hosgeldınız.yukarıda yazmıs oldugunuz acıklama ıcın tesekkur ederım yalnız atladıgınız, eksık-yanlıs yazdıgınız bırkac husus var.bunlardan bırıncısı, hıcbır arac motor no okunamıyor dıye tekrar gerı gonderıldıgınde, ıkıncı bır sefer muayene parası odemez.ancak ucuncu seferde de aynı sorun devam edıyor yada bır aydan fazla sure gecmıs ıse tekrar muayene parası odenır.baska bır husus, sırketıme aıt 2 aracımı (Fıat Fıorıno Cargo) ıkıser ay arayla muayeneye goturdum.ıkısınde de motor no okunamıyordu.bu durum hafıf kusur olarak gosterılıyor.sadece ozel nedenlerden dolayı, yanı kısacası muayeneyı yapan Teknıker'ın suphelendıgı durumlarda, Motor No'sunun okunmasını ıstıyorlar.bu nedenle ıkıncı bır kez servıse gıtmeme gerek kalmadı kı kalsa bıle tekrar dondugumde belırttıgım gıbı muayene parası odemıyorsunuz.raporların altlarında, motor no okunamıyor - hafıf kusurlu olarak muayeneden gectı gıbı bır ıbare var.ayrıyeten bahsetmıs oldugunuz ıslemlerın aynısını bende yaptırdım.sadece cebımden kdv dahıl 10TL para cıktı.bu parayıda, kumanda panelındekı ıkı ampul patladıgı ıcın, ampul ucretı + ıscılık ucretı olarak tahsıl ettıler.dıger yandan, yukarıdakı mesajımda da belırttıgım gıbı frenler, sılecekler, far ayarları hepsı tek tek elden gecırıldı.sahsım adına, alınan bu ucretın cok fazla oldugunu dusunuyorum.saygılarımla...

Ağır Kusur: Aracın muayenesi sonucunda tamirine ihtiyaç duyulacak derecede eksiklikler tespit edilmesi halidir.

• Aracın muayene raporuna geçici kusurlu araç etiketi yapıştırılır.
    • Muayene raporu onaylanmaz ve bu araçlar için muayene tekrarı, bir ay içinde aynı muayene istasyonunda ücretsiz yaptırılabilir.
    • Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.
    • Bir sonraki muayeneye raporla gelinmesi gerekmektedir.
    • Eksiklikler giderilmediği sürece muayene tamamlanmış sayılmaz.

( Alıntı : TÜVTURK )
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

18. Bu mesajı için 8 kişi mustafaf'ye teşekkür etti:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

suan 30000 km bakımı kdv dahil enson 149 tl olması lazımdı...

20. Bu mesajı için 2 kişi batuhann80'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı batuhann80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suan 30000 km bakımı kdv dahil enson 149 tl olması lazımdı...

kdv dahıl 146TL gecen hafta yaptırdık ya

22. Bu mesajı için 2 kişi mustafaf'ye teşekkür etti:

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Yazık olmuş, Ben Mersinde otursam ve Mersindeki tek fiat servisi bahsi geçen servis olsa heralde Adanaya götürürdüm aracı, 165 liraya yapılacak iş mi o. Ümit arkadaşım geçmiş olsun benim cebimden çıkmış gibi üzüldüm bir de servis açıklamasını okuyunca biraz da sinir oldum açıkçası.

24. Bu mesajı için 2 kişi BSK'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Sevgili boranlar servisi öncelikle hoşgeldiniz...

Açıklama yaptığınızı söylüyorsunuz ama özrünüz kabahatinizden büyük malesef açıklamanızı kendiniz okudunuzmu bilmiyorum ama olağan şeyleri (hatta fazlasını) yazmışsınız ve çok uzun ve zahmetli bir iş gibi göstermeye çalışmışsınız..

silecek lamba vs bunlar son kullanıcı tarafındanda yapılabilir şeyler.. siz extra far ayarı (kolay kolay bozulan bişi deği) fren testlerine bakmışsınız bunun içinde 165 tl almanız çok anlamsız.. cam suyu radyatör yazmışsınız bunlar zaten muanyenede bakılan şeyler değil bakımlarda kontrol ediliyor cam suyu bitmişse kullanıcı bunu anlar doldurur

Mutlaka yanınızda çalışan elemanlarınıza ücret ödüyorsunuz belki sırf muayene için eleman bile almışsınızdır ama bir ustanın maaşınıda bir kişiye yıkmak biraz garip olur malesef ..

Sizden daha güzel arkdaşımızın maduriyetini giderecek bir açıklama beklerdik. Hala bu açıklamanın yetersiz olduğunu düşünerek Hiç bir müşterinizin madur olmamasına müşteri memnuniyeti için ne kadar çalıştığınızı bilerek konuya yakınen el atmanızı temmenni ediyorum.. Ve teşekkür ediyorum .Bol hayırlı kazançlar dilerim

26. Bu mesajı için 9 kişi femoli'ye teşekkür etti:

ümit berk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah

Tuncay Bey öncelikle açıklamanız için size teşekkür ederim;
    Açıklamanız sizi belki tatmin etmiş olabilir ama inanın beni ve bu forumdaki bir çok arkadaşımı tatmin etmemiştir.Ben halen bu ücretin çok yüksek olduğunu ve sizin çalışanlarınızın maaşını tek başıma bu şekilde karşılayamayacağımı bildirmek isterim.Bu saydığınız maddelerdeki yapılan işlemlerin 5. ve 6. maddesi hariç diğer işlemleri zaten son bakımlarımda yaptırmıştım.Yapılan işlemleri madde halinde yazmak işlemlerin çok zor ve uzun süren işlemler olduğunu göstermez.
    Aracımı geçen hafta TÜVTÜRK e muayene için götürdüm. Elimdeki sizin vermiş olduğunuz hiç bir raporun bana yardımcı olmayacağını esas değerlerin kendi cihazlarından çıkan değerler olduğunu, motor no sunu okuyamadıkları durumda tekrar hiç bir ücret talep edilmeyeceğini bana zaten siz bu cevabı vermeden önce söylemişlerdi.
    Arkadaşlarımın dediği gibi bakımlar bile bu kadar ücret tutmazken sadece bu testlerin bu kadar ücret tutması düşündürücüdür.Tekrar söylüyorum benim aracımın hiç bir parçası bu bakımlar sırasında değişmemiştir.Yazdığınız 6. madde hariç bu kadar ücret talep edilecek hiç bir işlem bence yoktur.Biz Mersin' deki sayın müşteriler olarak evet EMEĞE her zaman saygı duyarız ama SÖMÜRÜYE asla...
    Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

28. Bu mesajı için 3 kişi Don Vito Puntoleone'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Boranlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Ümit Berk

"Arkadaşlar bu ay aracım muayeneye girecek.. bende boranlarda muayene bakımı yaptırayım dedim....Ön muayene hizmeti adında benden 140+kdv=165 lira aldılar. Hiç bir parçayı değiştirmediler. Bir kaç test yaptılar zaten aracım bu testlerden rahat geçti... bu fiyat bana fazla geldi bilmiyorum..." yazınıza istinaden bu yazıyı tarafınıza sunuyoruz;

FIAT BORANLAR ANA BAYİSİ 1971 yılından beri Mersin'de siz Sayın müşterilerimize hizmet vermekte ve hizmetlerine devam etmektedir.
    Bahsetmiş oduğunuz Muayene öncesi bakımda neler yapıldığını kısaca size tekrar hatırlatıyoruz;

1- Araç lifte alındıktan sonra 4 teker stepne dahil kontrol işleminden geçiriliyor.
    2- Aracınıza ait sinyaller kontrol edilerek far ayarlarınız ayarlanıyor.
    3- Aracınıza ait camsuyu,antifiriz,safsu işlemleri kontrol ediliyor, eksikleri tamamlanıyor.
    4-Silecekleriniz kontrolden geçiriliyor. Aksayan bir yön var ise bunlar tarafınıza iletiliyor.
    5-Aracınıza ait motor no tarafımızdan okunarak resmi bir rapor olarak tarafınıza sunuluyor. Bu sayede TürkTüv İstasyonlarından motor numaranız okunamıyor diye 2.birkez dönme imkanınız ortadan kaldırılıyor. Zira 2.kez geri dönme sonucunda kuruma ödemiş olduğunuz 123 TL vb TEKRAR ödemek zorunda kalacağınız sizin tarafınızdan biliniyor.
    6- Aracınıza aynı anda 4 tekerinize ait amortisör testi + Fren Testi + Elfreni testi yapılıyor. Sonuç size rapor olarak sunuluyor. Siz testin sonucunu gözlerinizde görme imkanına sahip oluyorsunuz . Bu cihazımızın Türkiye'de sayılı servislerde olduğunu hatırlatmak isteriz.
    7....

Yukarda bahsetmiş olduğumuz çalışma süresince aracınıza;
    Kaporta Teknikeri + Mekaniker Tekniker + Elektrik Teknikeri + Trim İşini üstlenen ustamıza ek olarak Kalite Kontrol Uzmanımız ve Servis Teknik Uzmanımızın ardından yıkama personelimizinde çalıştığını düşünürseniz, Alınan 140 TL + kdv = 165 tutarın kdvsinin Maliyeye (Gelirler Genel Müdürlüğü'ne) yatırıldığını bilirseniz SORUNUNUZ CEVABINI rahat bir şekilde almış olacağınızı ümit ederiz.

Boranlar Otomotiv Servis Müdürü / MERSİN
    Tuncay Şahin
    Tel:0-324 358 16 06
    Tuncay Bey, önceden de belirttiğim gibi, siz de yukarıda detaylıca açıklamışsınız, bu kadar ayrıntılı bir kontrolden sonra bizlerin tekrar zorunlu muayeneye girmemesi gerekir.Tabi burada yanlış Devletimiz tarafından yapılmakta.140TL+KDV az ya da çok olsun bu miktarı biz verdikten sonra araç sanki kontrolden geçmemiş gibi Tüvtürk de tekrar kontrolden geçmekte ve tekrar ödeme yapılmakta, esas yanlış burada.Devlet yetkili servislere de araç muayenesi için lisans verse herkes mutlu olacak...

Tabi 140TL+KDV bence de biraz fazla
    Konu ABNEW tarafından (24/07/2009 Saat 15:39 ) değiştirilmiştir.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit berk
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah

Tuncay Bey;
    o bahsettiğiniz eski aracım; plakam 33 SR 296 bilginize ve ilginize teşekkürler...