15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Fiat yetkili servisi Haliç oto hakkında...

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Araştırma İnceleme Fiat yetkili servisi Haliç oto hakkında...

Arkadaşlar merhaba,

Dualogic ve bağlantılı olarak diğer sistemlerdeki sorunlar için (asr+hillholder+ebd) aracımı Zeytinburnu Haliç oto ya bıraktım.
    Devamlı gidenler var mı? Nasıl bir servis? Teknik yeterlilikleri iyi mi sizce??

Yardımcı olursanız sevinirim.

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

kesınlıkle tavsıye ederim...servis muduru Egemen Bey basarılarından dolayı odul almıs bır servıs mudurudur...benden de cok selam soyleyın....
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

3. Bu mesajı için 2 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

BOYA KORUMAda hangi ürünleri kullanıyorlar ve bu uygulamayı haliçotoda yaptıran var mı ?
    bu konu hakkında da Haliçoto tavsiye bekliyorum.

Muslum Kaymak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24

meguıers kullanıyorlardır..........

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar boya koruma pasta ciladan fazlası mı?
    artısı var mı? uzun süreli parlaklık sağlar mı aynı zamanda?

vedat güçük
    Phaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 43

boya koruma her sene yenilenmek kaydı ile aracın ilk günkü ışıltısını omur boyu koruyabilir güneşin UV ışınları ve diğer dış etkenlere maruz kaldığında herhangibir zarar gormesini engelleyen ince bir katmanda diyebiliriz boya korumaya.

yusuf kahraman
    puntoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 69

haliç otoda cüneyt bey var cok ilgili ve alakalıdır.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar boya koruma pasta ciladan fazlası mı?
    artısı var mı? uzun süreli parlaklık sağlar mı aynı zamanda?
    https://https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/2014-boya-koruma-cila-ve-pasta-nedir.html

10. 07/05/2009, 23:26

Sebep
    gerek kalmadı

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

FİAT servislerinin sorunlu olduğu sonucunu çıkarıyorum.herkes servislerden şikayetçi.1990'lı yıllarda yaşanırdı böyle şeyler sonradan tüketici haklarının yaygınlaşmasıyla ortadan kalktı ama FİAt servisleri hala eski kafayla devam ediyor sanırım.
    eskiden beyaz eşya alırdınız , 3 ay sonra arıza yapardı servis ilgilenmezdi garanti kapsamında işlem yapmamak için diretirdi.neler neler yaşıyorduk.ama bunlar ortadan kalkalı çok oldu.en son buzdolabı almıştık eve çok geçmeden arıza yapmıştı 2-3 kere hemen değiştirmişlerdi.

FIAT servisleri hala daha 90.lı yıllarda yaşamaya devam ediyor. ya da o düzenin devam etmesini arzuluyorlar. işportacı gibi malı sat sonra kaç.

GP.den sonra alacağım araç kesinlikle FIAT olmayacak. servise gitmekten korkacağım bir mal kullanmak istemiyorum, hemde garantisi devam ederken !

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FİAT servislerinin sorunlu olduğu sonucunu çıkarıyorum.herkes servislerden şikayetçi.1990'lı yıllarda yaşanırdı böyle şeyler sonradan tüketici haklarının yaygınlaşmasıyla ortadan kalktı ama FİAt servisleri hala eski kafayla devam ediyor sanırım.
    eskiden beyaz eşya alırdınız , 3 ay sonra arıza yapardı servis ilgilenmezdi garanti kapsamında işlem yapmamak için diretirdi.neler neler yaşıyorduk.ama bunlar ortadan kalkalı çok oldu.en son buzdolabı almıştık eve çok geçmeden arıza yapmıştı 2-3 kere hemen değiştirmişlerdi.

FIAT servisleri hala daha 90.lı yıllarda yaşamaya devam ediyor. ya da o düzenin devam etmesini arzuluyorlar. işportacı gibi malı sat sonra kaç.

GP.den sonra alacağım araç kesinlikle FIAT olmayacak. servise gitmekten korkacağım bir mal kullanmak istemiyorum, hemde garantisi devam ederken !
    İnanın Türkiyede Fiat Servislerinden daha problemli servisler mevcut.Bunların yanında Fiat Servisleri 5 yıldızlı otel gibi kalıyor

Tabi zaman zaman servis hataları hepimizin başına gelebilmekte.Esas olan yani en iyisi servislere bakım dışında hiç gitmemek ama herhangi bir sorun için servise gidilip bir seferde o sorun halloluyorsa bence servis başarılıdır ama aynı sorun için birden fazla gidiliyorsa bir problem vardır orada...

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Şikayetime sebep konular kısmen düzeltildi ve Haliç oto gerekli hassasiyeti göstererek işyerime kadar gelip gerekli açıklamaları yaptı.
    Konu smartmavi tarafından (11/03/2010 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

Muslum Kaymak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24

sizin adınıza cok sevındım...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kesinlikle katılıyorum arkadaşım...

ahmet karakaş
    YALOVALI ahmetkarakaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 144

40 ve 50 bin bakimlari yapilmamiş olan araç için bölge müdürlüğüyle görüştükten sonra 60 bin bakimi yapilmasi şartiyla müşteri isteği üzerine garantiden değiştirdiğim parçalar oldu hatta ve hatta 99 model sienadaki boyanin deforme olmasindan dolayi satiş sonrasinda çalişan değerli bir arkadaşimizi müşterimizle görüştürdük... Bakin araç 99 model??? Boya masrafini fabrika işçiliğini müşteri karşilayacakti... Siz hangi 90 lardan bahsediyorsunuz... ???

19. 06/01/2010, 13:58

Sebep
    Heryere konu disi mesaj gondermeyiniz.

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı dermanoto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40 ve 50 bin bakimlari yapilmamiş olan araç için bölge müdürlüğüyle görüştükten sonra 60 bin bakimi yapilmasi şartiyla müşteri isteği üzerine garantiden değiştirdiğim parçalar oldu hatta ve hatta 99 model sienadaki boyanin deforme olmasindan dolayi satiş sonrasinda çalişan değerli bir arkadaşimizi müşterimizle görüştürdük... Bakin araç 99 model??? Boya masrafini fabrika işçiliğini müşteri karşilayacakti... Siz hangi 90 lardan bahsediyorsunuz... ???
    04.01.2010 tarihinde gp'mi haliç otoya götürdüm. 80000 bakım ve 2 davlumbaz+bakalit yan muhafaza+ön takımdaki yardımcı denge mili değiştirdim (mazot filtresi 2000 km önce değiştirdiğim için fiyata dahil değil) 776.12 tl para ödedim. 10 km yol yapıp eve geldiğimde (80000 km saat gibi çalışmış aracım) sarı renkteki enjeksiyon ikaz lambası yandı. servisi aradım yarın devam ederse getirin dediler. sabah arabamın marşına basmak üzereydim immobolizer lambasıyala beraber sarı ikaz lambası yanıp araba marş basmadı. sonra servisten gelip aküye takviye yapıp ver sigorta kutusundan bir kaç sigortayı söküp kablo ile şase yapıp aracımı calıştırdılar. dünde akünüz bitmiş değişmesi lazım diye yeni aküyü (130 tl) takıp aracı teslim ettiler. daha koltuğa oturup marşa basacaktım aynı hatayı yine verdi yine marş basmadı. sigorta kutusundan şüphelendiler. söküp kabloları çeke çeke kopukluk varmı diye elle kontrol ettiler sonra bilgisayara bağladılar. yine sorun çözülmüyordu. kontak anahtarından şüphelendiler ama bazen calışıp bazen çalışmıyordu. bir kaç soketi takıp çıkardılar vs. vs. sonra ALLAH bana ve gpye acıdı herhalde araba çalıştı. sorunun ne olduğu hakkında net cevap alamadım.
    arkadaşım anlayacağın 776.12 + 130 = 906.12 tl para harcayıp yetkili servise aracımı emanet edip karşılıgında bu problemi tekrar yaşarmıyım diye soru işaretlerinle bundan sonra gpnin her marşına basışımda korku içinde hayatımı idame ettirmeye devam edecem. bunların yanında servisteki geçirdiğim 2 gün boyunca iyi ısıtılmamış soğuktan titreyerek geçirdiğim ısınmak için volta attığım saatlerin karşılığında şuan hastayım... bundan önce vw, hyundai, suzuki model arabalarım vardı hiçbirini servise götürdükten sonra araclarımda 10 km sonra sorun çıkmadı vede hiçbirinde bu kadar ücret biranda ödemedim hiçbirinde hastalanmadım... taktir sizin yerimde olasnız siz hangi fikirde olursunuz (906.12) + (ilaç masrafları)= (marşına korkarak bastığınız aracınız) + (hastalık+ boşa geçmiş zaman + sinir harbi ) denklemimde bilinmeyen marşa her basışımda acaba masraf açarmı sorusunun cevabını ister içler dışlar çarpımı yap ister denklemi sadeleştir sonuç bence VERDİĞİM PARAYA YAZIK...
    işte biz bu sorunları 90larda yaşardık 2010 yılında tekrar yaşıyoruz. 2010 yılında servise sağlam götürdüğüm araç ertesi akşamından arıza verip ertesi sabah araç marş basmıyorsa o 90lı yıllara atıfta bulunan arkadaşımada katılmak benim en doğal hakkım...
    siz dermanoto olarak eğer 99 model sienanın boya olayını çözdüyseniz vede garanti kapsamından çıkan aracın parçalarını değiştirdiyseniz sizi tebrik ederim. benim memnuniyetsizliğim zaten işini layığıyla yapanlara karşı değil profesyonel bir servis olması gereken yetkili servislerde daha araca ne olduğunu söyleyemeyen sizi Allah'a emanet evinize gönderenleredir...
    sizlere kazasız ve arızasız iyi günler dilerim...
    Konu erdiyilmaz tarafından (06/01/2010 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: Quote