Sayfa 3/3 İlkİlk 123
59 sonuçtan 41 ile 59 arası

Konu: Komple Boya, İç ve Motor Koruma ve Tavan değişimi

Sertan Karaca
    badboy1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    31VV499
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı e_cag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, nihayet durumun başka bir servis tarafından da olsa düzeltilmesine çok sevindim. Hukuk mücadelenizin de gönülden destekçisiyim.

Emin Bey çok teşekkür ederim destekleriniz için. Hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu mücadele, müşterinin verdiği her kuruşun peşinde olacağını ve karşılığını kesinlikle isteyeceğini ispatlayacaktır. Kimse helal kazandığı parayı, hiç kimseye göz yumarak ve yıldırarak bağışlamaz.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Geçmiş olsun...Bu yapılanlar insanı aracından soğutur...
    Forumda her daim iyi anılan 3 servis biliyorum...
    Ankara(Kavaklıdere),İstanbul zincirlikuyu birmot,istanbul beylikdüzü birmot...
    Kendi aracımın 24 eylülde gelecek olan yıllık bakımına ayarlayabilirsem yaz sonu bir tatil gezisi ile bu servislerde girmeyi planlıyorum...

Bu arada Ziebart Gaziemir'de 500ytl harcayıp kötü bakılmış C4 aracını iç-dış-motor bakımı/temizliği yaptıran bir tanıdığım var...Sonuçtan inanılmaz memnun...Aracın ilk hali ile son halinin fotoğraflarını görünce ben de inandım...

Araca masraf yapmak benim prensibim olmaktan çıkalı çok oldu..Ama temizlik vs. işlemler için pahalı bile olsa 1 sene garanti veren, internette fazla şikayeti olmayan(mümkünse hiç olmayan) köklü markaları tercih edin derim...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Badboy1980, bu kadar uğraştıktan sonra en azından hatalı işin baştan yapılması -iyi bir şekilde- biraz olsun seni rahatlatmıştır.Gerisi sana kalmış tabi.Burada esas önemli olan hatalı uygulama yapan servisin bundan sonra kendine çekidüzen vermesi ve bunun Fiat Merkezi tarafından kontrol edilmesi ve eğer gerekiyorsa başka yaptırımlarda bulunulması...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertan Karaca
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    31VV499

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Badboy1980, bu kadar uğraştıktan sonra en azından hatalı işin baştan yapılması -iyi bir şekilde- biraz olsun seni rahatlatmıştır.Gerisi sana kalmış tabi.Burada esas önemli olan hatalı uygulama yapan servisin bundan sonra kendine çekidüzen vermesi ve bunun Fiat Merkezi tarafından kontrol edilmesi ve eğer gerekiyorsa başka yaptırımlarda bulunulması...

Arda Bey; mutlaka ki uygulamanın düzgün bir şekilde yapılması rahatlattı beni. Tabi ki yalnızca dış boya koruma uygulaması bedelsiz yapıldı. Ancak iç koruma ve temizliğini yeniden yaptırmak zorunda kaldım, (yapılan rezalet, fotoğraflarda gözüktüğü üzere) ücretini ben ödedim ve Özkar Oto bu uygulama bedelini kesinlikle üstlenmeyeceğini belirtti ve hatta telefonlarıma çıkmadılar, başkalarını aratıp ulaşabildim. Bu yapılan terbiyesizliklerinin bedelini ve verdiğim para karşılığındaki uygulamanın karşılığını istemiş olmam doğaldır. Ancak hatalarını üstlenmek istememeleri ve inatla hata bizde değil dediklerine göre, bunu hukuksal yollarla hatırlatmam gerektiği düşüncesindeyim.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Badboy1980, öncelikle çok geçmiş olsun. Tofaş müşteri hizmetleri ve Tüketici hakları tarafından hakkını aramaya devam etmen en maktıklısı. Bu konuda bütün araç kullanıcıları olarak hassas davranmalıyız ki kötü iş yapan servislerin başı beladan kurtulmasın.
    Tofaş Müşteri Hizmetleri'nide hafife alma, servislerle aynı tarafı savunmamaları gerekiyor, servisleride adam etmek Tofaş'ın görevi ve marka açısından çok önenmli bir konu. Bu nedenle senin destekçin olacaklarını tahmin ediyorum.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Bayiden bayiye ne kadar fark oldugunu gordum yazılarınızı okuyunca. Ama hakkınızı aramanız cok guzel. Cogu lanet olsun deyip pesini bıraktıgı icin bu noktalara geliyor kimi servisler
    StrucTuraL EngiNeeR

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağlıyan BAHÇETEPE
    AC2315 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 DU 9393
    Edilen teşekkür: 53

Arkadaşlar hafta sonu aracımı ANKARA-ANKAMALL SONAX'da nano dış boya koruma yaptırdım. Sonax indirim yapmış, 240 tl.den 150 tl. ye düşmüşler. Fiyat çok cazip gelince yaptırdım. Yalnız sitede bu boyu korumayla ilgili birçok şikayet gördüğüm için firma sahibi ve ustalarla yaklaşık yarım saat çene yaptım. Sağolsunlar işçilikleri çok iyiymiş. Yani ben memnun kaldım. yaklaşık 3 saat sürdü boya korumanın tamamlanması. Ayrıca ANKARA-ANKAMALL SONAX Türkiye birincisiymiş haberiniz olsun. İnternette de gördüm.
    Unutmadan 6 ay garanti verdiler, ama 1 yıl gider dediler yapılan boya koruma. Fakat önemli bir husus var tabii ki. Araçlarınızı bilmediğiniz yerlerde, ne tip maddelerle yıkadığı belli olmayam (bulaşık deterjanı gibi) fırça kullanan yerlerden uzak durmak gerekli. Ben aracımı bundan sonra SONAX'ta yıkatmaya karar verdim. En azından sonaxın oto şampuanlarını kullanıyorlar. Fırça yerine süngerle yıkıyorlar. Gerçi fiyat 17 TL. ama olsun, zaten ben arabamı ayda bir yıkatıyorum. Sokak arasındaki oto yıkamacılara gitseniz bile 7-8 TL. den aşağı vermezsiniz zaten.
    Bir de boya korumadan sonra ön cama koruma cilası (cam için) dedikleri bir madde sürdüler, sileceklerin daha rahat çalışmasını sağlıyormuş. Arabam iki aylık ama bir haftadır silecekleri çalıştırdığımda cama sürtme sesini duyuyordum arabanın içinden. Tozdan topraktan heralde , şimdi ses kesildi. Bu arada servislerde boya koruma diye yapılan işler hiç güven vermiyor bana. Size dedim ya 3 saat uğraştılar boya koruma için bizzat izledim. Servislerde boya korumaya bukadar özeneceklerini hiç sanmıyorum. Gerçi markadan da önemli husus iyi usta bulmak.
    Konu AC2315 tarafından (21/04/2009 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

3 saat az ben normal yaptırdığımda 10dan 3,5a kadar sürmüştü sanırım
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ben yaklaşık 2 saatte yaparım

Sonax Nano boya koruma beğeniliyor genelde.Fiyatı da uygunmuş, hayırlı olsun Çağlıyan...

hayri yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hayri_yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı AC2315 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hafta sonu aracımı ANKARA-ANKAMALL SONAX'da nano dış boya koruma yaptırdım. Sonax indirim yapmış, 240 tl.den 150 tl. ye düşmüşler. Fiyat çok cazip gelince yaptırdım. Yalnız sitede bu boyu korumayla ilgili birçok şikayet gördüğüm için firma sahibi ve ustalarla yaklaşık yarım saat çene yaptım. Sağolsunlar işçilikleri çok iyiymiş. Yani ben memnun kaldım. yaklaşık 3 saat sürdü boya korumanın tamamlanması. Ayrıca ANKARA-ANKAMALL SONAX Türkiye birincisiymiş haberiniz olsun. İnternette de gördüm.
    Unutmadan 6 ay garanti verdiler, ama 1 yıl gider dediler yapılan boya koruma. Fakat önemli bir husus var tabii ki. Araçlarınızı bilmediğiniz yerlerde, ne tip maddelerle yıkadığı belli olmayam (bulaşık deterjanı gibi) fırça kullanan yerlerden uzak durmak gerekli. Ben aracımı bundan sonra SONAX'ta yıkatmaya karar verdim. En azından sonaxın oto şampuanlarını kullanıyorlar. Fırça yerine süngerle yıkıyorlar. Gerçi fiyat 17 TL. ama olsun, zaten ben arabamı ayda bir yıkatıyorum. Sokak arasındaki oto yıkamacılara gitseniz bile 7-8 TL. den aşağı vermezsiniz zaten.
    Bir de boya korumadan sonra ön cama koruma cilası (cam için) dedikleri bir madde sürdüler, sileceklerin daha rahat çalışmasını sağlıyormuş. Arabam iki aylık ama bir haftadır silecekleri çalıştırdığımda cama sürtme sesini duyuyordum arabanın içinden. Tozdan topraktan heralde , şimdi ses kesildi. Bu arada servislerde boya koruma diye yapılan işler hiç güven vermiyor bana. Size dedim ya 3 saat uğraştılar boya koruma için bizzat izledim. Servislerde boya korumaya bukadar özeneceklerini hiç sanmıyorum. Gerçi markadan da önemli husus iyi usta bulmak.
    Ankamall daki iyi değil ora Melih Gökçek'in oğlunun diye duymuştum.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaklaşık 2 saatte yaparım

Sonax Nano boya koruma beğeniliyor genelde.Fiyatı da uygunmuş, hayırlı olsun Çağlıyan...
    abi sen sadece wax attın, sonax boya korumada temizlik işlemide yapılıyo
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sertan Karaca
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    31VV499

Alıntı siromar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayiden bayiye ne kadar fark oldugunu gordum yazılarınızı okuyunca. Ama hakkınızı aramanız cok guzel. Cogu lanet olsun deyip pesini bıraktıgı icin bu noktalara geliyor kimi servisler
    Öncelikle tüm arkadaşların destek ve yardımları için teşekkür ederim.

Ömer Bey; hakkımızı aramamız, başka arkadaşlara servislerin bu şekilde davranmalarını engelleyeceğine adım gibi eminim. Söz konusu bu servisin müşterinin aptal olmadığını anlaması lazım.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sen sadece wax attın, sonax boya korumada temizlik işlemide yapılıyo
    Tamam Ozan kızma 2 saatte boya temizlemeye ayırırım

Tüm boya koruma uygulamalarında yıkama+boya temizliği ve çizik giderme+wax uygulaması yapılması gerekiyor bence de.Ancak sanıyorum ki her mekan tüm adımları uygulamıyor olabilir.Bu yüzden bilinen servislere ve özel uygulamacılara gitmekte fayda var.Hatta en güzeli araç başında beklemek...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

yok abi estafurullah

hatta yazdığın 3 işleme (temizlik ve çizik gidermeden sonra) cila eklenebilir daha fazla parlaklık için
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Wax a cila da dahil Ozan

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

abi biliyorum ancak parlaklığı dahada arttırmak için sırf parlaklık vermeye yönelik cilalar var waxtan önce o cilayı atanlar varmış opsiyonel olarak
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa kozan
    mstfkzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Öncelikle geçmiş olsun Badboy1980. Yazılanların tamamını okudum ve okurken gerçekten canım sıkıldı. O kadar emekle kazandığımız paramızı hiçkimsenin karşlığını vermeden ve bizi enayi yerine koyarak almasına razı olunamaz.
    Benim sorum ise Aracımı teslim alalı 3 gün oldu ve alianz kasko 180 tl değerinde kasko hediyesi verdiklerini söyledi fiyatta diğerlerine göre uygun olunca yaptırdım. Satıştaki arkadaşa boya korumayı ne zaman yaptırayım soruma kış gelmeden yaptır ama biraz kullan aracı yanıtını aldım. Şunu da belirteyim satış sorumlusu şu ana kadar herşeyde yardımcı oldu ve servis konusunda da yardımcı olacağını belirtti ve samimiyetine inanıyorum. Ama bu okuduklarımdan sonra çiziksiz, sorunsuz aracıma fiat servisinde boya koruma bedava bile olsa yaptırayım mı yaptırmayayım mı sorusu takıldı aklıma? Forumda yazan arkadaşların fikirlerine gerçekten önem veriyorum. Şunu da belirteyim boya korumayı 1 yıl içinde yaptırabileceğimi belirttiler. Sizce ne yapmalıyım?

Metin TaLha AYDIN
    PuntoBaz GrandeTalha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

mağdur olan arkadaş adına üzüldüm tebrik ediyorum mücadelesi takdire şayan, yarın yeni aldığım puntomu tamir için özkar'a götürmeyi düşünüyordum iyi ki okumuşum önünden bile geçmem, böyle insanlara değil yetkili servisi sanayide dükkan açtırmamak lazım
    bence forumda böyle kötü işler yapan ve mağduriyete sebep olan yerleri kapsayan bir kara liste oluşturulmalı ki hem punto severler mağdur olmasın hemde gereken cevabı yılsonu cirolarında görsünler...

Metin TaLha AYDIN
    PuntoBaz GrandeTalha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Özkar Oto kara listede kesinlikle bir numara
    yedek parça fiyatı almak için aradım bu sabah diğer servislerden aldığım fiyatı kıyaslamak için ve bana fiyat veremeyeceğini söylediler....
    mağdur olan arkadaşı bir kez daha anladım....

Sayfa 3/3 İlkİlk 123