Sonuçlar: İzmir Fiat Bayii & Servisleri Müşteri Memnuniyeti Anketi

Katılımcı sayısı
143. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • POYRAZ OTOMOTİV SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

38 26.57%
  • BİRMOT İZMİR

37 25.87%
  • ENRİKO ALİBERTİ OTOMOBİLCİLİK TİC. VE SAN. A.Ş.

37 25.87%
  • YILDIZCAN OTOMOTİV SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.

4 2.80%
  • MİTHAT ÖZDEMİR

2 1.40%
  • MERKEZ SERVİS HİZMETLERİ OTOMOTİV SAN. VE TİC.LTD.

36 25.17%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
75 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: İzmir Fiat Bayii & Servisleri Müşteri Memnuniyeti Anketi

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Ben dün aracımı ekspertiz yaptırmak için Merkez Servise gittim. Sağolsun arkadaşlar baya ilgilendiler. Ayrıca bir güzel tarafıda bekleme salonuna çıkıp çayınızı, kahvenizi içerken aracınızı izleyebiliyorsunuz. Birmot' tan soğudum. Oraya servise gitmem. Enriko Aliberti' den bir zamanlar amartisör takozu almak istemiştim. Burda taktırırsanız satarız demişlerdi. Bende müdürle tartışıp parçaları almıştım. O yüzden orayada gitmek istemiyorum. Birmot ve Enriko işyerime 100 mt olmasına rağmen içimden onlara gitmek gelmiyor.

Birmot servis sonrayı arabayı rezil bir şekilde yıkıyor. Pis bir suyla ve fırça ile.
    Çok bekletiyorlar. Debriyajdan yokuşta kalkarken ses geliyor dedim. Adam servisin içinde düz zeminde ve debriyaja hafif basarak sorunu tespit etmeye çalıştı ve ses yok dedi. Dedim arkadaş zaten yokuşta iken geliyor. Bundan fazla debrijayını zorlamam doğru olmaz deyip ses yok diyip salladı geçti beni. Bagaj açma tertibatımı garantiden değiştireceklerdi sözde 1 ay kaç kere gittiysem o parça yok gelmedi dediler. Oda kaldı.

Eski aracımda kelebek camı taktıracaktım yarın gel dediler. Ertesi gün gittim bugün takamayız dediler. Bende dedim verin parçayı ben sanayide taktırırım. onlar işçiliğe 45 TL + KDV istemişlerdi ben sanayide 15 liraya taktırdım. Zaten camıda yine 3. sanayiden bir yere taktırıyorlar. Kendileri yapmıyor.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Sağolmasın aynı arkadaşlar 1 ay sonra arabamı satacağımda aynı ekspertiz raporunda aracımı bu sefer boyalı çıkardılar. Kesinlikle bu lakayıt işletmeye bir daha servise gitmem.

https://forum.grandepuntotr.com/serv...oya-cikti.html

UMUT VARLI
    viva77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

Aracimin 30.000 km bakimi icin Izmir Merkez Oto ya gittim. servis yetkilisinin yaklasimi oldukca iyiydi. ayrica randevusuz gitmeme ragmen 3 saat icinde aracimi teslim ettiler. ozellikle Mustafa Bey'e tesekkur ederim.....

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

10.000 bakımı için poyraza gidicem bugün bakalım nekadar vericekler neler yapıcaklar

Geçen sefer gittiğimde kornamı bozmuşlardı birde kapı kollarını değiştirdiler fakat boyamışlardı ama renkler tutmadı bugün onuda söylücem kornayı ertesi gün yaptırmıştım
    İnş. memnun kalırım poyrazdan servisten çıktıkdan sonra tekrar yorumumu yazarım

edit:10.000 bakımı yaptırdım
    kapı kolları tekrar boyandı
    Poyraz otoya buradan teşekkürler bence gayet güzel çalışıyorlar bekleme salonunun avanjtalarını saymakla bitmez yemek saati yemek yiyebiliyorsunuz onun dışında çay ve kuru pasta sınırsız bilgisayar var maillerinize falan bakabilirsiniz face'e girmiyo o ayrı bi konu
    Konu edelsang tarafından (19/02/2011 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

deniz deniz
    HEROSEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,bizimle ilgili sıkıntılarınızda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
    sizlere daha yakın olabilmek için enrikoaliberti@windows.com adresinden sıkıntılarınızı paylaşırsanız sizlere olabildiğince dönüp yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

nevruz erdem
    never - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 AN 0138
    Edilen teşekkür: 239

Alıntı HEROSEA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,bizimle ilgili sıkıntılarınızda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
    sizlere daha yakın olabilmek için enrikoaliberti@windows.com adresinden sıkıntılarınızı paylaşırsanız sizlere olabildiğince dönüp yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
    gittik gördük sağolun
    yüzümüze bile bakmadılar
    bedava deseler gitmem
    , göndermem

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

Alıntı never Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gittik gördük sağolun
    yüzümüze bile bakmadılar
    bedava deseler gitmem, göndermem
    geçen sizin yazınızı okudum poyrazdan memnun um diye bende gittim ve memnunum
    Konu edelsang tarafından (19/02/2011 Saat 16:43 ) değiştirilmiştir.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı HEROSEA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz Hanım ilginize teşekkür ederiz ancak Enriko Aliberti bu konuda çok geç kaldı. Bu güne kadar alamadığımız desteği ve ilgiyi bu saatten sonra bulma imkanımız olduğunu düşünmüyorum. Çok uzun yıllar firmanız ile çalıştım. Şerafettin ustanın ve Murat Ayvaz ustamın hakkını ödeyemeyiz ancak maalesef bu iki ustamızın işindeki ustalığı firmanızın müşterilerine gösterdiği alakasız ve baştan savma iş yapmasını engelleyememiş. Ne yazıkki müşteri memnuniyetinden bir haber olan servisinize götürmektense arabamı satarım daha iyi. Ne yazıkki Merkez Servis ve Poyraz varda sorunlarımız ile ilgileniyorlar. Umarım bunlardan Bay Enriko'ya da bahsedersiniz de belki ileriki yıllar için önlem alır kendisi.

Alıntı never Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gittik gördük sağolun
    yüzümüze bile bakmadılar
    bedava deseler gitmem, göndermem
    +100000000

Alıntı edelsang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sizin yazınızı okudum poyrazdan memnun um diye bende gittim ve memnunum
    Cüneyt sağolsun. Tek kelime ile tüm işimizi sorunsuz hallediyor. Tekrardan teşekkürler kendisine ve diğer arkadaşlara.

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

merkez 10 numara
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

10000 bakımı yaptıranlar ne kadara yaptırdı ki??
    birmot 220 tl dedi
    poyraz 170 dedi
    enriko aliberti den haber bekliyorum... galiba poyraz a gidicez
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

mustafa mumcuoğlu
    mustafa mumcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Dikkat izmir bornova birmot

herkese selam,

28.06.2011 tarihinde aracım ile maddi hasarlı ufak bir kaza yaptım.aracım otokoç dan kaskolu olduğundan aracımı kasko vasıtası ile aracı aldığım yetkili bayi ve teknik servis olan izmir birmot bornova servisine 28.06.2011 tariihinde teslim ettim.aracım 30.07.2011 tarihi itibarı ile halen tarafıma teslim edilmedi.her bilgi almak için aradığımda bir sonraki gün teslim edilmeye çalışılacağı bilgisi tarafıma bildirildi.kasko firması 7 günlük yasal hakkım olan başka bir araç tahsisinde bulundu ancak bu tahsis edilen aracı 7 gün kullanıp geri verdikten sonra üzerinden 4 hafta geçti.

fiat genel merkez müşteri ilişkilerine 29.07.2011 tarihi itibarı ile konu hakkında bilgi verdim aynı gün içinde dönüş alamadım. bir daha araç üretseler daha çabuk üretim bandından çıkardı 5 haftada araç tamir edemeyen servis yüzünden firmanın itibarının zedelenmesini fiat nasıl kabul edebiliyor bilemiyorum servis konusunda. gereken iyileştirmenin en kısa zamanda yapılması biz müşteriler için iyi olacaktır tabi müşteri memnuniyetine önem veriyorsanız.

mustafa mumcuoğlu
    mustafa mumcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

izmir otokoç birmot bornova 28.06.2011 de yaptığım kazadan sonra halen teslim edemedikleri aracım için geçen sürede neden sadece servisi aramışım neden daha yüksek kademelere konuyu taşımamışım diye soruyor yani kısaca aracı teslim edip araya tanıdık sokup aracı erken tamirden çıkarmak mümkün demeye getiriyor bunu bir firma nasıl söyler? resmen neden araya birini sokup kendi işini kendin hızlandırmadın diye bana soruyorlar

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmeyecek. Ancak, servis istasyonlarında yapılan onarım ve parça değişimi işlemleri sonucunda verilen fatura, bu Yönetmeliğin öngördüğü garanti şartlarını içermesi kaydıyla, garanti belgesi yerine geçecek. Otomobil, kamyonet ve traktörünler de tamir süresi 30 gün olarak belinlenirken diğer bütün ürünlerde malın tamir süresi 30 günden 20 güne düşürüldü. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlayacak. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkün olacak
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

14. 01/08/2011, 10:58

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    reklam.

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Teşekkürler
    Konu ozay06 tarafından (03/08/2011 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: alıntı silindi.

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkezden son gidişe kadar bende cok memnundum.

Son gidişimde aracımın ufak bir kazası sonucu bırakmıstım.

Ve servisten sonra ki durum ?

1.Motor altı muhafazayı sadece tutturmuslar.Malesef ki cevre yolundan eve donerken muhafazam dustu ve yeni bir muhafaza almak zorunda kaldım.

2.Aracım sogutma fanı devreye girdiğinde asırı ses ve titreme yapıyordu.Kazadan önce bir şikayetim yoktu.Hatta bir gun once de fan devreye girdiğinde bu sekilde bir şey karsılasmamıstım.Geri goturdugumde (kazayı on sag tarafa bir arac carpti ama kaportamda bir şey yoktu.Sinyal kırıldı ve cevresindeki siyah plastik zarar gormustur.)bana bu sizin hatanız kasgoyu devreye sokacagız vs dediler.Bende kabul etmedim.Arabadan cok anlamam.Sonra sogutma fanıda kalorifer bilmem neside vs vs dediler.Sagolsun punto fanı bir abim devreye girdi de hataşarını kabul ettiler.

3.Bu arada aracımın kaza sonucunda toplam masrafı maksimum servis sartlarinda 1000 tl bile tutmayacak bir seyken sagolsun kaskomun anasını aglatmıslar onu bunu sunu değiştirdik diye sisteme girmişler.Bunu da Tunalar Fiattan arkadasım bakıp sorguladı sagolsun.

O yuzden merkez servis hakkında dusuncelerim cok egaitfleşmeye basladı...

Fiki sahsi fikrimdir.Herkesin gorusu farklıdır.O yuzden kusura bakmayın.

AYHAN AYDIN
    aa21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo İnci Beji
    Plaka
    16FH493
    Edilen teşekkür: 28

hengi servisin ne düzeyde hizmet verdiğini bilmiyorum ama bursadan izmire bravo almaya gittim ekpertiz içinde tesdüfen enrikoya gittik( forumda gecen kötü yorumlara ragmen aracı aldıgım yere orası yakındı) gitmez olsaydık ilgi alaka sıfır konusurken insanın yüzüne bile bakmıyorlar yapacaklarıda altı üstü bi ekspertiz ve 200 tl + kdv denildi ekpertizi yaptırmadan cıktık notere giderken tesadüfen birmotu gördüm(aracı satan arkadasta birmotu unutmus) ekpertize 100 tl dediler %10 da tofaş personel indirimi yaptılar calışan arkadasların ilgisindende memnun kaldım izmirede tekrar arac falan almaya gidersem önünden gecmeyecegim servistir enriko. aradaki fiyat farkınada anlam verebilmiş degilim

Çağdaş Zeyrek
    OperaIIX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35CPD60
    Edilen teşekkür: 11

Aracı alırken ben de ekspertiz için hangisine gitsem diye tek tek aradım.. Enriko hala 200 + kdv diyor... Birmot 100 dedi fakat aradığım gün için kontrol edemeyeceklerini söylediler. Poyraz 60 lira fiyat verdi..sonuç itibariyle Eray kardeşimle Poyraz.a gittik. ilgi alaka gösterdiler sağolsunlar.. Ertesi gün tekrar arayıp herhangi bir şikayetim olup olmadığını, memnuniyetimi sordular. Yer olarak bana uzak da olsa verdikleri hizmetten memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Özgün Deniz
    maceraci95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 122

Bende geçen yağmurlardan sonra hız tümseklerinden geçerken ön takımların gıcırtı yapması sonucu önce Merkez Servise gittim. Bana aracımın alt takımlarını komple indirip bakmaktan bahsedince Enrikoya gittim. Usta ile biraz turladık ve alt takımlardaki kauçuk malzemelerin ıslandığı için böyle ses yaptığını söyledi kuruyunca geçer dedi. Öyle de oldu. Bende şimdi düşünüyorum 3000km'de olan aracımın alt takımlarını Merkez Servis'te boşu boşuna dağıttıracaktım. Sanırım görüştüğüm kişi Kurtuluş Bey'di. Bende Merkez Servis konusunda biraz düşünceliyim.

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı maceraci95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende geçen yağmurlardan sonra hız tümseklerinden geçerken ön takımların gıcırtı yapması sonucu önce Merkez Servise gittim. Bana aracımın alt takımlarını komple indirip bakmaktan bahsedince Enrikoya gittim. Usta ile biraz turladık ve alt takımlardaki kauçuk malzemelerin ıslandığı için böyle ses yaptığını söyledi kuruyunca geçer dedi. Öyle de oldu. Bende şimdi düşünüyorum 3000km'de olan aracımın alt takımlarını Merkez Servis'te boşu boşuna dağıttıracaktım. Sanırım görüştüğüm kişi Kurtuluş Bey'di. Bende Merkez Servis konusunda biraz düşünceliyim.
    Merkes eski merkez servis değil.

Sonuc olarak gun gectikce negatifleşiyorlar...

SERDAR ALGAN
    SERDAR ALGAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Bi hafta önce izmir enriko alibertiden yıllık bakımımı yaptırdım herşey çok güzeldi çayımı kahvemide içtim sıkıntılarımıda sordular.Hediyelerimi bile verdiler artı motor temizliğine kadar herşeyi yapmışlar özellikle müşteri ilişkilerinde Handan Hanıma ve servisten Aytaç Beye İlgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon