14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Belediye Otobüsü Şöförünün Hatası!

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Teknik Konu Belediye Otobüsü Şöförünün Hatası!

Arkadaşlar
    Aracımın ruhsatını almaya rami ye gittim dönerken trafik vardı ve demirkapıdaki dönerkavşakta belediye otobüsü tam dönemediği için baltaca bir hareketle aracıma geri geri gelerek çarptı. Sabah oldugu ve yogun trafik oldugu için ufak hasar oluşan aracıma yolcular ve diğer trafikteki araç sahiplerinin bişey yok falan demeleri yüzünden bişey oldugunu bile bile mecburen yolun açılmasına müsaade etmek zorunda kaldım 3 dakika duran trafik en az 1000 kişinin birikmesine yol açtığı için ve vatandaşın işe geç kalıyoruz diye galeyana gelmesini fırsat bilen otobüs şöförü de özür bile dilemeden aracına atlayıp eyvallah demiştir.

Başına böyle bir durum gelen arkadaşlar varsa bilinsin ki rapor veya tutanak tutulmadan bu tip olayların mahkemede sonuçlanması gerekiyor benim aracımda hiçbir problem yok ufak bir rötüş ile tampondaki çizik giderildi ve esneyen çamurluk ta yerine oturtuldu bu işlerm için para bile almadılar ancak kaputu açtığımda farı tutan plastik ayakların birisi kırılmış birisi de çok kötü çatlamış ancak sol ön farı tutmalarında bir mani yok yani o plastik çatlağı ne yazık ki yapılamıyor komple far değiştiriliyormuş grande puntonun sol ön farı kimbilir ne kadar.

Şimdi dava açmaya kalksanız 400ytl para gidiyor dava ne zaman sonuçlanır belli değil kazandınız diyelim parayı tahsil ediyorsuuz ancak bu uğraştığınıza değmiyor.

Sonuç : O balta İETT şöförüne hakkım helal değildir Allahından bulsun. En fazla bunu diye biliyorum. Boşuna dememişler İneklik Etme Taksi Tut diye İETT için İETT ye mail attım gelen cevabı da aynen aşşağı yazdım.
    --------------------------------
    2009-01-05 17:01:07 tarihli mesajınız:
    Bu Sabah edirnekapı istikameti demirkapı da otobüs trafikte geri geri gelerek aracıma çarptı düşük miktarda maddi hasar meydana geldi aracımın ön farının plastiği iç taraftan kırıldı ve sol çamurluk esnedi tamponumun boyası çizildi ÇARPAN ARACIN PLAKA NO SU : 34 BJL 12 ŞÖFÖR TRAFİK KESİLMESİN DİYE ÇEKTİ GİTTİ ARAÇTA HASAR VAR ancak vatandaş işe gidecez diye galeyana geldiğinden dolayı rapor tutturmak mümkün olmadı sadece aracın plakasını alabildim lütfen yardım edin.<hr>Yolcunun Seçtiği Hat Kodu :
    Değerli Yolcumuz Hakan Onur,
    İETT'ye yaptığınız başvuru incelenmiştir;
    Konunun içerik yönünden tamamen Adli İşlem gerektirdiğinden ilgili Adli Makamlara müracaatınız gerektiği ve mağduriyetinizin bir nebze giderilebileceği yönünde,
    İyi yolculuklar...
    İETT Halkla İlişkiler ve Seyahat Kartları Şube Müdürlüğü
    Konu narkoz30 tarafından (08/01/2009 Saat 08:42 ) değiştirilmiştir.

ANIL AKYILDIZ
    Blackevo punto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35KA5290
    Edilen teşekkür: 419

belediye otobüs şöferleri zaten çoğu demiyorum ama bi kaçı trafikte terör estiriyolar sıkıştırmalar birden sağa sola geçişler olsun dikkat etmiyolar ne yazıkki çok geçmiş olsun dava açıp okadar bekleme süresi verdiğiniz paraya deymicek keşke bu davalar sonunca bi nebzede olsa akıllansalar daha iyi olucak ama bu kadar olaydan sora aynı şeyleri birdaha yapıcaklarçok geçmiş olsun dava parası olarak 400ytl gidicek demişsiniz yeni far almak yerine 350 ytlye angellı far almanızı tavsiye ederim ben olsam öle yapardım büyük geçmiş olsun kazasız belasız

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hakan Bey geçmiş olsun, bu tip olaylar hepimizin başına gelebiliyor.İETT sizin mailinize hasarın karşılanacağı yönünde bir cevap verseydi çok güzel olurdu.Ancak bu durumda mahkeme hem masraflı hem de yorucu olur gibi.

Orijinal GP farı en son 250TL idi, tekrar geçmiş olsun...

Taylan S
    PuntoFun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    ?? ??? ??
    Edilen teşekkür: 11

ne diyebiliriz burası Turkiye,gecmis olsun

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Hakan bey geçmiş olsun! Hakikaten çok sinir bozucu bir durum!!!

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

gecmis olsun...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

Alıntı PuntoFun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne diyebiliriz burası Turkiye,gecmis olsun
    aslında ne diyebiliriz...?
    orası istanbul.gerçekten geçmiş olsun.ama herhangi bir şekilde sonuç alınacağını zannetmiyorum.

yasin duzenli
    SeaMaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 TN 6268
    Edilen teşekkür: 54

yine ucuz atlatmıssın buna da şükür... gecmiş olsun

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Teşekkürler arkadaşlar siz siz olun belediye otobüslerinin tam arkasında durmayın sıfır görüşten dolayı şöför yağ gibi üste çıkıyor arkamda oldugunu görmedim kör noktadaydın diyebiliyor. Nereden getirmişler bu traktör şöförlerini istanbulda otobüse vermişler.

Angelli farları bende düşünüyorum geçen gün komşumuz otoparkta takıyordu orjinalleri de kutuya koyup kapının oraya bırakmış 5 dakka sonra gittim diyor orjinal farlar çalınmış şimdi bir de muayene derdi var kimin farlarını istesek de muayeneye gitsek diye kara kara düşünüyordu aman sakın orjinal farlarınızı bir kenara atmayın bodruma kömürlüğe depoya kaldırmayın yatağınızın altına koyun bence ne olur ne olmaz gün gelir lazım oluyor işte.

Muayene olayları eskisi gibi değil benim de daha 1 yıl var ancak xenon farlarımı sökmem gerekecek muayene için.

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar siz siz olun belediye otobüslerinin tam arkasında durmayın sıfır görüşten dolayı şöför yağ gibi üste çıkıyor arkamda oldugunu görmedim kör noktadaydın diyebiliyor. Nereden getirmişler bu traktör şöförlerini istanbulda otobüse vermişler.

Angelli farları bende düşünüyorum geçen gün komşumuz otoparkta takıyordu orjinalleri de kutuya koyup kapının oraya bırakmış 5 dakka sonra gittim diyor orjinal farlar çalınmış şimdi bir de muayene derdi var kimin farlarını istesek de muayeneye gitsek diye kara kara düşünüyordu aman sakın orjinal farlarınızı bir kenara atmayın bodruma kömürlüğe depoya kaldırmayın yatağınızın altına koyun bence ne olur ne olmaz gün gelir lazım oluyor işte.

Muayene olayları eskisi gibi değil benim de daha 1 yıl var ancak xenon farlarımı sökmem gerekecek muayene için.
    Muayene de xenon far için sorun çıkarmıyorlar orjinali ile değiştirmenize gerek yok far için de yardımcı olabilirim belki mesaj atarsanız

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Muayene istasyonları her ne kadar ciddiyete kavuştuysa da bence her marka aracın hangisinin farının orijinal hangisinin olmadığı konusunda kesin bir hükme sahip değillerdir...

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Galeyana gelen millete hepiniz cebinizde 1 ytl verin sorun çözülsün diyeceksin hiç kimse birşey demez emin ol. Plastik tampon tamir eden yerlerde belki far ayaklarını yeniden yapıştırabilirler. Gelmiş geçmiş olsun, gerçekten talihsiz bir durum. Hele başkalarının hatalarının üstüne pişkinlikleriyle herşeyin sizin üstünüze kalması daha da bir sinir bozucu. Acaba olayla ilgili foto yada video çeksek mahkemeye başvurma durumumuzda nasıl bir sonuç çıkar?
    GP in mirror is faster than they appear !

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

1 yıl sonraya kadar iyicene kurt olur bu muayeneciler merak etmeyin bende 1 yıl sonra belki bu araca binmem malum ekonomik kriz bizi de vurdu çalıştığım 2 işyerinden birini hafta başında devrettiler. Eğer ki devirler böyle devam ederse işsiz kalacaz piyasa çok kötü öyle böyle değil. Millet borcu harcı kapatmak için araçlarını yarı fiyattan satar duruma gelmişler. Allah düşürmesin.

ÖZGÜR DİNÇER
    ozgurdincer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    48 GL 620
    Edilen teşekkür: 26

geçmiş olsun üzücü bir durum,
    5 yıl önce tası tarağı toplayıp istanbul'dan kaçmamın sebeblerinden biridir bu kermekeş trafik v.s. insanı sinirden, stresden 5 yıl önce öldürür bu haliyle istanbul