Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
112 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Ne Olacak Bu Ulkenin Hali? Seçim 2015

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Standart Ce: Ne Olacak Bu Ulkenin Hali? Seçim 2015

Alıntı thefastest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim zaruri bir neden dışında oy vermemiş kişiler siyaset konularında fazlaca fikir belirtmemeli...
    Yani diğer yazdıklarınız olmasa size ak partili diyeceğim. Nerede düşünce özgürlüğü? Bence körü körüne siyaset konuşanlar, siyaset konuşacağım diye savundukları partilerin en çok savunduğu hatta her fırsatta dile getirdiği bir konuyu bir kenara itenler fazlaca fikir belirtmemeli. Yoksa konuştuğunuz siyaset değil partizanlıktan öteye gitmez.
    GP Dynamic MJeT
    2008

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı thefastest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rakamlar yalan söylemez açık ve net

İnsan körü körüne inanmamışsa eğer hangi görüşten olursa olsun rakamlardan anladığının değişmemesi gerekir.

Bunları daha da arttırabiliriz.

Lütfen birkaç dakikanızı ayırıp bu eklediğim linkteki bilgileri inceleyin...

Şahsi fikrim zaruri bir neden dışında oy vermemiş kişiler siyaset konularında fazlaca fikir belirtmemeli...
    o kişi bir yazı yazmış ama çok seçici davranmış yazısının altında da başka birinin yorumu var demiş ki
    2002 yılında asgari ücret 184.35tl iken bugün 950 tl 5.16 kat artmış 2002 yılında et 8 tl iken bugün 28 tl 3.5 kat artmış
    2002 de çeğrek altın 27,5tl iken bugün 165 tl yani 6 kat artmış
    2002 de benzin 1.63 tl iken bugün 4.73 tl yani 2.9 kat artmıştır.
    2002 de dolar 1.45 iken 2005 de 1.35 e kadar düştü şimdi 2.6
    2002 de enflasyon %30 iken bugün enflasyon %8 oranındadır.
    birde insanların alım gücüne bakalım kaç insan neler alabiliyor ....

abi kıyaslamayla çok su götürür bu konular valla herkes kendinden pay biçmeli üretmeden tüketmenin derdine düşmüşüz... trajikomik bir örnek vereyim kendi iş yerimden beraber 70 kişi işe başladık(polis) başladığımızda hemen hemen herkes piyasa değeri 500-700 lira arası telefon aldı şu an 3. yıl bitiyor gözlemliyorum ben o zamanlar 450 liralık bir telefon kullanıyordum hala aynı ama arkadaşlar üzerime 2 telefon değiştirdiler şu an g3 ıphone 5s vs gibi +1300 tl telefon kullanıyorlar yine araba konusundan örnek vereyim kimsenin arabası yoktu evli olan yoktu şuan 30-40 arası düğün yaptılar +50bin tl gibi bir rakamla yada +20 bin üzerinde 80 bin liraya kadar araba var keza birikim vs yapanlar ayrı. yani orta direk memur olarak böyle tüketim yapıyorsak kusura bakmasın kimse neden ilerlemiyoruz demesin

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

[QUOTE=thefastest;966420]Rakamlar yalan söylemez açık ve net

İnsan körü körüne inanmamışsa eğer hangi görüşten olursa olsun rakamlardan anladığının değişmemesi gerekir.

Bunları daha da arttırabiliriz.

Abi matematik yalan söylemez bende devlet memuruyum ama 3 senedir aynı arabaya binip 7 senedir aynı telefonu kullanıyorum. kısacası ben akp den memnun değilim bitmiştir. oyumuda ona vermedim hiç bir dönem.
    Saygılarımla.
    Seviyeli bir şekilde konuşacaksak konuşalım yoksa konu kapansın bence.

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı stonebridge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2002 de maaşımla 42 gram altın alıyordum şimdi ise 27 gram alabiliyorum. Benim 15 gramım nerede o zaman onuda bi zahmet açıklayıver parola1818.
    Ülkede yapılan hukuksuzlukları hiç saymıyorum tabi. Bu ülkede kesinlikle hiçbir parti tekbaşına iktidar olmamalı. Çünki biz millet olarak sapkınız. Hemen çalmaya çırpmaya başlıyoruz. O yüzden koalisyon en güzeli.
    Zaten koalisyon demek siyaset demektir. Tek başına iktidar olarak ben bile ülkeyi yönetirim. Düşünün yargı sizin yasama sizin yürütme sizin oh neala.
    Koalisyon olmalı ki herkes borusunu öttürememeli. Milletin çıkarları düşünülmeli.
    2002 de sata sata özelleştire özelleştire birşeyler yaptılar onu babamda yapardı önemli olan birşey satmadan yapabilmek.
    Kısacası süper oldu akp tokadı yedi. Bunuda haketti. İnşallah koalisyon ile ülkeyi yönetebilecek zekada liderler gelir. Yoksa zaten benim bu ülkede maaşımdan başka bir .... yok. Şeyimde de olmaz yani... Malı mülkü olanlar düşünsün.
    uluslararası piyasalardaki ltının gramı 500 dolarlardan 1500 dolara kadar bile çıktı şu anda 1000 dolar seviyesinde değil mi

https://www.kitco.com/charts/popup/au3650nyb.html
    aha burda konu hakkında link var,

dediğin gibi altın fiyatı arttı ama sadece Türkiye'de değil,
    Konu punto57 tarafından (09/06/2015 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir.

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekonomi üzerinden gideceksen türk parasının 15 yılda nasıl gerilediğinden de bahsedelim.Hatta bir dönem bankaların faiz oranlarının ne kadar tavan yaptığını, milletin açlıktan kredi çekip geçimini sağladığını da konuşalım.Oldu olacak, doların seçimden önceki 2.80 oluşundan da bahsedelim.Bütün bu ekonomik faliyetler olurken, ortada seçim yoktu.Ak parti'nin ekonomide izlediği yanlış tutum ve politika vardı...

Parayı döndürmen lazım.Sürekli zengin olana değil, tüm sermayeye parayı yedirmen lazım.O para vergi, refah, hizmet bedeli olarak zaten devlete dönüyor.Zaten olmuşuz gırtlağa kadar vergi, utanmasak aldığımız şeyin bedelinden çok vergi vereceğiz, onu da yandaşa vermek zorunda kalıyoruz dolaylı olarak.Belediyede çalışanından, yol yapan, yoldaki beton duvarları yapanına kadar kadrolaşmış ve taraf olmuş.Bu da paranın dönmemesine, sürekli belirli bir koalisyon içinde paranın dönmesine sebep oluyor.Eğer gelen para, ülke ekonomisinde tam tur atarsa artarak geri döner bunu her ekonomist söylüyor yıllardır, dinleyen yok...

Sadece parasal düşünüyoruz ama.Ak partinin yıllardır izlediği sıkı tutum ve baskılama politikasını bi düşünelim.Gezi parkında eziyet gören gençlerimizi düşünelim.Hatta ve hatta kin nefret kustuğumuz HDP'nin mitinginde olan o patlamadan sonraki polis zulümünü düşünelim daha 2-3 gün evvel.Polis devleti olduk.Sokakta alternatif söz söyleyen joplanır oldu biber gazı yedi.

MHP'nin tutumunu yanlış buluyorum.Sanırım olayı anlamadı sn Bahçeli.Kendisi büyük bir siyasetçi, çok saygı duyuyorum ideoloji olarak uymasak ta.Ama olayın Ak parti'den kurtulmak olduğunu henüz anlamış değil.HDP'ye oy veren CHP'liler diyerek ortalığı karıştıranlara aldırış etmeyin, HDP'ye giden oylar Ak Partiye oy veren kürt kardeşlerimizden çıktı.Grafiklerle sabittir, önceki seçimde CHP ne aldıysa aynını almış nerdeyse artış yok.Ak partide düşüş var ve HDP ile şu anda aynı masaya bakmak zorundalar.İşte o kadar yılın nefret söylemi, milleti galeyana getirmek, her partiyi hedef göstermek buna mal oluyor.
    Dediğin doğru,Ak parti 13 sene de Türk Parası yüzde 80 değer kaybetti.

Koalisyonlar zamanında Türk parası senede yüzde 100 değer kaybediyordu.

problem bu mu ?

Ak parti zamanında bir ara dolar 1,20yi bile gördü

O zamanda Türk Lirası aşırı değerlendi naraları atıldı.
    ihracatçılar isyan etti.

Abicim Kafalar öyle karışık ki çorba
    S A B A H O N L I N E 20.02.2001
    Bu günleri hatırlıyor musun bilmem,

Ecevitin Şapkası ile Bahçelinin olduğu Bir Mhp neler yapabilir,

Keşke Muhalefet az biraz değişseydi,
    AKP tek umut olmazdı

bak burda da 1992 yılı ile 2015 arası Türk lirası değer chartı var https://www.tradingeconomics.com/turkey/currency
    Konu punto57 tarafından (09/06/2015 Saat 13:32 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

bana 20 yıllık 15 yılllık veriler anlam ifade etmiyor.Rtenin 70lerdeki maden kazalarını örnek gösterip somaya fıtrat demesinden farkı yok benim gözümde.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

bana 20 yıllık 15 yılllık veriler anlam ifade etmiyor.Rtenin 70lerdeki maden kazalarını örnek gösterip somaya fıtrat demesinden farkı yok benim gözümde.
    Somalılar ve Ermenekliler demek ki farklı düşünmüş ki AKParti orlarda oy arttırmış,

Maden Kazaları mevzusunda Senle aynı Fikirdeyim,
    yanlış edilmiş gereksiz, yaralayıcı bir cümle.

İşin fıtratına girmenin Alemi ne,
    Kaza oldu Hepimiz üzgünüz dese, yeterli olacakken,

işin analitiğini yapmak mühendislerin işi olmalı,

Sonuçta insan bunlar,

hata mı sonuna kadar hata,

Teknik konularda Teknik insanlar öne çıkmalı,
    Ama bizde Sağlık Ocağındaki Doktorlar Halka hizmet etmemek için eylem yapınca insan teknik insanlardan şüphe duyuyor.

Mühendisler Odası, Tabipler Odası, Barolar Ne kadar teknik konuşuyor ki,
    Hep siyaset hep siyaset!

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı punto57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Somalılar ve Ermenekliler demek ki farklı düşünmüş ki AKParti orlarda oy arttırmış,

Maden Kazaları mevzusunda Senle aynı Fikirdeyim,

yanlış edilmiş gereksiz, yaralayıcı bir cümle.

İşin fıtratına girmenin Alemi ne,

Kaza oldu Hepimiz üzgünüz dese, yeterli olacakken,

işin analitiğini yapmak mühendislerin işi olmalı,

Sonuçta insan bunlar,

hata mı sonuna kadar hata,

Teknik konularda Teknik insanlar öne çıkmalı,

Ama bizde Sağlık Ocağındaki Doktorlar Halka hizmet etmemek için eylem yapınca insan teknik insanlardan şüphe duyuyor.

Mühendisler Odası, Tabipler Odası, Barolar Ne kadar teknik konuşuyor ki,

Hep siyaset hep siyaset!

Şimdi hah oraya geleyim madem.Sağlık.Dediler ki herşey ücretsiz oldu eskiden ilaç alınamıyordu sıra beklemekten canımız çıkıyordu hastanede hastanelik oluyorduk.

Şimdi ne değişti? İlaç alma işlemleri hızlandı, ama hala paralı.Doktora gidebiliyoruz çünkü aile hekimimiz var.Ama o da paralı.Üstelik muayene ücreti ilaç alınırken eczanede ödeniyor.Hastanelerde sıra? Ankarada numune hastanesine gidin.kasap mı hastane mi belli değil.

Şimdi doktor neden isyan etmesin? Devletin verdiği şırınga hastanın damarında kırılıyor kalıyor.Yaptığı diş implantı bedava, ama doktor uyarıyor diyor ki bu dişi çok kullanma.Bu mudur ücretsiz sağlık? Doktoru sen nerdeyse 20 saat çalıştırıyorken neden isyan etmesin doktor?

Sizin işinizi 20 saat boyunca hafta sonları da dahil olmak üzere yapmanızı söyleseler, üstelik canla uğraşsanız.Bence siz de isyan ederdiniz.

Gel gelelim teknik verilerin aldatmacasından çıkmaya.2000Li yıllardan örnek vermenin mantıksızlığı şurdan doğuyor.Bizim ekonomimiz artık içe dönük olmadığı için her işimiz dışişleriyle alakalı.E yurt dışında ne oluyorsa biz de ona göre ekmek yer haldeyiz.

Sebep? Çünkü yerli malı özendirilmedi, bakkal çakkal battı, yerini yabancı uyruklu hiper süper marketler aldı.heryer avm oldu.Manav kasap bakkal iş yapamaz oldu.Haydi bunlar fasa fiso desek.15 yıl önce maaşınızla aldığınız ev öteberisini, altını, ya da doları bi önümüze koyup hesaplasak, şu ankine ağlardık.Benim babam ağlıyor vallahi..

Daha neler var sayılacak.Ama objektif bakmak gerek.Ben koalisyona inanıyorum ve mhpnin tavrını kınıyorum.Chp Mhp koalisyonu bu memleketi aklardı.mhpnin yaptığı memleketi tekrar karanlığa sürmek gibi birşey oldu.Sanırım sn bahçeli olayın ak partiden ve etkilerinden sıyrılmak olduğunu anlamadı.

bakalım neler olacak.

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Şimdi hah oraya geleyim madem.Sağlık.Dediler ki herşey ücretsiz oldu eskiden ilaç alınamıyordu sıra beklemekten canımız çıkıyordu hastanede hastanelik oluyorduk.

Şimdi ne değişti? İlaç alma işlemleri hızlandı, ama hala paralı.Doktora gidebiliyoruz çünkü aile hekimimiz var.Ama o da paralı.Üstelik muayene ücreti ilaç alınırken eczanede ödeniyor.Hastanelerde sıra? Ankarada numune hastanesine gidin.kasap mı hastane mi belli değil.

Şimdi doktor neden isyan etmesin? Devletin verdiği şırınga hastanın damarında kırılıyor kalıyor.Yaptığı diş implantı bedava, ama doktor uyarıyor diyor ki bu dişi çok kullanma.Bu mudur ücretsiz sağlık? Doktoru sen nerdeyse 20 saat çalıştırıyorken neden isyan etmesin doktor?

Sizin işinizi 20 saat boyunca hafta sonları da dahil olmak üzere yapmanızı söyleseler, üstelik canla uğraşsanız.Bence siz de isyan ederdiniz.

Gel gelelim teknik verilerin aldatmacasından çıkmaya.2000Li yıllardan örnek vermenin mantıksızlığı şurdan doğuyor.Bizim ekonomimiz artık içe dönük olmadığı için her işimiz dışişleriyle alakalı.E yurt dışında ne oluyorsa biz de ona göre ekmek yer haldeyiz.

Sebep? Çünkü yerli malı özendirilmedi, bakkal çakkal battı, yerini yabancı uyruklu hiper süper marketler aldı.heryer avm oldu.Manav kasap bakkal iş yapamaz oldu.Haydi bunlar fasa fiso desek.15 yıl önce maaşınızla aldığınız ev öteberisini, altını, ya da doları bi önümüze koyup hesaplasak, şu ankine ağlardık.Benim babam ağlıyor vallahi..

Daha neler var sayılacak.Ama objektif bakmak gerek.Ben koalisyona inanıyorum ve mhpnin tavrını kınıyorum.Chp Mhp koalisyonu bu memleketi aklardı.mhpnin yaptığı memleketi tekrar karanlığa sürmek gibi birşey oldu.Sanırım sn bahçeli olayın ak partiden ve etkilerinden sıyrılmak olduğunu anlamadı.

bakalım neler olacak.
    çok güldüm ya 7 aylık doğan evladı 1 ay kuvezde kalmış biriyim ben sezeryan dahil 1020 TL ödedim.
    Yakın bir akrabam bundan 20 sene önce aynı detavi için evini sattı.

Evet paralı
    Annemein Kanser ilaçları için Ok meydanında sabah 6 da kuyruğa girerdim.
    ilaçları alır okmeydanı ssk'ye 40 kiloya düşmüş Annemi ssk doktorunun yazıhanesine götürüdüm,
    adam 150.000 Bin TLsını cebe indirir Kanserli hastayı öksürtür( muayne ediyo ya)
    eve getirirdim. O muayne sonrası Annem Cerrh paşada vefat etti,
    Cerrahpaşaya nasıl sevk aldığım konusu ayrı bir roman ve rüşvet hikayesi.

Ben Babamıda 2005 yılında kanserden kaybettim.
    onuda anlatırsam belki utanırsınız,

Annem Cerrh Paşa'da yatarken tüm ilaçlar cebimizden gidiyordu.
    Doktor her ilaç isteyişte SSK aramak nasıl iş, yada Hastanede olmayan ilaci eczenelerde bir kamyon paraya almak.
    Babam yatarken eczaneden alıyorduk.

Geçen gün Oğlum ateşlendi,
    Devlet hastenesine gittik,
    beş kuruş para ödemedik.
    çünkü artık hastanelerde vezneye yoooooooooooooook!
    sen hastanede vezne kuyruğu bekledin mi,
    ?

güzel kardeşim
    Sağlık mevzusuna bence hiiiç girme,

Bu konuda acılar çekmiş çok insan var.

sen Nifus kağıdı çıkarılırken Polis vakfına makbuz karşılığı bağış yapmak zorunda kaldın mı?
    yada her hangi bir devlet dairesine giderken yanında bir top A4 bulundurmadın mı?

sen 2002 öncesini hiç mi bilmiyon

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Aracında yakıyor maşallah Asgari ücretle mi aldın onu?
    Kredi mi çektin?
    2002 den önce o aracı alabilmek için senelik yüzde 50 faiz ödeyeceğini biliyor musun,
    48 taksitle o araç kaça gelecekti sence?

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

cahille girme münakaşaya ya ağzını bozarsın yada sinirlerini zıplatırsın. Madem o kadar hizmet ettiniz bu seçim sonucu ne;
    Önce hükümeti kurun kurabiliyorsanız sonra konuşalım...

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

evet gerçekten bu seçim sonucu ne? chp yüzde 1 oy kaybetti,
    gerçekten rezalet bir sonuç
    Bir muahalefet partisine yakışıyor mu hükümet dediğiniz gibi bu kadar kötüyse oy kaybetmek
    Konu punto57 tarafından (09/06/2015 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

çok güldüm ya 7 aylık doğan evladı 1 ay kuvezde kalmış biriyim ben sezeryan dahil 1020 TL ödedim.
    Yakın bir akrabam bundan 20 sene önce aynı detavi için evini sattı.

Evet paralı
    Annemein Kanser ilaçları için Ok meydanında sabah 6 da kuyruğa girerdim.
    ilaçları alır okmeydanı ssk'ye 40 kiloya düşmüş Annemi ssk doktorunun yazıhanesine götürüdüm,
    adam 150.000 Bin TLsını cebe indirir Kanserli hastayı öksürtür( muayne ediyo ya)
    eve getirirdim. O muayne sonrası Annem Cerrh paşada vefat etti,
    Cerrahpaşaya nasıl sevk aldığım konusu ayrı bir roman ve rüşvet hikayesi.

Ben Babamıda 2005 yılında kanserden kaybettim.
    onuda anlatırsam belki utanırsınız,

Annem Cerrh Paşa'da yatarken tüm ilaçlar cebimizden gidiyordu.
    Doktor her ilaç isteyişte SSK aramak nasıl iş, yada Hastanede olmayan ilaci eczenelerde bir kamyon paraya almak.
    Babam yatarken eczaneden alıyorduk.

Geçen gün Oğlum ateşlendi,
    Devlet hastenesine gittik,
    beş kuruş para ödemedik.
    çünkü artık hastanelerde vezneye yoooooooooooooook!
    sen hastanede vezne kuyruğu bekledin mi,
    ?

güzel kardeşim
    Sağlık mevzusuna bence hiiiç girme,

Bu konuda acılar çekmiş çok insan var.

sen Nifus kağıdı çıkarılırken Polis vakfına makbuz karşılığı bağış yapmak zorunda kaldın mı?
    yada her hangi bir devlet dairesine giderken yanında bir top A4 bulundurmadın mı?

sen 2002 öncesini hiç mi bilmiyon

Ben size şahsi bi bildirimde bulunmadım.Üzerinize alınmanız pek gerekmiyordu açıkçası.

Yine de cevap vereyim.Anneniz hanımefendinin başına gelenlerden dolayı çok üzüldüm, babanız için de öyle ikisine de Allah rahmet eylesin.

Gel gelelim gerçeklere.20 Yıl öncekiyle karşılaştırma yapmak demek şunu gerektirir.
    O zamanki eksikleri bu zamanda yenmeniz gerekir.Yani o zamanlarda hastanede para veriyorsak, ilaç bulunmuyorsa vesaire, bu zamanda bulmamız gerekir.

Çok basitinden göz damlam için (kronik 1. seviye alerjim var her şeye.) şu an bile 4 eczane gezmezsem bulamıyorum.
    2-3 Yıldır hastaneye gitmedim.Öğrenci olduğum halde sigorta borcum şu anda 5.000 TL Kadar bunun ekran görüntüsünü alabilirim ve buraya koyabilirim hiç te çekinmem.1 kere bile hastaneye çok şükür işim düşmemesine rağmen, almadığım hizmetin bedelini ödemekle yükümlüyüm.

Şimdi o ilaçlar neden ücretsiz diyorlar söyleyeyim.ki değil.Eczaneye gidince de muayene parası veriyorsunuz.Bunu da hangi eczacıya sorsanız söyler.Ücretsiz diyorlar çünkü zaten vergi olarak kat ve katını alıyorlar, sgk primi diye bi hesap daha sokuyorlar.

Olayı duygusal boyutlara çekecek haklarınız var, ancak bu durumda objektifliğinizi yitiriyorsunuz.Siz yine de istediğiniz kadar olayı duygusallaştırın tabii ki, sonuçta canınız yanmış çok haklısınız.

Ben hastanede vezne beklemedim.Yaşım dolayısıyla burda bi gönderme yapmışsınız sanırım ama.Saatlerce muayene olmak için bekleme koltuğunda evet bekledim.Rüşvet mi? Hala dönüyor, raporlar üzerinden.Hiçbirşey düzelmiş ucuzlamış değil aksine belki daha da pahalılanmış vaziyette günümüz şartlarında.

Sizin yaptığınız karşılaştırmada 20 yıl öncesinin eksiklerinden bahsediyorsunuz.
    Benim yaptığım karşılaştırma da öyle.

Ancak gel gelelim 20 yıl önceki eksikler, günümüzde şekil değiştirse de, etkileri daha büyük şekilde karşımızdalar...

21 yaşındayım, ancak SGK denen varlığa 5000 TL borçluyum.Bu mudur adalet? Bu mudur düzeltilenler bu mudur iyi olan şeyler?

Sizin başınızdan kötü meseleler geçmiş olabilir, canınız yanmış olabilir.Haklısınız bunlara kızmakta.Ancak şimdi de diğer insanların yaşadıklarına bi göz atın...

Hastanede devletin verdiği ilaçlardan ölen yakınım var.Alerjik reaksiyona sebep olduğu için afedersiniz istirfa ederek vefat etti kendisi.
    Yine hastanede enfeksiyon kaparak kolunu bacağını kaybedenler var.
    Yine sizin bahsettiğiniz 1 kuruş para verilmeyen hastanede SGK borcunu ödemediği için ölüme mahkum edilen nakil hastaları ve aileleri var.

Bunları görmezden gelirseniz güzel.Ha, arabama değinmişsiniz.Ayıp olmuş.İmkanımız vardı, aldık, kullandık.Çok şükür ikinci arabamızı da aldık, kullanıyoruz.Bunun sizi ilgilendiren bir kısmı yok.Ben çocukluğumda açlığı da gördüm, soğan pişirip soğan yerdik.Çok şükür bugünlere de geldik.

Başka bi konu var mıydı bulaşacağınız?

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

evet gerçekten bu seçim sonucu ne? chp yüzde 1 oy kaybetti,
    gerçekten rezalet bir sonuç
    Bir muahalefet partisine yakışıyor mu hükümet dediğiniz gibi bu kadar kötüyse oy kaybetmek
    İktidar partisinin kaybettiği 72 Koltuğu nasıl tanımlıyorsunuz o zaman? Algı yönetimi yapıp dikkatleri muhalefetin üzerine çekmeye çalışanlardan mısınız sizde? Yakışmıyor ve yemiyoruz...

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

HDP diye açıklıyorum,

Ve MHP diye açıklıyorum,
    Ülkeye barış getirmeye çalışırsan bazı kürtlerin ve türklerin Memnun olmaması diye açıklıyorum,
    Bu ülke insanı ne çektiyse zaten matematik'ten çekti.

2002 seçimlerinde AK parti biliyorsun %37 ile epey bir millet vekili aldı, Keza Chp'de
    Sen gerçi bilmezsin o zamanları 8 yaşındaymışsın,
    aç biraz Gazetelerin arşivlerini oku,.
    Chp o zaman yüzde kaç ile nerdeyse 150 millet vekili almıştı.

Ne yazık ki seçim sistemi önümüze böyle bir tablo koydu,

Eğer Çözüm süreci denen hadisedeki hatalar yapılmamış olsaydı Bu gün başka şey konuşuyor olur ve CHp'nin yüzde 1 az oy almasını konuşuyor olurduk,

Bu arada Chp oyları düşerken neden halay çekiyordu?
    Merak ettiğim bu,
    Mhp çok daha omurgalı haraket etti,

Umarım Erken seçim olmaz ve Mhp-Akp koalisyonu kurulur ve,
    Pkkyı meclise sokan O malum medya ve nankörle mosmor olur.
    benim temennim bu,

Bu Mhp için de AKp içinde iyi olur,

Ders ama ders alan kim ben anlamadım,
    hani AKP 2002 nin öncesine düşse çok daha iyi bir cevap verebilmiş olur olurdu seçmen,
    Seçmenin yüzde 40'ı halen memnun,
    Öbür yüze 41 i memnun değil,
    yüzde 13 ise ne halt ettiğini bilmeyen serhoşlar,
    Konu punto57 tarafından (09/06/2015 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke o kadar vasit olsa,
    Ben başkanlık sistemini istiyorum be sebepten,
    Avsutralya'a Amerika'da seçim zamanlarında bulundum
    Seçim biter millet işine devam eder,
    şimdi ise ülke batacak mı batmayacak mı dolar ne kadar fırlayacak onu tartışıyoruz,

Keşke seçimler ekonomiyi bu kadar vurmasa

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Ben size şahsi bi bildirimde bulunmadım.Üzerinize alınmanız pek gerekmiyordu açıkçası.

Yine de cevap vereyim.Anneniz hanımefendinin başına gelenlerden dolayı çok üzüldüm, babanız için de öyle ikisine de Allah rahmet eylesin.

Gel gelelim gerçeklere.20 Yıl öncekiyle karşılaştırma yapmak demek şunu gerektirir.
    O zamanki eksikleri bu zamanda yenmeniz gerekir.Yani o zamanlarda hastanede para veriyorsak, ilaç bulunmuyorsa vesaire, bu zamanda bulmamız gerekir.

Çok basitinden göz damlam için (kronik 1. seviye alerjim var her şeye.) şu an bile 4 eczane gezmezsem bulamıyorum.
    2-3 Yıldır hastaneye gitmedim.Öğrenci olduğum halde sigorta borcum şu anda 5.000 TL Kadar bunun ekran görüntüsünü alabilirim ve buraya koyabilirim hiç te çekinmem.1 kere bile hastaneye çok şükür işim düşmemesine rağmen, almadığım hizmetin bedelini ödemekle yükümlüyüm.

Şimdi o ilaçlar neden ücretsiz diyorlar söyleyeyim.ki değil.Eczaneye gidince de muayene parası veriyorsunuz.Bunu da hangi eczacıya sorsanız söyler.Ücretsiz diyorlar çünkü zaten vergi olarak kat ve katını alıyorlar, sgk primi diye bi hesap daha sokuyorlar.

Olayı duygusal boyutlara çekecek haklarınız var, ancak bu durumda objektifliğinizi yitiriyorsunuz.Siz yine de istediğiniz kadar olayı duygusallaştırın tabii ki, sonuçta canınız yanmış çok haklısınız.

Ben hastanede vezne beklemedim.Yaşım dolayısıyla burda bi gönderme yapmışsınız sanırım ama.Saatlerce muayene olmak için bekleme koltuğunda evet bekledim.Rüşvet mi? Hala dönüyor, raporlar üzerinden.Hiçbirşey düzelmiş ucuzlamış değil aksine belki daha da pahalılanmış vaziyette günümüz şartlarında.

Sizin yaptığınız karşılaştırmada 20 yıl öncesinin eksiklerinden bahsediyorsunuz.
    Benim yaptığım karşılaştırma da öyle.

Ancak gel gelelim 20 yıl önceki eksikler, günümüzde şekil değiştirse de, etkileri daha büyük şekilde karşımızdalar...

21 yaşındayım, ancak SGK denen varlığa 5000 TL borçluyum.Bu mudur adalet? Bu mudur düzeltilenler bu mudur iyi olan şeyler?

Sizin başınızdan kötü meseleler geçmiş olabilir, canınız yanmış olabilir.Haklısınız bunlara kızmakta.Ancak şimdi de diğer insanların yaşadıklarına bi göz atın...

Hastanede devletin verdiği ilaçlardan ölen yakınım var.Alerjik reaksiyona sebep olduğu için afedersiniz istirfa ederek vefat etti kendisi.
    Yine hastanede enfeksiyon kaparak kolunu bacağını kaybedenler var.
    Yine sizin bahsettiğiniz 1 kuruş para verilmeyen hastanede SGK borcunu ödemediği için ölüme mahkum edilen nakil hastaları ve aileleri var.

Bunları görmezden gelirseniz güzel.Ha, arabama değinmişsiniz.Ayıp olmuş.İmkanımız vardı, aldık, kullandık.Çok şükür ikinci arabamızı da aldık, kullanıyoruz.Bunun sizi ilgilendiren bir kısmı yok.Ben çocukluğumda açlığı da gördüm, soğan pişirip soğan yerdik.Çok şükür bugünlere de geldik.

Başka bi konu var mıydı bulaşacağınız?
    arabayı sat?

koçum 1996 yılında ben üniversitedeydim, sen zaman, her halde 2 yaşındaydın

bizim psikolojimizi anlamanı bekleyemem ama,
    bir düşün

2001 yılında üniversite kantinindeydim
    ve ecevit kafaya kitabı yedi.

yeni mezundum,
    dımdızlak kaldık ortada dolar bir gecede 2 katına çıktı,

sana şunu anlatayım bir de
    rahmetli babamdan arabayı almışım,
    tur atacaz,
    benzin 20 liraydı anahtarı aldığımda,
    sabah 41 liraydı,

biz neler çektik

13 sene sizin şikayet ettikleriniz hiç bir
    şey
    ben bolu üni mezunuyum

tünel ben okula başlarken başladı,

sen bilin mi

ben o günleri tekrar yaşamak istemiyorum
    araba mevzuna gelince

Benim rahmetli Babam türkiye'nin en usta plastik Granül Makinecilerinden di, 36 makinelik fabrika bile kurdu,
    bilen Biler Gelibolu plastik Fabrikasındaki Tüm makineler onun yapımıdı. O makinelerin biri şu an en azından 400 bin lira.
    ama alabildiği en fazla Ford Mondeo 1997 yılında idi,
    Babam vefat ettikten sonra Amcam bu yeni düzende Babamın yaptığı işin 3 te biri ile belki 10 da biri,
    5 araba iki daire aldı,

Bunu anlatmaya çalışıyorum,
    Bu şeriatçı denen hükümet sayesinde Türkiye Finans ile tanıştı, Millet önceden Köpek öldüren içerdi,
    şimdi git ege kıyılarına çeşit çeşit şarap var, Fraansızlar şarap tatmaya geliyor.

Arabanda gözümüz yok,
    Allah kaza bela vermesin.

Sgk denen varlığa borcun Bağkurunu yatırmamanla açıklanır, Benim kardeşim battı 20 bin lira ödedi,
    O zaman benim gibi işçi olup çalışacan dert etmeyecen
    Konu punto57 tarafından (09/06/2015 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

arabayı sat?

koçum 1996 yılında ben üniversitedeydim, sen zaman, her halde 2 yaşındaydın

bizim psikolojimizi anlamanı bekleyemem ama,
    bir düşün

2001 yılında üniversite kantinindeydim
    ve ecevit kafaya kitabı yedi.

yeni mezundum,
    dımdızlak kaldık ortada dolar bir gecede 2 katına çıktı,

sana şunu anlatayım bir de
    rahmetli babamdan arabayı almışım,
    tur atacaz,
    benzin 20 liraydı anahtarı aldığımda,
    sabah 41 liraydı,

biz neler çektik

13 sene sizin şikayet ettikleriniz hiç bir
    şey
    ben bolu üni mezunuyum

tünel ben okula başlarken başladı,

sen bilin mi

ben o günleri tekrar yaşamak istemiyorum
    araba mevzuna gelince

Benim rahmetli Babam türkiye'nin en usta plastik Granül Makinecilerinden di, 36 makinelik fabrika bile kurdu,
    bilen Biler Gelibolu plastik Fabrikasındaki Tüm makineler onun yapımıdı. O makinelerin biri şu an en azından 400 bin lira.
    ama alabildiği en fazla Ford Mondeo 1997 yılında idi,
    Babam vefat ettikten sonra Amcam bu yeni düzende Babamın yaptığı işin 3 te biri ile belki 10 da biri,
    5 araba iki daire aldı,

Bunu anlatmaya çalışıyorum,
    Bu şeriatçı denen hükümet sayesinde Türkiye Finans ile tanıştı, Millet önceden Köpek öldüren içerdi,
    şimdi git ege kıyılarına çeşit çeşit şarap var, Fraansızlar şarap tatmaya geliyor.

Arabanda gözümüz yok,
    Allah kaza bela vermesin.

Sgk denen varlığa borcun Bağkurunu yatırmamanla açıklanır, Benim kardeşim battı 20 bin lira ödedi,
    O zaman benim gibi işçi olup çalışacan dert etmeyecen

Saygı içerisinde tartışacaksan konuşalım hacım.Ben sana benle koçum moçum konuşacak yakınlıkta bi adam değilim.

Şimdi kıvırmayalım, kıvıran masaya çıksın.Ben sana sadece ekonomiden bahsetmiyorum.Adam akıllı eğrisi doğrusu ne var ne yok koydum masaya aklıma gelenleri.anlattım ve hiçbirinde de haksız değilim verilerle sabit.

Bundan 20 yıl önce o yokluğu yaşaman, ya da hakettiğiniz parayı alamamanız bugünü ilgilendiren birşey değil, dünya o haldeydi türkiye de o haldeydi.

Benim sıkıntım şu, bana bunu söyle.20 yıl önce bu anlattıklarını yaşadın madem şu anki halinden nasıl memnun olabilirsin? Aldığın şey kadar vergi, 5 lira benzin, yukarıda saydıklarım? Aha veriler var et kaç liraydı süt kaç liraydı o bu?

Çok ta umrumda değil aile geçmişin.Ya da geçmişte yaşadıkların.Sadece üzücü olaylar yaşamışsın, haklı görülecek noktalar da var.Yine de bu sana benle böyle koçum moçum konuşacak yetkiyi vermez.Yaş farkından ötürü ben sana abi derim, sen bana cem dersin.Hepimiz yerimizi bi bilelim evvela.

Ha.baban satmış 10 makina ford taunus almış vesaire, 20 yıl önce araba gerçekten lükstü alınmaması normaldir ancak gelişen teknolojiyle arabayı lüksten sayamazsın.

400bine 10 makina satıldıysa bu dönemde 800bine 15 makina satılır, kar edilir 5 araba da alınır hiç koymaz.20 yıl öncenin imkanlarıyla günümüzü ancak "o zamanki sıkıntılar halloldu mu?" diyerek karşılaştırırsın.Gerisi tez dışı kalır.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şükrü t
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Saygı içerisinde tartışacaksan konuşalım hacım.Ben sana benle koçum moçum konuşacak yakınlıkta bi adam değilim.

Şimdi kıvırmayalım, kıvıran masaya çıksın.Ben sana sadece ekonomiden bahsetmiyorum.Adam akıllı eğrisi doğrusu ne var ne yok koydum masaya aklıma gelenleri.anlattım ve hiçbirinde de haksız değilim verilerle sabit.

Bundan 20 yıl önce o yokluğu yaşaman, ya da hakettiğiniz parayı alamamanız bugünü ilgilendiren birşey değil, dünya o haldeydi türkiye de o haldeydi.

Benim sıkıntım şu, bana bunu söyle.20 yıl önce bu anlattıklarını yaşadın madem şu anki halinden nasıl memnun olabilirsin? Aldığın şey kadar vergi, 5 lira benzin, yukarıda saydıklarım? Aha veriler var et kaç liraydı süt kaç liraydı o bu?

Çok ta umrumda değil aile geçmişin.Ya da geçmişte yaşadıkların.Sadece üzücü olaylar yaşamışsın, haklı görülecek noktalar da var.Yine de bu sana benle böyle koçum moçum konuşacak yetkiyi vermez.Yaş farkından ötürü ben sana abi derim, sen bana cem dersin.Hepimiz yerimizi bi bilelim evvela.

Ha.baban satmış 10 makina ford taunus almış vesaire, 20 yıl önce araba gerçekten lükstü alınmaması normaldir ancak gelişen teknolojiyle arabayı lüksten sayamazsın.

400bine 10 makina satıldıysa bu dönemde 800bine 15 makina satılır, kar edilir 5 araba da alınır hiç koymaz.20 yıl öncenin imkanlarıyla günümüzü ancak "o zamanki sıkıntılar halloldu mu?" diyerek karşılaştırırsın.Gerisi tez dışı kalır.
    gençlik işte kendine iyi bak,

36 makine sadece bir fabrika'da
    1990 ile 2000 arasında en az 100 makine yapmışlarıdr.
    enflasyonist ortamda vadeli kazanç oluyor mu sanıyorsun,
    çek o zamanlar icat edildi, vadeden kar edebilmek için,
    Adama 1000 liralık iş yapıyorsun, 6 aylık çek veriyor,
    o para bir bakmışsın 500 lira, reel olarak

işçisin maaş alıyorsun, maaşlara 6 ayda bir zam geliyor,
    1 ayda aldığın yüzde 50 zam onu da verirlerse, 6 .ayda zaten kuş oluyor,

gerçekler bunlar,
    bunun iphone teknolojisi ile alakası yok zamanın ruhu ile alakası yok,
    bak rusyadaki krize adamlar antalyaya inemedi bu sene.

ben 40 ülke gezdim beyfendi,
    onlarla da karşılaştırıyorum,
    2008 yılında estonyada işsizlik yüzde 1 den % 25 e fırladığında da bulundum,
    Almanya da kdv yüzde 15 den 20 ye polonya da 25 e çıkışını seyrettim,
    ama anlatsam olmaz ayıp olur , o kadar ülke gezmişsin artistik mi yapıyorsun dersin.
    türkiye'de o sene Ötv alınmadı araçlardan, Gıda da kdv düşürüldü.

Avrupanın çoğu ülkesinde kdv halen %25

ama işte o kadar şey yazdım, takıldığın koçum mu?

kusura bakma,
    özür dileriz,
    muhabbetten söylendi,

Kendine iyi bak

üzme kendini

dediğim gibi birikmiş paran varsa altın, al,
    Konu punto57 tarafından (09/06/2015 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon