12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: TOSHIBA Servis ve Hizmet Duyarsızlığı Bilgilendirme

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Standart TOSHIBA Servis ve Hizmet Duyarsızlığı Bilgilendirme

Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar..

Araç dışı bir konu olması nedeniyle ser kürsü başlığı altına açtım bu konuyu ve yaklaşık 5 yıldır üyesi olduğum forumda ileride mağduriyet yaşanmaması açısından yararlı olur diye düşündüm.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yapıyorum ve laboratuvarlarımızda en az 7-8 farklı markanın dizüstü bilgisayarını kullanıyoruz. Az çok arızalar vs olduğu için sürekli servise gidip gelme sirkülasyonu yaşıyoruz. Şu ana kadar dell, msi, hp, grundig, lenovo hiç bir servis bizi mağdur etmedi sağolsunlar. Benim şahsi bilgisayarım ise yaklaşık 1 yıl önce aldığım bir Toshiba ( M50-a11h ). Bugün 3. kere servisten geri aldım bilgisayarımı ve uzun uzun anlatıp sizleri sıkmak istemiyorum o yüzden özetlemem gerekirse; tamamen amatörce kurgulanmış bir yetkili servis anlayışı, satış sonrası hizmet yok, garanti kapsamında değil zaten hiçbir şey, "no matter what" diye bir garantileri var su dahi dökülse onarım değişim vs diye tam bir fiyasko.. 1 senedir daha doğru düzgün hiç bir işimi yapamadım bilgisayarımda. Sorun çıkmasına asla kızmıyorum elektronik şansı bu lakin müşterisini kelimenin tam anlamıyla "hiçe sayan" bir marka var karşımda. Sizleri de bu konuda bilgilendirmek istedim.

Sorunlarım aynen devam ediyor ve toshiba'nın da pek umrunda olduğu söylenemez. Sürekli aynı mesajlar, telefonlar geçiştirmeceler başka hiç bir şey yok.. Meşhur şikayet sitemizde de 700 küsür şikayet var ve çoğu servis ile ilgili. Böyle büyük bir markanın Türkiye ayağının bu kadar duyarsız olması kabul edilemez bence..

Olayın detaylarını merak eden veya bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa serkandikici27@gmail.com benim mail adresim bana her zaman ulaşabilirler..

Değerli zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim..

NOT: Toshiba markasını gerçekten seven/kullanan/memnun olan arkadaşlar varsa ve yazım onları bir nebze olsun kırdıysa özür dilerim. Yalnızca yaşadığım mağduriyetin sizlerin de başına gelmemesi için paylaşıyorum.
    M.K.ATATÜRK

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Ce: TOSHIBA Servis ve Hizmet Duyarsızlığı Bilgilendirme

Diğer laptoplara göre bariz fiyat farkını sorunca "ama bizde no matter what garantisi var" diyorlardı.demekki o da beş para etmeyen bişeymiş.olay markada değil,onu tr ye dağıtan distribütörde bitiyor maalesef.otomobil,pc farketmez,hepsi hemen "şark kurnazına" dönüşüyor.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer laptoplara göre bariz fiyat farkını sorunca "ama bizde no matter what garantisi var" diyorlardı.demekki o da beş para etmeyen bişeymiş.olay markada değil,onu tr ye dağıtan distribütörde bitiyor maalesef.otomobil,pc farketmez,hepsi hemen "şark kurnazına" dönüşüyor.
    Aynen hocam inan kafayı yemek üzereyim.. Bütün üniversite seferber olduk biraz insafa gelsinler diye iş paradan puldan çoktan çıktı..

No matter what garantisi sadece bir kandırmaca.. Ben alırken de HP'ye sövüyorlardı onlar marka mı diye de ben 6 sene hp-pav. kullandım ve kaç kere servise gittim güler yüzlü profesyonel temiz yerlerdi. Ben ne istediysem de geri çevirmediler imkan dahilinde olan. İzmiri bilir misiniz bilemiyorum ama çankaya bölgesinde sıradan bir tamirci toshiba servisi. Gidince inanamıyorsunuz bu vasat duruma..

Bence bir kaç seneye Türkiye piyasasından ağır darbe alacak. Yurtdışı USA ve UK ofislerine dahi mail attım durumu bilsinler diye.
    M.K.ATATÜRK

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Doğrudur,bir tane ibm,iki tane de lenovo eskittim,servisinden çok memnun kalmıştım ama artık yoluma tablet+masaüstüyle devam ediyorum.
    Kolay gelsin,işiniz zor.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Akif Şerifoğlu
    ASerifoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    26 TE 098
    Edilen teşekkür: 47

Geçmiş olsun öncelikle. Tatsız bir deneyim olmuş marka ile ilgili. Fakat eminimki sorunsuz kullananda birçok kişi vardır aynı ürünlerden.

Özellikle elektronik eşyalarda, mesele garanti ve servis hizmetleri. Sonuç itibari ile hassas cihazlar, muhakkak bir sorun çıkaracaklar. Ama böyle bir durumda ürünün arkasında duran bir yetkili servis ve işini hassasiyetle yapan kişiler olunca insan rahatlıyor. İşte tamda bu bahsettiğim anlamda Türkiyem malesef çok çok geri. Lakait servis çalışanları, bilgisiz teknik ekip v.b. Hemen hemen her marka için geçerli bunlar. Malesef Koskoca markalar marka değerlerini kimlere emanet ettiklerini hiç düşünmüyorlar, çok yazık.

Çok söylenecek şey var aslında, şikayetler burdan kim bilir nereye yol olur ama geri dönüş ??
    BeşiktAŞK

2007 Grande Punto Dynamic

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Alıntı ASerifoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle. Tatsız bir deneyim olmuş marka ile ilgili. Fakat eminimki sorunsuz kullananda birçok kişi vardır aynı ürünlerden.

Özellikle elektronik eşyalarda, mesele garanti ve servis hizmetleri. Sonuç itibari ile hassas cihazlar, muhakkak bir sorun çıkaracaklar. Ama böyle bir durumda ürünün arkasında duran bir yetkili servis ve işini hassasiyetle yapan kişiler olunca insan rahatlıyor. İşte tamda bu bahsettiğim anlamda Türkiyem malesef çok çok geri. Lakait servis çalışanları, bilgisiz teknik ekip v.b. Hemen hemen her marka için geçerli bunlar. Malesef Koskoca markalar marka değerlerini kimlere emanet ettiklerini hiç düşünmüyorlar, çok yazık.

Çok söylenecek şey var aslında, şikayetler burdan kim bilir nereye yol olur ama geri dönüş ??
    Çok haklısınız.. Tek sorunumuz bu kadar ilgisiz ve umursamaz davranmaları yoksa inanın yıllardır en beğendiğim marka idi. Belki de TNB Bilgisayar (Türkiye yetkili distribütörü) kaynaklı bir sorun var bilemiyorum. Kendilerine çeki düzen vermelerini umuyorum ne diyeyim.

Artık bir çözüm de beklemiyorum inanın sadece başka kullanıcılar mağdur olmasın benim için kafi.
    M.K.ATATÜRK

Berkant Önlü
    Berkantonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    01p3397
    Edilen teşekkür: 124

toshibadan dellden hp den bilmem ne den uzak durun dostlar parası olan alacak bir mac olmayan alacak bir acer gerisi hikaye..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Bu konuda sorun yaşamak istemiyorsanız kesinlikle Apple derim her zaman müşteri tarafında olan bir servis anlayışları var sizin ıcin gerçekten üzüldüm ancak tüketici haklarına göre aynı arızadan 3.kez gidiyor ise size ya Ücret iadesini yada yeni ürünü vermek ile yükümlüler bulundunuz bölgede kaymakamlığa giderek tüketici heyetinden Detaylı bilgiyi alabilirsiniz

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Alıntı teo53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda sorun yaşamak istemiyorsanız kesinlikle Apple derim her zaman müşteri tarafında olan bir servis anlayışları var sizin ıcin gerçekten üzüldüm ancak tüketici haklarına göre aynı arızadan 3.kez gidiyor ise size ya Ücret iadesini yada yeni ürünü vermek ile yükümlüler bulundunuz bölgede kaymakamlığa giderek tüketici heyetinden Detaylı bilgiyi alabilirsiniz
    Teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Uğraşacak zamanım ve enerjim olsa uzaya çıkacağım ama yok

Apple gerçekten ileri seviye bir marka ilerde böyle bir çözüm düşüncem var benim de tekrardan teşekkür ederim..
    M.K.ATATÜRK

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

bende Toshiba kullanıyorum 4 gün fatura çıkarmalarını beklemiştim servisten birbirlerinden haberleri yok böyle bir kalitenin servis gölgesine düşmesi çok yazık, aslında bunun sebebi motorlu kurye aracılığı ile yapılan günü birlik tamir 2 yıl öncesine kadar 90 liraydı sanırım bedeli buna itekleme amaçlı yapılıyor

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Alıntı Mert34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende Toshiba kullanıyorum 4 gün fatura çıkarmalarını beklemiştim servisten birbirlerinden haberleri yok böyle bir kalitenin servis gölgesine düşmesi çok yazık, aslında bunun sebebi motorlu kurye aracılığı ile yapılan günü birlik tamir 2 yıl öncesine kadar 90 liraydı sanırım bedeli buna itekleme amaçlı yapılıyor
    Taşeron bir tamir sistemi var bu aralar bir çok piyasada çok moda oldu isim vermek istemiyorum ancak bazı otomobil yetkili servislerin de bizim sanayi ustalarımıza iş yaptırdıklarını gördüm çok defa. Bu olay maalesef ki iş yapmadan aracının para kazanmasına imkan veriyor ve bizim yetkili güvenilir servis diye gittiğimiz yerlerin perde arkasını ortaya çıkarıyor. Zaten usta güvenilirse yetkili servisi niye araya sokalım ki.. Aynı şey bilgisayar için de geçerli..
    M.K.ATATÜRK

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Gecen sene toshiba micro sd kartim bozuldu 2 aylikti kabul etmediler servis denen bisey yok adamlarda muhatap bulamiyorsun noldu artik toshibaya urun incelemek icin elimi bile surmuyor gozatmiyorum bile gormezden gelirim birakin almayi yoneticileri japonlar okursa bu konuyu intihar ederler yemin ederim ben yalniz 2009 dan beri asus m50 vc kullaniyorum tik demedi bence asuslar cok saglam arkadaslardanda biliyorum kolay gelsin servis isi zor toshibada