20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Telefon sorununa yardımcı olabilecek arkadaş?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Soru Telefon sorununa yardımcı olabilecek arkadaş?

Arkadaşlar merhabalar iyi forumlar dilerim. Hanıma ı phone 6 aldıktan sonra s3 bana kaldı ama sürekli kilitlenmekte ve şarjı inanılmaz berbat. Bakıyoruz yüzde 50 bakıyoruz yüzde 1 ..sürekli kilitleniyor..reset ve format işlemlerini yaptım fakat yemedi..ne önerirsiniz? tanıdık telefoncusu olan var mıdır? yapılabilir mi? çöpe mi atayım? önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkür ederim..

gurhan yalvac
    gurhany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Standart Ce: telefon sorununa yardımcı olabilecek arkadaş?

bence şarj probemi için önce bi pil değiştirmek lazım. kilitlenme formatla çözülmesi lazım hard reset yaptınız mı yoksa sadece sıfırladınız mı?

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Ce: telefon sorununa yardımcı olabilecek arkadaş?

hocam aşağıda linkini vereceğim işlemi gerçekleştirdim..ama olmadı daha önce de aynı arıza ile servise gitti pil değişti ve resetlenip gönderildi..

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Standart Ce: Telefon sorununa yardımcı olabilecek arkadaş?

lanet olsun böyle düzene , erkekler 500 liralık telefon kullanırken hanımlar 1000 liradan aşşa kullanmıyor
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

gurhan yalvac
    gurhany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

yaptığınız işlem hard reset. normalde düzelmesi lazım. ama yine de düzelmediyse bence yazılımı baştan yüklemek gerekir. rom atılması gerekir. aslında internette bunla ilgili bir çok bilgi ve döküman var. yine onların birisini takip ederek yapabilirsiniz. bence çöpe atılmasını gerektiren bi durum yok.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lanet olsun böyle düzene , erkekler 500 liralık telefon kullanırken hanımlar 1000 liradan aşşa kullanmıyor
    hocam sorma kanayan yaramız
    Alıntı gurhany Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaptığınız işlem hard reset. normalde düzelmesi lazım. ama yine de düzelmediyse bence yazılımı baştan yüklemek gerekir. rom atılması gerekir. aslında internette bunla ilgili bir çok bilgi ve döküman var. yine onların birisini takip ederek yapabilirsiniz. bence çöpe atılmasını gerektiren bi durum yok.
    işin aslı böyle elektronik şeyleri aşırı bir şekilde kurcalamayı sevmem. Genelde yaptırmak isterim ki bozulduğunda karşımda muhatap bulayım ama dediğiniz gibi bir araştırayım. Batarya da almak lazım sanırım bir tane..

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pısırık,, bak abine note 3 kullanıyor, yengen s3 mini

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

abi hiç s3 le falan uğraşma ona harcayacağın parayı toplasan yeni bir telefon alabilirsin. bir sürü f/p açısından iyi telefonlar var örneğin ercort joye, meizu vs. vs. hepsi android işletim sistemli iyi telefonlar. eskiyle uğraşmanı tavsiye etmem. naçizene görüşüm..

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Telefon teknik servisinin ıcınde olan birisi olarak ve bir telefon teknisyeni olarak şunu söyleyebilirim. Tüm cihazlar için geçerlidir bu Sarjınızın %50 sonra %1 olması tamamen bataryanın ömrünü doldurmuş olmasından kaynaklıdır muhtemelende batarya da şişme bile gözlenebilir öncelikle samsung servislerinden orjinal bir batarya edinin ( Israrla söylüyorum Samsung servisleri yada Samsung satıs merkezleri dısarıda orjınal diye satılan malların %97 si malesef yan sanayi ve bu yan sanayi ürünler ilerleyen zamanlarda anakartın yanmasına kadar gider ) Cihazın donması kesik sim kart kullanıyor iseniz (Daha öncekini kırdırıp kullanıyorsanız) bu bile bir etkendir böyle bir unsur var ise önce sim kartı değişin orjinal nano yada micro hangisini kullanıyor ise cihaz ona geçiniz.Eğer bu durumu yaratan unsur sim kart ise istediğiniz kadar format atın yeni yazılım atın bu sorun süreklilik kazanır. Format konusunda ise Samsung Kies yazılımını yükleyip onun üzerinden sıfırlama yapmanızı tavsiye ederim ve yazılımsal sorunlarda kesinlikle yedek geri yüklenmemelidir. Bir önceki yazılımda olan sorunlar olduğu gibi yedekle geri gelecektir aslında siz format atmamış olacaksınız bu durumda

Saygı ve Sevgilerimle
    Konu teo53 tarafından (19/04/2015 Saat 04:17 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

ben de telefon yazılımlarıyla ilgili biri olarak şunu söyleyebilirim.

Yaptığınız işlem genelde sorunları çözse de kies ile atılacak yazılım sorununuzu kesin çözebilir

diğer ihtimal bataryadır zaten 2 yıl ömrü var.Değişimi elzemdir.

Ancak yine olmuyorsa telefon entegresinde ve işlemcide bi arıza meydana gelmiş olabilir.Çok fazla kompakt parçadan oluşuyor artık telefonlar, kolaylıkla değişebildikleri gibi kolaylıkla bozuladabiliyorlar.Genel olarak tamir gören telefon bir daha adam olmuyor derler sebebi kasap tamirciler.Teknik bilgisi eksik yerler.Buna yetkili servisler bile dahil olabiliyor.Bu yüzden belki telefona harcayacağınız zaman ve nakti, yeni telefon almak için kullanmanız daha mantıklı geliyor bana.

Ayrıca s3 için uğraşmaya değer mi? bence değmez.Herşeyini 0 toplasanız bile...2 ay sonra hafızanız dolacak, rehberiniz kalabalıklaştıkça telefonunuz donacak.2 ay sonra 1000 kere küfredip söveceğinize, yeni telefon alırken sövmek daha mantıklı )

EKREM ALP
    Ekrem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 33

Yaklaşık 2011'den beri samsung galaxy s2 kullanıyorum kaç kere düştü etti daha bir kere içi açılmadı. Size tavsiyem ürün orijinal ise yetkili servise bırakın eğer aynı sorun 3 kere tekrar ederse yapılan işlerin tutanakları ile tüketici hakları mahkemesine başvurursanız para iadesi yapmak zorunda şirket size..

edit: Benim hanımada samsung mega aldık ankesörlü gibi tablet telefon karışımı birşey

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Garantisi bittiyse root atin..

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

ula benim hatun 1500 liralık telefon kullanıyo ben 500
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar uzun araştırmalarım ve sizlerin söyledikleri ışığında root atmaya karar verdim ve pc nin başına oturdum.. odin programını indirdim fakat s3 orijinal root u bulmak çok zor..zira sitelerde şuraya tıklayın falan filan diyor ama bilgisayarı resmen virüs yuvasına çevirdim .. siteler çok fena..ben de 50-60 liraya çıkarsa yaptıracağım yoksa çok da yaptırmayı düşünmüyorum..

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı Ekrem06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2011'den beri samsung galaxy s2 kullanıyorum kaç kere düştü etti daha bir kere içi açılmadı. Size tavsiyem ürün orijinal ise yetkili servise bırakın eğer aynı sorun 3 kere tekrar ederse yapılan işlerin tutanakları ile tüketici hakları mahkemesine başvurursanız para iadesi yapmak zorunda şirket size..

edit: Benim hanımada samsung mega aldık ankesörlü gibi tablet telefon karışımı birşey
    Benim de ayni telefon 2012 de aldim askerdeyken doguda hala calisiyor galaxy s2 kac kere dustu etti ekran cok saglam hatta 2 ay once bir kova suyun icine dustu aha gitti dedim pili cikardim saniye refleksle kalorifer peteginde sabaha kadar kuruttum bir gunede pirice yatirdim calisiyor bana misin demoyor

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

telefonu aldığınız zamana göre şöyle bir düşüncem var. Benim de başıma bire bir aynısı geldi, S3 sürekli kilitleniyordu, üç defa fabrika ayarı çektim, en sonunda telefon toptan gitti. Karşımda sadece Samsung ekranı vardı. Servise götürdüm; dediler ki MMC çipi bunun arızalı, Türkiye'ye ilk giren seride bu sorun var, zamanla çıkarıyor, anakartın toptan değişmesi gerekiyor. Bu işlem de servislerde 600 TL'lik bir işlem demek. Telefona hard reset de atsanız root atmaya da çalışsanız bu durum yaşanabilir. Babama telefonumu vereceğim için yaptırdım, üç hafta sonrasında da telefonumu iphone 6'yla değiştirdim (türkiye lansman gününde aldım Turkcell üzerinden).
    Onun dışında Samsung'un orijinal root'u yerine internet üzerinden araştırıp başka bir root yükleyin. Samsung'un kendi root'u içerisinde bulunan TouchWiz altyapısı telefonu o kadar yavaşlatıyor ki inanamazsınız. Bir arkadaşım telefonu aldıktan sonra kendisi internet üzerinden telefona o root'u yükledi (hatırlamıyorum ismini ama isterseniz sorarım). Şu anda da HTC One M8 kullanıyor, ve HTC'nin kendi arayüzünü değiştirme ihtiyacı hissetmedi; ki bu durum Samsung'un kendi arayüzünün ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.
    Bence siz de bir an önce iphone'a geçin derim. Kontratlı alma konusunda da korkunuz olmasın, Turkcell'den aldığınızda çok yardımcı oluyorlar kendinize uygun tarifeyle aldığınızda falan. Ben platin paket ile aldım (samsung galaxy s3'ü de son senemde platin paketle kullandım), şu anda yurt dışına çıkmak zorunda kalsam da Turkcell kontratı iptal etmeyip hattı görüşmelere kapadı, toptan ücret ödemekten kurtardık kendimizi. Bu arada iphone alacaksanız 16 GB'lardan uzak durun, ileriki zamanlarda yapılan iOS güncellemelerini bir süre sonra yapamaz hale gelebiliyorsunuz. Eşime iPhone 4S 8 GB almıştık, iOS 8'in ilk güncellemelerini yapamıyorduk, telefonun yarısının silinmesi gerekiyordu yüklemenin yapılabilmesi için.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun araştırmalarım ve sizlerin söyledikleri ışığında root atmaya karar verdim ve pc nin başına oturdum.. odin programını indirdim fakat s3 orijinal root u bulmak çok zor..zira sitelerde şuraya tıklayın falan filan diyor ama bilgisayarı resmen virüs yuvasına çevirdim .. siteler çok fena..ben de 50-60 liraya çıkarsa yaptıracağım yoksa çok da yaptırmayı düşünmüyorum..
    Malesef..Root atın dedim ama virüs için uyarmayı unutmuşum..Biraz uğraşmak gerekiyor indirirken uzantısına bakmanız gerekiyor..Sonu exe ile biten zip veya dosyaları indirmeyin..Özellikle Megabaytına bakın..Egerki indirdiğiniz dosya 1 mb.az ise mutlaka virüstür..Root lar genelde 50-200 mb civarında olurlar..
    Konu fotobelit tarafından (23/04/2015 Saat 09:17 ) değiştirilmiştir.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    telefonu aldığınız zamana göre şöyle bir düşüncem var. Benim de başıma bire bir aynısı geldi, S3 sürekli kilitleniyordu, üç defa fabrika ayarı çektim, en sonunda telefon toptan gitti. Karşımda sadece Samsung ekranı vardı. Servise götürdüm; dediler ki MMC çipi bunun arızalı, Türkiye'ye ilk giren seride bu sorun var, zamanla çıkarıyor, anakartın toptan değişmesi gerekiyor. Bu işlem de servislerde 600 TL'lik bir işlem demek. Telefona hard reset de atsanız root atmaya da çalışsanız bu durum yaşanabilir. Babama telefonumu vereceğim için yaptırdım, üç hafta sonrasında da telefonumu iphone 6'yla değiştirdim (türkiye lansman gününde aldım Turkcell üzerinden).
    Onun dışında Samsung'un orijinal root'u yerine internet üzerinden araştırıp başka bir root yükleyin. Samsung'un kendi root'u içerisinde bulunan TouchWiz altyapısı telefonu o kadar yavaşlatıyor ki inanamazsınız. Bir arkadaşım telefonu aldıktan sonra kendisi internet üzerinden telefona o root'u yükledi (hatırlamıyorum ismini ama isterseniz sorarım). Şu anda da HTC One M8 kullanıyor, ve HTC'nin kendi arayüzünü değiştirme ihtiyacı hissetmedi; ki bu durum Samsung'un kendi arayüzünün ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.
    Bence siz de bir an önce iphone'a geçin derim. Kontratlı alma konusunda da korkunuz olmasın, Turkcell'den aldığınızda çok yardımcı oluyorlar kendinize uygun tarifeyle aldığınızda falan. Ben platin paket ile aldım (samsung galaxy s3'ü de son senemde platin paketle kullandım), şu anda yurt dışına çıkmak zorunda kalsam da Turkcell kontratı iptal etmeyip hattı görüşmelere kapadı, toptan ücret ödemekten kurtardık kendimizi. Bu arada iphone alacaksanız 16 GB'lardan uzak durun, ileriki zamanlarda yapılan iOS güncellemelerini bir süre sonra yapamaz hale gelebiliyorsunuz. Eşime iPhone 4S 8 GB almıştık, iOS 8'in ilk güncellemelerini yapamıyorduk, telefonun yarısının silinmesi gerekiyordu yüklemenin yapılabilmesi için.
    Faruk hocam daha yeni ı phone 6 aldık hanıma hem de peşin..yaz tatili arifesinde almak istemiyorum yaptırıp en azından beni eylül-ekim ayına kadar idare etmesini bekliyorum..

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Xda forum bu konuda 1 numaradır.Her türlü ingilizce döküman bulunabilir.Çok az kullanılan telefonlara bile yazılım geliştiriliyor, kullanıcılara destek olunuyor.Size nacizane tavsiyem Xda developers olarak googleda bakmanız.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faruk hocam daha yeni ı phone 6 aldık hanıma hem de peşin..yaz tatili arifesinde almak istemiyorum yaptırıp en azından beni eylül-ekim ayına kadar idare etmesini bekliyorum..
    Benimki sadece bir öneri, ne zaman uygulanır orası finansmana zamana kalmış bir şey önce hanımı iphone'a terfi ettirdim (HTC Wildfire'dan iphone 4S'e) sonra kendim geçtim (Samsung Galaxy S3'ten iphone 6 64 GB'a). Eylül sonuna iPhone 6S'ler gelir, iPhone 6'ların fiyatı bir miktar aşağıya düşer yeni telefondan ötürü. Düşünürseniz ama bir tavsiye, iPhone 6 ve 6 Plus'lara daima ve daima kenarları saran sert bir kılıf alın. Bu şekilde cepte taşınırken telefon bükülmez. Telefon bükülürse apple store'a gidip yenisi ile değiştirmeniz gerekir, ki apple bunu ücretsiz yapıyor, kontratlı cihaz almanıza rağmen. Aklınızda olsun.

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Xda forum bu konuda 1 numaradır.Her türlü ingilizce döküman bulunabilir.Çok az kullanılan telefonlara bile yazılım geliştiriliyor, kullanıcılara destek olunuyor.Size nacizane tavsiyem Xda developers olarak googleda bakmanız.
    aynen ününü duydum onların da kendime güvenemedim, eskiden olsa çatır çatır

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.