Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Full hd led tv mi ultra hd 4k mi :) helpp

BernA PurpleButterfly
    mrsberna90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı ersan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4k ların fiyatı hızla düştü. 4k alman daha mantıklı.
    led almaya karar verirsen de lg lb670 ve lb730 serilerinden aşağı düşmesen iyi olur.
    aynen lg 670v nin goruntu kalitesine hayran kaldim ve aldim
    I Love My Punto

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    samsung 120 led var bende görüntü kalitesini başka tvlerle tartışmam bile,harika
    bendede samsung var ama samsung söylediğin kadar abartı değil sharp ın yanında samsung opel le mercedes gibi kalır bugünkü aklım olsa sharp alırdım piyasada az ve pahalı olarak var ama gerçek kalite ve japon aquos teknolojili panel

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

LG 49UB850V 49''(123 CM) - Vatan Bilgisayar
    kayın pedere bunu aldık. biz aldığımızda indirimdeydi. 2999 tv yi 399 luk soundbarıda yanında 100 tl karşılığında hediye verdiler
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı sinaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LG 49UB850V 49''(123 CM) - Vatan Bilgisayar
    kayın pedere bunu aldık. biz aldığımızda indirimdeydi. 2999 tv yi 399 luk soundbarıda yanında 100 tl karşılığında hediye verdiler
    4k alinacaksa boyutuna gore en uygun tv goruntunun iyi olmasin kaliteli yayin gerekiyor oda malesef ulkemizde yok

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Türkiye'de içerik açısından düzgün kanal yok. Değil 4k, 14k yayın olsa ne yazar. Acun mu seyredeceğiz 4k ile...

Ayhan ARI
    AyBEROZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35DA7386
    Edilen teşekkür: 33

Standart Cevap: Full hd led tv mi ultra hd 4k mi :) helpp

Arkadaşlar ;
    2004 , 2005 yılları LCD HD ve HD ready yayın başlangıcı . Türkiyedeki yayınları kast ederek söylüyorum. Dünyada geçiş yılları değil.
    2008 2009 FULL HD ve Led tv ye geçiş. 2013 Oled in icadı, 2015 4K başlangıcı. 10 sene içinde kaç teknoloji değişmiş sayın bakalım.

Diyeceğim şu, teknoloji artık 2 yılda bir devrim gibi değişiklik yaşıyor. Acun izlemek zorunda değilsiniz. Ben imkanım lsa şu an hemen bir 55'' 4K curved oled LG alır koyarım salonuma. D Smart Digitürk Tivibu gibi platformlarda seyredebileceğiniz belgesel ve film kanalları jet hızıyla 4 K ya geçmeye başlayacaklardır. Sene sonunda TRT tamamen 4K ya geçmeyi planlıyor..
    Sağlıcakla..
    Kalite hedefleneni elde etmektir. Ulaşılan nokta sizin kalitenizi gösterir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Kesinlikle samsung tavsiyemdir.
    Tam yedi senedir Samsung 40" lcd kullanıyorum. Çocukların elinden neler çekmedi, ekrana terlik mi desem kumanda mı desem... ama halen en ufak sorunu yok. Lg ye gelince ya talihsizlik yada panelinde ki kalitesizlikten , babamlara aldığım lg 42" led 3d tv, ikinci ayında, benim bir yaş kızın eliyle alt kenar panele vurması ile ( çizgi film) panel alt köşeden dağıldı. Sadece ekran 1200tl demişlerdi. Sonu çöp oldu.
    Teknosadan satıcı eliyle panele vurup bakın ne kadar sağlam diye kandırması ile almıştım (kapalı kutu)!!!!!!
    Unutmadan yarın bi gün ekranı temizlerken ister istemez panele yüklenecek siniz!
    Konu Ezeldenberi tarafından (11/11/2016 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Lg elektronikde, beyaz esyada burada da sorunlu veya kisa omurlu biraz...
    4 yil once samsung smart tv almistim, 3 yildir data kablosunu takmadik, ilk aldigimizda kurcalamistim, o kadar... Smart almasak da olurmus dedim sonra )))
    Konu timbaz tarafından (11/11/2016 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Gökten bey, şuan alacak olsam smartsız almam. Şöyle bi kendinden wayfay'lı sından abi mis gibi Full hd film sitelerinden istediğin filmi seç seyret.

Ayrıca Lg nin paneli dağıttıktan sonra tesadüfen farkettim paneli şöyle bi inceleyim dedim.... Lg nin paneli kasa ile panel arasında rahat iki üç mm boşlukta oynama yapıyor sallantı yani. Acaba biz mi kırdık bu panel neden böyle dedim, teknosaya girtim aynı ürünü inceledim o da aynı şekildeydi.
    Konu Ezeldenberi tarafından (11/11/2016 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

LG ve SAMSUNG un amiral gemi dediğimiz serileri vardır. Bunlardan alırsanız sıkıntı yaşamazsınız ama fiyatları tuzludur. Bende yaklaşık 6 yıldır Samsung 40 ekran D serisi 3D smartlı modelini kullanıyorum. Yaklaşık 6 aydırda LG 4K kullanıyorum. İkisindende memnunum. Benim için önemli olan gercek görüntüdeki netlik ve renklerin birbirine karışmaması siyah renklerde nesne üzerindeki kıvrımları görmek şarttır. Yoksa parlak pastel renklerle tv seyretmek gözleri bozmak ve gerçek yaşamdaki görselin beyinde karışması demektir. Öenmli olan tv de akıcılık netlik ve gercek renkler. Benim tv de renkler daha canlı daha güzel demek gerçek görüntüyü yansıttığı anlamına gelmez.

Yalnız ben uydu ve tv işinde profesyonel kullanıcı olduğum için ve çevremdeki bu işlerle uğraşan arkadaşlarımda çok olduğu için biz artık işin şeyini çıkardık. Bu yolda harcadığımız para ile sıfır araba rahat alırdık. Bakalım şimdiki listemde samsung 55 ekran curved super ultrahd tv var. YanınıdaUltra HD uydu cihazını ve medya oyanıtıcısını aldıkmı işlem tatmam olacak.

Ayhan ARI
    AyBEROZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35DA7386
    Edilen teşekkür: 33

Arkadaşlar yine bu sektörden biri olarak söylüyorum. LG, Samsung , Phlips Toshiba Sharp , Sony bunlar Led tv ve benzeri üretim yapan bugünlerin revaçta markaları. Bunların çok azı kendi panellerini üreten gerçek panel üreticisi değil. mesela Vestel. Vestel de de güzel ürünler var ancak kullandığı panelle sınırlı. Eğer kullandığı panel LG nin iyi bir paneli ise tv güzel, fason üretici Çin panelse tv kötü.
    Diyeceğim şu. Ürünün içindeki panelin markası tv nin kalitesini %70 etkiler. LG direk panel üreticisi.
    Panel üreticisi markalar:

Samsung
    AUO (Benq %15 hisse sahibi)
    NEC
    LG/Philips
    Sharp
    Hitachi
    Hydis

Vestel kendi panelini üretiyor diye haberler görebilirsiniz . Evet doğru ancak , SKD üretim denilen parçaları alıp toplama işlemi yapıyor. Hammadde yine diğer üreticilerden gelip birleştirme yapıyor. Vestel i çok yakından tanıyan biri olarak net olarak söyleyebilirim.
    Yukarıda verdiğim markalar öncelikle çalışma prensibi şu. ürettikleri panelleri sınıflandırırlar . Kalite derecesi belirlerler. Öncelikle en iyi kalite panelleri kendi tv lerine kullanırlar sonra derece düştükçe daha ucuz markalara panel satarlar derecesine göre fiyatlandırarak . O yüzden Hi level gibi ucuz tv de var onun iki katına aynı özellikte satılan tv de var..

Artık bu bilgi ışığında herkes ihtiyacını görecek tv yi alırken hangi markaya yöneleceğine karar verebilir.
    Kalite hedefleneni elde etmektir. Ulaşılan nokta sizin kalitenizi gösterir.

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

2000-3000 TL. PARA VERİYORSUN İÇERİK YOK. O DİYOR BENİM KUTUMU AL ÖTEKİ DİYOR BANA ABONE OL. AMERİKADA JAPONYADA ADAMLAR 4k YAYINI BELEŞ VERİYOR BİZİMKİLER HD YAYINLARI ŞİFRELİ PARALI YAYINLARA GEÇİRİYORLAR.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12