Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Xperia Z'yi nasıl bilirsiniz?

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Xperia Z'yi nasıl bilirsiniz?

Selam abiler geçenki konulmda Motorola Atrix'i emekliye ayırdığımı,servisten gelecek ücret iadesi kararını beklediğimi belirtmiştim. Halen beklemekteyim.

Yeni telefon arayışlarına şimdiden girdim.Teknolojiyi sıkı sıkı takip eden biri olarak. Direkt olarak Samsung Galaxy S4,HTC One ve Sony Xperia Z'den açtım kesenin ağzını.. Girdim bir teknoloji marketine.

Samsung Galaxy S4 gerçekten harika özelliklere sahip ancak herkes sağlam olmayışından ekranının fazlasıyla hassas olmasından söz etmiş.Ardından ben de telefonu elime aldığımda S3'ten çok farklı olmayan sert plastik yapısını görünce aletten biraz soğudum. Ama SmartScroll özelliğine hasta kaldım alet resmen gözüne göre sayfayı indiriyor aşağı..Harika bir özellik..

HTC One'u da,HTC'nin fiyatına göre diğerlerinden daha düşük donanımlı olmasından dolayı sevmediğim için soğuk bakmıştım. Fakat fiyatına göre gerçekten güzel bir telefon olduğunu gördüm incelediğimde. Ama 4Ultrapixel kamerası fotoğraflarda gayet iş görürken,videolarda çok tatmin etmedi.. Ultrapixel teknolojisi videoya gitmiyormuş demek ki..

Ardından Xperia Z'yi aldım. Malzeme kalitesi olarak çok hoşuma gitti. Su altı falan umrunda değil aleti alıp leğene sokmayacağım sonuçta. En baba cebimden suya düşse bir şey olmasın beklentim bu yönde suya dayanıklılığından.. Kamerasını bir açtım ki,hayran kaldım. Çok hızlı ve mükemmel netlemeye sahip. Harika bir telefon. Kare yapısı da çok hoşuma gitti.

Sizlere sormak istiyorum. Bu ay sonu veyahut önümüzdeki ay başında Xperia Z alayım mı?

z1 çıktı diyeceksinizdir,şimdilik ürünün fiyatı çok pahalı (2bin liranın üstünde). Ama o zamana kadar(sanmıyorum) Xperia Z ucuzlar,Z1'de onun fiyatına yakın olursa düşünmeden Z1 alırım tabii..

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Abicim parana yazık boşver al bi discovery takıl kafana göre
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim parana yazık boşver al bi discovery takıl kafana göre
    Bana çok plastik geliyor abi.Baktım.Harbiden çok güzel telefon ekranı şahane net.. Şu zamana kadar hep plastik telefonlar kullandım. Bir de şanssız adamımdır ben. Bu telefon toza suya karşı dayanıklı ve sağlam diyorlar dolayısıyla tercih sebebim oldu.

Ekstra olarak General Mobile'ın cihazlarına güncelleme konusunda ne gibi destek vereceği de meçhul. Mesela Sony telefonuna Android KitKat(4.4) güncellemesini hangi modellere vereceğini vs. açıkladı. General Mobile stock gelen Jelly Bean'de kalacak mı,Kitkat güncellemesini alacak mı vs vs. Yani yazılım güncellemesi ve desteği de önemli.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana çok plastik geliyor abi.Baktım.Harbiden çok güzel telefon ekranı şahane net.. Şu zamana kadar hep plastik telefonlar kullandım. Bir de şanssız adamımdır ben. Bu telefon toza suya karşı dayanıklı ve sağlam diyorlar dolayısıyla tercih sebebim oldu.

Ekstra olarak General Mobile'ın cihazlarına güncelleme konusunda ne gibi destek vereceği de meçhul. Mesela Sony telefonuna Android KitKat(4.4) güncellemesini hangi modellere vereceğini vs. açıkladı. General Mobile stock gelen Jelly Bean'de kalacak mı,Kitkat güncellemesini alacak mı vs vs. Yani yazılım güncellemesi ve desteği de önemli.
    kardeşim 1 ayda 3 güncelleme aldı bu g.m nin ilk telefonu bu kalitede bu ayardaki göreceğiz bakacağız biraz tester bi ürün gibi tabiki. Kasa bakımından plastik olmasın diyorsan İPHONE almaktan başka yol yok xperia da o kadar kalitlei değil kasa olarak
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

2 sene önce xperia almıştım 1000 liraya, 1 hafta sonra 700 e çıkarttım elden,,, sony genel olarak beğendiğim bir marka ama xperia yı beğenmedim, şu an iphone 4s kullanıyorum tavsiye ederim...

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Piyasada 2 Telefon alınır Benim gözümde
    1 İphone
    2 HTC !

KEREM SÜER
    amoleddarkness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ZUT 99
    Edilen teşekkür: 46

plastik istemiyorsanız iphone alın ama android kullanan biri ios u ne kadar beğenir onu bilemem

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sana tavsiyem LG OPTİMUS G E975 git incele ben onu aldım gerçekten mukemmel telefon sony xperia aynı donanıma sahip 2 gb ram 1.5 ghz 4 çekirdekli 32 gb dahili hafızası şarj diğerlerine göre rahat gdiyor 1300 e aldım en agır oyunları yukledim banamsın demedi oyunlar 1 gb lık şiddetle tavsiyem ederim

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim 1 ayda 3 güncelleme aldı bu g.m nin ilk telefonu bu kalitede bu ayardaki göreceğiz bakacağız biraz tester bi ürün gibi tabiki. Kasa bakımından plastik olmasın diyorsan İPHONE almaktan başka yol yok xperia da o kadar kalitlei değil kasa olarak
    Sato abi GM'nin yaptığı güncellemelerin,Google'ın verdiği ile alakası yok. General Mobile'ın kendi insiyatifinde yaptığı güncellemeler. demek istediğim, telefonum Android 2.3 Gingerbread sürümünden,4.1 Jelly Bean'e geçme durumu. Yani sürümler arası geçiş.

iOS pek çok yönden kısıtlı bir işletim sistemi.Jailbreak vs. vs. bir yere kadar ama Android'de öyle değil. Yapılabilecekler sınırsız. Dolayısıyla Apple ve iOS'a sıcak bakmıyorum tercihlerim yönünde..

Bu arada Xperia Z'nin plastik değil,ön ve arkasının cam olduğunu da belirteyim. HTC ürün yelpazesine bakarsak,HTC alınacak paraya,özellikleri daha iyi olan telefonları aynı paraya alabileceğimizi görürüz.Yukarıda bahsettiğim gibi One dışında pek çok model özelliklerine göre fiyatı fazla ürünler. HTC'nin gözümde tek artısı kasasının metal olması. O da fiyatını bu kadar uçuklatacak bir durum değil sanki.

Dolayısıyla,ben Xperia Z hakkındaki görüşleri çok merak ediyorum kullanan bir abimizden. Burada ne kadar iPhone veya HTC veya GM tavsiyeleri gelse de sanıyorum Xperia Z alacağım ama görüşleri merak etmekteyim..

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana tavsiyem LG OPTİMUS G E975 git incele ben onu aldım gerçekten mukemmel telefon sony xperia aynı donanıma sahip 2 gb ram 1.5 ghz 4 çekirdekli 32 gb dahili hafızası şarj diğerlerine göre rahat gdiyor 1300 e aldım en agır oyunları yukledim banamsın demedi oyunlar 1 gb lık şiddetle tavsiyem ederim
    üstad güncel bir telefon değil ve ben LG'yi pazarlama stratejilerinden dolayı pek tercih etmiyorum. Garanti konusunda pek çok sıkıntı çıkardı geçmişte anlayacağın tövbeliyim. LG G2 de alabilirdin aslında fiyat farkı fazla değil aralarındaki ve güncel bir alet. Optimus G çıkalı baya bir süre oldu.

Kullanan var mı acep bu forumda Xperia Z?

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad güncel bir telefon değil ve ben LG'yi pazarlama stratejilerinden dolayı pek tercih etmiyorum. Garanti konusunda pek çok sıkıntı çıkardı geçmişte anlayacağın tövbeliyim. LG G2 de alabilirdin aslında fiyat farkı fazla değil aralarındaki ve güncel bir alet. Optimus G çıkalı baya bir süre oldu.

Kullanan var mı acep bu forumda Xperia Z?
    3-4 ay oldu alalı g2 de güzel telefon eranı çok buyuk aldığı için almam güncelleme konusuna gelince haklı olabilirsın alcaksan HTC al bence

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4 ay oldu alalı g2 de güzel telefon eranı çok buyuk aldığı için almam güncelleme konusuna gelince haklı olabilirsın alcaksan HTC al bence
    Abi valla HTC One'ın kamerasındaki yeni Ultrapixel teknolojisi beni caydırdı.Telefon 4ultrapixel. Çok yeni henüz başka bir telefonda daha duymadım. Ama deneyimlerime dayanarak,Fotoğraflarda gayet güzelken,videolarda o kadar da iyi değil. Ayrıca teknoloji çok yeni olduğu için,deneme tahtası durumunda.

Melih Yorulmaz
    nigra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

lg nexus 5 çıktı onu bekleyemem diyorsan şuan note3 büyük dersen s4. şaşma.... üstüne tanımıyorum.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

iPhone al derim boşver Androidi

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Lg g2 kullanıyorum, antutu bechmark sonucu altta; performans ve görüntü süper, s4 hem daha pahalı hem performansı düşük ve lg g2 Piyasadaki tek 3000 mAh lik bataryaya sahip olan telefon .. biliyorsunuz ki akıllı telefonlar için sarj önemli bir konu o yüzden benim tercih sebebim LG g2 oldu...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

G2 gerçekten piyasadaki fiyat performansı en yüksek alet.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Evet doğru. G2 harbiden F/P kralı. Ama dediğim gibi özellikle arkasındaki iki tuşu bir süre sonra gıcır gıcır ses çıkartıyor diye forumlarda laf dönüyor.Ayrıca LG'nin cihazının arkasında durup yazılımsal olarak telefonunu sürekli güncelleyeceği de muallak. Bir de yapısının plastik olması sıkıntısı da var ama ben de ilk bakarken ''Oha abi LG yapmış'' dedim.. Vallahi çok kararsızım açıkçası Xperia Z'ye kafayı koydum ama LG G2 gerçekten caydırabilir.

Melih Yorulmaz
    nigra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

s4 pahalı mı??? şuan 1400 lere bulabiliyorsunuz. ayrıca batarya 2600mah. ve ben internet full açıkken 2 tam gün, interneti sadece ihtiyacım olduğumda açarsam 4.5 gün gidiyor.

custom rom kullanıyorum.bunun etkisi olabilir. LG nin android olarak destek sunacağı tek telefonu nexsuslardır. sanmıyorum aksesuar destegi olsun ikinci el piyasası olsun bir s4 kadar yaygınlaşsın. Lg yani.

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı nigra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s4 pahalı mı??? şuan 1400 lere bulabiliyorsunuz. ayrıca batarya 2600mah. ve ben internet full açıkken 2 tam gün, interneti sadece ihtiyacım olduğumda açarsam 4.5 gün gidiyor.

custom rom kullanıyorum.bunun etkisi olabilir. LG nin android olarak destek sunacağı tek telefonu nexsuslardır. sanmıyorum aksesuar destegi olsun ikinci el piyasası olsun bir s4 kadar yaygınlaşsın. Lg yani.
    Android Kitkat LG G2 ve Nexus 5'lerde ilk defa denenecek.Bir nevi deney telefonları bunlar

1400 liraya bulacağım s4 muhtemel paralel ithalat olacaktır.Paralel ithalat firmalarının servislerinin genellikle İstanbul'da olması ve benim Ankara'da yaşıyor olmam dezavantaj.. Şu an HepsiBurada'da fiyatı 1670 TL.

Bu arada LG G2'de 3000 mAh batarya.

Zaten benim bahsettiğim şey LG G2'nin veya S4'ün daha iyi olması değil. Malzeme kalitesi olarak ikisinin de pek bir farkı yok.Beni ikisinden de caydıran ve düşündüren şey bu.

Yine de gidip alabilirim vallahi çok kararsızım şu aralar

ahmet kahraman
    stotinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 .. ....
    Edilen teşekkür: 41

5 aydır xperia z kullanıyorum tel e 100 e yakın uygulama oyun vs yükledim banamısın demedi kasma,donma yok sony xperia z için 2 tane sistem 2 adet te telefon güncellemesi gönderdi yani SONY ürünün arkasında duruyor kasa sı camı çok sağlam T.I.R. a takoz olur suya dayanıklılığı on numara duşta telefonmu geldi al hiç korkma aç konuş yağmurda telefonmu geldi korkma aç konuş çok tozlu bi ortamdamısın al yıka tertemiz 13 mgpixel kamera güzel fotoğraflar çekiyor full HD görüntü bataryası sadece telefon görüşmesi yaparsan internete girmeden 3 gün gidiyor internette iken ise 1 gün valla ben memnunum tavsiye ederim

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon