Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: Xperia Z'yi nasıl bilirsiniz?

Melih Yorulmaz
    nigra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Android Kitkat LG G2 ve Nexus 5'lerde ilk defa denenecek.Bir nevi deney telefonları bunlar

1400 liraya bulacağım s4 muhtemel paralel ithalat olacaktır.Paralel ithalat firmalarının servislerinin genellikle İstanbul'da olması ve benim Ankara'da yaşıyor olmam dezavantaj.. Şu an HepsiBurada'da fiyatı 1670 TL.

Bu arada LG G2'de 3000 mAh batarya.

Zaten benim bahsettiğim şey LG G2'nin veya S4'ün daha iyi olması değil. Malzeme kalitesi olarak ikisinin de pek bir farkı yok.Beni ikisinden de caydıran ve düşündüren şey bu.

Yine de gidip alabilirim vallahi çok kararsızım şu aralar

hic bir nexus denek değildir arkadaşım. bu arada aynen öyle ama ben sadece delta teknik servis garantisindeki paralel ithalat cihaz alırım. ankarada ve istanbulda mevcut servisi. aynı satıcıdan alıyorum. 3 cihaz aldık. 2 adet daha alacağız hic bir tanesinde bir tane bile sorun olmadı çok şükür.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı stotinka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 aydır xperia z kullanıyorum tel e 100 e yakın uygulama oyun vs yükledim banamısın demedi kasma,donma yok sony xperia z için 2 tane sistem 2 adet te telefon güncellemesi gönderdi yani SONY ürünün arkasında duruyor kasa sı camı çok sağlam T.I.R. a takoz olur suya dayanıklılığı on numara duşta telefonmu geldi al hiç korkma aç konuş yağmurda telefonmu geldi korkma aç konuş çok tozlu bi ortamdamısın al yıka tertemiz 13 mgpixel kamera güzel fotoğraflar çekiyor full HD görüntü bataryası sadece telefon görüşmesi yaparsan internete girmeden 3 gün gidiyor internette iken ise 1 gün valla ben memnunum tavsiye ederim
    hah eyvallah hocam. Kasayı alıp suya sokmayacağım ben öyle sert davranamam alete kıyamam.

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Android Kitkat LG G2 ve Nexus 5'lerde ilk defa denenecek.Bir nevi deney telefonları bunlar

1400 liraya bulacağım s4 muhtemel paralel ithalat olacaktır.Paralel ithalat firmalarının servislerinin genellikle İstanbul'da olması ve benim Ankara'da yaşıyor olmam dezavantaj.. Şu an HepsiBurada'da fiyatı 1670 TL.

Bu arada LG G2'de 3000 mAh batarya.

Zaten benim bahsettiğim şey LG G2'nin veya S4'ün daha iyi olması değil. Malzeme kalitesi olarak ikisinin de pek bir farkı yok.Beni ikisinden de caydıran ve düşündüren şey bu.

Yine de gidip alabilirim vallahi çok kararsızım şu aralar
    +1

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Şu kadarını söyleyeyim: 2006 yılından beri Sony (Ericsson -bir zamanlar öyleydi-) kullanıyorum. Kullandığım modeller sırasıyla: W700i ve Xperia Neo V. Benim için bundan sonra telefon SONY'dir arkadaş başka markaya bakmam. Neden dersen: W700i hala çalışıyor.. Kasa falan aşındı baya tamam ama (normal karşılıyorum sonuçta 5 yıl kılıfsız kullandım) bataryasını bir kere bile değiştirmedim. Şu an şarjı bekleme modunda 2 hafta gidiyor... SONY japon teknolojisi başka... Tasarım olarak da bence diğer android telefonların hepsini sollar geçer. Özgün tasarımları var.

Yani işin özeti al geç Z'yi. Ben bile bu aralar düşünmüyor değilim

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı nigra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic bir nexus denek değildir arkadaşım. bu arada aynen öyle ama ben sadece delta teknik servis garantisindeki paralel ithalat cihaz alırım. ankarada ve istanbulda mevcut servisi. aynı satıcıdan alıyorum. 3 cihaz aldık. 2 adet daha alacağız hic bir tanesinde bir tane bile sorun olmadı çok şükür.
    Yanlış biliyorsunuz abi. Nexus'lar Google'ın LG'ye ürettirdiği telefonlardır. Ve Google yazılım güncellemelerinin çoğunu bu telefona göre yapar. Örneğin Android Ice Cream Sandwich yazılımı Nexus 4 ile birlikte çıktı. Jelly Bean çıktığında ilk defa Nexus 4'e geldi. Optimizasyonları ve testleri Nexus üzerinde oldu. Dolayısıyla bu telefonlara denek diyebiliriz.

Gelelim LG G2'ye. Nexus 5, LG G2'nin üzerine kurulacak bir telefon. Bunlar azıcık araştırmayla çok rahat bulunabilir bilgiler.

Delta Teknik servisi'nden de memnun kalan tek kişisiniz gördüğüm valla. Forumlar şikayet sayfaları dökülüyor. Şanslısınız anlaşılan

Mert JR.
    TMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Android sistemlerinin çok stabil sistemler olduğu söylenemez. Z'si de S4'ü de aynı halt. Aynı sorunlar. İstediğin kadar canavar donanıma sahip olsun Android harika bir şekilde baltalıyor sistem kaynaklarını. Android fanboyu olupta toz kondurmayıp şimdilerde Android'den kurtulma çareleri arayan birçok arkadaşım var. Bende Android kullanıyorum HTC marka. Aldığımdan beri ısınmadım ve ısınamıyorum. Apple'ların pil sorunu bilinen bir sorun. Ama Android karşısında tabiki önce bir sistem IOS. Ben de Windows 8'e direk geçiş yapacağım biraz daha otursun WP8'ler de. Alacak telefon bulamıyorum. Son olarak Samsun ve Kore malları ile ilgili bir iki kelam edeyim. Kore mallarının özeti şudur. "JAPONLARI TAKLİT EDE EDE ADAM OLMAK" kalıbının tam karşılığı. Elektronik te de böyle Otomotiv sanayisinde böyle. Günümüzde adam oldular be Hyundai, Kia, Samsung, LG Samsung her zaman en düşük maliyetli ticaret anlayışını benimsemiş bir şirket. Telefonlarında kullandıkları malzeme kaliteleri çok düşük, kaç tane ürünlerinde dandik kapasitör kullanımı vs. sebebiyle kronik problem çıktı. Sadece telefon olsa iyi, Televizyonda da aynı bunlar. Televizyonda bile anakart problemi çıkıyor. Apple'da son zamanlarda maliyet düşürme politikasını iyiden iyiye benimsedi. IPhone 5'in 150 - 200 dolar gibi bir maliyeti var yanılmıyorsam. Ama dökülüyor mu telefonları ? Hayır. Kalitesiz plastik hissi var mı ? Hayır. Son olarak Sony Xperia Z Android alanında alınacak en iyi cihazlardan birisi. Tasarımı çok iyi malzeme kalitesi çok tatminkar ve donanımı da kalburüstü. Z1 uçak zaten.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Üstat bende de yaklaşık 1 yıldır Xperia P var, keşke almasaydım dedirten hiçbir sorun olmadı, gayet memnunum, Xperia serisi zaten donanımsal özelliklerinin yanısıra şeklen de daha tarz bir telefon, Xperia Z'yi de gönül rahatlığı ile alabilirsin, inceleyip beğendiğim bir telefon, fazlasıyla memnun olucaksın.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı TMRT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Android sistemlerinin çok stabil sistemler olduğu söylenemez. Z'si de S4'ü de aynı halt. Aynı sorunlar. İstediğin kadar canavar donanıma sahip olsun Android harika bir şekilde baltalıyor sistem kaynaklarını. Android fanboyu olupta toz kondurmayıp şimdilerde Android'den kurtulma çareleri arayan birçok arkadaşım var. Bende Android kullanıyorum HTC marka. Aldığımdan beri ısınmadım ve ısınamıyorum. Apple'ların pil sorunu bilinen bir sorun. Ama Android karşısında tabiki önce bir sistem IOS. Ben de Windows 8'e direk geçiş yapacağım biraz daha otursun WP8'ler de. Alacak telefon bulamıyorum. Son olarak Samsun ve Kore malları ile ilgili bir iki kelam edeyim. Kore mallarının özeti şudur. "JAPONLARI TAKLİT EDE EDE ADAM OLMAK" kalıbının tam karşılığı. Elektronik te de böyle Otomotiv sanayisinde böyle. Günümüzde adam oldular be Hyundai, Kia, Samsung, LG Samsung her zaman en düşük maliyetli ticaret anlayışını benimsemiş bir şirket. Telefonlarında kullandıkları malzeme kaliteleri çok düşük, kaç tane ürünlerinde dandik kapasitör kullanımı vs. sebebiyle kronik problem çıktı. Sadece telefon olsa iyi, Televizyonda da aynı bunlar. Televizyonda bile anakart problemi çıkıyor. Apple'da son zamanlarda maliyet düşürme politikasını iyiden iyiye benimsedi. IPhone 5'in 150 - 200 dolar gibi bir maliyeti var yanılmıyorsam. Ama dökülüyor mu telefonları ? Hayır. Kalitesiz plastik hissi var mı ? Hayır. Son olarak Sony Xperia Z Android alanında alınacak en iyi cihazlardan birisi. Tasarımı çok iyi malzeme kalitesi çok tatminkar ve donanımı da kalburüstü. Z1 uçak zaten.

fikirlerinizin bazılarına katılıyorum.Örneğin androidin stabil bir sistem olmadığı konusuna. Ama onun da sebebi var ve bence makul sebepler..Şöyle ki ;

iOS sadece iPhone'larda ve Apple marka cihazlarda gördüğümüz bir işletim sistemi.Dolayısıyla Apple,kendi işletim sisteminin ihtiyaçları doğrultusunda telefonu oluşturuyor. Örneğin ''iOS'un x GB Ram'e ihtiyaç duyar.Konulacak özelliklerin bindireceği yükle birlikte x GB Ram iPhone'un stabil çalışmasını sağlar.'' şeklinde çalışabiliyorlar..

Android ise neredeyse her markada görülen açık kaynak kodlu bir yazılım. Dolayısıyla üreticiler Android'in desteklediği her özelliği telefona uygularken,Apple'ın yaptığı harika optimizasyondan uzak kalabiliyor. Örneğin NFC özelliğine bakalım.(Teknik detaylarını fazla bilmem sadece örnek)

iPhone bir sene içinde tek tip veya iki tip telefon ürettiği için,üretiminin tamamını buna odaklı yapıyor ve üretim hatası,optimizasyon gibi konular çok az oluyor. Fakat Samsung,NFC özelliği olan,olmayan,başka özellikleri olan,farklı çeşitte pek çok telefon üretiyor. Bu da haliyle üretimde ince bir detay. Her telefona ayrı şekilde yoğunlaşmak gerekiyor.

Güncelleme desteği konusundan karşılaştıralım.

Android telefon üreten Samsung,LG,Sony vs. pek çok marka,satış sonrasında telefonun güncel kalması için pek çok destek sunuyor. Ama bunda da üretimde olduğu gibi,her modelin ayrı özelliği olduğu için,yeni çıkan yazılımın,telefona optimizasyonu hem uzun hem de hatalı olabiliyor.

Saf android arayüzüne sahip Nexus serileri bu konuda iPhone'a sağlam rakip olabilir. En sıkıntısız,en temiz android deneyimi o telefonlarda.Şu an Nexus 4 var.Nexus 4 alırsam,çıktığında Nexus 5 almadım diye ağlarım

Söyledikleriniz çok doğru noktalar evet ama bunun sebebi tamamen seri üretimin daha yoğun olması Android platformda.Apple gibi senede bir ya da iki telefona yönelmiyor.

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat bende de yaklaşık 1 yıldır Xperia P var, keşke almasaydım dedirten hiçbir sorun olmadı, gayet memnunum, Xperia serisi zaten donanımsal özelliklerinin yanısıra şeklen de daha tarz bir telefon, Xperia Z'yi de gönül rahatlığı ile alabilirsin, inceleyip beğendiğim bir telefon, fazlasıyla memnun olucaksın.
    abi eyvallah. Konuda yorumlarını görmeyi özlemişim. Umarım iyisindir

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Yanlış biliyorsunuz abi. Nexus'lar Google'ın LG'ye ürettirdiği telefonlardır. Ve Google yazılım güncellemelerinin çoğunu bu telefona göre yapar. Örneğin Android Ice Cream Sandwich yazılımı Nexus 4 ile birlikte çıktı. Jelly Bean çıktığında ilk defa Nexus 4'e geldi. Optimizasyonları ve testleri Nexus üzerinde oldu. Dolayısıyla bu telefonlara denek diyebiliriz.

Gelelim LG G2'ye. Nexus 5, LG G2'nin üzerine kurulacak bir telefon. Bunlar azıcık araştırmayla çok rahat bulunabilir bilgiler.

Delta Teknik servisi'nden de memnun kalan tek kişisiniz gördüğüm valla. Forumlar şikayet sayfaları dökülüyor. Şanslısınız anlaşılan
    DÜZELTME : çok ama çok özür diliyorum.. Delta Servis'in ne kadar ilgili ve müşterisine düşkün olduğunu DH'de okuduktan sonra bunu yazma ihtiyacı hissettim. Özellikle sosyal ortamdan müşterileriyle ilgilenen bir paralel ithalat garantisi ilk defa gördüm ve şaşkınlıkla izliyorum. Kendileriyle ilgili sağlam bir araştırma yaptıktan sonra tercihimi ne yönde kullanacağımı göreceğim...

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Evet abiler. Uzun zamandır yoktum yoktu telefon olmayınca. Şimdi canavar gibi bir Lg G2 aldım. Çok ama çok çok çok memnunum. Herkese şiddetle tavsiye ederim...

LG-D802 cihazımdan gönderildi
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

okan atak
    okan atak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 RUD 78
    Edilen teşekkür: 183

cenk benı ekle faceden senle bıse konusmam gerek

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

kardeşim benim tavsiyem lg g2 olurdu s4 xperia z ve note 3den daha ucuz performans olarak daha yüksek note3 ün + sı ekranın daha büyük olması zaten 2000 + çıkamam demişsiniz 1300 1400 lere sıfır lg g2 alabilirsin F/p telefonu
    malzeme kalitesi fakan dersen s4 falan da aynı hatta bence s4 den iyidir

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı okan atak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cenk benı ekle faceden senle bıse konusmam gerek
    Kardes faceim yok pmden numarani gonderir misin

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı speedy_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim benim tavsiyem lg g2 olurdu s4 xperia z ve note 3den daha ucuz performans olarak daha yüksek note3 ün + sı ekranın daha büyük olması zaten 2000 + çıkamam demişsiniz 1300 1400 lere sıfır lg g2 alabilirsin F/p telefonu
    malzeme kalitesi fakan dersen s4 falan da aynı hatta bence s4 den iyidir
    Lg g2 16 gb siyah aldim zaten hoca sagolasin

Sayfa 2/2 İlkİlk 12