Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hemoroid Belası

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Standart Hemoroid Belası

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 40 gündür halk arasında basur olarak bilinen derde yakalanmış durumdayım. 2 adet tromboze olmuş meme bu süreç içerisinde beni baya bi yıprattı. Özel ve devlet hastanelerine gittim. Doktorlar 5 sn. bakıp ameliyat kararı alıyorlar. Hem güvenemiyorum hemen ameliyat demelerine, hemde ameliyat sonrası yaşayacağım sıkıntıları düşündükçe geri vites yapıyorum. Derdin çözümü için daflon, ağrı kesiciler, fitiller kullandım, sıcak su banyolarını ihmal etmedim ama bir sonuç elde edemedim. doktorların dediğine göre 3-4. evre arasındaymış hemoroidim. Bu derdi tedavi edecek alternatif bir yöntem yada ufak bir operasyonu yok mudur? Eminim burada bir çok kişi bu derdi çekmiştir. tecrübelerinizi paylaşmanız beni mutlu eder.
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Hocam benim bi akrabamnda olmuştu bunun tek iyleşme süreci zaman. Sıcak su krem vs. zamanla geçti onda. Ondan sonra hiç baharatlı acılı bişey yemedi tekrarlanmadı doktor onada ameliyat demişti. Aama onunkinin raddesi neydi bilmiyorum belki seninki daha cok ilerlemiştir. Zamanla ufalmış ve kaybolmuş bu süreç 2 hafta falandı.
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Aktarlarda %100 çözüm şeklinde bir çok alternatif bitkisel ürün görüyorum isterseniz bi bakmanızı öneririm.. Çok geçmiş olsun..
    M.K.ATATÜRK

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Lokman hekim tarzı yerlerde bu iş için çok güzel ürünler var ama bunun en güzel iyileşme süreci zaman..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

maydonuzu demlikte haşlayıp (su kaynayana kadar) bir kovaya yada leğene döküp sıcak su sürekli pansuman yapın (buharının üzerine yavaş yavaş oturup kalkın) iltihaplanmış damarlar patlayacaktır. ancak dikkat edin iş yerinizde bu durum gerçekleşebilir. geçmiş olsun...
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

yaklaşık 20 sene önce bende de çıkmıştı ve tam hatırlamıyorum 3-4 ay kadar çekmiştim,ilaçlar fitiller derken iyileşti,allaha şükür 20 yıldır nüksetmedi tekrardan... tedavisi kolay bir sorun,allah daha kötülerini vermesin..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: Hemoroid Belası

Ailede genetik olan durum.benim dışımda 7 ceddimde mevcut. Malesef her an nüksedebilir.Kısa süreli (1 hafta) Antibiyotik kullanımı, yemekten sonra midede yanma varsa 1 adet talcid ya da rennie ve baharatsız yemekler tercih etmeniz lazım

Amelyat artık kesin çözüm.

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

basurun tedavisi ne ameliyat ne de aktarda satılan ot,,,,, basurun tedavisi hayat tarzınızı ve yemek alışkanlıklarınızı değiştirmek,,,, hedef dışkıyı yumuşatmak ve barsak hareketlerini arttırmak,, bunu nasıl başarıcaz, fiziksel aktivitemizi arttırmamız lazım, hareketsizlik barsak hareketlerini yavaşlatır,günlük yarım saat yürüyüş bile yeterlidir,, yemek olarak kırmızı eti azaltmalıyız, haftada 1 veya 2 yeterlidir,,,ekmeği azaltmalıyız,mümkünse kepekli veya tam buğday ekmeği tercih etmeliyiz,, sebze yemekleri ve sulu yemekleri tercih etmeliyiz,kebap lamacun,pide ve acılı yemekleri azaltmalıyız,, meyve çok önemli,meyve lifli bir gıda olduğu için su tutucu özelliği var,her gün fazla abartmamak kaydıyla meyve yemeliyiz,,, birde bazı gıdalar var her insanda farklı etki yapar,mesela bir bardak süt içsem bende cır cır yapar,eğer o dönem kabızlığa meyilliysem süt içerim ilaç gibi gelir,keza ayran ve yoğurtta öyle,, birde çok önemli bir nokta kabızlık ilaçları var,beslenme düzeninizi değiştirmeden ilaçlardan medet umarsanız ilerde ilaçsız tuvaletinizi yapamaz olursunuz

15. Bu mesajı için 3 kişi knidos111'ye teşekkür etti:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Yukarıda anlatılanlar dışında lazerle yapılan ameliyatlar duymuştum. Gerçek anlamda dokuyu yakıyorlar. Hem operasyon kısa sürüyor hem de nüksetme oranları çok düşüktü yanılmıyorsam. İsterseniz bir de bunu araştırın. Çok geçmiş olsun.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarıda anlatılanlar dışında lazerle yapılan ameliyatlar duymuştum. Gerçek anlamda dokuyu yakıyorlar. Hem operasyon kısa sürüyor hem de nüksetme oranları çok düşüktü yanılmıyorsam. İsterseniz bir de bunu araştırın. Çok geçmiş olsun.
    4 kez girdim o ameliyatlara. eğer sorun genetikse bendeki gibi,ejderha olsa kar etmez.. =/

Basur her şeye engeldir.Çok sıcak da basur için iyi değildir,çok soğukta. Alkol almak,acı yemek,çok oturmak,çok ayakta durmak.

Eğer sorun genetik değilse muhtemelen daimi bir durum da olmaz. Geçer en geç 2 haftaya.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Standart Ynt: Hemoroid Belası

Gerçekten bi bela benim de olmuştu bi ara ufak boyutta ama merhem ve fitille geçmişti. Umarım siz de bir an önce şifanızı bulursunuz. Geçmiş olsun...

ile Xperia Neo V'den gönderildi.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Koray Gül
    japon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 75

2 kere ameliyat oldum.Ama şunu baştan söylemek isterim 2.ameliyatı kendi yeme alışkanlığımı değiştirmediğim için olmak zorunda kaldım. Boğma yöntemi ile ameliyat oldum normal kesik olmadıgı için çok acı vermedi.Ama hemoroidin kötüleşmesini istemiyorsan kesinlikle sıcak suda oturmalısın çıkıncada krem sürmelisin.Boğma yöntemini araştır bence tamamen geçiriyor bu sıkıntıyı.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

m c
    benkimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Geçmiş olsun,
    Daflon, fitil ve kremi kullanacaksınız. Birgünde geçmiyor malesef 2 hafta falan iyileşme süresi var. Önce ağrı sonra biraz iyileşme gibi oluyor sonra kanama olarak o bölgede toplanan kanın atılması ile sonuçlanıyor.
    İbrahim saraçoğlu her öğün öncesi 1 kaşık dereotu yemeyi tavsiye ediyor bende biraz denedim, ilaçlarla birlikte yaptığım için faydası oldumu bilmiyorum.
    Beslenme çok önemli, acı, turşu, baharat, alkol, kahve yasak. Katı değil daha çok sulu gıdalar ile besleneceksiniz. Hatta doktorun tavsiyesi biber dolmasını bile sadece yapıldığı gün yiyeceksin dedi.
    Doktorlar genellikle hemen ameliyat diyor ama geçmesi için biraz beklemekten başka yapacak bişey yok.
    Tekrar geçmiş olsun

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla benim babam ameliyat oldu bu sorundan kesin olarak kurtuldu.Bu şekilde çözüleceğini bilseydim hiç bu derdi yıllarca çekmezdim diyor şimdi.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Osman Dağcı
    Osman29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Hemoroid Belası

Arkadaşlar benimde basur problemim vardı. Üstelik uzun yıllar tekrarladı ve kendiliğinden geçti. Ama bu şekilde olduğu için bende hep ihmal etti. Geçen yıl bir kez daha tekrarladı ama bu sefer epeyce ilerlemişti. Resmen makatım dışarı sarkıyodu. Basur memeleri direk elime geliyodu. Hele tuvaletimi yaparken gözümden yaşlar geliyodu.. Bu sefer ağrılara dayanamadığım için mecbur doktora gittim. Doktor ameliyat dedi. Cesaret edemedim.

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Hocam bildiğimiz at kestanesi ağacı var ya onun yapraklarını kurutup çay yapacaksın her gün yatmadan önce içeceksin. 2 haftada ameliyatlık basuru düzelmişti bir arkadaşımın.
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Mehmet Kumru
    Tracworld59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029
    Edilen teşekkür: 13

Ben ameliyat oldum kesme yöntemi ile kurtuldum kardeşim ameliyat basitte esas sorun ameliyattan sonra başlıyor 10 gün acı çekersin uyku uyuyamazsın heleki tuvaletini yaparken acıdan gözünden yaş gelir 15 gün sonra gezinmeye başlarsın ve hemeroid belasından kurtulmuş olursun

Mehmet Karlıoğlu
    huricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

Çoban çantası otunu duymuştum. Akşamları içilecek. Bende de bir donem oldu bu ot sayesinde atlattım. Pek bir umudum yoktu açıkçası ama bu süre zarfında mayali ürünlerden uzak durdum. Bira salgam şarap vs vb. Yemek yeme olarak hep katı sayılabilecek ürünler tuketiyordum. Şimdi bunlardan uzak duruyorum daha çok zeytin yağlı tercih ediyorum. Ekmek yerine etimek tercih ediyorum. Yaklaşık 2 aydır böyle devam ediyorum. Bir sıkıntı şimdilik allaha şükür yok...

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Hemoroid in tedavisi ankarada en iyi gotcu olarak bilinen mevlut topbastir. Zamaninda babamla amcam gitmisti operasyondan sonra kalkip devam ediyosun hayatina. Adamin nami turkiyeyi asmis google da yazin ortaya cikiyor yorumlar efsane. Bu arada bende de var bi doktor lazer dedi baskasina gittim once uc ay ilac dedi ondan sonra bakicaz dedi bende kullaniyorum ilaclari ama bende agri yok sadece zorlaninca kanama var

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Öncelikle çok geçmiş olsun, günümüzün doktorları maalesef kesip biçmeye çok meraklılar. Bir akrabamız sindirim sistemi hastalıklarında alanında çok iyidir, eskiden devlet hastanesinde çalışıyordu şimdi kendi yerini açtı genel cerrahtır kendisi alternatif çözümler sunabilir ya da ameliyat dersede bilin ki gerçekten o ameliyatı olmanız gerekir kendisinin yeri Bakırköy incirlide eğer muayene olmak isterseniz özelden yazın iletişim bilgilerini size aktarabilirim.

Sayfa 1/2 12 SonSon