Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İki Tekere Saygı!

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart İki Tekere Saygı!

Hem arabaya sahip , hem bisikletçi ,hem de motosiketlerle ilgilenen biri olarak söylüyorum bunları.
    çok açıkca belli ki araba sahipleri sırf daha büyük ve pahalı bi taşıta bindikleri için motosiklet ve bisiklete zerre saygı duymuyolar. trafikte çok görüyorum scooterları , cbf150'leri sıkıştıran arabalar racing motosiklet geçince bi *** yapmıyorlar. Para ve boyut insanlara duyulan saygıyı mı ölçekliyor?..
    Bisiklet yolunu otopark yada piknik alanı olarak kullanmak nasıl bi vurdumduymazlıktır?

Daha geçen gün bisikletçi bi arkadaşımızı kaybettik:
    -Maltepe-Dragos sahil yolu bisiklet kazası-

Bisiklet yolunu işgal eden elemanlar , araçlar (video)
    -Bisiklet Yoluna Sahip Çık! #30 (Avrupa Yakası - 28.07.2013) - YouTube-

bu da taze taze haksızlığa ve tam teşebbüs cinayete uğramış motosikletli bi abimiz:
    -34 EG 0796 NISSAN MICRA,MOTOSİKLETİ SIKIŞTIRMA ANI VE KAÇINILMAZ KAZA. - YouTube-

potansiyel palalılar!
    -Şehir Eşkıyalarının Bisikletlileri "Gebertmek" İstemesi -

sürreal bi çalışma sanırım.

bostancı-pendik arası sıkça rastlanan görüntülerden sadece bitanesi.

Daha da kötüsü , polis bunlarla zerre ilgilenmiyor. biz onların ilgilendiği şeyi çok iyi biliyoruz..
    bu da finish fotoğrafı olsun efenim.
    Konu Gorky tarafından (16/08/2013 Saat 02:43 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

m c
    benkimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Hocam iyi hoş yazmışsında!!!
    3 şeritli yolda giderken yandaki arabayla benim aramdan geçen motorculara ne yapacağız??? Yada slalom yaparak gidenlere??? Motorcularda küçük araç olmanın çevikliği ile saçma sapan bir şekilde gidiyorlar. Bursa dayım her akşam Esentepe-Merinos arası gider gelirim ve her akşamda aynı sorunla karşılaşıyorum. 2 araba arasından aniden geçen motorlar... Allah korusun yolda çukur vs var diye direksiyonu biraz çevirsem gitti motorcu, sonra araba sürücüleri mi suçlu....
    Motorcularda bir vasıta olduklarını unutmadan şeritlerini ortalayarak gitmelerini tavsiye ederim.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BSK

yalçın günel
    YALCINGUNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 E 8026
    Edilen teşekkür: 7

herşeyi polisten bekleyecekseniz kimse vatandaşlık görevini yapmasın iyimiş...polis sizin yerinize de çalışsın isterseniz...siz sadece evde oturup gezin eğlenin...yanlış anlama arkadaşım ben polis değilim ama bazı şeyler hakkında çok boş konuşuyoruz...başkalarının yaptığı görevleri eleştirirken acaba biz işimizi ne kadar doğru yapıyoruz diye önce kendimize bakalım...kaç tane polis var nufus nekadar diye düşünmeliyiz ve vatandaş olarak hepimiz kurallara uymalıyız ki polis daha önemli olaylarla ilgilensin...

yalçın günel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 E 8026

bende motorcuyum ve kurallara uymayan motorculara hiç bişey söylemiyorum çünkü onlar hatalarını canlarıyla ödüyorlar...ben sadece araba sürücülerine şunu tavsiye ediyorum...algıda seçicilik olayı vardır bu olayı bilen bilir...kavşaklardan ana yola çıkan sürücüler sağına yda soluna bakar araba yoksa yola girerler araba yoksa dedim çünkü sürücü baktığında araba var mı yok mu dıye baktıgı için motosıkletı görmez...zaten kazalarda sürücünün en çok kullandığı cümle vallaha görmedim....gercektende doğru söylüyordur görmemiştir....tek tavsiyem sürücülerin daha dikkatli bakıp araç motosi klet yada bisiklet geliyor mu diye daha ayrıntılı bakmalarıdır...

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

motorcular konusunda bişey diyemeceğim kaldırımda yanımdan hızla geçen burger in kuryesinin aynasına takıldıktan sonra onları allaha havale ettim.

lakin bisiklet konusunda kesinlikle araç kullanıcılarının dikkatli ve özenli olması gerekiyor. senin hız manevra ve kontrol kabiliyetin onlara göre çok üstün olmakla birlikte ben yol boş olmadığı sürece orta ve soldan giden bisikletçi görmedim. üstelik ışık ihlali yapanı hiç görmedim. (4 kez ay aypg ile en az 15 kişi olan tura katılmış biri olarak söylüyorum).

emin olun bisikletliler e-5 e otobana çıkmaya meraklı değil. bisiklet yolu olsa direkt orayı kullanaacaklar fakat o kadar çok tacizci şoför gördüm ki trafikte bisikletlileri taciz eden...

herkesin hayatına saygı duymak zorundayız. paylaşım için çok teşekkürler dostum. güzel ve konuşulası bir konu...

polis konusuna gelince bisikletçi bayan bir arkadaşa polisin girmeyin kardeşim trafiğe sizde diyerek tacizci şoförü koruduğunu gözlerimle gördüğüm için yorum yapmıyorum.
    Konu outlife tarafından (16/08/2013 Saat 09:32 ) değiştirilmiştir.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Malesef bu kababçı vb.motorlu servisler yüzünden(sağdan soldan ters yoldan kaldırımdan heryerden çıktıkları için)sevmez oldum..Normal motorlulardan pek bi şikayetim yok ama fazlada görmüyorum zaten..Etraf servis motoru ile dolu..Onlarda o yolu kullanmazlar zaten..

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Sanırım Görkem'in vermeye çalıştığı mesaj genel olarak tüm motorlu/motorsuz araç sürücülerinin birbirine saygılı olması. Sonuçta ne ekersek onu biçeriz. Kebapçılar kötü kullanıyor diye tüm motosikletçileri kötüleyemeyiz. Aynı şey arabalar için de geçerli tabii.

Ama genel olarak motosiklet ve bisiklet kullanıcılarına karşı daha dikkatli olmamız gerektiği konusunda hak veriyorum. Adı üstünde, iki teker üstünde seyahat ediyorlar. Rüzgarımızdan bile etkilenip düşebilirler.

Ben özellikle bisikletle (kaskıyla, ışığıyla tam takım) yolun kenarından seyahat edenler gördüğümde hem selam ediyorum hem de mümkün olduğunca uzaktan ve yavaş geçiyorum.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım Görkem'in vermeye çalıştığı mesaj genel olarak tüm motorlu/motorsuz araç sürücülerinin birbirine saygılı olması. Sonuçta ne ekersek onu biçeriz. Kebapçılar kötü kullanıyor diye tüm motosikletçileri kötüleyemeyiz. Aynı şey arabalar için de geçerli tabii.

Ama genel olarak motosiklet ve bisiklet kullanıcılarına karşı daha dikkatli olmamız gerektiği konusunda hak veriyorum. Adı üstünde, iki teker üstünde seyahat ediyorlar. Rüzgarımızdan bile etkilenip düşebilirler.

Ben özellikle bisikletle (kaskıyla, ışığıyla tam takım) yolun kenarından seyahat edenler gördüğümde hem selam ediyorum hem de mümkün olduğunca uzaktan ve yavaş geçiyorum.

kesinlikle. bu sadece motorlu yada bisikletli değil tüm araçların trafikte birbirine saygı duyması gerekliliği ile alakalı bişey. iki teker üstünde giden bir araç görüldüğünde daha temkinli gitmekte herkesin görevi diye düşünüyorum. bisikletle ne işi var lan trafikte diye bir savunma sen dünyaya neden geldin kadar saçma bir savunma olacaktır.

Gorky

Alıntı YALCINGUNEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herşeyi polisten bekleyecekseniz kimse vatandaşlık görevini yapmasın iyimiş...polis sizin yerinize de çalışsın isterseniz...siz sadece evde oturup gezin eğlenin...yanlış anlama arkadaşım ben polis değilim ama bazı şeyler hakkında çok boş konuşuyoruz...başkalarının yaptığı görevleri eleştirirken acaba biz işimizi ne kadar doğru yapıyoruz diye önce kendimize bakalım...kaç tane polis var nufus nekadar diye düşünmeliyiz ve vatandaş olarak hepimiz kurallara uymalıyız ki polis daha önemli olaylarla ilgilensin...
    kan kaybından ölecek olan çocuğu araba kan olur diye hastaneye götürmeyen adamlardan bu saatten sonra ne bekleyebilirim ? sadece önemli meselelerle mi ilgilenmekle mi yükümlü polis? önemli olay dediğiniz şey bikaç insanın kendi aralarında ot yada sahile inip bira içmesi mi? siz bırakın bunları abicim..

yalçın günel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 E 8026

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kan kaybından ölecek olan çocuğu araba kan olur diye hastaneye götürmeyen adamlardan bu saatten sonra ne bekleyebilirim ? sadece önemli meselelerle mi ilgilenmekle mi yükümlü polis? önemli olay dediğiniz şey bikaç insanın kendi aralarında ot yada sahile inip bira içmesi mi? siz bırakın bunları abicim..
    arabam kan olur diye bir polis yerine normal vatandaş yada başka bir memur da söyleyebilir...bu durum insanlıkla alakalı meslekle değil...her meslekte her türlü insan mevcut...genele yargılamak cahillik bence...bu benim düşüncem...

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Standart Re: İki Tekere Saygı!

Bende hergun ise bisiklet ile gidip geliyorum. Her turlu guvenlik onlemini aldim kask takiyorum ve fosforlu yelegim var.ama malesef arac suruculeri bisiklete tasit muamelesi yapmiyorlar. Hemen korna calip kenara kacilmani bekliyorlar. Kac araba yanimdan silme gecti. Genelde yolda kullanmiyorum. Kaldirim veya bisiklet yolundayim. Bisiklet yolu yoksa yolda canimiz allaha emanet...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

çok yakın bir bayan arkadaşım bisiklet sporuna başladığında nasıl olacak aman olmaz falan dedik. yaklaşık 1 yıldır 2 kişi ile mahkemelik oldu 3-4 direkt kavga, onlarca taciz ve küfür... maalesef saygı yok. insan yerine koyma yok... 3 çocuk yapın devlete hibe edin diyen birinin başbakan olduğu memlekette ( ne demek hibe edin mal mı bu çocuklar eşya mı para mı) kendisi gibi olmayana saygısızlık yapması taciz etmesi normaldir...

ama olmamalı... en azından biz puntocular böylesine saygısızlık yapmamalı en azından bu sporla ilgilenenlere destek olarak cesaret vermeliyiz.. bugün bende nerde bir bisikletli görsem sselam verip el sallıyorum. bu adam arabanın arkasında forumun logosunu gördüğünde forum için gerçekten güzel bir intiba ve saygı sebebi olacaktır. hepsini geçtim bu insani bişeydir.

16. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sonuna kadar katılıyorum. istiklal caddesinde bugün yüzlerce sivil ve resmi polis var taksimde... ara sokaklara girin hala uyuşturucu kavga haraç taciz had safhada... ne yapıyor bu polisler slogan atanı içeri alıyorlar. hap satanı, adam keseni, taciz edeni... sokakta son ses müzik dinleyenler e-5 te deli gibi makas atanlar bisikletliyi taciz edenlerin yaptıkları normalken bisikletlinin yoldan gitmesi suç...

genelleme konusuna gelince benim firmamda teknik servis personeli bir hata yaptığında müşteri yahut dışardaki adam personelimi tanımaz firmamı tanır. bende bu polisi değil emniyet teşkiltını tanırım.

polisle muhatap olduğum olaylar ve sonuçları:

1- okul bitmeyince bakaya kaçağına düştüm görevli polis en az 10 defa aradı karakola gel diye 3 kez gittim. 2sinde gayet açık rüşvet istedi. yoksa seni yakalar askere teslim ederim diye tehdit etti. bende adresimi değiştirdim. adı da halil di unutmam. 3 kez de evime gelip götürmek istemiş allahtan ben işteydim.sırf bu sebepten nüfus müd. 380 tl ceza ödemek durumunda kaldım.
    2- mecidiyeköyde otururken evimize hırsız girdi. aynı binada 3 daireye girdi. sonuç 3000 tl zarar kapı masrafı hariç. yakalanan 0 aynı konu ile ilgili ev arkadaşlarım olan 2 bayana kuştepe karakolda asılma ve taciz.
    3- ev arkadaşımla avcılar sahilde kayalarda otururken kimlik sorgusunda bişey bulamayıp uzun saçlı tipimi beğenmediği için olsa gerek bizi ordan kovması...
    4- avcılardaki evime hırsız girdi. hatta bu forumda da paylaşmıştım. 2000 tl üzerinde zarar. yakalanan 0
    5- arkadaşım e-5 te bisikletle tacize uğruyor kavga çıkıyor polis ne işin var e-5 te girmeseydin diyerek arkadaşı azarlıyor...

bunlar sadece benim başıma gelen polislik durumlar (5 hariç). ömrümde bu kadar polisle muhatap oldum (ha bi de ehliyet alırken oldum onda sıra no randevu vs idi sorun çıkmadı hak yememek lazım) hepsi de sıkıntılı...

şimdi birisi bana emniyet teşkilatına genelleme yapmayın demesin. ne zaman işim düşse bir faydasını görmediğim gibi mağduriyetim giderilmedi. ee niye güveneyim polise ve emniyete genellemeyeyim... allah için bir tane iyi birşeyini görssem tamam diyecem iyileri de var. olsa bu 5 aolayın en az birinde denk gelirdi. ki her olayda en az 2-3 polisle muhatap oluyorsun...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yalçın günel
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 E 8026

kuyruk acısı olmayıp polisi sevenlerde vardır elbet ve polisten fayda görmüş insanlarda vardır...benim evime hırsız girdi 10 bin lira zararım var dizüstü pc minde seri numarasını verdiğim halde bulamadılar bende ozaman kızdım polise sonra düşündüm adamlar ne yapsınlar dedim... niyemi çünkü çok fazla hırsızlık var ve hırsız yakalandığında ceza almıyor polis tahkikat yaparken savcı salıyor hırsızı ... kanunlar yetersiz...rüşvet alana kaba davranan polise kimse meydanı boş bırakmamalı tabi orasıda ayrı konu...

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Bisikletlerin ana yolda işi yok . Motorlu araç gibi trafikte bulunamazlar. Ancak bu onlara saygısızlık edelim anlamına gelmez. Bisiklet yollarını engelleyecek şekilde park vs. etmek çok büyük terbiyesizlik. Burda aslında iş devlete düşüyor. Çekeceksin o park yapan araçları,bak bakalım bir daha park edebiliyor mu. Ben şahsen dikkat ediyorum. Diğer hususta motorsiklet kullanan insanlar saygı beklerken önce kendilerine bakacaklar. Yırtık dondan çıkar gibi aralara dalıp aracın önünde bitmeyecek. Normal araç gibi şeridinde gitmek zorunda. Hız kurallarına göre hangi şeritteyse arkadan gelen tacize aldırmadan yoluna bakacak.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Bisiklet de bir araçtir arkadaslar. Özellikle yasaklanmamissa trafikte en sag seritten giderler. Aksine, yaya yollarinda bisiklet kullanmak yasaktır. Ama tabii ki bizde bunun tam tersi uygulanıyor.

"Onlar önce kendilerine baksınlar, sonra saygı beklesinler" diye bir düşünceyi en azından kendi adıma doğru bulmuyorum. Bu mantıkla herkes kendince "onlar da haksız, ben neden saygı gostereyim ki?" diyecek ve kaos oluşacaktir. Zaten su an ülkemizde de bu durum var.

Bu yüzden karsı taraftan bir sey beklemeden, sorgusuz sekilde herkese saygılı olmamız lazım. Sadece trafikte degil, hayatın her alanında bunu uygulamamız gerekiyor. Surda sunu tartışıyor olmamız bile abes bana göre.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

polis katil felan değil saçmalamayın lütfen.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Avrupada motorun geçiş üstünlüğü-önceliği var.Bizde ise motora-motorcuya geçiş üstünlüğü var maalesef

Ben de uzun süredir motor kullandım.İnsanların motorsiklet sürücülerine ne saygısı ne de motorsiklet bilgisi var.Bu arada bazı paket servis motorlarının yaptığı yanlışları da unutmamak gerekli...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Öncelikle şunları birbirinden ayıralım. Bisiklet ve Motor.
    Adı üstünde motor. MOTRLU TAŞIT. Plakalı Motorlu. Şeridinden gitmek zorunda. Otomobilden tek farkı hız sınırları.
    (Ayrıca Motorsuz aracın E-5, otoyolda te ne işi var!!!! ) Herkes birbirinin hakkına saygılı olmak zorunda.

Yolda giderken acaba bir zibidi yanımdan, dibimden vızz diye ne zamangeçecek diye korkmak zorunda mıyım arkadaş!!

Normal şeridinde giden motorcunun yanına girip, şeridini gasp etmediğim gibi, motorculardan da aynı hassasiyeti göstermesini beklerim. Kurallara uygun sürüş gerçekleştirenleri de tenzih ederim...(kullandığım yollarda onlardan hayatımda hiç göremesem de, biliyorum ki onlardan da biryerlerde mutlaka var..)

AMA durum ne yazık ki böyle değil. Kendi Şeridinde giden bir tane motorcu görmedim bu zamana kadar!! İstanbulda E-5'te ve ana arterlerin herbirinde!!

Motor eğitimi almadım, ehliyeti de. Acaba onlara istediğiniz aracın şeridine girin, yanından geçin, zaten 2-3 saniyede geçersiniz mi diyorlar? Sanmam.

Ne olursa o 2-3 saniyede oluyor zaten!

SAYGI meselesi ise bütün platformlarda lazım ne yazık ki! Kanunsuz hiçbirşeye saygım yok.Kimsenin hakkını gasp etmeye hakkım yok! Kimsenin hakkımı gasp etmeye hakkı yok. Bu noktada sonuna kadar destekliyorum kurallara uyan çift tekerli sürücü arkadaşlarımı, haklarını gasp edenlerin karşısındayım!!

İnsana saygısı olmayanın, hiçbir platformda saygısı olmuyor, problemin temeli buraya dayanıyor.
    En başta karşısındaki insanın düşüncesine saygı duymuyor. Sonrası pamuk ipliği gibi zaten. Astım astım, kestim kestim, kaldırımı gasp et, rampaları gasp et (Sadece bisiklet değil, özürlü rampaları daha da problemli), şeritleri gasp et. ""İŞKAL ET"" ""DARBE YAP" diğerlerinin ne düşündüğünün bir önemi yok, sadece sen varsın, işgal et, rahatsız et vs.vs.

**Mesajların ardında, polisi katil eden, devlet, polis düşmanı söylemleri, propagandaları da şaşkınlıkla seyreder durumdayım!
    Konu celenlee tarafından (17/08/2013 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.

Gorky

Bisiklet motorsuz bi taşıttır ve trafikte sağ şeridi işgal etme hakkı vardır.

Ayrıca ben sadece polis değil devlet içinde aynı şeyi düşünüyorum. kurbanların isimlerini örnek vermemi ister misiniz?

Sayfa 1/2 12 SonSon