Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: TV Konusunda öneri

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Standart TV Konusunda öneri

arkadaşlar onlarca fikirden sonra tv konusunda 3 seçeneğe indim.. Fakat kararsız kaldım.. Philipsin ambilight özelliği harika fakat SEG le aynı menüde olması ve bariz Çin üretimi olması onun ihtimalinide biraz düşürdü açıkcası..
    Aramızda bu konudan ciddi olarak anlayan arkadaşlarımız varsa..

Philips 42PFL5028
    LG LA640S
    Samsung 40F6470
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

hocam bende tv araştırıyorum
    bu ürünüde incele eski seri ama özellikleri daha iyi birde 40F6470 mediamarkt de indirimde idi bir bak istersen orda inceledim 3D olarak samsung daha iyi geldi bana
    42LM640S LG Led Tv En Ucuz Fiyatı
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bildiğim kadarıyla iç üniteleri hepsinin samsung yada lg bu ikisinden başka iç ünite yapan firma yok..

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

3D izleyeceksen 47' veya 55'inç al,samsung ile lg gözlükleri de çok farklı biliyorsun..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Üçü de iyidir. Gözünüzü kapatın kura çekin bence.

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Samsungdan kaçında hocam öbürleri iyidir Samsungdan 2 adet televizyonum oldu biri Led biri Lcd ikisindede zamanla anakartları iptal oldu 500 TL fiyat çekti servis.
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

Cihan Erdem
    faraday77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Standart Re: TV Konusunda öneri

Ben lg 42lm760 kullanıyorum. 10 numara cihaz. Samsungun gözlükleri aktif oluyor haliyle pahalı. Lg nin ise sinemalarda kullanılan gözlüklerden. İstediğiniz kadar edinirsin. Lglerde akıllı kumanda çıkıyordu sanırım. O olayda çok iyi. Bence lg almak için tek başına sebep.

Sent from my Nexus 4 using 2

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla iç üniteleri hepsinin samsung yada lg bu ikisinden başka iç ünite yapan firma yok..
    Türkiye'de hangi cihazı alırsan al. Samsun ve lg panel kullanır evinizdeki lcd led plazma olan tv lerinizde menüsünden bunu kolaylıkla görürsünüz ekonomik anlamda iyiyse durum sony ve panasonic harikadır 3d içinse 55 inç ve yukarısı şiddetle tavsiye edilir ayrıca cihazın fiyatını etkileyen en önemli faktör mhz hızıdır cogu cihazın 100 mhz bazıları 200 mhz olur fiyat arttıkça 400 mhz kadar çıkar Buda ekrandaki yenileme hızını oldukça artırır şayet 3d alıpda ister aktif ister pasif gözlük olsun mhz hızı düşükse hareketli görüntülerde aksiyonlarda bariz kendini belli eder ama sadece görüntü olsun derseniz verilen örnek cihazlar oldukça yeterli

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

yaklaşık 3-4 ay kadar araştırma yaptıktan sonra lg nin fpr teknolojisinin hiç bir 3d ye değiştirilmemesi gerektiğine karar vererek 7 ay önce LG 42LM640S aldım ve son derece memnunum. Ancak şimdiki aklım ve bütçem ( ) olsaydı 42" ten daha büyük bir ekran alırdım. Zira ekran ne kadar büyük olursa 3d seyretme açısıda o derece geniş oluyor. Önceleri samsungların ekranları daha parlak ve güzel görünüyordu ancak LG nin parlaklığının koruma camının daha kalın olmasından dolayı çok parlak olamadığını öğrendim.
    Aşağıdaki video, size FPR teknolojisi hakkında biraz bilgi verecektir.

LG FPR Technology Demo - YouTube
    Ne mutlu Türküm diyene.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

ben samsung 47' aldım görüntü harika ama 55' almadığıma çok pişmanım

cihan juventude
    juventude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

selam,
    ben samsung yada lg derim. üretici olan iki firma. kendime samsung , pedere lg aldık. 3d olarak lg daha iyi bence. ama kesin düşündüğünden bir büyüğünü al derim. sonra ufak gelmesin.
    2010 Beyaz Punto Evo 1.4 77hp Fire Dualogic Dynamic + Skydome + Asistkit + Güvenlikkit +Popkit + Bordo

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı didi77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de hangi cihazı alırsan al. Samsun ve lg panel kullanır evinizdeki lcd led plazma olan tv lerinizde menüsünden bunu kolaylıkla görürsünüz ekonomik anlamda iyiyse durum sony ve panasonic harikadır 3d içinse 55 inç ve yukarısı şiddetle tavsiye edilir ayrıca cihazın fiyatını etkileyen en önemli faktör mhz hızıdır cogu cihazın 100 mhz bazıları 200 mhz olur fiyat arttıkça 400 mhz kadar çıkar Buda ekrandaki yenileme hızını oldukça artırır şayet 3d alıpda ister aktif ister pasif gözlük olsun mhz hızı düşükse hareketli görüntülerde aksiyonlarda bariz kendini belli eder ama sadece görüntü olsun derseniz verilen örnek cihazlar oldukça yeterli
    ilker bey ülkemizde en yüksek yayın 50 hertz diye biliyorum doğru mudur?

İlker akat
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Tayfun bey lcd alıp yayınları sd alırsanız dediğiniz gibi 50 60 hertz geçmez son yıllarda HD yayın yapan kanallar full HD yayınla 200 hertz e dayandı ama bluray izlerseniz sorun olmuyor tv ne kadar hertz desteklerse o derece etkilenir maalesef cogumuz lcd led plazma alınca sanıyoruzki hemen HD görüntü alırız bunun için önce HD yayın yapan kanal bunu çözecek gercek anlamda HD özellikli recevır hdmı kablosu bu yan ürünler olunca tam bir görüntü keyfi alınır özellikle 2d 3d çevirisi olan tv ler 3d yayın yapar ama tam bir 3d zevki vermez bunun içinde 3d bluray film bluray oynatıcı hdmı kablo kabloda 100 tl civarı olacakki gelen görüntüde kayıp olmasın

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

mhz nedir

HASAN KARAKUŞ
    karakushasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34ET87**
    Edilen teşekkür: 76

lg yi tek geçerim
    Eflatun'a sormuşlar;İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan iki davranışı nedir?
    Eflatun tek tek sıralamış,Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler.
    Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler.Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler.
    Yarınlarından endişe ederken bugünü unuturlar.
    S...onuçta, ne bugünü, ne de yarını yaşarlar. Hiç ölmeyeck gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Tayfun bey lcd alıp yayınları sd alırsanız dediğiniz gibi 50 60 hertz geçmez son yıllarda HD yayın yapan kanallar full HD yayınla 200 hertz e dayandı ama bluray izlerseniz sorun olmuyor tv ne kadar hertz desteklerse o derece etkilenir maalesef cogumuz lcd led plazma alınca sanıyoruzki hemen HD görüntü alırız bunun için önce HD yayın yapan kanal bunu çözecek gercek anlamda HD özellikli recevır hdmı kablosu bu yan ürünler olunca tam bir görüntü keyfi alınır özellikle 2d 3d çevirisi olan tv ler 3d yayın yapar ama tam bir 3d zevki vermez bunun içinde 3d bluray film bluray oynatıcı hdmı kablo kabloda 100 tl civarı olacakki gelen görüntüde kayıp olmasın
    aynen hocam. ben ona dikkat etmiştim hertz 100 bende uydu alıcım ise nexstar ın full hd makinesi hatta ben alırken hd yayını okuyabilen uydu alıcıları arasında en ucuzu buydu 200 küsür liraya aldım hepsinde hd yayın diyor ama hep yalan..ona dikkat etmek lazım şu anda ben trt ve birkaç kanalın hd yayınını izleyebiliyorum ve gerçekten bariz fark var..bakalım şimdiki televizyonum lcd , led almayı planlıyorum ileride..

İlker akat
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mhz nedir
    Panel yenileme hızıdır orta seviye bir lcd 50 60 hertz dir ama 100 diye geçer 200 hertz olan asıl 100 hertz dir 50 mhz tv saniyede 50 resim gösterir yenileme hızı arttıkça daha keskin ve daha net bir görüntü ortaya çıkar normal filmlerde anlaşılmaz ama hareketi bol aksiyonlarda görüntüler gerçekçi ve gözler daha az yorulur

İlker akat
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen hocam. ben ona dikkat etmiştim hertz 100 bende uydu alıcım ise nexstar ın full hd makinesi hatta ben alırken hd yayını okuyabilen uydu alıcıları arasında en ucuzu buydu 200 küsür liraya aldım hepsinde hd yayın diyor ama hep yalan..ona dikkat etmek lazım şu anda ben trt ve birkaç kanalın hd yayınını izleyebiliyorum ve gerçekten bariz fark var..bakalım şimdiki televizyonum lcd , led almayı planlıyorum ileride..
    Bende dsmart ve digitürk var ikiside HD paketli dsmart su an en cok HD yayın yapan platform olmasına rağmen digitürk deki HD yayın daha canlı daha parlak ve net bende panasonic 65 inç smart viera e60 var net 240 mhz görüntü hızı öyle uydu cihazı almaktansa bir platform alın çünkü trt hariç sanırım diğer HD yayınlar ücretli zaten

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

bende 42LM620S var çok memnunum. 42LM640S'dan tek farkı kablosuz internet olmaması. kablo ile bağlıyorsun. 1500'e almıştım ben. ancak sihirli kumanda istiyorsanız 42LM660s bakınız. tek farkı sihirli kumanda olması yanında sihirli kumanda hediye ediliyor.
    ben internetimi kablo çekerim diyorsan ve sihirli kumanda istemem diyorsan 42LM620S almanı tavsiye ederim. ben kablosuz klavye ve maus aldım 40tl'ye smart tvde bilgisayardaymış gibi dolaşıyorum.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Panel yenileme hızıdır orta seviye bir lcd 50 60 hertz dir ama 100 diye geçer 200 hertz olan asıl 100 hertz dir 50 mhz tv saniyede 50 resim gösterir yenileme hızı arttıkça daha keskin ve daha net bir görüntü ortaya çıkar normal filmlerde anlaşılmaz ama hareketi bol aksiyonlarda görüntüler gerçekçi ve gözler daha az yorulur
    yok ben biliyorumda, m nedir ona takıldım ezbere yazılmış bir birim

Sayfa 1/2 12 SonSon