14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Burası Türkiye orası Almanya

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Bilgilendirme Konusu Burası Türkiye orası Almanya

Almanya'daki bir Turk'un kirmizi isikta gecme macerasi
    "Almanya'da bir dost ziyaretinden donuyorduk. Arabayi ben suruyordum. Yolun ilerisinde bir kaza oldugunu gordum. Ne olmus diye bakarken, birden dort yol agzinda oldugumuzu fark ettim.
    Isik kirmiziya donmus ve ben gecmistim. Yapacak bir sey yoktu, olan olmustu. Duramazdim, yola devam ettim.
    Gece yarisindan sonraydi. Saat 2 gibiydi. Allah'tan, cevrede polis falan da yoktu. Bu olayin ustunden bir hafta kadar gecmisti. Bir mektup aldim; karakola cagiriyorlardi.
    Gittim. Beni bir odaya aldilar. "Bir konuda bilginize basvuracagiz. Size bir fotograf gosterecegiz. Bu araba sizin sirkete ait. Gecen hafta, su gun, saat 02:12'de su kavsakta kirmizi isikta gecerken kameraya yakalanmis. Bakin bakalim, direksiyondaki kisiyi taniyor musunuz?"
    Fotografa baktim,"Pek taniyamadim bu kisiyi" dedim. Bunun uzerine bir fotograf daha cikardilar. Bu benim fotografimdi. "Bu sizin fotografiniz, bunu yabancilar subesinden bulduk. Biz, otomobildeki kisi ile bu fotograftaki kisinin Ayni oldugunu dusunuyoruz? Ne dersiniz?" dediler. "Cevap vermeden once, isterseniz avukatinizla gorusunuz" diye de eklediler. "isterseniz size proseduru anlatalim. Eger bu arabayi suren ben degilim derseniz, sizi mahkemeye verecegiz.
    Mahkeme uzmanlara basvuracak. Eger resimdeki kisi oldugunuz ispat edilirse para cezasi alacaksiniz.
    Bu ceza, eger arabayi surenin siz oldugunu kabul ederseniz vereceginiz cezanin birkac kati olacak. Bir de resmi makamlari oyalamaktan dolayi ayri bir cezaya maruz kalacaksiniz." Dusundum. Avukatima soracak bir sey yoktu. "Verin, bir daha bakayim fotografa" dedim. Sonra da "Evet, bu arabadaki kisi benim" dedim. Memnun oldular, "Dogru secim yaptiniz" dediler. Yuklu bir ceza odedim. Ama ehliyetime el koydular. "Ne zaman alirim ehliyetimi geri?" diye sordugumda "Bizden haber bekleyiniz" dediler.
    Aradan bir hafta gecti. Bir hastaneden davet aldim. Beni goz klinigine cagiriyorlardi. Gittim. Siki bir goz muayenesinden gectim. Sonra beni bir grup doktorun karsisina cikardilar.. Her biri benim raporu eline alip, "Renk koru degilsiniz. Gozunuzun saglam oldugunu biliyor musunuz? Ama kirmizi isikta gecmissiniz" dediler.
    Artik bana ehliyetimi geri verecekler diye dusundum. Ama vermediler. Aradan bir hafta, on gun gecti. Yine hastaneden bir davet aldim; bu kez psikiyatri bolumunden.
    Verilen tarihte hastaneye gittim. Beni bir odaya aldilar. Odada dort doktor vardi.
    ©lk doktor, "Raporunuza bakiyorum. Gozleriniz saglammis. Ama trafik isiklari kirmiziya dondukten tam 58 saniye sonra gecmissiniz.
    Bunun yanlis oldugunu biliyor musunuz?" diye sordu. Ben de "Evet, yanlis bir davranis" dedim.
    Ayni seyi, diger doktorlar da aynen tekrarladi. Ben de "Evet, yanlis bir davranis?" diye ayni cevabi verdim.
    Artik bana ehliyetimi geri verecekler diye dusundum. Ama vermediler. Aradan bir hafta, on gun gibi bir sure gecti. Bir mektupla karakola davet aldim. Gittim, sanirim artik ehliyetimi geri alacaktim. Ama dusundugum gibi olmadi. "Sizi, trafige cikaracagiz" dediler. Bana bir program verdiler. Bu, gunde iki saatlik, toplam dort gunluk bir programdi. ilk gun gittim. "Arabaya binin, sehir icinde dolasacagiz" dediler. Benimle birlikte uc kisi daha bindi arabaya. Hareket ettim. ©lk trafik isiklarinda durdum. Yanimdaki gorevli "Buna, trafik isigi denir. Kirmizida durulur. Sari isik, kirmiziya donusu gosteren uyaridir. Anladiniz degil mi?" dedi. Ben de tekrarladim "Evet, kirmizida durulur..
    Sari isik, kirmiziya donusu gosteren uyaridir." Isik yesile dondugunde kalktim. Gorevli, "Yesil isikta da kalkilir. Degil mi?" dedi. Ben de tekrar ettim, "Evet, yesil isikta kalkilir."
    Yolda bir sure sonra kirmiziya donen bir isiga rastladik.
    Bu kez arkadaki gorevlilerden birisi, "Buna, trafik isigi denir. Kirmizida durulur. Sari isik, kirmiziya donusu gosteren uyaridir. Anladiniz degil mi?" dedi. Ben de tekrarladim, "Evet, kirmizi da durulur. Sari isik, kirmiziya donusu gosteren uyaridir." diye tekrar ettim. Bu sahneyi iki saat suresince her isikta tekrarladik. O gunden sonraki uc gunde de, yine arabama uc gorevli bindi.
    Her isikta ayni sahne usanilmadan tekrarlandi. Ama sonunda ben de ehliyetimi geri aldim.
    Yukaridaki oykuyu Almanya'da yasayan bir Turk isadamindan dinledim. "Sonuc ne oldu?" dedim. Cok ciddi bicimde cevap verdi, "Ben artik kirmizi da hep duruyorum." dedi.

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

tr de böyle olsa hep ehliyetimiz mahkemelerde sürünürdü valla

doĞuş kaRa
    ACTOROFTHEROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730
    Edilen teşekkür: 67

bencee TR de ehLiyeTi aLınıpta geri werİLmicek o kadar sürücü warkii.... tRde önce denetimin we teknolOjinin geLİşmesi LAzım bu kadar ii bi ders wermek için...

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

walla arabama binen görevlileri ya döverdim ya öldürürdüm dörtgün boyunca aynışeyleri yapmışlar tamam adam dalgınlıkla geçmiş olabilir alla alla

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Çok güzel bir anı Fatih, teşekkürler!..

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir anı Fatih, teşekkürler!..
    yanlış anlaşılmasın olayı ben anlatmıyorum. alıntıdır Murat

Egemen Gonul
    wintermute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265
    Edilen teşekkür: 62

aslında güzel yöntem

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hiçbir şey kırmızıda geçtiğiniz için başka bir arabaya girip pert olan arabadan yaralı çıkmak kadar kötü olamaz...

9. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretçi047'ye teşekkür etti:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. misafir3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 375

orası almanyaa burası türkiyee bızım burda bole bısey olsa ınsanlar yıne takmaz kotu alısmıısız cok kotuu..

doĞuş kaRa
    ACTOROFTHEROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730
    Edilen teşekkür: 67

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiçbir şey kırmızıda geçtiğiniz için başka bir arabaya girip pert olan arabadan yaralı çıkmak kadar kötü olamaz...
    kesinLIKLe haKLsıın... bundan kotü bişi OLamaz!

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

türkiyede adam kırmızıda geçti die bunu yaparlarsa 2. gün adam devlet görevlisini dövmekten hapse girer...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

sene 70 li yılların başları , beyaz bir vw kaplumbağamız var. yer almanya bremen kenti , araba ile dolaşırken babam gelen bir mektup zarfını parçalayıp yırtıp sokağa atıyor. bir kaç gün sonra eve çevre kirletme cezası geliyor. babam itiraz için gittiğinde yere attığı zarf parçalarını bulan polisin parçaları birleştirerek adresimizi tespit ettiği ve cezayı o şekilde yediğimiz ortaya çıkıyor
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

way be gerçektende başlıkla çok uyumlu

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

valla muhteşem hani diyolar ya avrupalı avrupalı işte zihniyet farkı... bide tersini düşünün bizde olduğunu polis görür çevirmede yakalanırız ve çoğumuzun yaptığı gibi bi çay parası verip trafiğe çıkarız tekrar aramızdaki fark sadece bu malesef
    Konu ufukbzk84 tarafından (05/09/2007 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...