7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Araç nasıl satılır?

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Standart Araç nasıl satılır?

forumda ve kendımde bu hususta eksıkler goruyorum... bır arac nasıl satılır???
    aracımız ıkıncı else gelen musterıye bıldıgımız herseyı anlatmak zorundamıyız??
    bılmedıklerımızın yükünü 3 ay sonra taşımak zorundamıyız??
    aracın teknık arastırma detayları hukukı ve ahlakı olarak alıcıya mı satıcıya mı aıt??
    pert arac aldıgını bılmeden aracı sattıktan sonra yenı sahıbı tarafından eskısının suclandıgı durumlarda cozum ne?? benım aklıma takılan bırkac husus bunlar??? yasanan orneklerden arkadaslar anlatırlarsa yada huukukı bılgı veren arkadasımız olursa aydınlanmıs oluruz
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Ben de soru sormak istiyorum burada mümkünse. Aracımızı en yüksek değerden satmak için alıcıya nasıl davranılmalıdır. Aramızda psikolojiden anlayan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Neden böyle bir soru sorduğuma gelirsek... Zamanında bir Alfa Romeo 156 vardı bende. Satmak istediğim rakam 17 bin idi benim ancak ne mümkün satamadım. 15000'e sattım ben. Sonra vatandaş benim arabayı 17500'e sattı... Şaştım kaldım ben nerede yanlış yapıyorum dedim......Satıcı, alıcıya nasıl davranmalıdır ki alıcı caymasın, çabuk karar versin?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de soru sormak istiyorum burada mümkünse. Aracımızı en yüksek değerden satmak için alıcıya nasıl davranılmalıdır. Aramızda psikolojiden anlayan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Neden böyle bir soru sorduğuma gelirsek... Zamanında bir Alfa Romeo 156 vardı bende. Satmak istediğim rakam 17 bin idi benim ancak ne mümkün satamadım. 15000'e sattım ben. Sonra vatandaş benim arabayı 17500'e sattı... Şaştım kaldım ben nerede yanlış yapıyorum dedim......Satıcı, alıcıya nasıl davranmalıdır ki alıcı caymasın, çabuk karar versin?

sürekli araç değiştirmek isteyen biri olarak bu mevzuyu bende merak ediyorum...
    Keyif BMW'Dir...

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

sanırım bunu basarabılenlere galerıcı denıyor...bırde cevre cok onemlı bence bu ıslerde

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Arkadaşlar bizler her ne kadar galericilere güvenmesek te onların protföyü çok geniş olduğu için kolaylıkla alıcı bulabilmektedir. Onların karsısına bilincli bilincsiz alıcı sürekli geldigi icin bilincli olmayan alıcılara rahatlıkla araçlarını satabilmektedirler. tabi buradan su anlasılmasın tüm galericiler 3 kagıtcı. Ama sunu da rahatlıkla soyelyebilirim en dürüst galerici bile aracın 2 3 kusurunu soylemiyor. tabi brde su var ben kendimce 2 3 araba aldım sattım. her defasında aracta ne var ne yok söylüyorum.Bunları söylememe ragmen sanki dolandırcıymısım gibi yada yalancıymısım gibi tavır ve davransılara giriyor Müşteri psikolojisi sanırım.Ama bunun üzerine sende ister istemez farklı düşünmeye başlıyorsun. Galericilerin arabayı rahat satma nedenlerinden biriside vadeli vermeleri birde kendi aralarında irtibatlı olmaları.Çok dümenler dönüyor burası kurtlar sofrası o yüzden sen ben bunların arasında aşık atamayız. Çok iyi psikolojiden anladıklarından değil adamların organize olmasından bu satışlar. Benim galerici arkadasım var ufak bir dükkanı var 20 ye yakın arac elinde bulunduruyor ve her hafta nerdeyse 10 tane sirkülasyon var. Bende şaşırıyorum 350 bin vadeli verdim diyor. Büyükşehirlerde baglantısı oldugunu söylüyor.Onlar buna bu onlara araba ısmarlıyor. Velhasıl kelam sen ben bu denizde boguluruz

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım bunu basarabılenlere galerıcı denıyor...bırde cevre cok onemlı bence bu ıslerde
    işte ben de onu diyorum ya... elden bir türlü satamadığın aracı galerici iki gün sonra benim istediğim rakamdan da yukarıya satıyor.. hayret birşey yaa

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ender kardesım aynı bela cogu kısıde var emın ol...ama asıl problem: problemlı arac aldıgını bılmeden ılerde bunu ogrenıp elı kolu baglananlar ... bırde gercekten problemlı arac sattıgını bılmeyenler var.... servıse goturulme bir cozum ama ınanın oda asıl cozum degıl...kaputu boyanmıs fıestaya orjınal dıye aldık zamanında servıs onayıyla...
    Ümit Abi benim Fiorino'dan önce aldığım Punto servisten ekspertiz raporuyla almıştım işte. Satarken sağ arka çamurluk ve bagaj kapağı boyalı çıktı işte... Servise de güven olmuyor.

Alıntı clubber_style Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı alırken ustalarınla beraber gidersin kusurlarını soylerler eger kusur varsa almazsın yoksa pazarlık yapar alırsın.satarkende ustanın sozune istinaden kendinden emın bir sekılde sorun yok yada surada sorun var gibilerinden soylemen yeterlı olacaktır diye dusunuyorum.aracı satarken satmak zorunda oldugunu bellı etmeden tok bir satıcı gibi gorunmen herzaman sonuc verir.sekıl a 1 )

Abicim Fiorinom var 2011 model Uzun Çocuk bilir beni çünkü onda da Fio vardı bir ara. Ben şu anda satmak istiyorum bunu. Tokat servisteki satış elemanına soruyorum. Sen satarsan 29000'e satarsın dedi. Bana verirsen ben en fazla 26-27 arası rakam söylerim sana çünkü ben de kar etmem lazım ondan dedi. Ben kaç aydır 29000 istiyorum ama tık yok Birkaç kişi talip oldu arabama ama 29000 çok diyorlar. Bu arada Tokat bayisi benim arabamla aynı model aynı km ve bendeki gibi kusursuz bir ikinci el Fiorino'yu 30000 liraya sattı geçen gün Ben işte bundan bahsediyorum. Ben neden satamıyorum da onlar satabiliyor???
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

işte ben de onu diyorum ya... elden bir türlü satamadığın aracı galerici iki gün sonra benim istediğim rakamdan da yukarıya satıyor.. hayret birşey yaa

Ümit Abi benim Fiorino'dan önce aldığım Punto servisten ekspertiz raporuyla almıştım işte. Satarken sağ arka çamurluk ve bagaj kapağı boyalı çıktı işte... Servise de güven olmuyor.

Abicim Fiorinom var 2011 model Uzun Çocuk bilir beni çünkü onda da Fio vardı bir ara. Ben şu anda satmak istiyorum bunu. Tokat servisteki satış elemanına soruyorum. Sen satarsan 29000'e satarsın dedi. Bana verirsen ben en fazla 26-27 arası rakam söylerim sana çünkü ben de kar etmem lazım ondan dedi. Ben kaç aydır 29000 istiyorum ama tık yok Birkaç kişi talip oldu arabama ama 29000 çok diyorlar. Bu arada Tokat bayisi benim arabamla aynı model aynı km ve bendeki gibi kusursuz bir ikinci el Fiorino'yu 30000 liraya sattı geçen gün Ben işte bundan bahsediyorum. Ben neden satamıyorum da onlar satabiliyor???
    tokat bayıne tokatlanma ben 2011 mayısta kı fıyatlar boyle abarmamıstı, kıa bayıne 27500 e verdım aracı... bayıdekı calısana selamımı soyle... fıorıno artık 35000 tl.... hayal goruyor onlar...
    ıstersen bır ıkı gorusme yapabılırım senın ıcın.
    Konu uzuncocuk tarafından (19/03/2012 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir.