Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: F1 Korna Muayeneden Geçmiyor :)

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Kızgın F1 Korna Muayeneden Geçmiyor :)

Geçen Ay Aracımı Muayeneye Soktum Herşeyi Dört Dörtlük Olan Aracımı Orda Daha Önce Fiat Çalışanı Olduğnu İddaa Eden Ve Bravoma Bu Puntonun Hangi Versiyonu Diye Soran Bir TÜV TÜRK Yetkilisine Teslim Ettim

Ben 76 Renoyu Bile Bu Kadar Kurcaladıklarını Görmedim İnanın Araba 20 Dakika Kaldı İçerde Sonra Sonuç Elime Bir Kağıt Tutuşturdu. Kağıtta Yazan İbare Şu
    Ağır Kusur Korna: Ses Ahengi Bozuk

Bu Ne La Dedim Oğlana Abi Yha Kornan Orjinal Değil Bunu Değiştir Gel Dedim Oğlum Bunun Ahengimi Var Bu Korna Yani Sonuçta Çalarsın Uyarı Niteliğindedir. Sonuçta Minibüsçü Kornası Değil Kafa Şişiren Cinsten Ne Ahenginden Bahsediyorsun Sen Dedim. Napalım Abi Sistem Bu Beni İşimdenmi Edicen Bilmem Ne. Ve Daha Önce Aracım Başka Bir İstasyonda Yine Bu Korna İle Geçtiği Halde Kafalarına Göre İş Yapıyorlar Kıllık Çıkarıyorlar.

Bende Müdürlerine Gittim Ne Bu Yha Hadi Lastiği El Frenini Anladıkta Kornadan Arabamı Bırakılır Dediksede Sinir Bozucu Arkadaş Evet Değiştirin Gelin Dedi. İyice Sinir Oldum Birine Çatmadan Çıkayım Dedim Çıkarkende Kendini Fiatçı Sanan O Arkadaşa Sen Değil Fiatttan Hiçbir :oktan Anlamıyorsun Gözüm Hadi Eyvallah Dedim. Çıktım Gittim 1 Ay Sürenin Dolmasını Bekledim Ve Bugün 8,5 TL'ye Şahin Kornası Taktırdım Götürdüm Geçti
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Haluk 16
    HLk16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 BHL 07
    Edilen teşekkür: 20

Çok enteresan
    Mercedes Benz ML270 CDI
    Grande Punto 1.3 Multijet
    Doblo Safeline 1.3 Multijet
    Piaggio Beverly 500

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

f1 kornadan muaneden kalınır poliste bağlar şaşırıcak bir durum yok bunda yönetmelik böyle daha önce geçirmeleri sans olmuş esasında...

Kadir Atik (bayrampaşa)
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. CeNaZe666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34LT567
    Edilen teşekkür: 26

serdar adamlar akşam evde eşinden fırcayı yiyor gündüzde araçlarda saçma sapan şeylere mazeret buluyorlar bende başımdan geçen bir olayı anlatayımda gülelim biraz eski aracımda (renault clio Hb. ) sis farı yoktu bir takım sis farı alıp kendim takmıştım ve yuvalardan cıkan kapaklarınıda atmadım öylece bagajda duruyordu 3 veya 4 ay sonra muayeneye gittim ve o zamana kadar yanan sisler muayene esnasında sol ampül kesti yanmaz oldu adam bana demez mi bu şekilde geçmez araç yaptırın gelin diye tabi benim şarteller attı ve dedim ki hocam bu arabanın orjinalinde sis far zaten yok neyin peşindesin sen dedim adam olmaz kardeşim bunu yaptırmadan geçemezsin dedi ve kağıtları verdi elime benimde aklıma bagajtaki kapaklar geldi ve bekle dedim 5 dakika içinde geliyorum deyip 5 metre ilerisinde gözünün önünde sisleri cıkarıp kapakları taktım ve oldumu şimdi dedim adama bana verdiği cevap: ( hee tamamdır şimdi geçer dedi ) gülermisin ağlarmısın...bu işe...

Kadir Atik (bayrampaşa)
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. CeNaZe666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34LT567

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f1 kornadan muaneden kalınır poliste bağlar şaşırıcak bir durum yok bunda yönetmelik böyle daha önce geçirmeleri sans olmuş esasında...
    tayfun peki bu korna ferrari araçların orjinalinde olan bir korna o zaman ferrarisi olan biri Serdarın yaptığı gibi Şahin kornasımı taksın milyarlık araca

Serdar Kürkçü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES

Çok İyiymiş Birde Artık Varya Şu İşe Birileri El Atmalı Trafikte Yasak Olan Ama Satışı Ser Olan Herşeyi Ya Piyasadan Kaldırtacaksın Bir Mahkeme Kararı İle Yada Trafik Kanunlarına Sokturacaksın. Yerim Öyle İşi Korna Sat Jant Sat Egzos Sat Film Sat eee Yasak Satan Satıyor Sen Vergini Alıyorsun Ama Neden Yasak Peki ? Mahkeme Masrafları Olmasa Bu Konuda Bir Dava Açarım İnanın ki ...
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eski aracımın önceki muayenesinde cam filmi hafif kusur yazıyor. geçtiğimiz ağustosta ben muayeneye götürdüm, cam filmi kusurundan eser yok. dengesizlik her yerde...

Kadir Atik (bayrampaşa)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34LT567

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok İyiymiş Birde Artık Varya Şu İşe Birileri El Atmalı Trafikte Yasak Olan Ama Satışı Ser Olan Herşeyi Ya Piyasadan Kaldırtacaksın Bir Mahkeme Kararı İle Yada Trafik Kanunlarına Sokturacaksın. Yerim Öyle İşi Korna Sat Jant Sat Egzos Sat Film Sat eee Yasak Satan Satıyor Sen Vergini Alıyorsun Ama Neden Yasak Peki ? Mahkeme Masrafları Olmasa Bu Konuda Bir Dava Açarım İnanın ki ...

valla dediğin doğru yasaklıyorsan alım ve satımını yapanlarıda keseceksin millet zaten arabaya bunları yapmak için gece uykusu kacıyor araca film ceksem jant alsam diye düşünmekten kafayı yiyoruz en azından yasakla bizimde kafamızı kurcalamasın olsun bitsin ama öyle bir ters köşeye yatırıyorlar ki insanı şöyle düşünsene bu parçaları satan kişi vergisini ödüyor bizlerde o ürünleri alıp trafikte yasal olmadığı içinde cezaları yiyip Ceza parası ödüyoruz ne güzel iş her türlü devlete çalışılıyor anlıcan

Tayfun AKTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

şimdi söyle ben burda tüv türk savunmuyorum benim arabam muaneden geçicekken bir gün sökülmesi gerekiyor yani benim dertim daha büyük ama bence güzel bir uygulama artık kafalarına göre her aracı geçirmiyorlar...

açıkçası ferrarim olmadığı için bilemeyecem ama arabanın orjinal jantına uygunsuz denildiği bir durumda kullanıcı servisten yazı almıştı...

modifiye parçalarının satışıyla uygulanması çok farklı şeyler ben trafiğe kapalı alanda kullanıcam aracımı belki track kullanımı için kullanıcam malzeme satın alamayacakmıyım?

Tayfun AKTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

birde yasaklanmayı nasıl ölçülendiriceklerki bir araçta standart olan diğer bir araç için uygunsuz bir modifiye ekipmanı haline dönüşebiliyor...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

F1 korna tabir edilen yüksek desibelli kornalar maalesef ağır kusur sayılıyor.İlla sökmeden gitmek isterseniz bir anahtar yaptırıp muyaneden önce normal kornaya geçebilirsiniz.
    Ama vergisi alınıp yasak olan aksesuarlar konusuna katılıyorum.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Atik (bayrampaşa)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34LT567

işte bu gibi durumlarda hile yolu ile aşılıyor bence yasaksa tam yasak olmalı ben iki sene boyunca aracın heryeri ile oynayıp muayene zamanı gelince orasını anahtar ile kapatayım bunu söküp orjinalini takayım gibi şeyler bence daha yanlış bu durumda böyle yapmakla kimi kandırmış oluyoruz Görevliyi mi yoksa kendimizi mi eğerki trafikte sakıncalı ise hiç kullanılmasın F1 kornanın Ses desibeli yüksek diye aldım şuanda takılı ama orjinal korna ondan daha cok bağırıyor hadi buyur işte bence devlet işlerine akıl sır ermiyor arkadaşlar

Serdar Kürkçü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES

Birde Benim Gibi Müzikçi Birine Ahengi Bozuk Demezlermi Tepem Attı Ahengi Güzel Kardeşim Neye Göre Ölçüyorsun Ahengini Bunu Algılayan Desibel Aletinmi Var Sanki

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben muayene için sıra beklerken karşımda bekleyen 4-5 tane yolcu minibüsü vardı. bir tane trafik seti / yangın tüpü sırayla elden ele dolaşarak muayeneye girdi hepsi.

bu iş askeri düzene girdi gibi gözüküyor ama sadece görüntüde.

bir arkadaşımın aracın şuayip marka ( ) son susturucu var. muayeneden geçemedi. gitti bi egzostcuya durumu anlattı 50 liraya anlaştı ( çıkma astra egzostu taktırdı, muayeneden geçince gitti kendi egzostunu tekrar kaynak yaptırdı ) ve muayenden geçti

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Kafalar değişmeden havada kalır her şey.

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Kadir Atik (bayrampaşa)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34LT567

işte arkadaşlar kim kimi kandırırsa herkez birbirini kandırıyor ama düzen halen aynı şimdi eski muayene düzenine göre ne değişmiş oluyor Tüv de sadece internetten randevu alma işi benim görüşüm bundan başka değişmiş birşey yok... hala herşey eski düzenekte gidiyor biraz uğraştırıyorlar eskisine göre eskiden arabayı götürmene gerek yoktu şimdi götürmen gerekiyor

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Tüv para basıyor fark bu

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Abi geçmiş olsun bu hangi tüvtürk ?

Tayfun AKTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Eskiden ruhsati yolluyodum 2 gun sonra muanesi yapilip geliyodu simdi arabayi hazirliyorum muaneden gecicek hale getiriyorum, kafama gore muaneden gecemiyorum... Bence cok sey degisti artik frene bastimi spin atan adamlar gezemiyo trafikte her yerde ayni standart olmamasi haksizlik ama belli bir kalite oturdu.. Muaneden gecip sonra eski haline donen araclar icin adamlar ne yapsin her arabanin pesinden takip etsin diye memurmu yollasin? Caydirmakta bir yaptirimdir..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

ahenk olayında koptum
    Keyif BMW'Dir...

Sayfa 1/2 12 SonSon