Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Philips LCD TV ALMAYIN , Söylenilene KANMAYIN

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Dikkat Philips LCD TV ALMAYIN , Söylenilene KANMAYIN

Arkadaşlar Merhaba,

Yılbaşından bir kaç gün önce MediaMarkt'tan 42" FullHD Philips LCD TV almıştım. Bu Televizyonu alırken LCD panelin önündeki koruma beni cezbetmişti, malum bebeğimiz vardı ve ufak tefek darbelere karşı sağlam olması gerekiyordu.

Mağazadaki yetkili eline kumandayı alıp televizyon ekranının farklı yerlerine 5-6 kez sertçe vurdu ve hakikaten alacağım televizyon bu dedim ve aldım.

Ancak geçtiğimiz günlerde 17 aylık kızımın minicik darbesi ile televizyon kullanılamaz hale geldi, nasıl olduğunu anlamış değilim ancak bu işin içinde bir bit yeniği var sanıyorum, teşhir ürünlerini özel üretimmi getirtiyorlar ne yapıyorlar? bu işten kıllandım,

ve servise söylediğimde tamirinin mümkün olmadığı , ürünün merkeze gönderileceği ve yeni tv geleceği bununda zaten yeni bir LCD tv masrafında olduğu bildirildi.

Philips'te aynı şeyi söyledi ve panellerin ön kısmında koruyucu panel olduğunu belirtti, ama minicik kızımın bir vuruşu demek koca philips'i yıkabiliyor bunu anladım.

Televizyonum kullanılamaz halde öylece evde yatıyor, siz olsanız ne yapardınız merak ediyorum ? yada böyle kötü bir tecrübe yaşayan oldumu ?

Kazasız Günler diliyorum.

Saygılar...
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

çok ilginç... acaba size gösterilenden farklı bir ürün mü verdiler...
    Keyif BMW'Dir...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

kötü bir durum dünyanın parası onlar..neyse kızınız sağlıklı ve mutluysa sorun yok daha kötüsü de olabilirdi..

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

tamam da...anlamadığım ...garanti dahilinde yeni tv ile değişmiyor mu ??

sanırım değişiyor...

sizin kabullenemediğiniz...ufak bir darbeyle nasıl olurda hasar alır...kısmı ...sanırım...

bence yatın kalkın dua edin ki...garanti süreci içinde olmuş...diğer türlü...at çöpe yeni tv al...durumu olacaktı....

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Cihan ,
    Küçük kızına bırsey olmamıs ,ev yanabılırdı kızının saglı yerınde sukur.
    Cam urunlerde soyle bır durum var su ornekle anlatayım otobuslerın acıl cıkıslarına tekme atarsanız cam kırılmaz fakat normal bır cıvının sıvrı kısmı ıle normal bır sıddetle vurursanız tuzla buz olur,kapkaccıların bızım aracların camını patlatmak ıcın araç bujısının sıvrı tarafını cama atark patlattıkları gıbı bundan dolayı patlamıs olabılır.
    Senın hak arama olayına gelınce sana satılan malın darbelere karsı dayanıklı oldugunu belırten bır yazı,acıklama ,tv nın bu özellıgı var,yanı elınde satıs elemanının sana show yapıp anlattıgı gıbı kırılmayan bır urun oldugunu ıspatlıyabılırsen ısın kolaylasır hatta gıt baska bır tv satan yere satıs elemanı aynı sovu yapsın sende kameraya cek alsana delıl.Bu durumu ancak Tüketıcı hakları ıle cozersın önce onlara danıs sonra THHK gıt.
    Yasaya gore reklamı yapılan urun yapılan reklamda belırtılen ozellıkte olmak zorunda soylekı Teknosada lcd tvler yenı cıkmısken musterının tekı tvnın goruntusune hayran kalıyor 1080p full hd goruntı mest oluryor adam tv yı alıyor eve gelıyor acıp kullanıyor aynı goruntu yok normal tv goruntusu daha sonra bu musterı Th ıle tv yı ıade esdıp parasını alıyor aşmasının sebebı ıse teshırdekı goruntunun evde olmamamsı sonra tv satıcıları ve uretıcılerı tv yı satrken su uyaruyı eklıyor.
    ''Teshırdekı lcd televızyonlarımızdakı goruntu özel cekım (blueray)1080p full hd oynatıcılar kullanıldıgından dolayı satın aldıgınız urun evınızde aynı kalıtede goruntu gostermeye bılır''
    Konu ZAK1980 tarafından (04/10/2011 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Cihan Can
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

serhat;

hayır , ürün aynı ürün

tayfun;

zeynel'in dediği gibi yatıp kalkıp dua ediyorum ki kızımı Allah korumuş, daha kötüsü de olabilirdi. buna şükür diyip cihazın söylenilen kadar sağlam olmadığını ve bir darbeyle bu hale geldiğini anlatıp garanti kapsamında değişmesini anlatmam lazım, servis garanti dışı diyor, ve philips yeni cihaz gönderir, bu da zaten yen lcd parasıdır diyor.

cemal;

malesef garanti sökmüyor buna. neymiş kullanıcı hatasıymış, darbe almış, e madem bu ürün 1 yaşındaki kızın darbesiyle bu hale geliyor neden artistlik yaparak bu ürünü satıyorsunuz ? diyorum ama anlatamıyorum.

zeynel;

sağol öncelikle. dediğin şey işin en önemli kısmı, Allaha şükür ki ona bişey olmadı. tv açık durumda iken olmuş olay, ben evde yoktum, daha kötü şeylerden Allah korudu.

Şimdi ise bu işe bir çözüm bulmam lazım, bi ton parayı boşa vermiş olacağız yoksa. bu işi nasıl çözerim, dediğin gibi gidip bi test yaptırsam videoya çeksem işe yararmı bilmiyorum. thk bi sormak lazım. bakayım bugün yarın çıkabilirsem bi danışayım durumu.
    Konu HarbiAslan tarafından (04/10/2011 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı HarbiAslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serhat;

hayır , ürün aynı ürün

tayfun;

zeynel'in dediği gibi yatıp kalkıp dua ediyorum ki kızımı Allah korumuş, daha kötüsü de olabilirdi. buna şükür diyip cihazın söylenilen kadar sağlam olmadığını ve bir darbeyle bu hale geldiğini anlatıp garanti kapsamında değişmesini anlatmam lazım, servis garanti dışı diyor, ve philips yeni cihaz gönderir, bu da zaten yen lcd parasıdır diyor.

cemal;

malesef garanti sökmüyor buna. neymiş kullanıcı hatasıymış, darbe almış, e madem bu ürün 1 yaşındaki kızın darbesiyle bu hale geliyor neden artistlik yaparak bu ürünü satıyorsunuz ? diyorum ama anlatamıyorum.

zeynel;

sağol öncelikle. dediğin şey işin en önemli kısmı, Allaha şükür ki ona bişey olmadı. tv açık durumda iken olmuş olay, ben evde yoktum, daha kötü şeylerden Allah korudu.

Şimdi ise bu işe bir çözüm bulmam lazım, bi ton parayı boşa vermiş olacağız yoksa. bu işi nasıl çözerim, dediğin gibi gidip bi test yaptırsam videoya çeksem işe yararmı bilmiyorum. thk bi sormak lazım. bakayım bugün yarın çıkabilirsem bi danışayım durumu.
    Dısarı cıkmana gerek yok netten bak tuketıcı derneklerının web sayfalarına bulundugun ılde subelerı vardır veya Ankara,istanbuldakı subelerıne telefon et veyada maıl at ama telefon en ıyısıdır.
    Tder - Tketiciler Dernei - letiim

Tketici Haklar Dernei Web Sitesi - letiim

Çevre ve Tüketiciyi Koruma Derneği
    Cemalpaşa mah. 283. sok. No:12/2 - Seyhan/Adana
    Tel:0322 459 03 55

Adana Tüketici Derneği
    İnönü cad. Semih İşh. Kat:3 no:3 - Seyhan/Adana
    tel:0322 351 52 67

Not:sana televızyonun darbelere karsı dayanıklı oldunu belırterek satmıslar kırılmaması gerek
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

saçmalığa bak...hem darbelere karşı dayanıklı diye sat sonra kıvır...

iyi de sen bu tv ye çekiçle vurmadın...yada yere düşürmedin yaaaa

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçmalığa bak...hem darbelere karşı dayanıklı diye sat sonra kıvır...

iyi de sen bu tv ye çekiçle vurmadın...yada yere düşürmedin yaaaa
    Satayımda yeterkı satayım
    Zeynel KARACAN

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Öncelikle Geçmiş Olsun Çocuktur Yapar Mantığı İle Düşünürsen Çok normal Bir Olay Zeynelinde Dediği Gibi Çocuğunuza Birşey Olmamış Bu Güzel Bir Gelişme. Ancak LCD Tv Kullanan Çocuklu Ev Sahipleri Maalesef Bir Gerçeği Gözden Kaçırıyorlarki Bu Tamamen Sizlerin İhmaliyle Alakalı. Çocuklu Evlerde LCD Ünitesini Gerek Mobilya Gerek Cam Gerek Moduler Sistemleri Alırken Yerden Yüksek Veya Duvara Monte Edilebilir Aparatlarla Kullanmalısınız. Bu Çok Önemli Bir Ayrıntı Ama Genelde Kimse Dikkat Etmiyor. Tabi Bu Birazda Odanın M2 İlede Alakalı Bir Sorun Ama Bunu M2 Ne Olursa Olsun Çocuklu Evlerde Bu Tercih Edilmeli.

Şimdi Diğer Konuya Gelince Yani Bu Satış Temsilcisinin Size Yaptığı Showa Bu İnsanlar Özel Eğitimler Sonucu Bu Göreve Geliyor. Yani Onların Vurduğu Noktalar Onlara Önceden Öğretilmiş Denenmiş Darbelerdir Diye Düşünüyorum.

Ancak Bu Durumda Nereye Başvurursanız Başvurun Hiçbir Sonuç Elde Edeceğinizi Sanmıyorum. Sonuçta Sizin Bunu Çocuğunuzun Yaptığını Ispat Etmeniz Mümkün Olmayacaktır. Sizler Her Ne Kadar Doğruyu Bilsenizde Firmalara Her Zaman Bu Tip Olaylara Şüphe İle Yaklaşıp Hatayı Müşteriye Yıkma Gayretini Gösterir. Ayrıca Size Show Yapan Elemanıda Örnek Gösterip Suçlama Şansınızda Sıfır.

Tabi Manevi Bir Mağduriyetiniz Olmadığına Dua Edin Ve Şükür Edin Ancak Manevi Mağduriyet Olmayıncada Maddi Mağduriyet İnsanı Etkiler Sizde Haklısınız. Bu Ürünler Ucuz Şeyler Değil. Umarım Hakkınızı Ararsınız Ve Dilediğiniz Gibi Sonuçlanır.
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

tüm herşey para karttan çekilene kadar ondan sonra kendide düşse kabul etmezler..

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

bence philips alanlar şanssiz bende almiştim babanem bi geldi ozel bez yerine nrmal bezle sildi gitti guzelim tvnin ortasinda leke war

Cihan Can
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

valla olan oldu artık yapacak bişey yok, ya uğraşıp mahkeme mahkeme sürüneceğiz, bunun içinde işten izin almak lazım, yada bırakacağız canımız sağolsun diyip yeni tv alacağız. Serdar'ın dediği gibi bunu çocuğun yaptığını sorarlarsa nasıl ispat ederim. Hadi gidip show yapan adamı çektim kameraya ondan sonra ? bence bu tür durumlarda olan her şekilde bizlere oluyor. lcd panelide değiştirmiyor beyefendiler, komple tv değişecekmiş, bende böyle bir saçmalık görmedim duymadım. yıllardır bilişim sektörü içindeyim ama böyle bir saçmalık duymadım açıkçası. lcd panel değişmez diye bir mantık varmı arkadaş ? yok böyle bişey.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

agustos ayinda ben de mediamarkt'dan philips tv almistim, arada ses kesiliyor, philips kullanici forumlarini gezdim maalesef kronik arizaymis, ayni modeldeki tum tvlerde varmis, guncelleme vs. yaptim yine ayni

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Cihan Can
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

erdi modeli nedir? ve ne zaman almıştın ? bir seride böyle bir hata olduğunu duymuştum ama hangisi bilmiyorum, gerçi öğrensem neye yarar bir daha philips fiyatı bile sormam. almam da aldırmam da, gidip samsung , panasonic, lg bakacam valla. philips uzak olsun artık.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

agustos'un ilk haftasinda almistim, eskisehir mediamarkt'dan. 46" 3d led tv, modeli su sekilde: Philips 8000 series - 46PFL8505H/12
    ses kesilme sorunu var, ister digiturk ister anten ister baska uydu istersen usb den film izle, ses kesiliyor. firmware guncellemeyle bir miktar cozuluyor ancak tamamen cozulmuyor. donanimahber forumlarinda bir konu basligi altinda tartisiliyor, ayni durumdan sikayetci cok insan var

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Çağdaş Zeyrek
    OperaIIX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35CPD60
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agustos'un ilk haftasinda almistim, eskisehir mediamarkt'dan. 46" 3d led tv, modeli su sekilde: Philips 8000 series - 46PFL8505H/12
    ses kesilme sorunu var, ister digiturk ister anten ister baska uydu istersen usb den film izle, ses kesiliyor. firmware guncellemeyle bir miktar cozuluyor ancak tamamen cozulmuyor. donanimahber forumlarinda bir konu basligi altinda tartisiliyor, ayni durumdan sikayetci cok insan var

kısa sürede yeni yazılımla sorununuzu düzelteceklerdir. Neyseki yeni ürünlerde yazılım desteği mevcut.

Kısa bir süre öncesine kadar arçelik yetkili servisi bünyesinde çalışmaktaydım. Yaklaşık olarak 6 yıl boyunca elektronik bölümünde çalıştım. Şunu söyleyebilirim ki düşme olayını garantiye sokup sokmamak tamamen fabrikanın üst düzey bir yönetici ya da saha mühendisinin ağzından çıkacak lafa bakıyor. Normal şartlarda ben de üzülerek de olsa düşen ya da darbe alan ürünlere panel fiyatı veriyordum ve o da yukarıda belirtildiği gibi yaklaşık olarak yeni ürün parasına denk geliyordu ki çoğu tüketici yaptırmaktan vazgeçiyordu. Bence siz önce sikayetvar.com'a sikayetinizi yazın ki oradan zaten size dönüş yapacaklardır. (Philips'in konuyla ilgili departmanından) özellikle darbelere dayanıklı olduğunu iddia ettikleri kısmı belirtin.

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Kuzenim 117 ekran LG almıştı. Aldıktan 3 hafta sonra Kızı koca televizyonun camını çizmişti. Servis geldi ve yenisiyle değiştirdi çizildiği için. Sanırım LG bu konularda yani servis konusunda daha iyi..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Çağdaş Zeyrek
    OperaIIX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35CPD60
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzenim 117 ekran LG almıştı. Aldıktan 3 hafta sonra Kızı koca televizyonun camını çizmişti. Servis geldi ve yenisiyle değiştirdi çizildiği için. Sanırım LG bu konularda yani servis konusunda daha iyi..

umarım o şekilde de devam ederler. Piyasada yer almak için ilk etapta müşteri memnuniyetini ön planda tutup sonradan zihniyet değiştiren firma çok..

Cihan Can
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

sikayetvar'a yazdım az önce , bakalım ne çıkacak bu işten.

Yalnız hakikaten philips almam bir daha, Ben bu cihazı aldıktan sonra 7-8 tane daha tv aldırdım çevreme. Hepsi de philips'ti, Ancak şov yaparak sattıkları bu tv olayında sonra benim için bitmiştir.

Belki ben deve'de kıl bile kalmam ama philips almam ve aldırma artıkın

Sayfa 1/2 12 SonSon