Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: bizim milletimiz niye sabırsız arkadaşlar ne yapmam lazım

ercan topcu
    black8555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Standart bizim milletimiz niye sabırsız arkadaşlar ne yapmam lazım

arkadaslar ben 1aylık söfürun tabı acemilik var ama bızım mılletımız hıc anlayış yok normal sürüyorum dıkkatlı kullanyrum ama korna farlı uyarılardn yemedığım gun olmuyor bazı yerlerden zorlanınca hemen bağırıyor kızmaya baslıyorlar korna korna basıyorlar bende mi sorun yoksa bu sabırsız ınsanlardımı ne yapmak lazım arkadaslar sizinde başınızndn gectmı ....

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

trafiğin akışına bırak kendini kasmana gerek yok bişey olmaz yavaş gittiğin sürecede yolun en sağından git.
    bende çok kızarım yolun sol tarafına geçipte yavaş gidene.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

Alıntı black8555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben 1aylık söfürun tabı acemilik var ama bızım mılletımız hıc anlayış yok normal sürüyorum dıkkatlı kullanyrum ama korna farlı uyarılardn yemedığım gun olmuyor bazı yerlerden zorlanınca hemen bağırıyor kızmaya baslıyorlar korna korna basıyorlar bende mi sorun yoksa bu sabırsız ınsanlardımı ne yapmak lazım arkadaslar sizinde başınızndn gectmı ....

hocam hiç takma kafana.. kimse anasının karnında öğrenmedi.. sen şeridinde, kurallara uyarak git yine yoluna, allah korusun bir sorun olursa zaten suçlu sen olmazsın böyle yaparsan... BIRAK GEÇMEK İSTEYEN DÜŞÜNSÜN..

en çokta uyuz olduğum 2 şeritli şehirler arası yolda (izmir - ankara yolu) sağ şeritten gidiyorum 90 - 100 ile sakin sakin arkadan gelip sellektör yapıyor korna basıyor s.... git lan SOLDAN geç işte malesef böyle bir ülkeyiz...

2001 yılında beri ehliyet sahibiyim malum aracım yeni ve özellikle kırmızı ışık kalkışlarında zorlamıyorum aracımı arkadan ne kornalar ne sellektörler AMA AÇIKÇASI UMRUMDA DEĞİL bazen arkamdaki ilk fırsatta geçerken korna basıyor CEHENNEME KADAR YOLUN VAR İYİ YOLCULUKLAR diyorum hanımla gülüşüyoruz bitiyor
    Konu shellcininabisi tarafından (29/04/2011 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

kardeşim görmemezlik duymamazlıktan gel yoksa özgüven kaybına uğrarsın birazda dikkat...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

istanbul trafiği malesef ben hergün güneşliden ikitelliye geçiyorum ikitelli köprüsünde o kadar saçma hareketler var ki inanamazsın sanki şerit yok hızım 60-70 gidiyorum adam zırt yoluma atlıyor sanki beni görmüyor ülkemizde böyle hayvanlar çok sen kuralalra uyduğun sürece kimse sana birşey diyemez gelsin vursun suçlu yine o olur takma kafana zamanla alışırsın zaten..ama sende mesela sol şeritten gitme araba geçtikten sonra terket gb.... bu kurallara uymayı ihmal etme nedense ülkemiz şöförleri sol şeridi çok seviyor

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

Standart trafik

her gün trafikte 10 sat calışan biri olarak söylüyorum ne kadar zorlarsanız zorlayın trafik bir yerde duruyor bırakın giden, gitsin calan ,calsın yalnız yukarıda arkadaşın dediği gibi müsaitken trafiği yavaşlatmanın anlamı yok uygun şerite geçin korna çalma bize daha çok oluyor yolcu alırken indirirken özel araça acemi oldugunu hissederlerse yapıyorlar . hiç umrumda değil çünkü kendileride müşteri olunca istediği yerde inmek istiyorlar.BİR FIKRA ........mehmet efendinin köpeği hastalanmış hocaya götürüp muska yazdırmak istemiş.hoca sen manyakmısın köpeğe muska olurmu demiş olurdu olmazdı hoca yazmış muskayı fakat 1 hafta sonra köpek ölmüş! mehmet efendi ulan bu hoca ne yazdıda muskaya bu köpek öldü demiş muskayı açıp okumuş......aynen şöyle yazıyormuş ! muska yazdım mehmet efendinin itine ölürsede s......me ölmezsede s...... demiş sizde benim gibi yapın korna çalarlarsada ,çalmazlarsada

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

akdeniz insanıyız
    eminim sende iyice tecrübe kazandığında başkalarına
    aynısını yapıcaksın
    hepimizin kanında var arkadaş

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

solu kapatıp gitmediğiniz sürece sorun yok...
    Keyif BMW'Dir...

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

trafiğin akış hızına uyup kimsenin önüne araba kırmazsanız kimse korna çalmaz. E-5 te 30-40 km ile giderseniz, zaten okadar sıkışık trafikte insanlar tepki gösterir.

ercan topcu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

teşekküredrim arkadaşlar pek kafama takmıyrum ama yınede etkılıyor hocam hep sagdan gıdyrm (bu at hırsızlarına en ıyısı koy g...tne gıtsın)

ercan topcu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

ümıt abı ne kadar tercubelı olursam olayım yınede boyle yapcagımı zannetmyrm ozan hocam vallah kımsen onune kırmıyrm şerit hizamı cıkmam yerıne görede hızımı ayarlarım yınede bazı yollarda cekıngenliğim var ama gececek bu gunler tabı sızın gıbı bı formda guzel abıler varken ben daha iyi olurum

AHMET ERZURUMLU
    ahmet_erzurumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    06BJ3329
    Edilen teşekkür: 76

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akdeniz insanıyız
    eminim sende iyice tecrübe kazandığında başkalarına
    aynısını yapıcaksın
    hepimizin kanında var arkadaş
    kendimden biliyorum kesinlikle lafınıza katılıyorum
    Dar Ağacında da Olsak Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Ercan ne hıkmetse bende cokk sınırlıyım trafıkte normalde oldukca sessızımdır ama ne hıkmetse trafıkte evrım gecırıyorum gercı benı vetrafıgı tehlıkeye sokan ınsanlara karsı boyleyım yoksa ısıkta kalkamamıs ,panık yapmıs ınsanlara karsı ıyım nede olsa bızde acemıydık
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

medeniyet meselesi arkadaşım.avrupada abd de şöförlerden her türlü nezaketi görürken bu ülkede ise aksine her türlü hayvanlığı hergün yaşamaktayım.alışırsın zamanla,kaparsın kulaklarını gözlerini.çok darlandımı ise dat dat dat ( anlamını bilen bilir )

Grey Goose ...

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu Punto evo

Arkadaşlar hayırlı sabahalar ,bu güzel ülkemizde ve şehrimizde sabırsız hayvanlar mutlaka vardır . Bu yüzden sakin olmak ve geçmek istiyorsa bırakın geçsin , bakalım çıktığı yere varabilecek mi? Çünkü bu tür hareket ve davranışlar bitmez 13 yıldır araba kullanıyorum ,inanın bitmiyor . saygılar.

tolga karaduman
    karaduman77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34FY6801
    Edilen teşekkür: 4

bazı dangalaklar var bir anda zıp önüne atlıyor,sıkışık trafikte arada bir araba kadar boy bıraktın diye selektör çakıyorlar, en sağ şeritte gidiyorsun normalde sağ taraf malum araçlar ve durumlar haricinde yasak ama kim takar emniyet şeridinden basıp gidiyorlar hele bunları aynalardan görüyorum ya bir burun gösterip devirmek geliyor ama neyse allaha havale ediyorum bu emniyet şeridi ayılarını gelde sabret!!!

ercan topcu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

doğru söylüyorsun abi

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

İşim gereği günümün büyük bir kısmı araç kullanarak geçiyor. İstanbul'da sakin bir şekilde araç kullanmak çok zor. Özellikle taşımacılık yapan ticari araçların çok büyük bir kısmı trafik kurallarını fazlasıyla ihmal eder. Bir indi bindi parasını insanın canından ve güvenliğinden daha önemli gördükleri için, Taksi, minibüs, şirket servisleri, otobüsler ve kamyonlara daha bir dikkatli olmak gerek. Bu işi yapan herkese bunu söylemiyorum ama İstanbul trafiğinin en büyük derdidir bunlar. Müşteri almak için hızlı akan bir yolda aniden önünüzde durarak 60-70km hızla ani fren yapmak durumunda kalırsınız ve nitekimde başlarsınız saymaya... Heleki minibüsler en dikkat edilmesi grup içinde yer alırla. Onlar trafiğin tek kural koyucularıdır. Onlara göre yollar onlar için tahsis edilmiştir. Belli bir noktaya kadar sabit 20-30km hızla gider, bir nokta sonrasında da trafik canavarlığının tüm niteliklerini yerine getirmek için özellikle uğraş verirler. Normal bir hızla, güvenli bir şekilde seyir halindeyken tamponuna yanaşıp azimle korna çalıp, uzun far ve sisleri gözlerinin içine sokarlar. Tabi bu durumda gel de sakin ol.
    Normal hayatımda gayet sakin biri olan ben, aracımda kocaman bir haydar sopam var ve bir gün kullanılmayı beklemektedir. O sopanın kullanılmamasıda zayıf bir ihtimal bu şartlar altında.
    Hoşgörüsüzlüğün ve tahammülsüzlüğün toplumumuzun bir gerçeği olduğu bir ortamda özellikle büyükşehir trafiklerinin güvenliğinin en alt limitlerinde olduğu gerçeğiyle özellikle acemi ve bayan sürücü arkadaşlar için de oldukça riskli hale gelmiştir. Tavsiyem iyice araç kullanımı konusunda yoğrulmadan trafiğe girmemeleri...
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

ben pişkin pişkin gülümserdim.
    özür diler mahiyette elimi kaldırıdım.
    hiç sinirlenmedim. çünkü biliyordumki ben acemi ve haksızdım, onlar haklıydı.
    1-2 hafta böyle gitti.
    şimdi birine kızsam, o acemi halim aklıma geliyor, kızmamaya çalışıyorum.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bir polis akademisi filminde vardı.. yaşlı adam bir bayana araba kullanmayı öğretiyordu.. bir kamyon havalı korna çalıınca adam.. bayana... şimdi elini camdan çıkar... tüm parmaklarını kapat. ama bir parmağın hariç diyordu... bu işin şakası....

kulaklarını tıka.. hiç panik yapma.... sen işine bak.. onlar işine baksın..

Sayfa 1/2 12 SonSon