17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Dünya Kadınlar Günü

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Standart Dünya Kadınlar Günü

Yine Yeni Yeniden Kadınlar için özel bir gün..

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun Efendim..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

2. Bu mesajı için 4 kişi sedini'ye teşekkür etti:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Forumumuzda bulunan bayanlarin, forumumuzda uye olan dostlarimin eslerinin ve tum annelerimizin Dunya Kadinlar Gununu cani gonulden kutlarim... Dunya kadinlar gunu 1 gun degil bunu unutmamak lazim... Bosuna dememisler "Yuvayi disi kus yapar" diye...

4. Bu mesajı için 4 kişi WiSTaRiA'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Sahsen sevgılıler gunu,anneler gunu,kadınlar gunu,babalar gunu olarak normal bır gunun genellıkle Hrıstıyan Papazlar tarafından özelbırgunmus gıbı yenıden icat edılıp,zamanla kapıtalıs sıstemlerdede bırbırıne hedıye alıp verme alınan hedıyenın begenılmemesınden dogan kavgalar yaratan tam anlamıyla ınsnaların alısverıse yonlenmesını saglayarak ne alacam edecem sıkıntısı cektıren bu gunlerı sacma buluyorum.

Herallhaın gunu kadını döven ,soven,ınsancıklar 1 Marttamı ınsan olacaklar acaba benım ıcın forumda sevdıgım ve coksaygı duydugum Yasemın ablam 7 Marttada benım ıcın özeldı 9 Marrtada özel olacaktır 7 Martta sevmıyordum 8 Martta sevıp degerınımı anlayacam kısacası benım ıcın sevdıgım ınsalar her daım özeldır bır gune sıgdırmak sacma her zaman sorup,sms atıp merhaba demek varken nıye sadece bır gunde sorayım kı ??
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

6. Bu mesajı için 6 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine Yeni Yeniden Kadınlar için özel bir gün..

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun Efendim..
    Yine Yeni Yeniden çok teşekkür ederim

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumumuzda bulunan bayanlarin, forumumuzda uye olan dostlarimin eslerinin ve tum annelerimizin Dunya Kadinlar Gununu cani gonulden kutlarim... Dunya kadinlar gunu 1 gun degil bunu unutmamak lazim... Bosuna dememisler "Yuvayi disi kus yapar" diye...
    Teşekkürler Orçun

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahsen sevgılıler gunu,anneler gunu,kadınlar gunu,babalar gunu olarak normal bır gunun genellıkle Hrıstıyan Papazlar tarafından özelbırgunmus gıbı yenıden icat edılıp,zamanla kapıtalıs sıstemlerdede bırbırıne hedıye alıp verme alınan hedıyenın begenılmemesınden dogan kavgalar yaratan tam anlamıyla ınsnaların alısverıse yonlenmesını saglayarak ne alacam edecem sıkıntısı cektıren bu gunlerı sacma buluyorum.

Herallhaın gunu kadını döven ,soven,ınsancıklar 1 Marttamı ınsan olacaklar acaba benım ıcın forumda sevdıgım ve coksaygı duydugum Yasemın ablam 7 Marttada benım ıcın özeldı 9 Marrtada özel olacaktır 7 Martta sevmıyordum 8 Martta sevıp degerınımı anlayacam kısacası benım ıcın sevdıgım ınsalar her daım özeldır bır gune sıgdırmak sacma her zaman sorup,sms atıp merhaba demek varken nıye sadece bır gunde sorayım kı ??
    Zeynel'cim çok teşekkür ederim. Bende 365 gün seviyorum seni

BENDE TÜM BAYAN ARKADAŞLARIMIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.
    ANCAK BİR GÜN DEĞİL HER GÜN HATIRLANMAK İSTİYORUZ

8. Bu mesajı için 4 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

Ufuk Tukenmez
    Kör Cerrah exixiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    22 NC 346
    Edilen teşekkür: 227

Türkiye'de 8 Mart Dünya Kadınlar Emekçi Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında ve onu izleyen yıllarda daha yaygın, ve yığınsal olarak kutlandı, kapalı mekanlardan sokaklara taşındı. "Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı" programından Türkiye'nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında "Türkiye 1975 Kadın Yılı" kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi'nden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984'ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından "Dünya Kadınlar Günü" kutlanmaya devam ediliyor.
    Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın başta eşim olmak üzere tüm kadınlarımızın günü kutlu ve mutlu olması dileği ile. Kadınlarımız tamamen bir sanat eserleri gibidir. Eşi benzeri bulunmaz varlıklar.

Ve hatırlatmak istiyorum. Kadınlarımız lütfen şiddet mağduru olmasınlar..
    Konu exixiz tarafından (08/03/2011 Saat 08:40 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesajı için 3 kişi exixiz'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun....

12. Bu mesajı için 3 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

İşte bu yaw.... Gerçek budur tüm sevilesi insanları kadın erkek ayırt etmeksizin seviyorum.Kaliteli ve gönüllerince bir ömür diliyorum.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

14. Bu mesajı için 3 kişi GRDEDE'ye teşekkür etti:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Zaaten butun gunler kadınların..
    Sevglıler gunu
    anneler gunu
    düğün yıldonumu
    dogum gunu
    tanısma gunu
    ilk optugun gun
    ılk kavgamızın yıldonumu
    nişanımızın yıldonumu
    vsvvsvsvs

uzar gıder sonucta butun kadınlar bir çiçektir...

üzerlerine basmayalım (bu şakaydı)
    I ' m c a p u l i n g . . .

16. Bu mesajı için 3 kişi Kriminal'ye teşekkür etti:

Özer ÇİLESİZ
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. duu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34 BU 0111
    Edilen teşekkür: 114

Tabikide kamdınlarımız, annelerimiz, ablalarımız bizim için hergün özeldir, her gün severiz. Ama bunu neden hergün gösteremeyiz?

Kısaca Dünya Kadınlar Gününün Tarihçesi arkadaşlar

8 Mart1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın kişi katıldı.
    26 - 27 Ağustos1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International 's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.
    İlk yıllarda belli bir tarih saptanmamıştı ve değişen tarihlerde fakat her zaman ilkbaharda anılıyordu. Tarihin 8 Mart olarak saptanışı 1921'de Moskova'da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı'nda gerçekleşti. Birinci ve İkinci Dünya Savaşı yılları arasında bazı ülkelerde anılması yasaklanan Dünya Kadınlar Günü, 1960'lı yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri'nde de anmaya başlanmasıyla daha güçlü bir şekilde gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık1977 tarihinde 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kabul etti. Birleşmiş Milletler'in sitesinde günün tarihine ilişkin bölümde, kutlamanın New York'ta ölen işçilerin anısına yapıldığı yazılmamıştır.

Tüm kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun.
    Sevgiler..

AHMET ERZURUMLU
    ahmet_erzurumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    06BJ3329
    Edilen teşekkür: 76

tüm bayanların bu özel gününü kutlarım. önemli olan bayanları sadece bu günde hatırlamak değil hergün kadınlar günüymüş gibi davranmak gerek diye düşünüyorum.
    Dar Ağacında da Olsak Son Sözümüz FENERBAHÇE...

19. Bu mesajı için 4 kişi ahmet_erzurumlu'ye teşekkür etti:

EMİNE SERDAL ÇELIK
    eminecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur.
    Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler...
    Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.
    Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.
    Sı...k sık boynunu büker "sarıkız".
    O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz
    Değerini kimse anlayamaz krom hac tasının.
    Balkon artık sessizdir
    Koridor kimsesiz.
    Bir kadın gittiğinde...
    Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında;
    Bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci...
    Bir anne gider...
    Bir dost...
    Bir arkadaş...
    Bir sevgili...
    Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde...
    Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler, uyarılar, yakınmalar, dualar yetim kalır.
    Kapı eşiğindeki "Dikkat et..." duyulmaz,
    Annesi gitmiştir "geç kalma"nın.
    Kadınlar,arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler.
    Bir kadın gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında
    Ve bir kadın gittiğinde pek çok "yetim" bırakmıştır arkasında.
    Hayatınızdaki kadını yitirmemeniz dileğiyle...
    Bir gün bir derde düşersen Rabbine dönüp, "Benim Büyük Bir Derdim Var..." deme…! Derdine dön ve "Benim Herşeye Kadir Bir Rabbim Var...!" de...!

21. Bu mesajı için 5 kişi eminecan'ye teşekkür etti:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı eminecan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur.
    Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler...
    Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.
    Bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.
    Sı...k sık boynunu büker "sarıkız".
    O teki kalmış eski bardağın anlamını bilen olmaz
    Değerini kimse anlayamaz krom hac tasının.
    Balkon artık sessizdir
    Koridor kimsesiz.
    Bir kadın gittiğinde...
    Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında;
    Bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci...
    Bir anne gider...
    Bir dost...
    Bir arkadaş...
    Bir sevgili...
    Ne çok kişi yok olur bir kadın gittiğinde...
    Hep böyle olur; bir kadın gittiğinde; övgüler, uyarılar, yakınmalar, dualar yetim kalır.
    Kapı eşiğindeki "Dikkat et..." duyulmaz,
    Annesi gitmiştir "geç kalma"nın.
    Kadınlar,arkalarında büyük boşluklar bırakarak giderler.
    Bir kadın gittiğinde pek çok kişi gitmiştir aslında
    Ve bir kadın gittiğinde pek çok "yetim" bırakmıştır arkasında.
    Hayatınızdaki kadını yitirmemeniz dileğiyle...
    Abi naptın sen yaaa...stop stopp kestikkk...harıka
    I ' m c a p u l i n g . . .

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah atış
    skyline28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 163

Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun...

25. Bu mesajı için 3 kişi skyline28'ye teşekkür etti:

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Bütün bayan üyelerimizin ve ailemizdeki doslarımızın eşlerinin,nişanlılarının,kızkardeşlerinin,kız arkadaşlarının,annelerinin,teyzelerinin,halalarını n,nenelerinin ve bircümle akrabalarının bu güzel ve özel gününü kutlarım...

28. Bu mesajı için 4 kişi USTA'ye teşekkür etti:

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Bu gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.
    Ama işin aslı,
    8 Mart 1908 yılında Amerikalı kadın işçiler, erkeklerle eşit ücret ve doğum izni için kendilerini fabrikaya kilitlemişlerdi ve içeride çıkan yangınla 129 kadın yaşamını yitirmişti. O sebeple, çalışan kadınların kazandıkları hakları kutlama günüdür 8 Mart.
    Yani aslında Dünya Emekçi Kadınlar Günüdür; tam da bizim günümüzdür.
    Kulağımıza yapışmış telefonla, onca iş yükü ve strese rağmen rujumuzu sürüp gülümseyebildiğimiz için, ince topuklu pabuçlar üzerinde günde en az 10 saat koşturabildiğimiz için, hem işimize, hem eşimize hem de evimize ilgi gösterebildiğimiz için,
    ekonomik bağımsızlığa önem verdiğimiz ama paylaşmayı unutmadığımız için, 2 aylık bebeğimizi sütten kesilmeden evde bırakıp işe gelebilme metanetini gösterebildiğimiz için bugün bizim günümüz.
    Bir kadının altından kalkamayacağı iş yoktur; yeter ki istesin.

Forumdaki bayan arkadaşlarımın, diğer arkadaşların da eşlerinin, sevdiklerinin kadınlar günü kutlu olsun ..

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

KİMİ DERKİ KADIN UZUN KIŞ GECELERİNDE YATMAK İÇİNDİR. KİMİ DERKİ HAYALİMDİR BOYNUMDA TAŞIDIGIM VEBALİMDİR. KİMİ DERKİ HAMUR YOĞURAN, NE O, NE BU,NE DÖŞEK,NE KÖÇEK,NE AYAL, NE VEBAL O BENİM KOLLARIM,BACAKLARIM, YAVRUM,ANNEM,KIZKARDEŞİM, HAYAT ARKADAŞIM DIR.........NAZIM HİKMET .............EŞİME ,KIZLARIMA HAYATI BİRLİKTE PAYLAŞAN TÜM EMEKÇİLERE ( bu kısa şiiri lütfen bir adet kırmızı karanfil olarak kabul edin )

31. Bu mesajı için 3 kişi fiko'ye teşekkür etti: