Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kamyon lastik kaplama

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Standart Kamyon lastik kaplama

Dün gece 23:00 sularında kavacık köprüsünden tem e bağlandım,sol şeritte 130km ile giderken ilerde üzerimize doğru gelen bir lastik kaplama parçası gördüm (1,5 metre boyunda 25-30 cm genişliğinde ) üzerimize çok yüksek süratle geliyordu-uçuyordu hatta,önümdeki C4 de çarptı ve önünü pert etti-arabaya çarpmışdan beter oldu (ilerde emniyet şeridine çektiğimizde gördüm)
    C4 den sonra ben sağa kaçmaya çalıştım ama yanımda araba olduğu için fazla kaçamadım,banada sol önden vurdu tampon ekini 10-15 cm kadar kırdı,birde tamponda lastik siyahı var

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

gecmiş olsun Kubilay abi o kaplamalardan bıktık ya hergün otobanda karsıma cıkıyor bide virajlarda oluyor bazen son anda farkediyor insan Allah koruyor farkedemesek yerde bizim aracın tekerinden yüksek kaplama Allah muhafaza.
    EVOEVOEVOEVOEVO

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

geçmiş olsun mustafa.. Allah beterinden korusun. bu konuda herkes haklı be kardeşim. sende , kamyoncuda. bir lastik olmuş 900 TL. hiçbir resmi makamdan buna müdahale eden yok. yaklaşık 150 TL ye kaplama yaptırıp 30-40 bin km daha kullanma hesabında. öte yandan trafikte diğer binek araçlara verdiği hasar. hasar bile vermese gümleyen lastik sesiyle panik yapıp kaza yapan yüzlerce araç var. Herşey dönüp dolaşıp ilk önce maddiyata dayanıyor. ha bide şu var millet olarak durumu olanda olmayanda kurnazlığa kaçıp canımızı düşünmedende bu tip olaylara giriyoruz.

tekrar geçmiş olsun.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400

Korku dolu birkaç saniyeydi,C4 dü gördükten sonra çok üzüldüm kendi tampon kırığıma üzülmedim bile

Serkan İşler
    gNeLL srkn15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 69

geçmiş olsun.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

obaaa hani eşşek çıkar çarparsın anlarım da bu kamyonları iyi bi denetlemek lazım acaba kamyoncular mı eşşeklik ediyorlar da paraya kıyıp lastik almıyorlar?
    Geçmiş olsun dostum bu arada çoşkuncum mikrofon sende

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

geçmiş olsun..

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

kubilayım geçmiş olsun kardeşim fazla bir şey olmaması sevindirici

hakan abi kamyoncular eşşeklik etmiyor siz nasıl arabanıza sıfır lastik takıp gezmek istiyorsunuz bunu kamyoncuda istiyor inanın
    ama maalesef bugün çin malı hariç en ucuz telli kamyon lastiği 875 tl bu araçların altında 10 tane dönüyor
    kamyoncu bırakın lastiği deposuna mazot koyamıyor yağ yakıyor aracına balata taktıramıyor perçinlere kadar bitirmeye çalışıyor şu anda türkiyedeki büyük şirketler
    hariç kamyoncuların hiç birisi bakım dahi yaptırmıyor hiç bir kamyoncu vergisini ödeyemiyor alayının maliyeye borcu var
    o yollarda gördüğünüz kamyonların hiç birinde bakım denilen şey yok
    para kazanamıyorlarki nasıl yaptırsınlar 5 yıl öncede izmir -istanbul 600 tl idi şimdide aynı fiyat ama 5 yıl önce motorin 1,5 tl iken şimdi 3 tl
    işte işin özü burada yatıyor
    maalesef türkiyedeki yaşam standartları bundan ibaret

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

14. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

İlyas Şentürk
    Loading... sawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 282

kubilay abicim çok geçmiş olsun yenge felan yanındaysa allah korumuş aman
    Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Whalla çoşkuncum sen de haklısın kamyoncu da haklı haksız olan tek kazalara neden olan kamyonlar yüzünden ölen vatandaş vatandaşın yanlış yerde yanlış zamanda olması kimbilir belki biz belki yakınlarımız bir akrabamız dahi kamyoncunun parasızlıgına kurban gidebiliriz bunu başbakana anlatmak lazım ama....

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

bir arkadasım harfiyatcı oradan biliyorum hiç 0 lastik aldıklarını gormedim ya 2.el lastik alır yada kaplattırır adamlar para kazanamıyorlarki yani mazotun litresi pahalı onada çagre var yağ atıyorlar sırf para kazanmak icin yani bunu düzeltmek kamyoncuların elinde degil devletin elinde lastik fiyatlarında aldıkları kdv leri düzenler ise mazot fiyatlarınıda bukadar yükseklerde olmaz ise trafik acısından cok daha iyi olur abi sana geçmiş olsun c4 yerinde sen olabilirdin ufak birşeyle şükür etmelisin cok gecmiş olsun tekrar
    IPunto

19. Bu mesajı için 2 kişi atom43'ye teşekkür etti:

MURAT KAPLAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Whalla çoşkuncum sen de haklısın kamyoncu da haklı haksız olan tek kazalara neden olan kamyonlar yüzünden ölen vatandaş vatandaşın yanlış yerde yanlış zamanda olması kimbilir belki biz belki yakınlarımız bir akrabamız dahi kamyoncunun parasızlıgına kurban gidebiliriz bunu başbakana anlatmak lazım ama....

hakan bey. konuyu gayet açık anladınız ama çok farklı bir boyutta yazıyorsunuz. suçlu ölen vatandaşlar diyecek kadar haklısınız .....

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

ÇoK geçmiş olsun...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ya bu oolay uzar arkadasşlar sucu herkese atabilrsin ama ilk önce herkesin bireysel olarak bir isi yaparken acaba bunun sonucu ne olabilri diye dusunmesi lazım

MURAT KAPLAN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

aynen öyle mustafa. bu olay çok geniş kapsamlı olay. sen vizelerde kaplama lastiğe vize vermeyeceksin. ama soğuk yada sıcak kaplama atölyelerine ruhsat ve çalışma izni vereceksin... akıllı yada akılsız , imkanı olan yada olmayan her insanın karşısına iki seçenek çıkarırsan biri diğerinden %70 ucuz olan, elbetteki durumu müsait olamayan, bütçesi uygun olmayan, çok uyanık olan, açıkgöz olan, pinti ve cebinde akrep olan kişiler sağlıksız bile olsa ucuz olanı seçecektir.

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400

Benim hayatımı kimsenin tehlikeye atma lüksüde yok ama lastik pahalı diye! değil mi ?

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

dün Eskişehir - gebze ve tekrar Gebze- Eskişehir yol yaptım... yollarda en az 10 adet kaplama lastik gördüm... gerçekten çok tehlikeli.. yolun ortasında yatıyorlar... kardeşim lastiğin attı durup kenara al bari..

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Sorumsuz onlar Esercim... Herkez sen ben yada biz değilki düşünceli olalım.. Bu yüzden çok dikkatli olmalıyız yollarda.. Milletin hatasını yada sorumsuzluğunu bizim dikkatimiz kapatmalı..

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Ya elalemin adamı cebinde parası yok diye lastik almayacak ve yolda beni ve ailemi biçecek yok öyle yağma bunlara bir dur demeli iş yapamıyorsan kapat işi başka yerde şansını dene dimi kardeşim ilelebet kamyoncu olacaksın diye bişey yok ben hayatımda her sene küçük olmakla beraber en az 10 tane büyük ekonomik buhran yaşadım bunların 3 ünde işimi kaybettim hatta 2 araba ve 4 motorsikletimi de satmak zorunda kaldımama yine de aracıma sıfır lastik aldım yemedim içmedim eğlenceye gitmedim aracıma lastik aldım. Herkesten aynı duyarlılıgı bekleyemeyiz elbette ama milletçe bilinçlenmek asli görevimiz o kamyoncu arkadaşları da biri bilinçlendirmeli. Kimsenin cebinde parası yok diye başkalarının hayatına son vermeye lüksü olmamalı. Ben bile iş yapamadığım yerde durmamaklımı kullanırım gider başka bir işte şansımı denerim bu böyle olmuştur insanlar değişmeyi kendilerine öğretemedikçe bu böyle gider.

Yıl 2050 kamyon lastiği patladı yolcu otobüsünü biçti 30 ölü 10 yaralı yada azot sıvı taşıyan vidanjor devrildi otoyol can pazarına döndü çok sayıda ölü var gibi haberleri yine duymaya devam ederiz. Bunları yazarak değil ama birilerinin aklına sokarak önleyebiliriz yoksa biz ne yazarsak yazalım cahil kamyoncu yine bildiğini okur. Suç o zaman yine bizde trafige çıkmasaydın kardeşim düz mantık bu kadar yanlış anlayan arkadaşa dır sözüm konuya yorum yazacaksak arada mecazi göndermeler de yapmalıyız ben insan hayatının ülkemizde ucuz oldugunu anlatmaya çalıştım. Anlayan anlamıştır yazı uzun oldu pardon.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

anlamadınız galiba
    yeni lastiği ne vererek almayı düşünüyorsunuz arkadaşlar öpücüklemi
    ilk önce insanların gelir düzeyini düzelteceksiniz
    bu sadece kamyoncu için geçerli değil yollarda silik lastikle dolaşan frenleri bile doğru dürüst tutmayan taksiler otomobiller münübüsler varken siz daha neden bahsediyorsunuz
    hakan abim ne diyor yapmasın efendim o zaman kamyoncular kamyonculuk
    e abi ozaman aç kalırsın hem kamyoncu hem sen
    bilmem anlatabildimmi ?

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Sayfa 1/2 12 SonSon