Sonuçlar: Bedelli Çıkmalı Mı? Çıkmamalı mı?

Katılımcı sayısı
31. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bedelli Çıkmalı

13 41.94%
  • Bedelli Çıkmamalı

18 58.06%
19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bedelli!

Serkan Demir
    serkandemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 119

Standart Bedelli!

bu aralar kulislerde bedelli olayı tekrardan gündeme geldi.askerlik yapmayan ve bu bedeli ödeyebilecek kişiler heyecanlandı normal olarak.başbakan erdoğan genelkurmay başkanı ile konuyu görüşeceğini söyledi bugün.

siz neler düşünüyorsunuz.?

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Genelkurmay Başkan'ı en az 3 yıl bedelli askerliğin çıkamayacağını açıklamış. Bence siyasiler şirin gözükmek adına açık kapı bırakıyorlar.

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

bir müzisyen olarak bedelli yapma imkanı çok iyi olur benim için açıkcası..sıkıntı çalgıyı 1 gün bile çalmasam gerileyecek olmam..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

Ertuğ; ne çalıyorsun bilmiyorum ama orda da çaldırırlar büyük ihtimal

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

biz HER TÜRK ASKER DOĞAR sözüyle büyüdük
    kesinlikle bedelli askerliğe karşıyım
    parası olan yiyip içip yatacak
    parası olmayan orda burda nöbet tutacak
    bu resmen sınıf ayrımıdır
    yok öyle yağma kardeşim gidip aslanlar gibi askerliğini yapacaksın

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

6. Bu mesajı için 6 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Serkan Demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz HER TÜRK ASKER DOĞAR sözüyle büyüdük
    kesinlikle bedelli askerliğe karşıyım
    parası olan yiyip içip yatacak
    parası olmayan orda burda nöbet tutacak
    bu resmen sınıf ayrımıdır
    yok öyle yağma kardeşim gidip aslanlar gibi askerliğini yapacaksın
    askerliğini yapana sormayacaksın aslında yapmayanlar arasında yapacaksın bu anketi babam bile git adam gibi 15 ay yap diyor halbuki kısa dönem gideceğim.belki bende 18 ay yapsaydım kısa dönem gidenlere ii bakmazdım...

her türk asker doğar ama unutmamlıki artık modern ordularda amatör askerlere pek fazla iş düşmüyor.onun yerine profesyonel ordulara dönüşüm çoktan başladıki daha verimli olduğu ortada.

ben parası olan veya olmayan diye ayırmak istemiyorum bu konuyu çünkü genelde istedikleri ücret asgari ücretin 24 aylık tekabülüne denk geliyor.yani yaklaşık 12-13 milyar civarı sanırsam.bence abartılacak kadar yüksek bir rakam değil normal şartlarda. bakın normal şartlarda!

bence önemli olan devletin aldığı bu para ile ne yapacağı...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

aman o tarafına hiç girme serkan
    toplanan paranın nereye gideceği belli
    aynen İNDİRAGANDİ

bence önemli olan devletin aldığı bu para ile ne yapacağı...[/QUOTE]

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

O parayı da ödeyemeyecek durumda olan insanlar çok. Bir nevi eşitsizlik oluyor da bu konunun bir yönü.
    Milliyet gazetesinin sitesinde de bir anket var. İsterse %100 bedeliye evet denilse bile bu ihtiyçlarla ilgili bir konudur sonuç değişmeyecek.
    Ben bu konunun sürekli ısıtılmasından ve oy devşirmek için kullanılmasından rahatsız oluyorum. Askerliğini yapmamış olanlar bence genelkurmayın ne dediğine bakarak kendilerini ayarlamalılar.

10. Bu mesajı için 2 kişi ocean_1919'ye teşekkür etti:

Serkan Demir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

birisi çok güzel yorum yapmış;

Yurtdışında çalışana bedelli askerlik
    Bedelli askerlik çıkarsa eşitsizlik olur diyorlar. Yurdışında çalışanda Türk vatandaşı değilmi?O zaman ya yurtdışındakilere bedelli kaldırılsın yada tüm Türk vatandaşları bedelli askerlik uygulamasından yararlansın...

madem eşitlik o zaman herkesin arabası olsun binsin gezsin yada herkesin evi yazlığı olsun...benim yada senin araban varsa onun yoksa bu eşitsizlik o zaman bunuda kabul etmeyelim.

arslan boz
    arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı serkandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bedelli askerlik çıkarsa eşitsizlik olur diyorlar. Yurdışında çalışanda Türk vatandaşı değilmi?O zaman ya yurtdışındakilere bedelli kaldırılsın yada tüm Türk vatandaşları bedelli askerlik uygulamasından yararlansın...

madem eşitlik o zaman herkesin arabası olsun binsin gezsin yada herkesin evi yazlığı olsun...benim yada senin araban varsa onun yoksa bu eşitsizlik o zaman bunuda kabul etmeyelim.

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Alıntı serkandemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yurtdışında çalışan düzen kurmuş birisi askerlik için düzenini işini bozsunmu peki..bizim camiada çoğu abilerimiz bedelli askerlik yaptılar mecburi olarak..mantıklı bi sistem bence yurtdışı için..örneğin macaristanda müzisyenler askerlikten ömür boyu muaf..müzisyen derken bar köşesindekilerden bahsetmiyorum altını çizerim..bu işin eğitimini görmüş önemli sanatçılardan bahsediyorum..serdar ortaçlar vs ömür boyu yapsa yeridir..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

arslan boz
    arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

devletin kendi iradesiyle yoksul- varsıl ayrımı yapması birçok insanı rencide eder. oysa sizin belittiğiniz durum insanlarin kendi azmi,emeği ve alın teriyle ilgili.insanlar gelir düzeylerini kendileri belirlerler.herkesin varsıl veya herkesin yoksul alması mümkün değil.insanlar askerlikte,mahkemede,hastahanede,okulda vb...devlet kurumlarında eşit olmalı ve kimseye iltimas geçilmemelidir.halkçılık ilkesi gereği de bu olmalıdır.

16. Bu mesajı için 3 kişi arslan'ye teşekkür etti:

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

bence bedelli gerek bana göre zaten çok aşırı zengin insanlar öyle yada böyle bedelliden rahat askerlik yapıyorlar çevremizde görüyor duyuyoruz coşkun abimiz demiş parası olan yatıcak olmıyan yapıcak die abi adamlar dememişki parası olan veya olmıyan bedelli yapamaz die abi 15 ay yapıyorsun ortalama askari ucretten calıstıgını kabul edersek 600*15 9000 tl zaten en düşük ihtimalle kazanıyorsun bide evli olduğunu düşünelim zaten yine sıkıntı.10bin dolardı bundan önceki bedelli ucreti asagı yukarı yine aynıya tekabul edicek. benim amcaoglum anlattı zengin bi arkadaş vardı adam zatn nöbet nedir bilmediği gibi bide son model mercedesi vardı hafta içi rutbeliler hafta sonuda eleman binerdi diyor ve bunlar malesef var heryerde. abi zengin zaten yine yolunu buluyor ama bunda zengin fakir demiyor yatır herkesle eşit yap diyor haksızmıyım beni görüşüm tabi

18. Bu mesajı için 2 kişi burhankutlu'ye teşekkür etti:

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

Bende bedelli askerliğe karşıyım garibanın oğlu HAKKARİ de ŞIRNAK da sehit olsun adamlar yirmi sekiz gün askerlik yapsın (yaptıkları askerlik sayılırsa tabi)çıksın gitsin yok öyle yağma. Hükümet rant ugruna tekar konusacağız desede son söz Genelkurmayın bence bu iş oşmaz olmamalı.

20. Bu mesajı için 2 kişi style07'ye teşekkür etti:

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

vatan borcu namus borcudur, zengini fakiri bu görenden kaçmamalıdır. 18 ay bulgaristan sınırında nöbet tuttum,gocunmadım.şimdi ben nöbetteyken güzel güzel uyuyan babayiğitlerde sırası gelince nöbeti tutsunlarki,bende onlara güvenerek mışıl mışıl uyuyabileyim....

22. Bu mesajı için 3 kişi operatormurat'ye teşekkür etti:

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

Diyelim ki adamın hiç parası yok. Okuyamamış çok fakir, üstüne üstlük o da evli, çocukları var, öyle ya da böyle zar zor geçinmeye çalışıyor.
    15 ay bu adam nöbet tutarken aklından neler geçecek? (benim ne eksiğim var neden 15 ay buradayım demeyecek mi bedellileri görünce?) Fakirlik edebiyatı yapmıyorum arkadaşlar (eşitlik olmalı) bu adam neden 15 ay askerlik yapsın, nöbet tutsun?
    Şu sava karşıyım; "devlete gelir olurmuş." Bence önce adalet olmalı, sonra devletin geliri bir şekilde artar.

24. Bu mesajı için 2 kişi ocean_1919'ye teşekkür etti:

ÖZKAN KURTULDU
    KeYiFSeL ÜYE :) 34ozkankurtuldu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 U 4303
    Edilen teşekkür: 694

Bedelli peşinde koşarken
    Eylemlerimiz devam edecek...
    Konu 34ozkankurtuldu34 tarafından (26/04/2010 Saat 08:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

ÖZKAN KURTULDU
    KeYiFSeL ÜYE :) 34ozkankurtuldu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 U 4303
    Edilen teşekkür: 694

Başbakan'a "Bedelli askerlik çıkar mı?" diye sordular.Başbakan "Bu konudaki talepleri Savunma Bakanı'na iletin" dedi.Savunma Bakanı'na ilettiler, "Söz Başbakan'da, o ne derse o olur, o ne derse onu yaparız, onun konuştuğu yerde bizim konuşmamız olur mu?" dedi
    Al işte bu ülkenin başbakanın yanındakiler oldukça bu ülke böyle hep kaytarma peşinde bedelli peşinde koşar bizde yaptık 18 ay ve hiçbirşeyimiz eksilmedi dogrusu arkadaşlar bırakın bu işleride gidin HAYATTA BİRKEZ OLSUN KENDİZ İÇİN DEGİLDE BAŞKALARININ İÇİN BİRŞEYLER YAPMIŞ OLUN...Bu vatanı beklemek öyle 20 30 günle olacak işler degil siz evde yatagınızda uyurken sizin için nokta nöbeti tutan birçok er var boşuna dememişler her tükr asker dogar diye ama bedelliyi unutmuşlar sanırım ve şuna emin olun bedelli yapıp 20 yapcagınıza ordaki askerler 20 günü 15 aydan daha fazla yaptırır ondan sonra 15 ay rahatla yapsaydım dersiniz ama o 20 gün acısı çıkar yani neyse tercih meselesi ama şunu unutmayınki Bu ÜKLE UGRUNA CANLARINI YİTİRMİŞ VATAN EVLATLARININDA KARİYER VE PLANLARI VARDI VE BEDELLİ PEŞİNDE KOŞAN BİRİLERİ İÇİN CANLARINI VERDİKLERİNİ BİLSELER EMİN OLUN SİZİN GİBİ TEREDDÜT ETMEZ YİNE VATAN İÇİN CANLARINI YİTİRİRLERDİ ALLAH HEPSİNİN MEKANLARINI CENNET ETSİN...
    Eylemlerim devam edecek...

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker kara
    ik77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 AD3862
    Edilen teşekkür: 137

yaparsın minumum 75000 dolar bedelli için.ardında dersin ki 75 gün bedelli.
    işte o zaman alan almayan belli olsun.
    zaten bu paraları ödeyebilecek durumda olanlar inanın uzun dönem bile yapsalar kendilerine öyle yerlerden öyle adamlar bulurlar ki rahat ederler.