12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Erken rezervasyondan anlayan var mı?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Standart Erken rezervasyondan anlayan var mı?

arkadaşlar malum yurtdısından gelen turistlerin hep ucuza kaldıgını bedava tatl yaptıklarını söyler dururuz. bu konuda turizm sirketleride biz Türklerin de onlar kadar ucuza kalabilcegimizi her yaz acıklarlar. bende buna binaen bu sene erken rezervasyon yapıyım dedim. henuz acıklayan firma yok fakat tatilbudur web adresinde acıklanmıs fiyatlar var. siteyi inceledigimde fiyatlar cok komik gelmişti ilk basta cunku 8 liraya kadar dusuyordu fiyatlar. bende bunu gorunce dedimki iyi otellerde 50 lira gibidir diyerek heyecana kapıldım. evet orada bazılarının fiyatlarıda 50 ve asagısı amaa sorun şuki oradaki fiyatlar ocak ayı fiyatları yaz sezonuna baktıgımızda fiyatların gecen yazdan bir farkı yok. hatta sunu soyluyum burayada yazıyorum ben bu fiyatlara veya daha asagısına sezonda rezervasyon yaptırabilirim.
    peki bu durumda erken rezervasyonun ne önemi kaldı
    siz erken reservasyon yapıyormusunuz bu konudaki dusunceleriniz nedir

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Almanyadan veya ingltereden bir çift arkadaş bulunur. Oradan çok düşük maliyetle 4 kişilik rezervasyon yaptırılır çiftimiz TR ye gelince buluşulur ve el ele kol kola gidilir bedavaya yakın tatilin keyfine varılır. (Aynışey Rus arkadaşları olanlar için de geçerlidir nedense ülkem insanına hiçbir indirim yapılmaz hatta bindirim yapılır ben de 2 senedir otellere para vermiyorum ya bu yöntemi kullanıyorum yada gökçeadanın en güzel kumsallarında aracımla gidip 3-4 gün kamp yapıyorum o koy senin bu koy benim denize dalıyorum tatilin tadına doyamıyorum. Tavsiye olunur.
    (yurtdışı rezervasyonlarında pasaport gerekmektedir.)

3. Bu mesajı için 2 kişi narkoz30'ye teşekkür etti:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

bu konu haber olmustu. ve artık otellere girişte pasaport ve giriş cıkıs muhrumu ona bakıyorlarmıs. ne kadar saçma birşey ustelik yurtdısından gelenler ucak ve aktarmalarada bu fiyata dahilmiş. hakan bu dedigin yöntemi yaptıgında senden pasaport haricinde baska birsey istemiyorlarmı.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Bende son yaz tatilinde pasaportun ve giriş çıkış belgelerinin asıllarını istiyolar diye biliyorum.Artık büyük oteller onu yutmuyo maalesef

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cengiz Özel
    inadına bursa 16 CSE 79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 310

Şu hale bak kendi memleketinde ucuza tatil yapmak için üç kağıtçılık yapmak gerekiyor.Tam bir kara mizah...
    Yeşil beyaz Bursaspor
    Adı aşk bu eziyetin..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

whalla giriş çıkış yaptırabilirsin de ben en son 2 yıl önce bu yöntemi uygulamıştım hehe şimdilerde nedir bilmiyorum.
    Ama palavradan giriş çıkış yaptırılabilir canım ne var bunda gidersin 1 günlüğüne girip çıktı olur zor değil ki? Biraz vize parasından olursun akraban var ise zaten daha da kolay yolunu bilen yine yapıyor whalla ingilizler günlüğü 7 liradan kalıyorlar 5 yıldızlıda Türkler de günlüğü 200-250 tl. AKP bunu da görsün. (Adaletim ve Kalkınmam Kendi Eserim Partisi) Herşeye düzenleme getiren parti buna da bir kılıf bulur zaten TR halkı ucuza tatil yapmasın ucuza çalışsın ama mantık burada.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

onunda kolayı var bunlar hangi ulkeden geldigine bakıyorlarmı bakmıyorlarsa git vizesiz olan sınır komsuna hem gezmis olursun hemde giriş cıkıs yapmıs olursun. yahu bunun mantıgı ne yada 7 lira ile nası kurtarıyor bu adamlar yahu odaya koydukları tek kullanımlık malzemerin toplamı 7 lira ediyor . bu adamlar bunu nasıl kurtaryır ben anlmadım gtti. bu arada bizim erken rezevasyon umudu uctu gitti sanırım. 50 liraya bile bulamıycaz anlasılan

TOLGAYOZKAN
    Ziyaretçi TOLGAYOZKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

öncelikle selamarkadaşlae ben turizm bölümünde okuyorum bize verdikleri eğitimde erken rezervasyonun amaci otelin doluluk oranini en yüksek seviyede tutmak ve otel sahiplerinin önünü görerek hareket etmesini sağlamaya yarar,bu yüzdende bizimde bi avantajimiz oluyor, ama yurtdişindan farkli olarak yurt dişinda satilan paket turlar yabanci acentalarin yaptiği anlaşmalar bizim yerli acentalardan fark daha uzun vadeli yapiyorlar ve otel fiyatini en düşük seviyede tutup diğer ulaşim vs. Gibi hizmetlerden para kazanmayi amaçliyorlar ve kazaniyorlarda.. Yabanci acentalarin türkiyedeki şubeleri büyük destekçi oluyor çünkü buraya gelen turistlerin yaptiklari geziler yani günlük turlarin maliyeti acentaya 50 tl ise bu acenta müşterisine bunu en düşük 100 tlden satiyor daha fazlayada satan var tabi yani kim ne tutturabilirse...yurtdişinda ucuza satilmasini sebebi bu... Küçük bi örnek bodrumda 4 yildizli bi otelde konaklamak isteyen turist sezonda yani temmuz sonunda bu yil günlük herşey dahil fiyati 13 euro.. Ayni otele 3 ay önceden erken rezervasyon yapan bi arkadaşim 120 tlden rezervasyon yapti işte fark bu....türkiyenin vatandaşlarinada böyle uygun fiyatli tatil secenekleri sunmasi en az 50 yil bana kalirsa.. Yani anlayacağinizher zaman ki bizim gözümüzü boyayip satiş yapiyorlar...yine mağdur olan biz oluyoruz.. Umarim anlatabilmişimdir....

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

yani bizim firmalar daha uzun vadeli alımlar yapmadıkları icinmi oluyor bu. enteresan bir durum. ama farkın bukadar olmasıda cok enteresan insan kendi ulkesinde boyle kazıklanırmı yahuu. su dısarıdan rezerve etme isini arastıracam bende türküm bende de azda olsa uyanıklık vardır zaaar

TOLGAYOZKAN
    Ziyaretçi TOLGAYOZKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslina bakarsan burada dönen filmleri anlatmakla bitmez. Küçük bi örnek otelde saat 1 olmuş otel herşey dahil sistem, bir bardak votka istiyorsun 15 tl diyorlar kaç tane içersin en fazla 2 yada 3 .. Ama turist öyle değil içiyor para versede vermesede işte otelde bu açigi buradan kapiyor.....

O zamn bi taktik veriyim sana... Rusyadan bi acenta ile kontak kur, internetten bakabilirsin acentalara otelini belirle, internetten satiş yapiyorlarsa kolay değilse telle arayip satin alirsin ucretide eft çikarirsin ve ulaşimini kendin yapacagini söylersin ucuza bi tatil sana işte... Tarihin gelince rezervasyon kartinla otele gidersin otel seni almamazlik yapamaz çünkü oda adina ayrilmiş

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Yerli Turiste pahalı oluyor muhakkak çünkü yabancı turistten edilen zararı nasıl olsa yerli turist karşılıyor. Dengeyi buradan kuruyorlar.
    O halde hepimiz yabancı turist olalım

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

evet bu dedgin yapılabilri ama davay da vay biliyoz baska bi kelime yok